SPOŁECZEŃSTWO
Like

Wyrejestruj odbiornik RTV

08/03/2015
312 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Działając na wniosek Poczty Polskiej urzędy skarbowe w całym kraju zajęły już setki tysięcy kont bankowych. Przyczyną są zaległości w opłatach za abonament radiowo-telewizyjny. Działania egzekucyjne są możliwe, gdyż obywatele nie wyrejestrowali swoich odbiorników. W rezultacie, skoro figurują w ewidencji są łatwi do namierzenia i do obciążenia. W celu wypadnięcia z ewidencji należy wyrejestrować odbiornik radiowy lub telewizyjny. Władze jednak czynią trudności. TRUDNOŚCI W URZĘDACH Kilka osób udało się do urzędów pocztowych w celu wyrejestrowania odbiornika RTV. Jednak w urzędach pocztowych przy ul. Jana Pawła II w Warszawie oraz na Żoliborzu spotkali się z odmowa. Jak poinformowali pracownicy otrzymali wytyczne zakazujące wyrejestrowania. Była oczywiście awantura. Działania Poczty są oczywiście bezprawne. Każdy ma prawo do wyrejestrowania odbiornika RTV. WYSTĄP O SKREŚLENIE Z […]

0


Działając na wniosek Poczty Polskiej urzędy skarbowe w całym kraju zajęły już setki tysięcy kont bankowych. Przyczyną są zaległości w opłatach za abonament radiowo-telewizyjny. Działania egzekucyjne są możliwe, gdyż obywatele nie wyrejestrowali swoich odbiorników. W rezultacie, skoro figurują w ewidencji są łatwi do namierzenia i do obciążenia. W celu wypadnięcia z ewidencji należy wyrejestrować odbiornik radiowy lub telewizyjny. Władze jednak czynią trudności.


TRUDNOŚCI W URZĘDACH

Kilka osób udało się do urzędów pocztowych w celu wyrejestrowania odbiornika RTV. Jednak w urzędach pocztowych przy ul. Jana Pawła II w Warszawie oraz na Żoliborzu spotkali się z odmowa. Jak poinformowali pracownicy otrzymali wytyczne zakazujące wyrejestrowania. Była oczywiście awantura. Działania Poczty są oczywiście bezprawne. Każdy ma prawo do wyrejestrowania odbiornika RTV.


WYSTĄP O SKREŚLENIE Z REJESTRU, W ZWIĄZKU Z BRAKIEM ZAWIADOMIENIA

Jak informowaliśmy w latach 2007-2008 Poczta Polska miała obowiązek poinformować o nowym numerze rejestracyjnym. Większość z nas nie otrzymała takich zawiadomień, albo przesyłano je w drodze zwykłego listu (czyli brak dowodu ich wysłania i odebrania). Przy wyrejestrowaniu odbiornika, należy się na ten fakt powołać.


WZÓR PISMA WS. WYREJESTROWANIA ODBIORNIKA


Jeżeli Poczta odmówi, wówczas trzeba będzie się odwołać od decyzji odmawiającej.


NIE WPUSZCZAJ KONTROLI

UWAGA: w przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego, kierownik jednostki operatora wyznaczonego przeprowadzający kontrolę, wydaje decyzję, w której nakazuje rejestrację odbiornika oraz ustala opłatę za używanie niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego, o której mowa w art. 5 ust. 3. Aby uniknąć takiej sytuacji, nie należy wpuszczać kontrolerów i nie potwierdzać faktu posiadania odbiornika. Pamiętaj iż pocztowcy nie mają prawa wejść do twojego mieszkania bez twojej zgody.

Zawsze można wystąpić o skreślenie numeru, a po wykreśleniu wnieść o ponowną rejestrację (korzyść: skreślenie numeru będzie przyznaniem się do winy Poczty, a to daje argument by obronić się przed płaceniem zaległości abonamentowej).


TELEWIZJI I RADIA NIE MUSISZ ODBIERAĆ PRZEZ ODBIORNIK RTV

Pamiętaj również, iż radio lub telewizję możesz słuchać za pośrednictwem internetu lub telefonów komórkowych. Od tych urządzeń nie płaci się.NIE DAJ SIĘ WŁADZY I URZĘDNIKOM

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

210 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217