Bez kategorii
Like

wyszperane 17/08/11

17/08/2011
221 Wyświetlenia
0 Komentarze
18 minut czytania
no-cover

Stare obserwacje. Pamiątka po ks. Skorupko. Prowokacja. W czyich rękach Solidarność? Jeszcze o 1920. Dodrukują dolarów, ale o co tak naprawdę chodzi?

0


Rozglądając się naokół widzimy zastraszający wprost zanik moralności, zwłaszcza wśród młodzieży, a nawet powstają związki iście piekielne, mające w programie zbrodnię i rozwiązłość. Członkowie to owego związku popełnili głośne w Wilnie morderstwo profesora przy egzaminach. Kina, teatry, literatura, sztuka kierowane w wielkiej części niewidzialną ręką masonerii, zamiast szerzyć oświatę, gorączkowo pracują w myśl uchwały masonów: My Kościoła katolickiego nie zwyciężymy rozumowaniem, ale zepsuciem obyczajów.

św. Maksymilian Kolbe w roku 1925

http://www.bibula.com/?p=42143

Przecierałem oczy ze zdumienia, gdy tuż przez najważniejszą uroczystością maryjną jaką jest Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, na oficjalnej stronie internetowej kurii krakowskiej zamiast zachęty do udziały w uroczystościach na Jasnej Górze czy Kalwarii Zebrzydowskiej zamieszczone zostało oświadczenie atakujące personalnie znanego dziennikarza katolickiego Tomasza Terlikowskiego.
Co więcej autorem tego oświadczenia, krótkiego, ale podszytego ogromnymi emocjami, jest sam ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz. Od strony formy jest ono zaskakująca z kilku powodów.
http://www.bibula.com/?p=42131

Chcąc zabezpieczyć obiekt przed taką ewentualnością, w czerwcu zeszłego roku złożono wniosek o wpisanie go do rejestru zabytków (w tej chwili jest tylko w ewidencji zabytków). Niestety w rejestrze nie pojawił się do dziś. Widocznie kamienica, której początki sięgają 1893 roku, posiadająca ciekawą architekturę i będąca ważnym śladem dawnego układu urbanistycznego stolicy, to nie zabytek. Jej historyczne znaczenie dla Polaków – jako miejsca narodzin ks. Ignacego Skorupki, bohatera „Cudu nad Wisłą” – też nikogo nie przekonuje. Co w takim razie zasługuje na miano zabytku?
http://www.bibula.com/?p=42190

W dorobku Henryka Pająka jest dział tematyczny dotyczący zagłady Kościoła Katolickiego przez żydomasońskie krety ryjące pod fundamentami Stolicy Piotrowej,
czyli seria książek o tytułach: „Nowotwory Watykanu”, „Bestie końca czasu”,„On i oni” i dwutomowe najnowsze dzieło „Lękajcie się”, traktujące o inwazji mrocznych, lucyferiańskich sił żydomasońskich Chazarów na Kościół Katolicki przy pomocy rewolucyjnego II Soboru Watykańskiego
http://marucha.wordpress.com/2011/08/14/henryk-pajak-wymierza-nastepny-cios-machinie-falszu/

Staruchowicza, wroga publicznego numer jeden od czasu, gdy Tusk wypowiedział wojnę kibicom, aresztowano, kiedy wracał z obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. W pięknej uroczystości na kopcu Powstania Warszawskiego wzięły udział tysiące kibiców Legii, do których przemówił generał brygady Zbigniew Ścibor-Rylski, żołnierz Zgrupowania „Radosław”, prezes Związku Powstańców Warszawskich.
Po opuszczeniu kopca „Starucha” zatrzymano na oczach setek kibiców, co powszechnie uznano za policyjną prowokację – próbę wywołania zamieszek kompromitujących udział kibiców w uroczystościach. Kibice otoczyli radiowóz ze swoim gniazdowym, jednak zachowywali się spokojnie. Policja rozpędziła ich przy użyciu gazu łzawiącego. W wyniku tego jeden z kibiców trafił do szpitala, gdzie lekarz stwierdził, że grozi mu utrata wzroku w jednym oku.
[  …  ]
O areszt dla „Starucha” wystąpił prokurator Marcin Gogacz z Prokuratury Śródmieście Północ. Adwokat Mikołaj Wojciechowski towarzyszył Piotrowi Staruchowiczowi podczas rozprawy w sądzie, w czasie której zapadła decyzja o jego aresztowaniu. – Mój klient pokazał mi przy tej okazji swoje obrażenia. Na tylnej części ud miał intensywne zasinienie o długości ok. 10 cm, którego nie miał przed zatrzymaniem – powiedział nam.
Według naszych informatorów, „Starucha” pobił policjant piastujący kierownicze stanowisko w jednym z wydziałów Komendy Stołecznej.

