HYDE PARK
Like

Wybieramy drzwi do łazienki

16/01/2015
580 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Łazienka jest miejscem, w którym potrzebujemy intymności. Dla niektórych osób długa kąpiel to najlepszy sposób relaksu po ciężkim dniu. Warto zatem zapewnić sobie w tym miejscu poczucie maksymalnej swobody i spokoju, a niezbędne będą do tego odpowiednie drzwi. Drzwi łazienkowe według prawa Drzwi wewnętrzne powinny być dostosowane do aranżacji mieszkania, aby były idealnym dopełnieniem klimatu panującego w mieszkaniu. Musimy jednak pamiętać, że łazienka jest pomieszczeniem szczególnym. Panuje w niej duża wilgotność i dochodzi do częstych wahań temperatury. Prawo budowlane szczegółowo określa wymogi co do stolarki, która może być stosowana w łazience. Przede wszystkim określone są wymiary drzwi łazienkowych – ich szerokość nie może być mniejsza niż 80 centymetrów, natomiast minimalna wysokość w świetle ościeżnicy to 200 centymetrów. Drzwi łazienkowe powinny […]

0


Łazienka jest miejscem, w którym potrzebujemy intymności. Dla niektórych osób długa kąpiel to najlepszy sposób relaksu po ciężkim dniu. Warto zatem zapewnić sobie w tym miejscu poczucie maksymalnej swobody i spokoju, a niezbędne będą do tego odpowiednie drzwi.

Drzwi łazienkowe według prawa

Drzwi wewnętrzne powinny być dostosowane do aranżacji mieszkania, aby były idealnym dopełnieniem klimatu panującego w mieszkaniu. Musimy jednak pamiętać, że łazienka jest pomieszczeniem szczególnym. Panuje w niej duża wilgotność i dochodzi do częstych wahań temperatury. Prawo budowlane szczegółowo określa wymogi co do stolarki, która może być stosowana w łazience. Przede wszystkim określone są wymiary drzwi łazienkowych – ich szerokość nie może być mniejsza niż 80 centymetrów, natomiast minimalna wysokość w świetle ościeżnicy to 200 centymetrów. Drzwi łazienkowe powinny otwierać się na zewnątrz. Podyktowane jest nie tylko względami bezpieczeństwa (w razie wypadku w prosty sposób możemy dostać się do środka), ale również wygodą. Często nasze łazienki są małe i trudno sobie wyobrazić, że przestrzeń będą nam zabierały jeszcze otwierające się do środka drzwi. Bardzo istotna jest także wentylacja pomieszczenia, zatem drzwi powinny posiadać otwory wentylacyjne. Najczęściej jest to popularna kratka, obecnie wypierana już przez otwory okrągłe, tzw. tuleje wentylacyjne.

Jakie drzwi wybrać?

Producenci na rynek wypuszczają wyłącznie modele, które spełniają wymogi prawa budowlanego, zatem nie musimy martwić się o sprawdzanie ich pod tym kątem. Naszym zadaniem będzie wybór stolarki, która będzie pasowała do naszego wnętrza i będzie maksymalnie funkcjonalna w naszym mieszkaniu. Pamiętajmy, że drzwi łazienkowe powinny być utrzymane w tym samym stylu co pozostałe drzwi w domu. Wybierając stolarkę do łazienki najczęściej mamy problem z ich przeszkleniem, obawiając się utraty prywatności. W tego typu drzwiach zazwyczaj używa się jednak szkła mlecznego, które nie pozwala na zajrzenie do środka. Jednocześnie jest świetnym sposobem na doświetlenie pomieszczenia, co istotne jest szczególnie w przypadku małych łazienek. W nowoczesnych łazienkach, szczególnie tych przy sypialniach, coraz chętniej stosujemy drzwi przeszklone całkowicie. Dzięki nim przestrzeń wydaje się jeszcze większa, jaśniejsza, a same drzwi – dostępne tutaj http://www.castorama.pl/katalog-produktow/drzwi-klamki-i-zamki/drzwi-wewnetrzne – stają się niezwykle ciekawym elementem aranżacji.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Majkel007

37 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816