Bez kategorii
Like

Wzrośnie bezrobocie wśród kobiet

14/09/2012
334 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Podpis Donalda Tuska pod konwencją o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet to najprostszy sposób na wzrost bezrobocia wśród kobiet. I to wzrost o kilkaset procent.

0


Pani profesor Magdalena Środa i zgromadzone wokół niej środowisko feministyczne (skrajnie lewackie) naciska na rząd Donalda Tuska, aby podpisać konwencję o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. Konwencja zakłada przeciwdziałanie przemocy fizycznej, psychicznej i ekonomicznej wobec kobiet. Przemoc fizyczna wobec kobiet w Polsce jest zjawiskiem marginalnym (oczywiście godnym potępienia), przemoc psychiczna pewnie ma taką samą skalę. Co to jest przemoc ekonomiczna to nie wiadomo (nie jest znana definicja tego pojęcia), jednak można się domyślać, że chodzi o nierównomierność w wypłatach pensji. Tzn. chodzi o przeciwdziałaniu zjawisku polegającemu na tym, że kobieta zatrudniona w konkretnej firmie na konkretnym stanowisku zarabia mniej niż mężczyzna na tym samym stanowisku. To jednak nie koniec.

Konwencja obejmuje również możliwość dochodzenia odszkodowania od sprawców każdego rodzaju przemocy. Odszkodowania dochodzi się w sądach, a te stają się coraz bardziej sfeminizowane. Tym samym więc łatwo sobie wyobrazić jak będzie wyglądała realizacja tej konwencji. Oto kobieta, która poczuje się ofiarą przemocy ekonomicznej, złoży przeciwko swojemu pracodawcy pozew do sądu, licząc, iż sfeminizowane sądy przyznają jej odszkodowanie. I zapewne tak też w większości przypadków będzie.

Jaki będzie skutek wprowadzenia tych zapisów? Dwojaki. Po pierwsze: pracodawcy przestaną zatrudniać kobiety, aby nie ryzykować regularnych wycieczek do sądów i niekorzystnych wyroków. Po drugie: dotychczas zatrudnione kobiety zwolnią pod byle pretekstem, aby nie mieć problemów w przyszłości. W ten sposób konwencja skuteczniej niż cokolwiek inneg doprowadzi do wzrostu bezrobocia wśród kobiet.

Pozostaje mieć nadzieję, że co rozsądniejsze kobiety będą o tym pamiętać i w najbliższych wyborach głosami powiedzą "panu już dziekujemy" ekipie, która tę paranoję wprowadzi.

Zawsze myślałem, że największym dramatem dla polskiej gospodarki są eurosocjaliści. Jednak eurosocjaliści wspólnie z feministkami to prawdziwa katastrofa.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Leszek Szymowski

Niezale

132 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758