http://www.bibula.com/?p=42138

W listopadzie 2008 r.  Jan Kobylański wytoczył  proces karny o zniesławienie dziewiętnastu politykom i dziennikarzom (m.in. Adamowi Michnikowi, Danielowi Passentowi, Jerzemu Baczyńskiemu i Ryszardowi Schnepfowi, Jarosławowi Gugale. Stronę  Prezesa USOPAŁ  Jana Kobylańskiego popiera polskie społeczeństwo , które jest tak jak On jest terroryzowane przez wrogie Polsce liberalne media. Ten proces karny przeciwko oszczercom jest przez sąd  przeciągany i opóźniany,  mimo oczywistych dowodów zniesławienia. Stan ten spowodował, że powstały oddolny ruch jego poparcia.  W 2008 r. zawiązał się   Społeczny Komitet  wspierania Jana Kobylańskiego w walce z Antypolonizmem skupiający przedstawicieli pięciu organizacji oraz  internetową  TELEWIZJĘ NARODOWĄ.  Organizują oni  na każdym procesie pikietę społecznego poparcia  dla wzbudzenia zainteresowania tym procesem polskiego społeczeństwa.
http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=5042&Itemid=56

Zaatakowany przez Leppera korupcyjny układ, najlepiej skwitował kilka lat temu sam Donald Tusk słowami, iż „Zrobię wszystko, aby ten Pan raz na zawsze zniknął z politycznej sceny”. Mamy więc motyw likwidacji Leppera przeszkadzającego w podporządkowaniu Polski UE, w tym także ponadnarodowemu kapitałowi. Powiązanie z nim polityki, którą niezmiennie od zarania III RP realizują kolejne ekipy rządowe.
W tej materii jasno wyraził się jednoosobowy wódz PIS-u Jarosław Kaczyński, nazywając Leppera publicznie… Warchołem! Dziś już każdy zdrowo myślący obserwator naszej politycznej sceny, nie ma wątpliwości, iż działania CBA w tzw. aferze gruntowej, miały na celu doprowadzenie do nowych wyborów i w atmosferze piętna rzuconego na Leppera. Odebraniu Samoobronie elektoratu. Jarosław Kaczyński z Kamińskim, Ziobrą i prezydentem Lechem Kaczyńskim włożyli w to wiele pracy.
http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=5066&Itemid=56

  Zorganizowanie przez Dudę i jego frakcję orgii politycznej Platformy w Dniu Wolności i Solidarności, w dniu rocznicy rozwalenie fundamentów totalitarnego protektoratu jakim była PRL można wytłumaczyć tylko jednym. Przejęciem kontroli przez zwerbowanych donosicieli nowej służby bezpieczeństwa III RP
. Przecież ten sabat skończy się osłabieniem Związku, być może jego podziałem, a w najlepszym razie ostrą ,długotrwałą walką wewnątrz Solidarności .
http://mojsiewicz.nowyekran.pl/post/23988,agentura-przejmuje-solidarnosc

Na YouTube ukazał się film „Ostatnie tango Rzeczypospolitej” obśmiewający rządy Donalda Tuska. Pokazaliśmy go również na Niezależnej.pl. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Autor filmu zaczął otrzymywać groźby.

