NEWS
Like

WOLNY CZYN: [V kolumna] Anna Wiejak gwałci polskich studentów

25/06/2015
809 Wyświetlenia
0 Komentarze
10 minut czytania
WOLNY CZYN: [V kolumna] Anna Wiejak gwałci polskich studentów

1. Anna Wiejak, niestrudzona bojowniczka o prawa Rosji do Polski z putinowskiego portalu lewy.ru („prawy.pl”), krótko po 8 rano wali tekst o tym, jak to jej zdaniem rzekomo dobrze mają się studenci ukraińscy w Polsce. Idzie znów o bolszewicki motyw urawniłowki, grab nagrablennoje, zawiści – „dlaczego profesor uniwersytetu zarabia 10,000, skoro ja kopacz rowów mam 1,000” – motyw ćwiczony z wielkim powodzeniem od 1917 r. Być może brzmi to dziś śmiesznie, ale warto pamiętać, że to właśnie przez ten motyw upadła biała Rosja – gdy uciekający z frontu i schlani na umór mużycy wyrżnęli posiadaczy i szerzej tych, co potrafili w Rosji myśleć. Motyw nie jest jednak bynajmniej wyłącznie rosyjski. Został między innymi spolonizowany i do dziś ma swych miłośników […]

01. Anna Wiejak, niestrudzona bojowniczka o prawa Rosji do Polski z putinowskiego portalu lewy.ru („prawy.pl”), krótko po 8 rano wali tekst o tym, jak to jej zdaniem rzekomo dobrze mają się studenci ukraińscy w Polsce. Idzie znów o bolszewicki motyw urawniłowki, grab nagrablennoje, zawiści – „dlaczego profesor uniwersytetu zarabia 10,000, skoro ja kopacz rowów mam 1,000” – motyw ćwiczony z wielkim powodzeniem od 1917 r. Być może brzmi to dziś śmiesznie, ale warto pamiętać, że to właśnie przez ten motyw upadła biała Rosja – gdy uciekający z frontu i schlani na umór mużycy wyrżnęli posiadaczy i szerzej tych, co potrafili w Rosji myśleć. Motyw nie jest jednak bynajmniej wyłącznie rosyjski. Został między innymi spolonizowany i do dziś ma swych miłośników z marginesu społecznego; jest dość częsty na polskim rynku wewnętrznym nawet bez kontekstu i/lub zlecenia rosyjskiego. Z pewnością zetknęli się z nim państwo niezliczoną ilość razy. Anna Wiejak wie jak grać na niskich instynktach.

Tedy powiada Wiejak, że „utrzymujemy” (jakoby) 20 tysięcy ukraińskich studentów. Z czego „minimum 600 studentów” „dostaje od naszego rządu stypendia w postaci wielokrotnej pensji profesorskiej” – podkreślenie ode mnie. W odróżnieniu od Anny Wiejak co wie jak, ja nie wiem jak można otrzymywać wielokrotną pensję profesorską i wątpię, by kwestia choćby pensji profesorskiej podstawowej była w Polsce jakoś regulowana. Anna Wiejak jednak nie wie jak zakończyć krótki przecież ładunek jadu nie popadając w absurd, powiada bowiem, że „W roku akademickim 2013/2014 w naszym kraju studiowało 15 tys. obywateli Ukrainy”. (http://www.prawy.pl/z-kraju/9775-stypendium-studenta-z-ukrainy-wielokrotnoscia-pensji-profesorskiej )

20 tysięcy? Czy jednak 15 tysięcy?

A może jedno i drugie wyssane z palca?

2. Nie, nie z palca. Chyba. Rewelacje bowiem wyssała Anna Wiejak – przynajmniej tak utrzymuje – z wypowiedzi (jakoby) Bogusława Pazia, profesora Uniwersytetu Wrocławskiego, a zarazem miłośnika rosyjskich zbrodni wojennych na okupowanych terytoriach ukraińskich. Profesor Paź został zawieszony po nagłośnieniu swej wypowiedzi z 28 stycznia. Fragment opisu facebookowego zespołu „Rosyjska V kolumna w Polsce”:

„Na kadrze z filmu rosyjscy bandyci wyciągają z bagażnika terenówki zwłoki ukraińskich obrońców lotniska w Doniecku. I tu zatrzymaliśmy kadr, by przygotować ilustrację. Wcześniej było straszliwe przesłuchanie ukraińskich oficerów. Trochę później mózg jednego z nich wysuwa się z rozwalonej głowy i spada z pluskiem w śniegowe błoto. Terroryści rechoczą.

