Bez kategorii
Like

wyszperane 25/03/12

26/03/2012
256 Wyświetlenia
0 Komentarze
13 minut czytania
no-cover

Jak nie stracic wiary. Smolensk. Jak to z ACTA bylo. Kolonizacja. Autyzm. EUROSOJUZ.

0


 x. Mikołaj Bux – Jak chodzić na Mszę i nie stracić wiary
http://przedsoborowy.blogspot.com/2012/02/x-mikoaj-bux-jak-chodzic-na-msze-i-nie.html

Film jest gotowy od miesięcy, kampania reklamowa trwa, jednak film nie wchodzi do kin. Powód: podobnie jak w przypadku naszej rodzimej produkcji – „Historii Roja”, niektórym środowiskom zależy, aby jak najmniej ludzi go zobaczyło. Trudno znaleźć firmę dystrybucyjną, która zajęła by się wprowadzeniem „Krucjaty” do kin.
Podczas wtorkowej premiery w papieskim Instytucie Patrystycznym Augustinianum, nieopodal Placu Św. Piotra w Rzymie, sala wypełniła się po brzegi. Znaczna część imprezy była poświęcona problemom z jakimi borykają się twórcy filmu. Producent „Cristiady”, Pablo José Barroso zachęcał do wsparcia promocji filmu, aby szybko rozprzestrzenił się na całym świecie. Dlaczego jest tak trudno znaleźć firmę, która zajęła by się dystrybucją filmu, pozostaje tajemnicą – dodał.
http://www.bibula.com/?p=53989


– Rosja jest państwem suwerennym. Muszę to powiedzieć: jest mocarstwem –
– usłyszała od naczelnego prokuratora wojskowego płk. Jerzego Artymiaka Beata Gosiewska, wdowa po Przemysławie Gosiewskim, który zginął w Smoleńsku, gdy próbowała uzyskać zgodę na obecność amerykańskiego patomorfologa Michaela Badena podczas ekshumacji i sekcji jej męża.

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120324&typ=po&id=po17.txt
http://www.bibula.com/?p=54004
http://www.bibula.com/?p=53963


– Na Siewiernyj dotarliśmy pół godziny po upadku samolotu. Początkowo nie było do końca wiadomo, co tak naprawdę się stało.
Podeszła do mnie pani konsul i powiedziała, że Rosjanie szykują się na zbieranie ciał. Wtedy nasza reakcja była już bardzo zdecydowana. Poszliśmy do tych z FSO i powiedzieliśmy, że wiemy, że coś się wydarzyło, i chcemy tam jak najszybciej dotrzeć. Wtedy dopiero puścili nas przez płytę lotniska. Zatrzymali nas przed taśmami, którymi ogrodzone było wrakowisko – mówi ppłk Krzysztof Dacewicz. Czy były jakieś próby udzielania pierwszej pomocy, stwierdzenia oznak czynności życiowych? – Nie wiem – odpowiada nasz rozmówca.
http://www.bibula.com/?p=54030
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=5939&Itemid=100
http://niepoprawni.pl/blog/656/tylko-gosiewski


Procesy wytaczane Krzysztofowi Wyszkowskiemu przez bohatera dziecięcej kreskówki to jeden z najbardziej upokarzających spektakli III RP.

http://wojciechwencel.blogspot.com/2012/03/tragarz-pamieci.html


Warto podkreślić, że ACTA nie znalazły się w pakiecie wskutek rutynowej procedury. Nie było to tak, że czekało w kolejce i akurat podczas tego posiedzenia się doczekało. Polski rząd przyspieszył sprawę, korzystając z uprawnień, jakie mu dawała kończąca się prezydencja.

