BIZNES
Like

Za wszelkimi wojnami stoją bankierzy

10/05/2014
995 Wyświetlenia
2 Komentarze
8 minut czytania
Za wszelkimi wojnami stoją bankierzy

Od kryzysu z 1907 roku, banki były w stałym kontakcie z Białym Domem nie tylko w związku z polityką finansową, gospodarczą, handlem, ale również aspektami I i II Wojny Światowej, potem także Zimnej Wojny. Za przemianą USA w supermocarstwo były banki.

0


 

Na początku i wojny światowej, Woodrow Wilson  początkowo przyjął zasadę neutralności USA. Ale Bank Morgan, najpotężniejszy bank w tym czasie, bank który finansował ponad 75 procent Sił Sojuszniczych podczas I wojny światowej… wypchnął Wilsona z neutralności prędzej niż on sam mógłby to zrobić. Stało się tak ze względu pragnienie bankierów, by być związać się z jedną ze stron stron tej wojny.
Wówczas, po drugiej stronie wojny, ustawił się National City Bank, który, współpracując z Morgan przy finansowaniu Francuzów i Brytyjczyków, nie miał problemu by finansować Niemcy, podobnie zresztą jak robił to też Chase.
http://freedom-articles.toolsforfreedom.com/wp-content/uploads/2013/06/bankers-wars.jpg

Gdy Prezydentem został  Eisenhower  USA kontynuowały swą ekspansję w ramach doktryny mówiącej o zapewnianiu pomocy wojskowej i wsparcia  krajów w ramach obrony przed tzw. zagrożeniem przejęcia  przez komunizm… Co zrobiły Banki?  Otworzyły swoje przedstawicielstwa, w takich regionach jak Kuba, Bejrut i Libanie, czyli tam gdzie USA również chciały założyć swoje przyczółki w ramach zimnej wojny ze Związkiem Radzieckim. I tak zestawienie finansów i polityki zagranicznej stało się bardzo wyrównane.

W latach 70., ta równowaga nieco się zachwiała, bo gdy Ameryka realizowała swoje inicjatywy w polityce zagranicznej ukierunkowane ekspansje wpływów, to bankierzy którzy poczuli zapach ropy  i skoncentrowali swoje skrajne wysiłki na aktywację relacji z Bliskim Wschodem. Później  dopiero podążył za nimi rząd USA. Na początku sięgnięto po  Arabię Saudyjską później dalej. Kiedy banki uzyskały dostęp do pieniędzy z  ropy użyły je do zadłużenia Ameryki Łacińskiej i dalej  poprzez różne formy kredytów reszty świata. Tak znaleźliśmy się tu gdzie jesteśmy.

Poniższe video zawiera obskurny, wulgarny język i mówi bezlitosną prawdę. Oglądasz wyłącznie  na własną odpowiedzialność. Osoby wrażliwe proszone są o opuszczenie tego fragmentu. Aha. Carlin nie mówi o Polsce, ale o Ameryce. To tylko globalne złudzenie wynikające z NWO.

“coś” usuwa to video ale moze link zadziała:

Zauważyliście że to co w pierwszej kolejności zaoferowano Ukrainie  w ramach “bratniej pomocy” to jest nie wzmocnienie militarnej zdolności obrony a zwiększenie zadłużenia?

Podczas I Wojny Światowej wspomniany bank JP Morgan wykupił kontrolne udziały 25 głównych gazet amerykańskich po to by prowadzić propagandę popularyzującą przystąpienie USA do walk.

W tym samym czasie wiele banków faktycznie finansowało hitlerowskie Niemcy.

W 1998 roku BBC podało: “Barclays Bank zgodził się zapłacić $3. 6m dla Żydów, których aktywa zostały przejęte z francuskich oddziałów brytyjskiego banku – podczas II wojny światowej.

Chase Manhattan Bank, przyznał się zajęcia około 100 kont posiadanych przez Żydów w oddziale w Paryżu -także podczas II wojny światowej… ” Dokumenty jakie znajdowały się w US Treasury dotyczące działalności Chase w Paryżu w 1940 roku wskazują, że lokalny oddział pracował “w ścisłej współpracy z władzami niemiecki” w zabezpieczeniu majątku żydowskiego.

