Bez kategorii
Like

Wrzuta nt. szczepień

20/12/2012
537 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Link do wartościowego źródła znalezionego podczas wędrówek po sieci:
http://faktyoszczepieniach.wordpress.com/

0


 

Tamże szereg ciekawych, ważnych, potrzebnych A LOGICZNYCH i popartych literaturą doniesień, faktów itp.

Głos rozsądku pokazujący nie tylko złoty środek, ale i przyczyny (oraz możliwe sposoby wyjścia z impasu!) obecnego konfliktu na tle szczepień.

 Można przeczytać m.in. o tym czemu szczepienie dzieci może być złe w skutkach dla dorosłych oraz o tym, czemu dzieci nieszczepione nie są jednak wrzodami;) na zdrowej tkance społeczeństwa.

 Mnie osobiście najbardziej zafrapował rozdział dotyczący odry. Ale jest tam i o karmieniu piersią, i co ważniejsze, jest omówienie sedna sprawy:

faktyoszczepieniach.wordpress.com/szczepic-czy-nie-szczepic-medialny-dysonans-poznawczy/

 

Dla zanęty cytat z konkretem (odsyłam do całości tekstu, wtedy niektóre sformułowania staną się zrozumiałe):

Porównując okresy przed i po wprowadzeniu masowych i obowiązkowych szczepień dzieci preparatami MMR można stwierdzić, że:

a) społeczeństwom “odbiera się” bierne uodpornienie przeciwciałami matek i prawie stuprocentowe prawdopodobieństwo dożywotniego uodpornienia przez naturalne infekcje  przy minimalnym ryzyku powikłań zależnym głównie od odpowiedniej pielęgnacji dziecka przed i w czasie danej infekcji  jak i opcje szczepienia pojedynczego w razie potrzeby (np. różyczka), i

b) przymusza się do zaniku biernego uodpornienia niemowląt i do mniej trwałego poszczepiennego uodpornienia, wraz z możliwymi powikłaniami poszczepiennymi już w drugim roku życia przy prawdopodobieństwie wysoce ryzykownej w wieku dorosłym infekcji zależnym od wyszczepialności następnych pokoleń dzieci i następnych/wcześniejszych dawek szczepionek MMR.

(podkreślenia – moje, tekst z jednego linka, tj. ze strony:  nowadebata.pl/2012/06/13/odpornosc-zbiorowiskowa-cz-2-uzaleznienie-od-szczepien/)

 

Zaznaczam, że podobnie jak autorzy omawianej strony nie wyrażam tu własnego stanowiska, czy nie narzucam poglądów. Zachęcam Czytelnika do zapoznania się z materiałami przedstawianymi na w/w stronie i do wyrobienia sobie własnego zdania. Sprawa jest bowiem ważna a dotyczy także tych, którzy nie mają dzieci!

0

bez kropki

Zwyczajnie. Po ziemi:). Na prosty chlopski rozum baby:). [Grafika pochodzi z galerii obrazów Aleksandra Horopa www.horopgaleria.bloog.pl (za zgoda Autora)]

133 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758