Bez kategorii
Like

Wydarzenia w Sanoku to tragedia?

11/01/2013
426 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Przyznam, że użycie słowa “tragedia” w stosunku do tego co się stało w Sanoku wyjątkowo mnie drażni o ile nie ……. hmmmm pewnych okresleń gwarowych nie użyję.

0


 

Oto przykłady:

wiadomosci.onet.pl/regionalne/rzeszow/tragedia-w-sanoku-nocny-szturm-antyterrorystow,5390520,0,fotoreportaz-maly.html

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,114927,13185343,Policyjna_akcja_w_Sanoku___symulacja__wideo__TVN24_x_news_.html

www.rzeszow4u.pl/podkarpacie/tragedia-w-sanoku.-dwie-osoby-nie-zyja.html

Tragedia to wydarzenie budzące rozpacz, nieszczęście,dotykające osoby niewinne lub ginące nagłą, przypadkową niezawinioną przez siebie śmiercią.

Z czym natomiast mieliśmy do czynienia w Sanoku?

Najpierw jeden bandzior morduje drugiego (i bardzo dobrze jednego bandziora mniej). Potem morderca strzela do policjantów, którzy chcą go aresztować. Melinuje się ze swą dziewczyną. W ogóle nie próbuje negocjować z policją. W końu oboje popełniają samobójstwo? Może on ją zabija a potem popełnia samobójstwo? Tego jeszcze nie wiemy. Owo młode dziewczę to też nie niewinny aniołek. Jeśli w wieku 17 lat wybrała życie utrzymanki gangstera to musiała być całkiem rozgarnięta i zdecydowała o takiej a nie innej drodze życiowej.

I to ma być tragedia? Tragedia byłaby wtedy gdyby choć jeden policjant lub osoba postronna ucierpieli podczas szturmu na mieszkanie bandyty. Spotkałem się nawet z komentarzami w internecie, że Policja ma krew na rękach po akcji w Sanoku. Czym się kończą akcje policji na huraaaa mieliśmy przykład swego czasu w Warszawie gdzie policjanci bez ładu i składu strzelający podczas "polowania" na tygrysa zastrzelili weterynarza wezwanego do akcji:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,126765,9250194,Policja_polowala_na_tygrysa__Zginal_weterynarz.html

O i coś takiego to jest tragedia.

W Sanoku natomiast Policja postąpiła moim zdaniem wzorowo. I ostatnim określeniem, którego można użyć na określenie tego co się stało w Sanoku jest słowo "tragedia".

No, ale nasi kochani "dziennikarze" mają jakąś wyjątkową słabość do rozpaczania nad zabitymi bandziorami co już raz komentowałem (jeszcze na S24 przed powstaniem NE):

takiesobie.salon24.pl/148545,wymieklem-tragedia-w-galerii-opolanin-smierc-napastnika-podcza

Inne zapisy autora:

0

Avatar
frank drebin

Zlosliwy jak go cos wkurzy.

393 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758