Komentarze dnia
Like

Topienie Tuska: GRU czy jednak CIA?

15/06/2014
504 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Topienie Tuska: GRU czy jednak CIA?

W Polsce huczy – a część tego huku jest… „z prądem”, jak koniak w kawie; bo widać że wajcha przełożona – o zapowiadanych na poniedziałek rewelacjach taśmowych Wprost, które mogą wreszcie położyć kres rządowi zamachowców. Jeśli tak, to i całej Platformie, gdyż jedynym lepiszczem tej Targowicy są afery i oderwanie im kurków zakończy się zejściem. Oby.

0


20140614 kaseta

 

 

Ale ja nie o tym. Przez 25 lat jaruzelskiej vel kiszczakowej „wolności” publika jednak nauczyła się tego i owego. Natychmiast tedy pojawiły się spekulacje, która frakcja bezpieki chce ubić Tuska. Doprecyzujmy, że w istocie – z mojego punktu widzenia – idzie o pytanie, dlaczego Putinowi/Rosji przestał odpowiadać putinowski rząd Polski. Z okazji wznowionej przyjaźni polsko-amerykańskiej można wszak zauważyć, że o tuskoidach wszystko – lub dość – mogą wiedzieć i Amerykanie. „Wprost” swego czasu uciekł się do – moim zdaniem – sfabrykowania materiału antyżydowskiego (hm… powiedzmy, bo swoiście pojętego i tylko trochę) by w ten sposób, nie wiadomo po co, kopnąć w kostki zamordowanych w Smoleńsku ś.p. Prezydenta i A. Przewoźnika.[1] W tej sytuacji liczba kombinacji agenturalnych może przyprawiać o zawrót głowy i nie zdziwię się, jeśli nawet redaktor „Wprost” nie wie, kto go najął w danym tygodniu. Może i dobrze; dojść nie dojdziemy, ale co się pośmiejemy, to nasze. I oto w środku tych rozważań pojawia się artykuł Rzepy:

 

Piotr Nisztor, współautor artykułu i dziennikarz, który dotarł do taśm mówi „Rz”, że sprawa jest bulwersująca z dwóch powodów. – Po pierwsze skandalem jest sama treść rozmów polityków (…) skandalem jest także fakt, że ktoś w ogóle nagrał polityków. – Gdzie była ochrona kontrwywiadowcza i służby, które mają chronić polityków? – pyta.[2]

 

Czy nie pocieszne?

 

„Ochrona kontrwywiadowcza”? Czyli, tłumacząc na nasze, agenci ruscy/amerykańscy? No kto inny nagrał, koteczku, kto? „Chronić polityków” – sic, oba słowa to kłamstwa – czy też ich kontrolować, by nie podskoczyli?

 

Ale któż może/powinien to wiedzieć lepiej niż „współautor artykułu i dziennikarz który dotarł”?

 

Woda sodowa komuś uderza… „Dotarł”?

 

Czy też „dotarli” go obcy agenci?

 

To nie zagraniczni agenci go do taśm doprowadzili?

 

Nie oni mu je wręczyli? 😀

 

Mariusz Cysewski

 

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com

http://www.facebook.com/cysewski1

[1] „Wedle badań znaleziono ponad sto łusek. Według śledztwa część z nich pochodziła z okresu I wojny światowej, a część po ekspertyzach przeprowadzonych w Niemczech i Polsce uznano za pochodzące z 1942 r. Anonimowy uczestnik ekshumacji: – Moim zdaniem najmłodsza łuska wyprodukowana była w 1939 r.” – Magdalena Rigamonti, „Ekshumacje w Jedwabnem trwały zaledwie trzy dni” („Wprost” nr 47/2012 -1553).

[2] http://www.rp.pl/artykul/16,1118026-Szokujace-tasmy–Wprost-.html

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758