Komentarze dnia
Like

Wszystkich rozstrzelać w trybie pozasądowym

26/07/2015
569 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Wszystkich rozstrzelać w trybie pozasądowym

Po co nam w sądach sądowe procedury? – pyta frakcja stalinowska PIS, parafrazując brutalnie a zgryźliwie jej poglądy wypowiadane w ostatnich tygodniach. Jeszcze trzeba się będzie przygotowywać do procesów i czytać akta, a potrzebne to jak psu piąta noga. Przez te całe sądowe procedury ktoś jeszcze może się ocali, jeszcze czasem jednemu czy drugiemu może się ubzdurać, że może nadludziom pyskować – przez co Rzesza über alles nie będzie, a przynajmniej nie zawsze. I nici z ostatecznego rozwiązania i planu wyrobienia 100% normy, skazywania wszystkich skazanych, co zakłóci rytm socjalistycznej produkcji sądowej.

0


 

Produkcja sądowa. Ros. sudiebnoje proizwodstwo tłumaczy się na polski jako „postępowanie sądowe”. Ale „proizwodstwo” ma też inne znaczenie: „produkcja” – i pozwolą państwo, że wyrabianie w Polsce 100% normy wyroków skazujących bez czytania akt tłumaczył będę złośliwie i chyba bliżej istocie sytuacji jako „produkcję sądową”.

Jeśli ktoś poważnie ma zamiar żądać, by procedury sądowe nie miały sądowego charakteru, to złośliwie spieszę z podpowiedzią kolejnego przydatnego określenia, jakim w języku rosyjskim jest „tryb pozasądowy”: „wniesudiebnyj pariadok”. „Prigoworit’ k rasstriełu wo wniesudiebnom pariadkie”, skazać w trybie pozasądowym na karę śmierci przez rozstrzelanie. Jeśli państwo nie kojarzą, formuły tej użyto w decyzji Politbiura KC WKP(b) z marca 1940 r. o rozstrzelaniu ponad 20 tysięcy oficerów Wojska Polskiego z obozów jenieckich w Katyniu, Starobielsku i Ostaszkowie.

Politbiuro jeszcze bardziej niż frakcja stalinowska gardziło postępowaniem kontradyktoryjnym. Do tego stopnia, że przeznaczonym do rozstrzału w trybie pozasądowym do końca nikt nie mówił, o co są oskarżeni, jak i że w ogóle są oskarżeni, ani też oczywiście o tym, co ich czeka.

Zapamiętajmy dobrze te formuły, gdyby ktoś – niekoniecznie w roku wyborczym i w przededniu wyborów – usiłował je wymówić w naszej obecności:

Produkcja sądowa.

Tryb pozasądowy.

Mariusz Cysewski

Stanowisko Federacji Rosyjskiej w procesie katyńskim:
https://sites.google.com/site/wolnyczyn/katyn

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/517163485099279
https://twitter.com/MariuszCysewsk
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn
http://mariuszcysewski.blogspot.com
http://www.facebook.com/cysewski1

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816