POLSKA
Like

Matki niepełnosprawnych dzieci proszą o eutanazje – pomagamy dbv pl

05/07/2013
1355 Wyświetlenia
0 Komentarze
10 minut czytania
Matki niepełnosprawnych dzieci proszą o eutanazje – pomagamy dbv pl

„NIEMOC Rodziców, opiekunów osób niepełnosprawnych sięga zenitu!!! Walczą o swoje prawa różnymi sposobami – prośbą, błaganiem o zrozumienie potężnego problemu, którym jest regulacja prawna wobec stawianych argumentów. Na początku czerwca rzesza osób – Rodziców, opiekunów niepełnosprawnych kolejny raz udała się do Parlamentu prosząc o wysłuchanie. Zabrali ze sobą swoje chore dzieci, głośno domagali się rozmowy. Finał tej bolesnej manifestacji, to jedynie możliwość przekazania urzędnikom postulatów, do rozmowy nikt skory nie był. WSTYD WIELKI PARLAMENTARZYŚCI! Ze swojej strony, z poparciem rzeszy Rodziców niepełnosprawnych, wystosowałam póki co List Otwarty do Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Pana Jarosława Dudy. Treść zawarta w Liście Otwartym odnosi się do podjęcia przez obecny Parlament natychmiastowych zmian, regulacji prawnych wobec opiekunów osób dotkniętych różnymi zaburzeniami. Czekam pokornie […]

0


Podpisuje się pod listem p. Małgorzaty Klemczak i podaje go dalej. Zróbmy wszystko aby ten list (razem z artykułem) doszedł do dziennikarzy, którzy zainteresują się tematem. Niech dotrze, do każdego zakątku kraju a nawet do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich, aby przyjrzeli się jak w Polsce niegodnie traktuje się osoby chore i jak są rozdysponowane Fundusze Europejskie dla ochrony zdrowia…!

„NIEMOC Rodziców, opiekunów osób niepełnosprawnych sięga zenitu!!! Walczą o swoje prawa różnymi sposobami – prośbą, błaganiem o zrozumienie potężnego problemu, którym jest regulacja prawna wobec stawianych argumentów.

Na początku czerwca rzesza osób – Rodziców, opiekunów niepełnosprawnych kolejny raz udała się do Parlamentu prosząc o wysłuchanie. Zabrali ze sobą swoje chore dzieci, głośno domagali się rozmowy. Finał tej bolesnej manifestacji, to jedynie możliwość przekazania urzędnikom postulatów, do rozmowy nikt skory nie był. WSTYD WIELKI PARLAMENTARZYŚCI!

Ze swojej strony, z poparciem rzeszy Rodziców niepełnosprawnych, wystosowałam póki co List Otwarty do Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Pana Jarosława Dudy. Treść zawarta w Liście Otwartym odnosi się do podjęcia przez obecny Parlament natychmiastowych zmian, regulacji prawnych wobec opiekunów osób dotkniętych różnymi zaburzeniami. Czekam pokornie na odpowiedź, odniesienie się do podnoszonych spraw. Regulacja, gwarancja utrzymania możliwości dalszego pozyskiwania kwot z 1%, to tylko jedno zagadnienie. W treści proszę również o uznanie odrębnego zawodu wobec grupy opiekunów, którzy poświęcają całe swoje życie dla dobra, bezpieczeństwa swoich bliskich.

Panie Prezydencie, Panie Premierze, Pani Marszałek, Parlamentarzyści – dzisiaj BŁAGAM WAS – odczytajcie ze zrozumieniem pełen bólu przekaz Rodziców, żon, mężów, który na Wasz adres został przekazany przez setki, może tysiące osób. BŁAGAM W IMIENIU OSÓB, które są u skraju wytrzymałości. Hasło, „chcemy eutanazji dla swoich chorych i dla nas, opiekunów” JEST DRAMATYCZNYM KRZYKIEM – POMOCY! Są wykończeni psychicznie, fizycznie, słabi i zmęczeni. Tysiące nocy nieprzespanych, tony wysiłku w niesieniu opieki jest niczym, wobec bezradności, braku stabilizacji, poczucia bezpieczeństwa na kolejne dni. Głodowe zasiłki, brak wsparcia, pomocy – to następstwo biernego oddalania tak ważnych spraw przez państwo. BŁAGAMY!!! – zasiądźcie do debat jak najprędzej!! Nie wierzę, że Wasze sumienia są tak zniszczone, żeby nie usłyszeć tego łkania! Jesteśmy członkami Unii – i co nam po tym w obszarze opieki, godziwego życia NAJSŁABSZYCH! W krajach trzeciego świata już większość „plemion” nie gardzi chorymi. Kolejny raz podkreślam – od kilku miesięcy przerabiacie temat równego traktowania obywateli, wskazujecie, że to PRIORYTET! TAK, bo to jest priorytet wobec KAŻDEGO!

Wkrótce w Warszawie odbędzie się PARADA RÓWNOŚCI – osób, którzy mają swoje orientacje seksualne… ok – wybór, chęć, choroba… niech i tak będzie. Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Pani Agnieszka Kozłowska-Rajewicz objęła swoim patronatem z ramienia Rządu MARSZ. Te osoby tak bardzo domagają się swoich praw. Parlamentarzyści przychylają się do ich potrzeb od lewej, do części prawej strony. Myślą, debatują, piszą kolejne Projekty, aby ludziom żyło się lżej. Proszę spojrzeć na twarze tych osób! Są radosne, uśmiechnięte, kolorowe makijaże, CIESZĄ SIĘ!!! Bliscy niepełnosprawnych demonstrując przed gmachem Sejmu, Ci, którzy w pełni ich popierają, Ci, którzy błagają w różny sposób o ich prawa nie są PRZEBRANI w kolorowe stroje, nie śmieją się, nie okazują radości. Po ich policzkach płyną łzy, twarze zorane trudem, bólem – to ich makijaż. Jasne – lepiej i ciekawiej okazywać publicznie radość od publikowania tej strony dramatu, który trawi niemoc. Równość, to równość!! Gdzie wobec tego jej przejaw ze strony decydentów na potrzeby chorych?? Oni postrzegają życie zupełnie inaczej..

