HYDE PARK
Like

Wyjeżdżasz? Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym!

18/03/2018
110 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minute czytania
Wyjeżdżasz? Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym!

Wakacyjny wyjazd – to marzenie wielu z nas. Aby przebiegał bezproblemowo, dobrze jest zaplanować go jak najlepiej. Warto nie tylko zaopatrzyć się w potrzebne rzeczy, ale także wykupić ubezpieczenie.Według badania przeprowadzonego przez CBOS, już ponad połowa Polaków wyjeżdża na urlop poza miejsce zamieszkania, a jeszcze większy odsetek planuje przyszłe wakacyjne wojaże. I choć najczęściej spędzamy urlop w kraju, coraz większa rzesza Polaków korzysta z możliwości wyjazdu za granicę. Podczas wyjazdu do innego kraju niezbędnym środkiem ostrożności jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego.

Dlaczego warto się ubezpieczyć? 

Polisy ubezpieczeniowe uchronią nas przed finansowymi konsekwencjami takich zdarzeń, jak nagły wypadek czy pogorszenie się stanu zdrowia, wyrządzenie szkody osobie trzeciej, a także przed skutkami kradzieży lub zniszczenia bagażu podróżnego. Osoby uprawiające podczas wyjazdów sport mogą liczyć na dedykowane im polisy chroniące sprzęt sportowy, np. narty, deskę snowboardową czy surfingową. Istnieją też specjalne pakiety polis zawierające w sobie ubezpieczenie od kosztów leczenia i NNW, w tym dla osób uprawiających sporty ekstremalne, ubezpieczenie sprzętu sportowego oraz oczywiście standardowy pakiet turystyczny.

Ubezpiecz swoje zdrowie

Nagły wypadek czy choroba, z powodu których będziemy potrzebowali pomocy lekarskiej lub nawet hospitalizacji – to nie tylko zdarzenie bardzo przykre, ale i kosztowne, zwłaszcza za granicą. Jeśli jednak posiadamy polisę turystyczną, to ubezpieczyciel pokryje za nas koszty leczenia, badań diagnostycznych, a także transportu medycznego. Warto pamiętać, że jeśli cierpimy na chorobę przewlekłą, powinniśmy wykupić specjalny rodzaj polisy. W Wielkiej Brytanii, gdzie ubezpieczenia takie cieszą się dużym zainteresowaniem, polisa taka nazywa się Travel insurance with preexisting medical conditions, a oferuje ją wiele towarzystw, chociażby Insurance Choice na stronie https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/. Ubezpieczyciele posiadają własne wykazy chorób przewlekłych. Osoba dotknięta dolegliwością znajdującą się na takim wykazie, a posiadająca jedynie standardową polisę, nie może liczyć na zwrot kosztów leczenia, jeśli nieszczęśliwe zdarzenie było związane właśnie ze stwierdzoną chorobą przewlekłą. Wyjątkiem jest sytuacja, w której choroba zostaje wykryta dopiero podczas wyjazdu, czyli już po wykupieniu polisy.

Ubezpieczenie turystyczne powinna nabyć każda osoba wyjeżdżająca za granicę. Turyści cierpiący na choroby przewlekłe, np. choroby serca, układu oddechowego, cukrzycę, nowotwory, padaczkę i inne, powinni jednak wykupić specjalne, droższe ubezpieczenie. Pokryje ono wszelkie ewentualne koszty leczenia wynikłego z nawrotu choroby podczas podróży.

Inne zapisy autora:

kampanieonline
kampanieonline

198 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217