Globalnie i Lokalnie
Like

WOLNY CZYN: Rosyjskie zbrodnie wojenne: Wołnowacha

27/01/2015
528 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
WOLNY CZYN: Rosyjskie zbrodnie wojenne: Wołnowacha

Chanat Moskwy otwarcie zapowiadał zbrodnie wojenne i rezygnację z człowieczeństwa (głosił to sam chan; zob. http://naszeblogi.pl/45364-zywe-tarcze-putina ) Ostrzeliwanie nieuzbrojonych obiektów cywilnych i mordowanie ludności cywilnej to zbrodnia wojenna zakazana przez zwyczajowe prawa wojny rozwijane od stuleci i pisane prawo międzynarodowe – konwencje haskie i genewskie. Zgodnie z prawem międzynarodowym, zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości nie podlegają przedawnieniu (Konwencja ONZ z 1968 r. „O niestosowaniu przedawnienia odpowiedzialności za zbrodnie wojenne”).

0


13 stycznia orda moskiewska rozstrzelała salwą rakiet cywilny autobus w pobliżu miejscowości Wołnowacha na Ukrainie. Na miejscu poległo 10 osób, a 19 zostało rannych (z czego dwie następnie zmarły). Liczba ofiar mogła być większa – opodal był drugi autobus i liczne samochody osobowe.

Rosyjska zbrodnia wojenna pod Wołnowachą nastąpiła kilka dni po zamachu na francuskie bluźniercze piśmidło Charlie Hebdo. Najprawdopodobniej sprawcy postanowili aktem terroru wykazać Ukraińcom, że dla hebdonistów jeszcze bardziej niż dla chanatu są oni ludźmi drugiej kategorii. Zastraszyć i poniżyć. Taki też, terrorystyczny, musiał być cel co najmniej uboczny zamachu w Smoleńsku. Podobną, specyficzną filozofię polityki Polacy poznali przedtem sami przy wielu okazjach, również i zwłaszcza w okresie drugiej wojny światowej. Putin nie przyznał się do sprawstwa zbrodni pod Wołnowachą, ale dokonał jej z premedytacją.

O wydarzeniu tym wspomniały główne szczekaczki kondominium. Z oczywistych względów nie wyciągały jednak z niej wniosków, a tym bardziej nie publikowały relacji filmowych. Ta notatka ma w skromnym zakresie usunąć skutki tego merdialnego łajdactwa.

Je ne suis pas Charlie. Je suis Volnovakha.

Poniżej łącza do dwu relacji.

Uwaga! Drastyczna treść!

Mariusz Cysewski

 

Zobacz obszerny materiał (w j. angielskim):

http://ukraineatwar.blogspot.com/2015/01/volnovakha.html

 

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com

http://www.facebook.com/cysewski1

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816