Bez kategorii
Like

Wszystkich Świętych. Święto wesołe i nasze, polskie!

31/10/2012
312 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Polskie Święta. Uświadamiają nam, że Bóg nas kocha i lubi Polskę. Bo Niebo jest bardzo polskie. Dzięki naszym Świętym, którzy je zaludniają.

0


Wszystkim porządnym ludziom, znającym prawdę – że dusza ludzka jest nieśmiertelna życzę radosnych i pełnych zadumy i dumy z Przodków, którzy odeszli i są już u Boga – Świąt Wszystkich Świętych. My, Polacy możemy być dumni, że Nasi Przodkowie mają właśnie swoje święto. Bo bardzo wielu Polaków to byli święci ludzie. Wspaniali, weseli, wybitni, pracowici, kochający Boga, Ojczyznę i nas, swoich potomków, którzy jeszcze zyjemy, ale też bardzo chcemy kiedyś być w Niebie. Bóg Wam zapłać, Wszyscy Święci Polacy! + Amen!

/-/Eugeniusz Sendecki

PS. Załączona fotografia to "Wszystkich Świętych, Powązki 2010, Dorota Solarz, newspix.pl". Wygooglałem je w internecie i załączyłem nie pytając o zgodę. Być może naruszylem prawa autorskie, ale co tam. Poruszyła mną świadomość, że Polska jest nie tylko ta widzialna, ale ta niewidzialna. I że tej niewidzialnej nie widzimy zwyklymi oczyma, ale możemy ja zobaczyć oczyma wyobraźni oraz oczyma duszy. Wyobraziłem sobie nas i naszych Przodkow wesolo latajacych z Aniołami, bawiących sie w chowanego pod Płaszczem Matki Bożej, trąbiących na trąbach jerychońskich pożyczonych na chwilę od Aniołów. Albo potężną duszę króla Sobieskiego noszącą na barana duszyczkę Łażącego Łazarza. Zachwycilem się i łza zakręciła mi się w oku. Ja chcę TAM byyyyyyć!

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Eugeniusz Sendecki

Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

123 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758