Bez kategorii
Like

Wpadniemy na dzień do Nowego Ekranu?

26/01/2013
500 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
no-cover

Od czegoś trzeba zacząć, jeśli chcemy mieć, choćby drobny, wpływ na funkcjonowanie i rozwój Nowego Ekr@nu.

0


 Przypomnę, że 21 stycznia zaproponowałam Blogerom i Komentatorom Nowego Ekranu spotkanie (http://inamina.nowyekran.pl/post/86329,a-moze-bysmy-tak-najmilsi-wpadli-na-dzien-do-nowego-ekranu)w siedzibie NE, w Warszawie, przy ul. Wiktorskiej 65 lok 26, VI p.

 

Wstępnie podałam termin tego spotkania na sobotę 02.02.2013. Nie ustaliłam jeszcze godziny rozpoczęcia spotkania, lecz uważam, że godzina 10-11 byłaby dogodna dla dojeżdżających z dalszych stron.

W związku z tym, że podjęłam się koordynacji ustaleń pomiędzy Gospodarzem, (czyli Panem Ryszardem Oparą i w imieniu Redakcji Andrzejem Słonawskim), a nami (Blogerami i Komentatorami), dotyczących terminu i liczby osób chętnych do przybycia, czynię ten wpis organizacyjny, by dowiedzieć się, kto jeszcze chciałby uczestniczyć tego dnia w rozmowie na tematy istnienia i funkcjonowania Nowego Ekranu, w wymarzonym przez nas wszystkich, kształcie.

Pozwoliłam sobie zaproponować zagadnienia do omówienia, które dostrzegłam w wielu postach i komentarzach, w ostatnio burzliwych dyskusjach na forum NE.

Nie znaczy to, że o wszystkim da się porozmawiać w proponowanym terminie, gdyż pod każdym z poniższych punktów, kryje się możliwość zdominowania dyskusji tylko w tym jednym kierunku, a zależy to od ilości uczestników skoncentrowanych na konkretnym zagadnieniu.

Od czegoś trzeba zacząć, jeśli chcemy mieć, choćby drobny, wpływ na funkcjonowanie i rozwój Nowego Ekr@nu.

Być może, że na tym pierwszym „pokryzysowym” spotkaniu, tylko ustalimy sobie następne/stałe terminy takich spotkań?

 

Gdyby okazało się, że do dnia 30 stycznia, czyli na dwa dni przed spotkaniem, nie otrzymam potwierdzeń udziału (w komentarzach lub na PW), to pojawię się na nim sama. Być może nie zgłosi się nikt „przyjezdny”, wtedy zmienimy termin np. na 01.02 (piątek), żeby dać Gospodarzom „wolną sobotę”.

Jak wspominałam, każdy chętny, by wpaść do „Tomaszowa” może mieć swoje priorytety w takiej rozmowie.

Ja też mam swoje priorytety i wykorzystam każdą minutę, by rozmawiać o Punkcie 2 i 5, a w ramach mojej ‘filozofii’, że „nie płacze się nad rozlanym mlekiem”, wystarczy mi  krótka, konkretna informacja w Punkcie 1.

 

Proponuję taki zbiór zagadnień na spotkanie w NE:

1.      Diagnoza problemów finansowych NE i plan poprawy tej sytuacji, w tym planowany sposób rekompensaty dla pracowników za zalegle wypłaty.

2.     . Regulamin klubu NE

Ø zasady członkostwa

Ø zakres działań

Ø nadzór społeczny

Ø 

3.       Rozwiązania informatyczne w NE.

4.       Dobór treści na SG i wszystko to, co tym doborem, NE przekazuje odbiorcy jego treści.

5.     Katalog pomysłów na samofinansowanie się portalu, w tym satysfakcja finansowa, dla Blogerów, którzy wezmą w tym udział.

 6.     Ustalenie form dialogu między społecznością NE, a poszczególnymi „organami” zarządzającymi NE.

(np. żadne z pytań lub propozycji ze strony społeczności nie powinny zostać bez odpowiedzi, czy to na forum, czy w inny sposób. Jeśli pytania powtarzają się w rożnych miejscach, należy odsyłać do miejsca, gdzie taka odpowiedź już padła.)

 7.     Inne.

 8.     Sprawy dotyczące Zarządu Spółki NE powinny być omawiane tylko w gronie akcjonariuszy i możemy tylko pytać, kiedy odbędzie się Nadzwyczajne spotkanie akcjonariuszy.

 

Myślę, że wypada uprzedzić Gospodarza, o czym chcemy porozmawiać, zatem czekam na dalsze propozycje ze strony przyszłych uczestników spotkania …

Dodam, że zdaję sobie sprawę z tego, że wielu zainteresowanych nie będzie mogło osobiście pojawić się w Warszawie, dlatego proponuję też merytoryczne zgłaszanie zagadnienia, które jest Wam bliskie w formie pisemnej, z podaniem Punktu z powyższego zestawu. Miejscem takiego zgłoszenia może być komentarz oraz PW.

Obiecuję zdać sprawozdanie z moich refleksji i ewentualnych ustaleń po spotkaniu w takim zakresie, jakie będzie zainteresowanie.  

Reasumując:

Do dnia 30 stycznia oczekuję tu na zgłoszenia imienne lub nickowe do:

a)      A) Udziału osobistego w Warszawie, z informacją, czy w grę wchodzi tylko sobota 02.02(bo dojazd, praca), czy może to być piątek 01.02. (bo jesteście z Warszawy lub okolic i macie czas w ten dzień). Gdyby choć jedna osoba spośród wielu, napisała, że może przyjechać tylko w sobotę, to utrzymamy ten termin, o czym powiadomię wszystkich w dniu 31 tycznia. 

b)     B) Pisemnego udziału w tym spotkaniu, przez usystematyzowanie problemów do rozwiązania i swoje propozycje rozwiązań.

 

 

Mam nadzieję, że prosto, jasno i zrozumiale opisałam  propozycję naszego spotkania w NE, która dla czytelników poprzedniego wpisu, mogła wydawać się zbyt emocjonalną przez zastosowanie utworu muzycznego, jako pytania.

Pozdrawiam wszystkich i czekam do 30 stycznia na informacje, o które proszę.

 

Grafika wprowadzająca: http://chsa.org.pl/2011/11/spotkanie-robocze/

Inne zapisy autora:

0

Avatar
InaMina

"„ojciec, Ty mi nie mów jak mam robic, Ty rób, jak mówisz"

97 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758