Globalnie i Lokalnie
Like

Wydanie zniszczeniu istot nie wartych życia

01/05/2014
1264 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
Wydanie zniszczeniu istot nie wartych życia

Od 2004 r. grupa sędziów i prokuratorów z Katowic niszczyła Stanisława Modrzejowskiego, emerytowanego górnika, aktywistę społecznego. Prokurator sfabrykował fałszywą opinię psychiatryczną. Pod tym pretekstem Sąd Okręgowy w Katowicach skonfiskował Modrzejowskiemu dorobek życia, a w 2011 r. Sąd Rejonowy Katowice Zachód (sędzia Łukasz Ciszewski, sygn. III K 285/08, III K 706/10) i Sąd Okręgowy w Katowicach (sędzia Edyta Kowalik, VI Kzw 336/11) – wyprawiły go do polskiego obozu koncentracyjnego w Bolesławcu.

0


 

Wszystkie rozprawy były tajne.

 

Nic nie dały apele do resztek człowieczeństwa polskich hitlerowców. Prawa do życia Modrzejowskiemu odmówili między innymi: Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich; Andrzej Seremet; Jarosław Gowin, ówczesny minister niesprawiedliwości Rzeszy.

 

Każdy ma absolutne, niezbywalne prawo do wolności od tortur i nieludzkiego i poniżającego traktowania w każdych okolicznościach, nawet najbardziej skrajnych. Wykluczone są wszelkie wyjątki lub uzasadnienia i równoważenie względów, niezależnie od zachowania ofiary i stopnia jej winy, prawdziwej czy tym bardziej zmyślonej.

 

Celem tortur w obozach koncentracyjnych jest poniżenie, udręczenie i wywołanie obaw, niepokoju i uczuć niższości ofiar tak, by złamać ich opór fizyczny lub moralny lub zmusić je do działania wbrew woli lub sumieniu.

 

Praktyka obozów koncentracyjnych III Rzeszy Pospolitej wynika z koncepcji ideologów poprzedniej III Rzeszy, tej niepospolitej. Das Dritte Reich. W 1922 r. Alfred Hoche i prawnik Karl Binding w pracy pt. „Wydanie zniszczeniu istot nie wartych życia” twierdzili, że śmierć osób chorych psychicznie może być uznana przez te osoby i społeczeństwo za wyzwolenie, a państwu pozwoli pozbyć się ciężaru utrzymania osób nie przedstawiających najmniejszej nawet użyteczności.

 

Latem 2013 Stanisława Modrzejowskiego zwolniono z obozu koncentracyjnego. Milicja nie wpuściła go do jego własnego mieszkania. „Wyzwolony” wreszcie ze szponów Nazi Polszy, 23 sierpnia 2013 S. Modrzejowski powiesił się w swoim garażu.

 

 

Zbrodniarze winni śmierci emerytowanego górnika bezprawnie i do dziś skutecznie utajnili dokumentację tego zabójstwa; opis drogi odwoławczej podwoi objętość tego artykułu Dość powiedzieć, że przestępczym matactwom w sprawie śmierci Modrzejowskiego znów przewodzi tzw. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach a decyzje podejmowali prezes Sądu Rejonowego Katowice Zachód i Sądu Okręgowego w Katowicach. A jednak na podstawie dostępnych pobieżnych informacji zawiadomienie o przestępstwie sędziów, prokuratorów, i obsługę obozu koncentracyjnego na szkodę S. Modrzejowskiego złożył w prokuraturze Mariusz Cysewski (redaktor pisma „Wolny Czyn. KPN Obszaru V”).

 

Zawiadomienie trafiło do Prokuratury Rejonowej Katowice Północ, a imiennie Jarosława Wilczyńskiego. Onże w 2013 r. zarządził napad na dom Adama Słomki w akcie zemsty za próbę demontażu pomnika NKWD w Katowicach. Wilczyński Kazimierz z ZOMO w Katowicach usiłował pałować górników rannych na kopalni Wujek w 1981 r. Postanowienie J. Wilczyńskiego uznać można za kolejny przykład hitlerowskiej buty: w aktach sprawy zawiadomienie stanowi kartę 2, a postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa kartę 3 – urzędnik nawet nie udawał więc, że zamierza choć pozorować czynności sprawdzające w sprawie zabójstwa jednego z polskich podludzi.

 

To właśnie Prokuratura Rejonowa Katowice Północ doprowadziła do śmierci S. Modrzejowskiego; zabójcy mieli więc prowadzić śledztwo przeciw samym sobie. Jest to oczywiście niemożliwe i J. Wilczyński odmówił wszczęcia śledztwa. M. Cysewski złożył zażalenie na to postanowienie. Zażalenie trafiło do tego samego sądu, który zabił Modrzejowskiego.

