Media Watch i recenzje
Like

WORLD TRADE SCENARIO, czyli operacja fals flag w Polsce?

12/07/2014
814 Wyświetlenia
7 Komentarze
5 minut czytania
WORLD TRADE SCENARIO, czyli operacja fals flag w Polsce?

Wszystkie media w Polsce, bez wyjątku, nie zauważyły lub nie chciały zauważyć, słów, jakie padły podczas rozmowy ministra Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką. Apelowaliśmy w naszej gazecie w art.- „Wykreślone słowa”, żeby autor tej wypowiedzi-Sienkiewicz- publiczne wyjaśnił wykładnię tych słów. Słowa wyjaśnienia nie padły, co nas specjalnie nie dziwi. To, że kłamią, oszukują, manipulują i usiłują zamieść kolejną „aferę pod dywan” też nie dziwi. Oni tacy są.

0


Odwracanie uwagi

Problem w tym, że ostatnie wydarzenia pokazały jak reagują struktury państwa na tego typu sprawy. Wszystkie bez wyjątku za pomocą usłużnych mediów usiłują odwrócić uwagę i bagatelizować zagrożenia. Tymczasem według internautów słowa, które padły wymagają natychmiastowego wyjaśnienia. Jakie to słowa?

Dialog Sienkiewicz-Belka

Minister Spraw Wewnętrznych(resort siłowy) Bartłomiej Sienkiewicz omawiając stan naszego państwa( pomiędzy śledziem i wódką) zastanawia się nad realizacją w Polsce dwóch scenariuszy, które pozwolą skompromitowanym i nieudolnym politykom z Platformy utrzymać się u władzy.

Ratowanie stołków i wpływów

Pierwszy scenariusz to dodruk pieniędzy przez NBP. Wariant sprzeczny z konstytucją i prawem. Tego nie będziemy analizować. W każdym cywilizowanym kraju jest to powód do natychmiastowej dymisji.

Drugi to World Trade Scenario, bo takie słowa padły, w rozmowie Sienkiewicz-Belka. Te słowa, jeżeli rzeczywiście padły oznaczają przygotowanie „ataku terrorystycznego”, przez nasze służby, który odwróci uwagę społeczeństwa od katastrofalnego stanu państwa, afer i kompromitacji polityków i zepchnie odpowiedzialność na jakieś mroczne siły.

FALS FLAG OPERATION

Taki atak jest klasyczną operacją zdefiniowaną, jako FALS FLAG OPERATION (operacja fałszywej flagi). Jest to operacja prowadzona przez rząd, korporacje lub inne organizacje. Nazwa wywodzi się z militarnej koncepcji false colors, czyli operacji wykonanej w obcych(narodowych) barwach. Operacje „Falce Flag” nie są ograniczone do działań wojennych, ale występują również w czasie pokoju. Celem jest obarczenie winą kogoś innego np. wrogiego państwa, organizacji albo grupy politycznej, etnicznej.

Przykłady z historii

Sztandarowym przykładem była „Operacja Himmler”, która została zorganizowana w przeddzień wybuchu II wojny światowej przez Niemcy. W jej ramach Niemcy przeprowadzili prowokację gliwicką.
Innym przykładem jest „Operacja Northwoods” z 1962 roku w Stanach Zjednoczonych. Zakładała przeprowadzenie przez CIA lub inne agencje rządowe ataków terrorystycznych w miastach USA; ataki te miały zwiększyć publiczne poparcie dla planowanej wojny przeciwko Fidelowi Castro na Kubie. Zawarte w planach operacji porwanie samolotu oraz zamachy, obwiniające przy pomocy fałszywych dowodów rząd Kuby, miały stanowić pretekst dla Stanów Zjednoczonych. Jednak nigdy nie została oficjalnie zatwierdzona ani wykonana. Obecnie wydarzenia na Ukrainie zapewne skrywają niejedną taka operację, może się kiedyś o tym dowiemy?

Taśmy z rozmowy Sienkiewicz-Belka

Rozmawiałem z internautą, który godzinami przesłuchiwał taśmy na profesjonalnym sprzęcie i który sensownie przekonywał mnie, że nie padły słowa, które znalazły się w prasie: „Word case scenario”( najgorszy scenariusz) tylko „Word trade scenario”. Dodatkowo twierdził, że była mowa o dwóch scenariuszach, bo w innym przypadku wypowiedź ministra Sienkiewicz jest nie logiczna i traci sens. Bez tych pominiętych słów staje się niezrozumiała. Jeżeli pierwszym scenariuszem był scenariusz finansowy(dodruk pieniędzy za spełnienie warunków Belki) to jaki jest drugi? Czy ma rację?

Na pewno trzeba to wyjaśnić i nie pozwolić, żeby zostało to zbagatelizowane. To jest apel do polityków opozycyjnych o powołanie komisji śledczej, powiadomienie instytucji, które zaczną wyjaśniać tą sprawę. Bo jeżeli jest to prawda i mój rozmówca ma racje, to znaczy, że w gabinetach polityków taki atak terrorystyczny był rozważany. Atak na własne społeczeństwo. Tylko po to, żeby utrzymać się u władzy, zdyskredytować opozycje, ukryć liczne afery, katastrofalny stan państwa i przede wszystkim zachować swoje wpływy.
Albert Łyjak

Polecam pierwszy-pilotowy odcinek programu TV. W „głównym ścieku” informacji tego nie znajdziecie

?list=PLiSRGVSpdk9nedzvT255ObRYuvThZwB0y

0

Albert Łyjak http://albertowisko.wordpress.com/

Trudne problemy pozostawione same sobie, staną się jeszcze trudniejsze.

50 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758