Globalnie i Lokalnie
Like

Wrocław dla wolności. Relacja z koncertu Blues Brothers.

05/09/2014
677 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Wrocław dla wolności. Relacja z koncertu Blues Brothers.

Zajezdnia MPK przy ul. Grabiszyńskiej 184 jest miejscem wyjątkowym. Tam mianowicie, w sierpniu 1980 roku, powstała wrocławska ,,Solidarność”. Ku upamiętnieniu tego wspaniałego wydarzenia, co roku organizowane są tam koncerty gwiazd światowego formatu. wROCK for freedom ma na swoim koncie występy takich gwiazd, jak Goran Bregovic, czy legendarna grupa Scorpions.

0


 

Gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu wRock for freedom był amerykański zespół bluesowy, The ,,Original” Blues Brothers Band, założony przez Dana Aykroda i Johna Belushi’ego w 1977 roku, występujący w składzie :

Steve „The Colonel” Cropper – gitara
Lou „Blue Lou” Marini – saksofon
Leon „The Lion” Pendarvis – klawisze
„Smokin” John Tropea -gitara
Eric „The Red” Udel – bas
Lee „Funkeytime” Finkelstein – perkusja
Larry „Trombonius Maximus” Farrell – puzon
Steve „Catfish” Howard – trąbka
Bobby „Sweet Soul” Harden – wokal
Rob „The Honeydripper” Paparozzi – wokal, harmonijka
Tommy „Pipes” Mcdonnell – wokal

null

Choć wzięcie słowa ,,Original” w cudzysłów jest zupełnie słuszne, bo na scenie zabrakło Aykroda i nieżyjącego już Belushi’ego, to muzycy są niewątpliwie mistrzami w swoim ,,fachu” i nie można zarzucić im braku talentu, a występujący z nimi aktorzy, zrobili wspaniałe show. Koncert rozpoczęło instrumentalne ,,Peter Gunn Theme”, a zaraz po nim na scenę wkroczyli bracia Blues, tradycyjnie w ich znaku rozpoznawczym – czarne garnitury, okulary i kapelusze. Zespół zagrał też takie klasyki jak ,,Going Back to Miami”, ,,Sweet Home Chicago” ( wykonane z dedykacją dla Marty i Ali ), czy zagrane na bis ,,Everybody Needs Somebody”. I nawet padający na krótko przed koncertem deszcz, nie był w stanie przegonić czekających na zespół fanów, którzy razem z nim wykrzykiwali teksty ulubionych piosenek, a na zakończenie pożegnali ich gromkimi brawami.

Razem zespołem Blues Brothers, na festiwalu wystąpiły gwiazdy polskiej sceny muzycznej, mianowicie : Oddział Zamknięty, Ireneusz Dudek ( jako Shakin’ Dudi ), a także zespół Republika, występujący z trzema wokalistami ( Piotr Rogucki, Tymon Tymański i Jacek Szymkiewicz ), z okazji XXX lecia pierwszej płyty zespołu – ,,Nowe Sytuacje”.

null

Zdjęcia wykonane zostały przez ,,BTW Photographers Grzegorz Rajter & Marek Maziarz” i umieszczone w artykule za zgodą autora, któremu chciałbym za to podziękować.

Link do galerii : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.611860465599060.1073741938.434391480012627&type=1

0

Dawid

Gitarzysta, meloman, rock'n'rollowiec.

3 publikacje
2 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758