 

Relacja filmowa: 25 kwietnia 2014, Sąd Rejonowy Katowice Zachód; sygn. III Kp 893/13, pan sędzia Michał Fijałkowski

 

 

 

 

 

Czytaj też:

O śmierci S. Modrzejowskiego:

http://naszeblogi.pl/40513-sad-w-katowicach-i-endlosung-stanislawa-modrzejewskiego

http://naszeblogi.pl/41253-endlosung-modrzejewskiego-nie-bedzie-ostateczny

http://naszeblogi.pl/41794-dokumentacja-smierci-modrzejewskiego-tajemnica-zabojcow

http://naszeblogi.pl/42596-o-tym-jak-sad-chroni-prywatnosc-czlowieka-ktorego-zabil

http://naszeblogi.pl/43092-prokuratura-nie-chce-badac-smierci-modrzejewskiego

http://www.okupacjapltrwa.org/ArticleDetails.aspx?id=4086

 

O polskiej tzw. „psychiatrii represyjnej”:

http://naszeblogi.pl/41091-jak-usunac-z-polski-potwornosc-psychiatrii-represyjnej

 

Film z pikiety w obronie S. Modrzejowskiego:

 

Film z rozprawy Sądu Okręgowego w Katowicach poświęconej konfiskacie mienia S. Modrzejowskiego:

 

 

Komentarz.

Choć nie wiedział nic o materiałach, z których konstruuje się lub którymi niszczy samoloty, a tym bardziej o źródłach finansowania partii politycznych to los mego przyjaciela, ś.p. Staszka Modrzejowskiego ściśle wynika z ustroju politycznego, a dokładniej zniewolenia Polski.

 

Z zarzutami wobec niego wystąpiła rodzina. Sprawę jakby aż nadto ochoczo podchwyciła prokuratura, ta sama prokuratura co palcem nie kiwnie bez zgody ambasady i zwłaszcza w sprawach, gdzie poszkodowanymi są polscy podludzie. Nie to jednak przesądziło samo w sobie o ostatecznym rozwiązaniu.

 

Sądy prawdziwe, naprawdę niezależne mają to do siebie, że należy im przedstawić argumenty nie tylko trafne ale i wszystkie – na ogół nie wiemy wszak, które są „trafne”. Wśród argumentów wszystkich zapewne musiałyby się znaleźć i argumenty, które osobiście ja uważam w tej sytuacji za trafne, przekonujące i wystarczające – a mianowicie o separacji z rodziną i o podziale majątku. O winie Staszka oskarżenie z pewnością nie zdołałoby przekonać kwalifikowaną większość ławy przysięgłych – 10 do 2 – z dwunastu współobywateli Staszka, wylosowanych jednorazowo do tej jednej sprawy.

 

Tym mniej zdołałoby przekonać o potrzebie ostatecznego rozwiązania (Endlösung) sprawy Staszka, w postaci zatorturowania go na śmierć.

 

Tym mniej w polskim obozie koncentracyjnym. Obozów koncentracyjnych nie będzie po obaleniu tutejszego państewka, choćby tylko dlatego, że ławy przysięgłych aż nazbyt są sprawne w określaniu granic selekcji negatywnej i przypominaniu bestiom nie tylko o resztkach człowieczeństwa.

 

I tak dochodzimy do ostatniego ogniwa w łańcuchu przyczyn. Nawet gdyby wszystkie zabezpieczenia zawiodły – cóż; wiemy że w życiu bywa różnie – to ława przysięgłych szybko wyrównałaby rachunki z tymi, którzy są winni.

 

Żadna z agentur, jakie w Polsce zowią „partiami politycznymi”, palcem nie kiwnie w sprawie utworzenia sądów prawdziwych. Nie pozwoli oficer prowadzący a po drugie, każda ma naiwną nadzieję objąć z czasem nominale choć szefostwo tej organizacji przestępczej, jaką jest Trzecia Rzesza Pospolita i czerpać związane z tym iluzoryczne i przejściowe profity.

 

Nie uważam, by sędziów i prokuratorów winnych tej śmierci należało zmusić do nic nie wartych przeprosin.

 

Nie sądzę też, by można im proponować popularny na Ukrainie program „Walizka – dworzec – Rosja”.

 

Uważam, że – wręcz przeciwnie – nie powinni zdążyć zbiec.

 

Powinni też przestać żyć.

 

                       

 

Mariusz Cysewski

 

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com

http://www.facebook.com/cysewski1

0

Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758