WIEDZA
Like

Wsparcie daje chorym siłę

09/07/2015
387 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Wsparcie daje chorym siłę

W Instytucie Matki i Dziecka (IMiD) w Warszawie powstanie ośrodek leczenia mukowiscydozy, a wszystko dzięki dzięki wsparciu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą (PTWM).
Koszty tej inwestycji są duże, ale dla chorych liczy się każda złotówka. Akcję będzie można wesprzeć 27 maja podczas charytatywnego koncertu operowego.

0


„Mukowiscydoza jest chorobą obejmującą przede wszystkim układ oddechowy oraz pokarmowy. To niezwykle ciężkie, skracające życie schorzenie” – mówi  lek. med. Justyna Milczewska z IMiD. Dla pacjentów cierpiących na mukowiscydozę każde zakażenie bakteryjne może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Aby skutecznie pomagać chorym, szpitale potrzebują odpowiednich, sterylnych warunków i specjalistycznego sprzętu.

„Podjęliśmy się wyremontowania kilku sal w budynku Instytutu Matki i Dziecka. Chcemy stworzyć tam sześć dobrze wyposażonych izolatek, które uchronią pacjentów przed zarażaniem siebie nawzajem” – informuje Małgorzata Krynke, dyrektor zarządu PTWM. Zgodnie z planami z czasem ośrodek leczenia mukowiscydozy rozwinie się w klinikę mukowiscydozy.

W zbiórkę funduszy na stworzenie ośrodka zaangażowało się wielu ludzi kultury. Na koncercie charytatywnym „Dajmy szansę na dorosłość z mukowiscydozą” wystąpią śpiewacy operowi oraz aktorzy. Impreza odbędzie się 27 maja o godz. 19:30 w warszawskim „Teatrze Syrena”. „Nasze stowarzyszenie już od 30 lat pomaga chorym na mukowiscydozę. Ta akcja to kolejny przejaw naszej działalności” – informuje Anna Kobyłecka, członek zarządu głównego PTWM.

Rodzice pacjentów popierają inicjatywę i mają nadzieję, że powstanie miejsce, gdzie ich pociechy będą mogły otrzymać fachową pomoc. „Największym wsparciem, jakiego potrzebujemy, jest zagwarantowanie poczucia bezpieczeństwa. Zapewni je leczenie w specjalistycznej placówce. W końcu chodzi tu o życie naszych dzieci” – mówi Cezary Sochacki, ojciec chorego na mukowiscydozę Brunona.

 

 

 

 

 

źródło: bp InfoWire

Inne zapisy autora:

0

Dorota J
Dorota J

Dziennkarz w 3obieg.pl/

209 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816