ONI TEŻ SĄ INNI, bo biedni, zmęczeni, odrzuceni! Krzyk bólu, cierpienia swoich najdroższych bliskich tłumią zazwyczaj w czterech ścianach. Wyłączeni zostali z konsumpcji dóbr materialnych, kulturalnych. Nie mają na to środków i sił! CZAS PRZERWAĆ TEN STAN jak najprędzej z Waszym udziałem PARLAMENTARZYŚCI! W Waszej gestii jest regulacja prawna, sami niczego nie zrobią. POMÓŻCIE IM, okażcie wreszcie, że los faktycznie każdego człowieka jest ważny! Dysproporcje w funkcjonowaniu grup społecznych są ogromne, gdzie w tym wszystkim jest koordynacja Państwa?? Powstrzymajcie mądrymi decyzjami rozpacz ogromną, pozwólcie im odpocząć z ulgą, że jest POPRAWA. Suchych obietnic, brutalnego tak często odpychania mają DOSYĆ!

Podwyższona kwota o 200 złotych świadczenia pielęgnacyjnego – co to jest??? Wielu decydentów taką kwotę przeznacza na pierwsze śniadanie – na przystawkę! To upokarzające – tylko DLACZEGO ?? Dlaczego odtrącacie od wielu lat argumenty tak czytelne – JAK ŻYĆ, JAK FUNKCJONOWAĆ, ZA CO LECZYĆ i skąd siły czerpać na codzienne łagodzenie bólu chorym bliskim?

Czekam pokornie na odpowiedź w trybie obowiązującym. W przypadku odpowiedzi oddalającej prośby skierowane z moim udziałem, udziałem tych, którzy się włączyli do POMOCY NAJSŁABSZYM, tych, którzy wczoraj złożyli prośby w Sejmie – PRZYSIĘGAM!!! – jak mi tylko sił nie zabraknie zrobię wszystko, aby tym dramatem, który toczy się w naszym kraju zainteresować podmioty władne nie w naszym kraju – poza granicami! JAK? – jest wiele sposobów. Pierwszym krokiem będzie długi reportaż obrazujący życie w nędzy chorych, ich opiekunów. Wzruszacie się decydenci, komentujecie często ze łzami w oczach dokumentalne filmy promowane z udziałem Pani Ewy Ewart. Dokumentalny obraz nędzy w dalekich krajach… Nie trzeba jechać daleko, aby wzruszający dokument stworzyć. Wystarczy odwiedzić domy w okolicy… to nasza rzeczywistość.

 

Ogromna prośba do WSZYSTKICH, którzy wykazali chęć pomocy opiekunom niepełnosprawnych;

Nie chcesz, nie możesz, inne względy Tobą dyktują – nie wyślesz swojego Listu, poparcia wobec już napisanego – POMÓŻ W INNY SPOSÓB! Opublikuj na swoim profilu FB, blogu, że bierzesz udział w wydarzeniu, zaproś swoich znajomych prosząc o to samo… zdrowych, chorych – nie ważne… Ważne, abyś chociaż napisał – Popieram, przyłączam się, jestem z Wami… cokolwiek. Niech CI, którzy takie piekło na ziemi mają poczują, że nie są sami… To tylko prośba, co zrobisz, nie mnie decydować.

Za wsparcie serdecznie dziękuję… Małgorzata Klemczak – Babcia Gosia.”

     Artykuł: Matki niepełnosprawnych dzieci pod Sejmem:

„Chcę eutanazji dla siebie i dziecka, choćby dziś”

Codziennie walczą o kolejny dzień życia dziecka, lecz nie boją się myśleć o jego śmierci. Są zmęczeni, ale każdego dnia toczą kolejną bitwę. Tym razem przyszli pod kancelarię premiera, aby walczyć o eutanazję dla siebie i swoich dzieci. „Aby rząd nie miał z nami problemu” – mówią rodzice niepełnosprawnych dzieci.

http://natemat.pl/63579,matki-walcza-o-godna-smierc-wlasnych-dzieci-chce-eutanazji-dla-siebie-i-dziecka-chocby-dzis?

11 czerwca 2013 w TVP2 w programie „Pytanie na śniadanie” była mowa o Proteście z dnia 04-06-2013 i wcześniejszych akcjach Rodziców Niepełnosprawnych Dzieci Oglądnijcie!

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/11399197/walcza-o-godne-zycie-dla-swoich-niepelnosprawnych-dzieci

DOŁĄCZCIE do Nas! Poświęćcie kilka minut, aby pomóc osobom niepełnosprawnym. zaproście znajomych oraz rodziny na wydarzenie

List Otwarty Rodziców Dzieci i Osób Niepełnosprawnych do pana Jarosława Dudy – Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych„. Pokażmy panu Dudzie, jak osoby niepełnosprawne mają w Was wsparcie!

https://www.facebook.com/events/196246323859631/

0

pomoc chorym http://pomagamy.dbv.pl

Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

41 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758