W 1999 roku BBC podało: Francuska Komisja Rządowa, badająca zajęcie Żydowskich rachunków bankowych podczas II wojny światowej wymienia pięć amerykańskich banków: Chase Manhattan,  JP Morgan, GuarantyTrust Co. w Nowym Jorku, Bank Miejski Nowego Jorku a także  American Express – które miały brać w tym udział. Mówi że ich Paryskie oddziały przekazały hitlerowskim okupantom około stu takich kont.

Jedna z głównych brytyjskich gazet – The Guardian – w 2004 roku odnotowuje: Dziadek Georga Busha (ojciec Georga H.W. Busha), były senator USA Prescott Bush, był dyrektorem i posiadał akcje spółek, które zaangażowały się i czerpały zyski z finansowania zwolenników hitlerowskich  Niemiec. Guardian w nowo wykrytych w archiwum państwowym USA dokumentach uzyskał potwierdzenie  że firma której Prescott Bush był dyrektorem była zaangażowana w finansowanie architektów nazizmu.
Dokumenty wskazują, że pracował dla firmy, Brown Brothers Harriman (BBH), która działała na terenie USA jako podstawowa dla  niemieckiego przemysłowca, Fritza Thyssen, który wspomógł finanse Hitlera w latach trzydziestych. Bush był jednym z założycieli i dyrektorem osadzonej w  Nowym Yorku – Union Banking Corporation (UBC) reprezentującej  interesy Thyssen w USA i kontynuował pracę w banku, po tym jak Ameryka przystąpiła do wojny.

W latach trzydziestych Brown Brothers Harriman, który twierdził, że jest  największym na świecie  bankiem inwestycji prywatnych wraz UBC zakupił i wysłał warte miliony dolarów złoto, paliwo, stal, węgiel i obligacje skarbowe USA, do Niemiec, wspomagając i finansując przygotowania Hitlera do wojny. W latach 1931-1933 UBC kupił ponad 8 milionów dolarów warte złoto, z tego 3mln zostało wysłane za granicę.

Duże banki mają również swój udział w praniu pieniędzy dla terrorystów. Mówił o tym pracownik jednego z wielkich banków, który oskarża banki także o pranie brudnych pieniędzy dla karteli narkotykowych i twierdzi że ten proceder trwa.

Według BBC i innych źródeł- Prescott Bush, JP Morgan i inni wiodący finansiści finansowali także przygotowanie zamachu na Prezydenta Franklina Roosevelta próbując, głównie,  wprowadzić faszyzm w USA.
Zapewne kiedyś okaże się kto i dlaczego finansował i organizował Kijowski Majdan, gdzie także faszyści od których teraz wszyscy się odżegnują odgrywali wcale niepoślednią rolę.

   

Coraz więcej osób wypatruje i w rzeczywistości dostrzega związki między firmami banksterskimi   i militaryzmem… Wygląda na to ze rzeczywiście wszystkie wojny są wojnami bankierów.
Źródło: http://www.globalresearch.ca/bankers-are-behind-the-wars/5378240

Opracował jak potrafił,

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

2 komentarz

  1. tiia tylko w rosyji nie bo tam tylko patryjotyzm rosyjski gra.

    0
  2. Mind Service Mind Service

    Za wszelkimi wojnami nie stoją bankierzy. – To po pierwsze. Po drugie trzeba zdać sobie sprawę, że banki w większości są niezależnymi firmami prywatnymi, których celem jest osiąganie zysku. Gwoli ścisłości MFW nie mieści się w tej definicji. Etyka w biznesie nie dotyczy elementów, które znajdują się poza strefą interesów. Tym można wytłumaczyć finansowanie takich dyktatorów dążących do wojny jak Hitler czy Putin. Oczywiście z naszego punktu widzenia usprawiedliwić takich poczynań się nie da. Jednak nic na to nie możemy poradzić. Francja sprzeda Rosji swoje nowoczesne okręty, które posłużą jej w przyszłości do inwazji na jakiś kraj. Turcja będzie siedziała cicho na zawłaszczenie Krymu przez Rosję (prawowitymi właścicielami są Tatarzy Krymscy) bo woli robić interesy z faszystą Putinem, itd. Przykłady można mnożyć. Możemy jedynie przeciwstawić temu bandycie jeszcze więcej środków na zbrojenia, bo całe szczęście w porównaniu do nas to żebrak, i go zlikwidować w myśl zasady, że z terrorystą się nie negocjuje.

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816