http://niezalezna.pl/14704-grozby-za-film-o-tusku

To nie żart. Chińczycy są naszymi dłużnikami i aby było śmieszniej pieniądze największemu państwu świata pożyczamy w ramach… pomocy rozwojowe. Państwu Środka, które ostatnio notuje średni wzrost PKB na poziomie 10 proc. rocznie pożyczamy już od ponad dekady. Najpierw miało to być 85 mln dolarów, później kwotę zwiększono do 265 mln.
 Wypłata kredytu cały czas jest w toku. Tylko przez ostatni rok Chinom pożyczyliśmy 100 mln dolarów!
http://finanse.wp.pl/gid,13642735,galeria.html?T[page]=17&ticaid=1cdbf

Wojna sowiecko-polska zaczęła się już na początku 1919 roku. Oddziały Armii Czerwonej szły na zachód. W połowie lutego zatrzymał je opór polskich formacji wojskowych na ziemi białoruskiej, pod Berezą Kartuską. Walka miała trwać kolejnych 20 miesięcy.
 O co walczyła Armia Czerwona? O zwycięstwo rewolucji komunistycznej w Europie. Biuro Polityczne partii bolszewickiej (Włodzimierz Lenin, Lew Trocki, Lew Kamieniew, Józef Stalin) widziało jedną drogę do tego celu: drogę na Berlin, połączenie sił komunizmu sowieckiego w Rosji z potęgą niemieckiego proletariatu i przemysłu. Ta droga nieuchronnie prowadziła, jak to ujął już w listopadzie 1918 r. Stalin, przez „polskie przepierzenie”. Armia Czerwona miała je przebić żelazną pięścią, by dojść do Berlina.
 O co walczyło Wojsko Polskie? O utrwalenie odzyskanej po wieku rozbiorów niepodległości i o granice. Ale granice czego? Czy tylko o granice Polski? Czy czegoś więcej w rezultacie? Granice ideologicznej pychy komunizmu? Granice wolności mniejszych, położonych między Rosją a Niemcami, narodów? Granice Europy? Jakiej Europy?
http://wirtualnapolonia.com/2011/08/13/dziedzictwo-roku-1920/#more-13905
http://www.bibula.com/?p=42167

Członkowie przyszłego rządu Polskiej Republiki Rad podobni byli do bohaterów “Biesów”, powieści Dostojewskiego. Konstelacja dziwnych typów z których w każdym drzemało coś złego.

Julian Marchlewski, przewodniczacy Tymczasowego Komitetu Rewolucyjnej Polski wyglądał jak hrabia, z sumiastym wąsem, elegancko przystrzyżoną brodą, noszący zawsze dobrze skrojony garnitur. Jeśli mówił o potrzebie likwidacji niektórych klas społecznych, to zawsze z wielką elegancją. Feliks Kon,słynny obrońca w procesach 1905 roku ze swoją ogromną brodą i mikrą posturą przypominał rabina nawróconego na komunizm. Najbardziej przyciągała wzrok postać Feliksa Dzierżyńskiego, twórcy Czeka, seryjnego mordercy, który asystował czasami swoim siepaczom przy wymyślnych torturach na “wrogach ludu”. Budził strach zaciśniętymi ustami i oczami w których od lat mieszkał obłęd. To on był faktycznym przywódcą TKRP, zaufanym samego towarzysza Lenina. Ów marionetkowy rząd, zwany skrótowo Polrewkomem wraz z kilkoma innymi współpracownikami posuwał się powoli za Armią Czerwoną. Po raz pierwszy zebrał się 24 lipca w Smoleńsku, a z datą 30 lipca ogłoszono jego manifest w którym pozbawiano władzy “dotychczasowy rząd szlachecko-burżuazyjny”, fabryki przekazywano robotnikom, a majątki dworskie – komietom włościańskim.
http://www.bibula.com/?p=42170
http://www.bibula.com/?p=42164

