Śląsk
Like

Wycieczka do Łężczoka to świetny pomysł na spędzenie dnia na świeżym powietrzu

14/05/2018
160 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minute czytania
Wycieczka do Łężczoka to świetny pomysł na spędzenie dnia na świeżym powietrzu

  Rezerwat przyrody Łężczok położony w powiecie raciborskim dostarczy nam niesamowitych widoków, a także sprawi, że poczujemy się jak na Mazurach, bez konieczności pokonywania setek kilometrów. Sezon rowerowy trwa w najlepsze, a piękna pogoda, która towarzyszy nam w ostatnim czasie sprawia, że coraz częściej wychodzimy z domu, aby spędzić czas z rodziną na łonie natury. Rezerwat, który swoim obszarem rozciąga się od Raciborza, a Nędzę, Babice aż po Zawadę Książęcą, latem wygląda szczególnie pięknie. Przez Łężczok przechodzą dwa szlaki turystyczne (z których jeden to Szlak Husarii Polskiej), sześć ścieżek dydaktycznych oraz jedna trasa rowerowa. W tym roku miasto rozpocznie pracę nad ścieżką rowerową, która będzie przebiegać od wałów na Uldze aż do rezerwatu. Dodatkowo powstać ma tu parking samochodowy, aby osoby spoza miasta mogły również odwiedzić ten pełen […] 

Rezerwat przyrody Łężczok położony w powiecie raciborskim dostarczy nam niesamowitych widoków, a także sprawi, że poczujemy się jak na Mazurach, bez konieczności pokonywania setek kilometrów.

Sezon rowerowy trwa w najlepsze, a piękna pogoda, która towarzyszy nam w ostatnim czasie sprawia, że coraz częściej wychodzimy z domu, aby spędzić czas z rodziną na łonie natury.

Rezerwat, który swoim obszarem rozciąga się od Raciborza, a NędzęBabice aż po Zawadę Książęcą, latem wygląda szczególnie pięknie.

Przez Łężczok przechodzą dwa szlaki turystyczne (z których jeden to Szlak Husarii Polskiej), sześć ścieżek dydaktycznych oraz jedna trasa rowerowa. W tym roku miasto rozpocznie pracę nad ścieżką rowerową, która będzie przebiegać od wałów na Uldze aż do rezerwatu. Dodatkowo powstać ma tu parking samochodowy, aby osoby spoza miasta mogły również odwiedzić ten pełen naturalnego życia las i pozostawić samochód w niewielkiej odległości od celu wycieczki;

Na terenie rezerwatu znajduje się aż 8 stawów, które swoim wyglądem przypominają malownicze, mazurskie jeziora. Możemy spotkać tu ponad 190 gatunków ptaków, których śpiew umili nam dzień. Łężczok dzięki niesamowitej przyrodzie pomaga wyciszyć, zrelaksować się, a także odpocząć wspólnie z rodziną od wielkomiejskiego zgiełku. Jest to z pewnością jedno z najpiękniejszych miejsc na Górnym Śląsku, które każdy mieszkaniec Raciborza powinien chociaż raz w życiu odwiedzić.

Inne zapisy autora:

  kasiakrupa1997@gmail.com

  1 publikacje
  0 komentarze
   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   

  319217