U kogo ten film? U Bogusława Pazia, profesora Zakładu Filozofii Nowożytnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego komentarz: „Banderowskie ścierwa dostają łomot aż miło! I jak tu nie kochać „Ruskich”…?” https://www.facebook.com/218251225011751/photos/a.219785481524992.1073741828.218251225011751/254253524744854/?type=1

Prof. Pazia bronił równie niestrudzony rzecznik Rosji – bo chyba nie zbrodni wojennych? – ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Więcej: http://niezalezna.pl/63722-ksiadz-isakowicz-obojetny-na-zlo-zajadle-broni-pelnych-nienawisci-slow-profesora-pazia

Bogusław Paź podobno został niedawno odwieszony. Być może Anna Wiejak też wie jak krótka jest pamięć publiki. Być może. Za to z pewnością wie jak z miłośników rosyjskich zbrodni wojennych strugać specjalistów od spraw studenckich w Polsce, pod warunkiem, że są to sprawy studentów ukraińskich. Nawet jeśli nie wiadomo, czy jest ich 15, czy 20 tysięcy. Dla bolszewika taka różnica to żadna różnica.

Uwaga: warto podkreślić, że nie wiemy, czy Bogusław Paź cokolwiek mówił czy pisał na temat tych studentów. Twierdzi tak tylko Anna Wiejak – ale bez jakichkolwiek źródeł, odsyłaczy itp. Annę Wiejak mam za osobę będącą systematycznie na bakier z prawdą i być może wszystko to zmyśliła od A do Z. Oprócz spacji i przecinków. I tego, że mocodawcom Anny Wiejak zależy na nienawiści na tle narodowym, bo przecież nie tylko majątkowym.

3. I akt ostatni (jak dotąd) z obserwowanych, a mianowicie – pora na Telesfora czyli pora na pudło rezonansowe. Pudłem rezonansowym w tym wypadku jest opisywany przeze mnie trzy dni temu putinowski portal „Prosto z mostu net”. Autorytet moralny i źródło informacji „Marszu niepodległości” Ruchu Narodowego Rosji, vel antynarodowych „narodowców”. Trzy dni temu „Prosto z mostu net” wspólnie z „Marszem niepodległości” Rosji chcieli zgwałcić prezydenta-elekta Andrzeja Dudę kłamstwem, że pragnie on jak najszybciej wprowadzić euro (zobacz: http://naszeblogi.pl/55572-v-kolumna-marsz-niepodleglosci-gwalci-prezydenta-dude ) Niusa sprzed 3 dni fabrykował autor podpisujący się ambitnie jako „N”.

Pamiętamy o liczbach podawanych przez polskojęzycznych putlerków: 15-20 tysięcy, z czego minimum 600 dostaje wielokrotność (sic) pensji profesorskiej. I oto dziś o godzinie 11:07 autor „Prosto z mostu net”, jako „źródło” fałszywie podając lewy.ru („prawy.pl”) a podpisujący się równie ambitnie jak przedtem jako „C” wali już bez mydła:

W Polsce studiuje ponad 20 tys. młodych Ukraińców [już nie 15 a 20 – przyp. mój] (…) Większość z nich otrzymuje od państwa polskiego stypendia przekraczające pensje profesorskie. http://prostozmostu.net/kraj/dobrze-jest-byc-studentem-z-ukrainy

Prapoczątek (hipotetyczny) – Bogusław Paź. 8.24 Anna Wiejak i lewy.ru. 11.07 „Prosto z mostu net”. Na końcu tego łańcucha łajdactwa jest jeszcze ze trzech pomniejszych putlerków, już nie rezonansowe pudła a pudełka, ale ich opis gwoli zwięzłości pominę.

Ważne by pojąć, że ta czereda forowana jest przez tajną policję i rząd kondominium. W kraju, w którym można trafić do więzienia za okrzyk „precz z komuną” albo napisanie zawiadomienia o przestępstwie, nie mówiąc o takich bezczelnościach, jak nieautoryzowany przez policję wiec wyborczy albo przeszkadzanie w wykładach Baumana – Paź, Wiejak, lewy.ru, „Marsz niepodległości”, Ruch Narodowy Rosji i prosto-z-mostu-putina działają zupełnie bez przeszkód.