Główny problem, jaki po zakończeniu akcji pozostał jeszcze do rozwiązania, to groźba bankructwa USA i niewypłacalność (ciągle nieoficjalna) krajów strefy euro. Medialno-biznesowe elity nie robią wrażenia szczególnie zaniepokojonych ogólnoplanetarnym kryzysem finansów publicznych.
– Choć moje prognozy są negatywne, papiery dłużne są nadal bezpieczne. USA są w stanie spłacić każdy dług, gdyż zawsze mogą dodrukować więcej pieniędzy –wskazał na genialne w swej prostocie rozwiązanie były szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej (FED) Allan Greenspan.
Eksperci ekonomiczni zorientowali się, że plan druku "pustego pieniądza" przestał już być tajemnicą. Zaraz też zaczęli kopiować wypowiedź Greenspana.
W sensie ekonomicznym oczywiście Stany Zjednoczone oddadzą pieniądze, choćby dlatego, że drukują te pieniądze, w związku z tym zawsze jak im zabraknie, to dodrukują i oddadzą – powtarzał w wywiadzie dla Polskiego Radia jeden z dyżurnych autorytetów medialnych prof. Witold Orłowski.
http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=5064&Itemid=56

Politycy są jedynymi ludźmi na świecie, którzy stwarzają problemy, a potem organizują kampanie przeciwko nim.

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że skoro demokraci i republikanie są przeciwni deficytom, to dlaczego je mamy?
Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że skoro wszyscy politycy są przeciwni inflacji i wysokim podatkom, to dlaczego mamy inflację i wysokie podatki?
 – ani wy, ani ja, nie proponujemy budżetu federalnego, tylko prezydent.
 – ani wy, ani ja, nie mamy konstytucyjnej władzy by przegłosować środki, tylko Izba Reprezentantów.
 – ani wy, ani ja, nie opracowujemy kodów podatkowych, tylko Kongres.
 – ani wy, ani ja, nie ustalamy polityki finansowej, tylko Kongres.
 – ani wy, ani ja, nie kontrolujemy polityki monetarnej, tylko Rezerwa Federalna.
100 senatorów + 435 kongresmenów + 1 prezydent + 9 sędziów Sądu Najwyższego = 545 istot ludzkich spośród 300 milionów – bezpośrednio, legalnie, moralnie i indywidualnie odpowiedzialnych za problemy krajowe, które nas gnębią.
Nie uwzględniłem członków zarządu Rezerwy Federalnej, gdyż ten problem został stworzony przez Kongres. W 1913 roku Kongres przekazał swój konstytucyjny obowiązek dostarczania solidnej waluty do federalnie założonego, ale prywatnego, banku centralnego.
http://marucha.wordpress.com/2011/08/15/545-kontra-300-000-000/#more-14778

28 lipca rząd Federacji Rosyjskiej przyjął projekt ustawy o zwiększeniu odpowiedzialności karnej za ekstremizm. Dodano paragraf o „informacyjno-telekomunikacyjnych sieciach ogólnego korzystania przez społeczeństwo”. Teraz ekstremistów rozpocznie się wyławiać według blogów i serwisów społecznościowych. 29 lipca prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew ustanowił międzyresortową komisję do spraw zwalczania ekstremizmu.
http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=5069&Itemid=56

JESTEŚMY NA KRAWEDZI GLOBALNEJ TRANSFORMACJI, A WSZYSTKO CO POTRZEBUJEMY TO GŁÓWNY KRYZYS, I WSZYSTKIE NARODY ŚWIATA ZAAKCEPTUJĄ
„NOWY PORZĄDEK ŚWIATA”

David Rockefeller
http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=5063&Itemid=56

Niemcy i Francja opowiedziały się we wtorek za utworzeniem "faktycznego rządu gospodarczego" w strefie euro. Na czele miałby stanąć przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.
http://biznes.onet.pl/berlin-i-paryz-chca-rzadu-gospodarczego-strefy-eur,18493,4822453,3219970,199,1,news-detal

Pytasz mnie?

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Jacek

Zagladam tu i ówdzie. Czesciej oczywiscie ówdzie. Czasem cos dostane, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjeciu jest Janek, z którym 15 sierpnia bylismy pod Krzyzem.

1481 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816