Bez kategorii
Like

Zabity policjant i wszystko gra (przynajmniej u nas)

16/04/2011
314 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Strażakom Miejskim obecnym pod Pałacem 11.04.2011 i ich zwierzchnikom

0


Policjant został zabity w Syrii w dniu wczorajszym. Zabili go manifestujący w ramach arabskiej "Wiosny ludów". Informacja, choć ściśle osadzona w sytuacji bliskowschodniej, wpisująca się jakoś w rozważania na temat charakteru wymarzonych przez kontestatorów zmian – niekoniecznie w kierunku spóźnionej rewolty hippisowskiej, bo chyba raczej upragniony jihad jest tym, co spędza sen z powiek zbuntowanym Arabom poza niechęcią do obecnych dyktatorów – przyszła, mozna powiedzieć, prawie jakby na zamówienie pani Rzecznik warszawskiej Straży Miejskiej.

Bo oto proszę bardzo, rozszalałe tłumy zabijają policjantów, czyli warszawska Straż Miejska była w prawie bijąc dziennikarza Michała Stróżyka – niejako w samoobronie – abstrahując rzecz jasna od faktu, że żadne pobicie dziennikarza (słowa pani Rzecznik) oczywiście nie miało miejsca. Skoro w Syrii demonstranci zabili policjanta, możliwe, ze uzbrojonego, można założyć, ze doświadczonego w walkach wręcz, który mimo to nie zdołał się obronić, to o ile łatwiej zabiliby Strażnika Miejskiego ze stołecznej placówki Straży! Do kategorii cudów wręcz należy dołączyć ocalenie tych spośród Strazników Miejskich, którzy mieli dyżur pamietnego 11.04.2011, kiedy to rozszalałe tłumy w liczbie kilku osób dokonały napaści na funkcjonariuszy nie chcąc "rozejść się" pod pretekstem zezwolenia na demonstrację wydanego przez Prezydent Miasta Hannę Gronkiewicz – Waltz.

 Niewątpliwą radość pani Rzecznik, że oto sama rzeczywistość wsparła jej linię obrony doskonałego imienia warszawskich służb porządkowych wraz z ich zwierzchnictwem mogłby – byc może – zmącić doniesienie, że wcześniej, nim ów policjant zginął, władze Syrii spowodowały śmierć około dwustu demonstrujących według danych szacunkowych.  Ale jesli zastanowić się głębiej, to przeciwnie, jest kolejny powód do dumy z dzielnych władz miasta Warszawy. Tamtejsze służby bezpieczeństwa pobiły co najmniej dwustukrotnie więcej demonstrantów. Nie da się równiez ukryć, ze Michał Stróżyk nie zginął, został t y l k o pobity.

W zaprezentowanej linii obrony jest tylko jeden kłopot. Bo całość argumentacji nie zda się na nic, skoro Straż Miejska zaprzeczyła, jakoby do jakiegokolwiek pobicia w ogóle doszło! Można powiedzieć: zbędny pośpiech. Gdyby warszawskie służby bezpieczeństwa zgodziły się przyznac do, powiedzmy, nieznacznego, symbolicznego pobicia, możnaby je pięknie skontrastować ze służbami w Syrii. A tak znów przepadła okazja do wykazania przez porównanie wyższości polskiej Straży Miejskiej bijącej legalną, pokojową demonstrację nad syryjską służbą bezpieczeństwa w bezpośrednim starciu z tlumami rebeliantów!

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/rewolucja-w-swiecie-muzulmanskim/tlum-manifestantow-pobil-na-smierc-policjanta,1,4244359,wiadomosc.html

http://www.tvn24.pl/0,1699264,0,1,solidarni-dalej-protestuja-przyniesli-nowy-namiot,wiadomosc.html

Inne zapisy autora:

0

weronka

.

5 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758