* * *
Nie wiem jakie i za co stypendia dostają studenci z Ukrainy. Ale i nie to jest zamierzonym tematem tej publikacji, a mechanizm kolejnego udowodnionego łajdactwa i tożsamość sprawców. Za moich studenckich czasów byliśmy oczywiście świadomi, kto i jakie dostaje stypendia, a dysproporcje kwitowano najwyżej wzruszeniem ramion. Próby wywołania zawiści przynajmniej na tym tle nie tylko mijałyby się z celem, ale wywoływałyby skutek odwrotny od zamierzonego (zjednoczenie braci studenckiej) i dyskredytowałyby autorów takich prób – tak jak szeptanki, że wszyscy studenci to obiboki, albo studentki to prostytutki. Jak zapewnienia Komorowskiego, że chce zgody i pojednania albo że Kaczyński podpala Polskę.

Kłamców należy bowiem karać.

I właśnie ten skutek odwrotny od zamierzonego polecam i studentom, i wszystkim uważnym obserwatorom poczynań na scenie, albo obscenie dezinformacji.

Lance do boju, szable w dłoń; bolszewika goń.

Mariusz Cysewski

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/517163485099279
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn
http://mariuszcysewski.blogspot.com
http://www.facebook.com/cysewski1

Zobacz też:
http://naszeblogi.pl/55284-wolyn-odpowiedzialnosc-zbiorowa-odpowiedzialnosc-panstw
http://naszeblogi.pl/55277-z-bandera-w-tle-polskie-historie-albo-histerie-antypolskie
http://naszeblogi.pl/55241-ksiadz-isakowicz-zaleski-paluje-w-onecie-kolejna-falszywka
http://naszeblogi.pl/54440-ksiadz-isakowicz-zaleski-rusza-do-boju-o-komsomolska-prawde
http://naszeblogi.pl/55053-v-kolumna-anna-wiejak-gwalci-prezydenta-andrzeja-dude
http://naszeblogi.pl/54742-polak-i-francuz-w-walkach-o-mariupol-za-wolnosc-naszawasza
http://naszeblogi.pl/45493-polski-banderowiec-z-bardzo-bardzo-wschodniej-polski
http://naszeblogi.pl/44921-wolny-czyn-z-kijowa-ukraina-na-barykadach
http://naszeblogi.pl/44997-jak-zwyciezylo-powstanie-na-ukrainie-film-z-majdanu
http://naszeblogi.pl/44973-za-wolnosc-nasza-i-wasza-na-majdanie-z-czarnymi-kozakami
http://naszeblogi.pl/55170-ranny-polski-czolgista-trafil-do-szpitala-w-winnicy
http://naszeblogi.pl/44854-do-broni
http://naszeblogi.pl/46856-ukrainska-pozyczka-wojenna
http://naszeblogi.pl/45583-slomka-o-znaczeniu-powstania-ukrainskiego-dla-polski
http://naszeblogi.pl/52839-adam-slomka-kandydat-na-prezydenta-sprzedajmy-bron-ukrainie
http://naszeblogi.pl/45851-polska-majdan-ukraina-konferencja-w-zabrzu-kwk-guido
http://naszeblogi.pl/47415-kozacka-slawa-wyzwanie-tyranii-moskwy
http://naszeblogi.pl/53511-ukrainska-historia-wojenna-z-kresow-jak-z-sienkiewicza
http://naszeblogi.pl/53650-ukrainski-ruch-oporu-na-terenach-okupowanych
http://naszeblogi.pl/52337-propaganda-moskwy-stare-lajdactwa-starych-lajdakow
http://naszeblogi.pl/52858-kociol-debalcewski
http://naszeblogi.pl/52387-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-wolnowacha
http://naszeblogi.pl/52406-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-mariupol
http://naszeblogi.pl/52447-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-tortury-i-egzekucje-jencow
http://naszeblogi.pl/52815-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-egzekucje-i-bezczeszczenie-zwlok
http://naszeblogi.pl/53600-wiec-choc-sie-speka-swiat-i-zadrzy-slonce-rodziny-jencow
http://naszeblogi.pl/52836-jency-obroncy-lotniska-w-doniecku-pomoc-dla-rodzin-pilne

0

Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758