Bez kategorii
Like

WYCOFUJĄ SZCZEPIONKI… kopia z Wirtualnej Polski

18/10/2012
378 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

WP kolejny raz zaskakuje. Może tylko mnie, bo nie spodziewałem się po tym portalu niczego więcej niż dozwolona propaganda.
(Częściowy “przedruk”).

0


 

Wycofują szczepionki przeciwko grypie!

 

 

Badania przyniosły "nieoczekiwane rezultaty"

 

Włoskie ministerstwo zdrowia wycofało część szczepionek przeciwko grypie, gdyż – jak wyjaśnił ich producent, firma Crucell z siedzibą w Lejdzie (Holandia) – szczegółowe badania przyniosły "nieoczekiwane rezultaty". Nie podano więcej szczegółów. Z powodu potencjalnego zagrożenia opóźnia się kampania szczepień przeciwko grypie we Włoszech. Decyzja resortu zdrowia dotyczy zablokowania w Mediolanie dostawy 65 tysięcy dawek szczepionki Inflexal V. Została podjęta po tym, jak ministerstwo otrzymało list od producenta z informacją o budzących wątpliwości wynikach wewnętrznych analiz. Szczegółów koncern nie ujawnił.

(…)Innym problem dotyczący tego tematu, jak wszyscy doskonale pamiętamy, pojawił się w czerwcu 2010 roku, kiedy Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię świńskiej grypy A/H1N1. Spowodowało to obciążenie społeczeństw w wielu krajach dodatkowymi kosztami. Rząd Holandii wydał 300 milionów euro, Francja 860 milionów. 95% obywateli obu państw nie zdecydowało się na skorzystanie ze szczepionek, które trzeba było później utylizować. Włosi na szczepionki wydali 184 miliony euro, szczepionki wykupiło 4% obywateli. Niemcy wydali na ten cel 417 milionów, ze szczepionek skorzystało 10% naszych zachodnich sąsiadów.

(…)Pomimo paniki wywołanej przez media i WHO, do końca „pandemii” na świecie z powodu powikłań po grypie A/H1N1 zmarło 17 tysięcy osób. Tak wynikało ze sporządzonego w marcu 2010 roku raportu WHO. Na grypę „sezonową” umiera co roku około pół miliona osób. Po zakończonej „pandemii” Margaret Chan, dyrektor WHO przyznała: „Pandemia była słabsza, niż zakładaliśmy”. Parę miesięcy wcześniej, ta sama pani uznała, że na grypę A/H1N1 umrzeć może 7 milionów osób. Margaret Chan wciąż jest szefową Światowej Organizacji Zdrowia. Myliłby się jednak ten, kto pomyślałby, że "nieczyste zagrywki" wokół tematu szczepień rozpoczęły się w roku 2010. Kiedy w 1976 roku w USA wybuchła pierwsza epidemia odmiany świńskiej grypy, amerykański rząd opracował szczepionkę, którą zaaplikowano milionom obywateli. Sam prezydent Gerald Ford, w krótkich, propagandowych filmikach skierowanych do Amerykanów, namawiał do skorzystania ze szczepionki. Po olbrzymiej kampanii reklamowej, opartej przede wszystkim na wzbudzaniu lęku przed chorobą, udało się przekonać do szczepionki 46 milionów mieszkańców USA. Zaledwie kilka lat później, blisko cztery tysiące mieszkańców Stanów Zjednoczonych sądziło się na łączną kwotę 3.5 miliarda dolarów – z uwagi na szkody poniesione na zdrowiu w wyniku działania szczepionki. W wyniku powikłań spowodowanych szczepionką zmarło trzysta osób. Na świńską grypę… jedna.

Całość wraz z ciekawymi komentarzami pod linkiem:niewiarygodne.pl/kat,1031983,title,Wycofuja-szczepionki-przeciwko-grypie,wid,15019458,wiadomosc.html

Inne zapisy autora:

0

Avatar
koolart

Teksty i rysunki z przewaga rysunków z tekstem.

179 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816