Bez kategorii
Like

Wprowadzenie do okultyzmu cz.1: Trójca i Czwórca

21/09/2011
582 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 minut czytania
no-cover

Occultus znaczy tajemny, ukryty. Zwykle odnosi się do starożytnej wiedzy o prawach natury, którą ukrywa się ponieważ jej znajomość pozwala skutecznie gromadzić władzę.

0


Teorią „Czwórcy” i „Trójcy” zajmował się kiedyś Jung w znanej książce „Archetypy i symbole”.

We wszystkich starożytnych kultach występują te pojęcia. (nawiasem mówiąc słowo kult pochodzi od słowa occultus, wszystkie dawne i współczesne „kulty” zajmują się w istocie głównie ukrywaniem czegoś). Przyjrzyjmy się im.

Trójca Święta

Chrześcijaństwo: Ojciec , Syn i Duch Święty lub Jezus, Maria , Duch lub Ojciec, Matka, Syn. Hebrajczycy kananejscy: Jahwe, Szekina, Miszkan. Judaizm współczesny: Miszna, Tora, Gemara. Egipcjanie: Amon-Ra, Amon-Ka, Amon-Ba lub Ozyrys, Izyda, Horus lub Ozyrys, Maat, Thot. Sumerowie: Anu, Enlil, Enki. Kananejczycy i Fenicjanie: El, Baal, Astarte. Grecy: Kronos, Rei, Zeus. Rzymianie: Jowisz, Junona, Minerwa. Hindusi: Brahma, Wisznu, Siwa.

Itd. Itd. Itd. …

Skomplikowane mitologie, wyrafinowane teologie ale prosty schemat

Dwa bóstwa rodzą trzecie. Zwykle zrodzone tak trzecie bóstwo ma jakieś cechy „pośrednika”, „nośnika czegoś”, np. ma funkcje Logosu, naucza czegoś, coś „niesie”. Niezależnie od tego jak skomplikowany jest cały panteon, pojedyncze kulty koncentrują się wokół trzech elementów. Podobnie jest w systemach abstrakcyjnych, czy nawet w filozofii. Na przykład heglowska trójca: tezy, antytezy i syntezy, czy teorie marksistowskie.

Czwórca powstaje z Trójcy

Ten „trzeci element” zwykle ma podwójną naturę jak np. Siwa. Często ta podwójna natura jest uosabiana. Na przykład alter ego Horusa jest Set, alter ego Jezusa jest Szatan itd. Rozdwojenie trzeciego elementu to Czwórca.

Współczesna nauka opiera się na tym starożytnym schemacie myślowym

W podobny sposób fizycy wyobrażają sobie „oddziaływania”. Cząstka przez samą obecność ma zdolność zmieniania własności przestrzeni i w ten sposób oddziałuje z drugą cząstko – takie ujęcie to teorie pola, elektrodynamika itp. (wtedy ten „trzeci” element to eter lub „medium”) Albo dwie cząstki wymieniają cząstkę pośredniczącą (nośnik oddziaływania) – to Model Standardowy, diagramy Faynmana itd.

Geneza koncepcji Trójcy i Czwórcy

Prawdopodobnie wywodzi się jeszcze z szamanizmu, magii seksualnej czyli z wierzeń paleolitu. Element żeński i męski tworzy życie – to Trójca, które z kolei może mieć dwa aspekty: męski i żeński – to już Czwórca. W ten sposób powstaje cała rzeczywistość w umyśle człowieka.

Gdzie tu jakaś tajemnica?

Tajemnica polega na zrozumieniu i opanowaniu praktycznym klucza do kontroli umysłu człowieka jakim jest Czwórca. Rozmaite, szczególne techniki tej kontroli są opisane (ukryte) za pomocą licznych mitów, alegorii a czasami też rytuałów. Nie jest to jedyna funkcja mitów, alegorii i rytuałów – ten obszerny i niezwykle ważny temat ich funkcji będę jeszcze szczegółowo omawiał w następnych częściach „Wprowadzenia do okultyzmu”.

Klucz do kontroli to trzeci element czyli kontrola podwójnej natury medium

Każdy element naszej ludzkiej rzeczywistości, każdy aspekt życia osobistego czy zbiorowego, każda sytuacja to Czwórca – najpotężniejszy archetyp. Jeśli kontrolujesz Czwórcę, kontrolujesz sytuację. Czwórce kontroluje się przez „trzeci element” czyli medium (ośrodek). Najprościej wyjaśnić to na przykładach.

Aby kontrolować to co ludzie pamiętają z przeszłych pokoleń, przekaz wiedzy, trzeba kontrolować ośrodek (medium) tego przekazu czyli edukację. Kontrola edukacji polega na zakazywaniu lub dozwalaniu (podwójna natura medium) „nauczania” pewnych tematów.

Aby kontrolować to co ludzie wiedzą o świecie trzeba kontrolować ośrodek (medium) przekazywania informacji czyli gazety, telewizję, radio, Internet. Kontrola informacji polega na zwiększaniu natężenia jednych informacji i redukcji innych (podwójna natura medium).

Aby kontrolować umowy zawierane pomiędzy ludźmi, trzeba kontrolować ośrodek (medium) umów czyli pieniądz. Zwiększając lub redukując ilość pieniądza na rynku uzyskuje się kontrolę nad wszelkimi umowami.

Aby kontrolować wiarę np. chrześcijan, trzeba kontrolować ośrodek (medium) ich wiary. Strasząc Szatanem lub kusząc Jezusem uzyskuje się kontrolę nad zachowaniem religijnym.

itd. itd. itd.

Jak nietrudno zauważyć, wszystkie te (oraz liczne nie wymienione) „media” są tworem sztucznym, czymś utworzonym w celu kontroli. Innymi słowy ktoś kiedyś wymusił przymusowo „edukację”, zmusił ludzi do posługiwania się „pieniądzem” itd. Jak to się robi?

Jak tworzy się medium?

A skąd się wzięła na przykład Minerwa? Medium tworzy się kreując parę przeciwieństw (przeciwstawne interesy, divide et impera). Parę przeciwieństw zaś tworzy się korzystając z władzy jaką daje inne, wcześniej już opanowane „medium”, itd. itd. Tak właśnie w praktyce wygląda mechanizm …

Gromadzenia władzy

A zwykle tym pierwotnym, początkowym „medium” wszelkich mniejszych i większych despotów, ludzi władzy, dyktatorów, Tusków, Putinków, Hitlerków jest najbliższe otoczenie, rodzina.

Podsumowanie

Co warto zapamiętać?

Władzy się nie zdobywa (np. w wyborach, tworząc „ruchy poparcia”) tylko władzę się powoli gromadzi, kumuluje zgodnie z regułą okultystycznej Czwórcy. Może ją zgromadzić każdy jeśli jest dostatecznie cierpliwy i konsekwentny. Niestety najczęściej najbardziej konsekwentne i uparte są największe miernoty. Człowiek twórczy i inteligentny zwykle nie powtarza w kółko jednego schematu.

Okultyzm to wyjątkowo praktyczna wiedza, zakodowana w postaci pozornie niedorzecznych historii. 

Aby uniknąć "kontroli" wystarczy albo opuścić sztuczne "medium", albo stworzyć sobie własne (na przykład Nowy Ekran). Inne metody są nieskuteczne.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Subaru

Przewodnik zagubionych. Wszystko co moze zainteresowac milosników knucia i spiskowania.

34 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816