Ta informacja naprawdę zasługuje na wyłuskanie jej ze zwałów newsowego kitu, produkowanego codziennie przez całodobowe stacje radiowo-telewizyjne i różne para-rządowe "wprostweeki". Zwróćmy uwagę na kilka jej aspektów.
Po pierwsze – ukradkowy sposób działania, bardzo charakterystyczny dla tej ekipy. Także w kraju wszystkie śmierdzące pomysły władzy w ostatnich pięciu latach próbowano przemycić do ustawodawstwa cichcem, podstępem, poprawką dopisaną ukradkiem do ustawy o w ogóle czymś innym, najczęściej pod pozorem "dostosowywania do prawa unijnego".
To nic, że powiększanie uprawnień służb specjalnych do inwigilowania obywateli, cenzura internetu, nakładanie na dostarczycieli usług telekomunikacyjnych obowiązku ustawowego szpiegowania klientów etc. nie tylko nie były przez Unię wymagane, ale wręcz godziły w jej normy. "Dostosowanie do norm unijnych" to było i pewnie nadal jest hasło sprawiające, że posłowie, posłusznie przegłosowują przyjęcie tysiąc-któregoś kolejnego kilkusetstronicowego dokumentu, nawet nie próbując się z nimi zapoznać.
http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz-mysli_nowoczesnego-endeka/news/cwaniacy-przy-pracy,1775949
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=5940&Itemid=119


Walka z „antysemityzmem” o „sprawiedliwość społeczną”

http://michalkiewicz.nowyekran.pl/post/57154,walka-z-antysemityzmem-o-sprawiedliwosc-spoleczna


Najbardziej widocznym przejawem polityki „neokolonialnej” prowadzonej na terenie Polski jest zmasowana ekspansja globalnych sieci handlowych, które dążą do całkowitego zmonopolizowania handlu wielkopowierzchniowego. Zewnętrznym symbolem tej ekspansji są powstające w naszym kraju – jak grzyby po deszczu – hipermarkety.
W dodatku koncerny coraz częściej wykazują zainteresowanie mniejszymi miejscowościami budując tam swoje obiekty handlowe. Skanalizowanie przeważającej części handlu w ramach działalności prowadzonej przez wielkie zagraniczne sieci doprowadziło do powstania wielu groźnych patologii w naszym życiu społeczno-gospodarczym i wyeliminowało z rynku tysiące polskich sklepów. Powiększyło też rozmiary bezrobocia, utrwaliło tendencję do utrzymywania płac pracowników na niskim poziomie oraz uszczupliło wpływy podatkowe do budżetu państwa i samorządów.
http://marucha.wordpress.com/2012/03/24/zasadnicze-przyczyny-kryzysu-gospodarczego-w-polsce-1/


To już ostatni dzwonek. Jeśli młodych polskich rodzin z wyżu lat 80. nadal nie będzie stać na urodzenie i wychowanie dzieci, zaleje nas wielomilionowa fala emigrantów – przyznają politycy odpowiedzialni za załamanie dzietności w Polsce.
Dziś martwią się, kto będzie pracował na ich emerytury
http://marucha.wordpress.com/2012/03/24/madrzy-po-szkodzie/

Wywołuje to coraz większe wzburzenie wśród rodziców na całym świecie, którzy coraz częściej odmawiają szczepienia swych dzieci.  Równocześnie amerykańska koteria psychiatrów (American Psychiatric Association) dostała rozkaz, żeby coś zrobić z epidemią autyzmu.  Członkowie tej koterii postanowili więc radykalnie zmienić kryteria diagnostyczne autyzmu i usunąć z tej kategorii wszystkie lżejsze przypadki, zespół Aspergera, autyzm nietypowy etc. Dotychczasowe kryteria  autyzmu obejmowały  spektrum zaburzeń autystycznych.  Te nowe kryteria mają być opublikowane w nowym manualu diagnostycznym, zwanym DSM-V i staną się biblią diagnostyczną. 
Spowoduje to, że wg. nowych kryteriów diagnostycznych liczba dzieci autystycznych spadnie co najmniej o połowę. Pozostałe dzieci nadal będą miały zaburzenia ze spektrum autyzmu,  ale włoży się je do innej szufladki, więc nie będzie im przysługiwała specjalna terapia ani edukacja. I o to chodzi w tych manipulacjach, o radykalne zmniejszenie dostępu dzieci do terapii, refundowanej częściowo przez ubezpieczenia medyczne.     
Równocześnie UE wchodzi we współpracę  z kartelami farmaceutycznymi, żeby za publiczne pieniądze wyprodukować „leki” rzekomo do leczenia autyzmu.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=5943&Itemid=53

