Bez kategorii
Like

Za Kaczyńskiego było lepiej

23/04/2012
442 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Kontrowersyjni artyści miło wspominają PiS

0


 

 Niezwykłego wywiadu Gazecie Wyborczej udzielił reżyser teatralny, dyrektor artystyczny TR Warszawa (dawnego Teatru Rozmaitości ) Grzegorz Jarzyna pt. „Za Kaczyńskiego było lepiej”. Chodzi tutaj zarówno o rządy PiS-u w latach 2005-2007, jak i okres prezydentury w stolicy śp. Lecha Kaczyńskiego od  2002 do 2005 roku.
 
Grzegorz Jarzyna w rozmowie z Romanem Pawłowskim:
Jestem dyrektorem ponad 13 lat, mogę śmiało powiedzieć, że rządząca obecnie w Warszawie ekipa PO prowadzi najgorszą politykę wobec teatrów miejskich ze wszystkich ekip (…)

PiS lepiej traktował teatry?
Prezydent Kaczyński dbał o wizerunek warszawskiej kultury.

Ale próbował was cenzurować.
Oczywiście, była walka ideologiczna, radnym nie podobało się logo naszego projektu TR/PL, w którym wykorzystany był wizerunek orła z urwaną głową, domagano się także wycięcia kilku niecenzuralnych tekstów ze sztuki "Zszywanie" Anthony’ego Neilsona. Ale ideologiczny spór nie miał przełożenia na finansowanie teatru.

Nie zabrali wam dotacji?
Nie. Do roku 2006 wraz z rozwojem zespołu systematycznie zwiększały się dotacje na teatr. Cięcia przyszły dopiero z nową ekipą PO. (…)

 
***
 
 Zachęcam do zapoznania się z całością

http://wyborcza.pl/1,75248,11583151,Jarzyna__za_Kaczynskiego_bylo_lepiej.html?as=1&startsz=x
 
Wywiad może wywołać niemałą sensację wśród osób zorientowanych w twórczości Grzegorza Jarzyny i Krzysztofa Warlikowskiego. Ich działalność artystyczna budzi głęboki sprzeciw środowisk katolickich i konserwatywnych. Często ich spektakle zawierają w sobie treści kontrowersyjne, obrazoburcze, homoseksualne itp.
Jakże Platforma  musiała dać w kość swoim „pupilom”, skoro teraz z tęsknotą wspominają oni rządy PiS-u.

Inne zapisy autora:

0

Dominika Sibiga

31 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758