Tymczasem obserwatorzy zwrócili uwagę, że Komisja nie wystąpiła o ukaranie np. Hiszpanii, która także nie redukuje deficytu zgodnie z planem. W obu wypadkach restrykcje w postaci cofnięcia funduszy zastosowane zostały przez Brukselę w szczególnych okolicznościach politycznych. W przypadku Węgier poprzedził je sprzeciw Brukseli wobec nowej węgierskiej konstytucji i ustaw przyjętych przez premiera Viktora Orbána. Co zaś do Czech – jako jedyny kraj regionu nie podpisały one paktu fiskalnego, przedłożonego Europie przez Niemcy i wspieranego przez Brukselę. Prezydent tego kraju Vaclav Klaus, jeszcze przed podjęciem decyzji przez rząd w Pradze, zapowiedział otwarcie, że paktu fiskalnego nigdy nie podpisze. Czechy sprzeciwiały się także przekazaniu wielomiliardowych środków z czeskiego banku centralnego na pomoc dla strefy euro (w formie pożyczki dla MFW).
http://marucha.wordpress.com/2012/03/24/czesi-straca-unijne-dotacje/
http://www.bibula.com/?p=53973

Aktualny mistrz Węgier w piłce ręcznej, prowadzący w tabeli obecnego sezonu, ma zostać ukarany przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF) za śpiewanie hymnu przez jego kibiców,w trakcie międzynarodowych rozgrywek Ligi Mistrzów. Według przepisów EHF jest to zabronione.
http://www.bibula.com/?p=53993

Jak łatwo stwierdzić, sytuacja klientów, którzy nie życzą sobie inwigilacji w wyniku nowego ustawodawstwa się pogorszy. Staną przed wyborem – albo zgoda na gromadzenie prywatnych często danych przez sprzedawców internetu, albo odcięcie od sieci. W sytuacji, gdy internet jest coraz częściej podstawowym źródłem informacji oraz narzędziem nauki i pracy, ta druga opcja wiąże się jednak ze znacznymi utrudnieniami. Co więcej, trudno wątpić w czyste intencje państwa, zważywszy na fakt, że dostęp do przechowywanych przez firmy danych mają mieć na życzenie także organy bezpieczeństwa, takie jak policja. Niewątpliwie ułatwi to zbieranie informacji o rzeczywistych lub domniemanych przeciwnikach politycznych. Mogą to być informacje nie tylko o ich poglądach, ale także chorobach czy słabościach, które posłużą później za tzw. „haki”…
http://marucha.wordpress.com/2012/03/25/chinskie-metody-demoliberalow/#more-20017


Dziwne dźwięki i drżenia rejestrowane są na całym świecie

http://marucha.wordpress.com/2012/03/24/dziwne-dzwieki-i-drzenia-rejestrowane-sa-na-calym-swiecie/

Naukowcy szwedzcy: sezonowe zmiany czasy niebezpieczne dla zdrowia
http://www.bibula.com/?p=3671
http://wirtualnapolonia.com/2012/03/25/pawel-osikowski-telegram-z-cyferblatem/


Co się za­lę­gło w Se­we­ry­nie Blumsz­taj­nie

http://www.bibula.com/?p=54000

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Jacek

Zagladam tu i ówdzie. Czesciej oczywiscie ówdzie. Czasem cos dostane, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjeciu jest Janek, z którym 15 sierpnia bylismy pod Krzyzem.

1481 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816