PRAWO
Like

WOLNY CZYN: Proces w obronie honoru Polski (reportaż Z. Stanowskiego)

05/07/2013
1129 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
WOLNY CZYN: Proces w obronie honoru Polski (reportaż Z. Stanowskiego)

26 czerwca 2013 r. w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach odbyła się pierwsza rozprawa procesu Mariusza Cysewskiego, redaktora pisma „Wolny Czyn” KPN Obszaru V, oskarżonego o znieważenie Jolanty Śliwy z prokuratury w Krakowie po tym, gdy oskarżyła Polaków o niemieckie zbrodnie wojenne. Jolanta Śliwa nie pofatygowała się do sądu sugerując, że nie ma czasu na hucpy polskich podludzi. Proces powierzono pani sędzi Iwonie Wróbel. Pierwsza rozprawa 26 czerwca była krótka. Sąd bezprawnie utajnił rozprawę, przez co M. Cysewski niezwłocznie złożył wniosek o odsunięcie od sprawy stronniczej jego zdaniem sędzi. Wówczas sędzia poleciła siłą usunąć z sali M. Cysewskiego. W pewnym uproszczeniu, w państwach europejskich, w tym również teoretycznie w Polsce, każdy ma prawo do jawnej rozprawy sądowej – stanowi o […]

0


26 czerwca 2013 r. w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach odbyła się pierwsza rozprawa procesu Mariusza Cysewskiego, redaktora pisma „Wolny Czyn” KPN Obszaru V, oskarżonego o znieważenie Jolanty Śliwy z prokuratury w Krakowie po tym, gdy oskarżyła Polaków o niemieckie zbrodnie wojenne.

Jolanta Śliwa nie pofatygowała się do sądu sugerując, że nie ma czasu na hucpy polskich podludzi.

Proces powierzono pani sędzi Iwonie Wróbel. Pierwsza rozprawa 26 czerwca była krótka. Sąd bezprawnie utajnił rozprawę, przez co M. Cysewski niezwłocznie złożył wniosek o odsunięcie od sprawy stronniczej jego zdaniem sędzi. Wówczas sędzia poleciła siłą usunąć z sali M. Cysewskiego.

W pewnym uproszczeniu, w państwach europejskich, w tym również teoretycznie w Polsce, każdy ma prawo do jawnej rozprawy sądowej – stanowi o tym Art. 6-1 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Rząd w Polsce zobowiązał się przestrzegać tej Konwencji w roku 1993. Przesłanką utajnienia rozprawy zwłaszcza nie może być chęć ukrycia deprawacji urzędników.

Oto reportaż Zbigniewa Stanowskiego (TV-ZS):

Zobacz również relację filmową z niejawnej części rozprawy, której Z. Stanowski nie mógł rejestrować:

O co chodzi w sprawie?

11 lipca 2011 r. ukazał się kolejny numer czasopisma „Przekrój. Na okładce znalazł się rysunek z polską flagą i napisem: „My, Polacy, zabójcy Żydów”. Wewnątrz – podpisany przez Mariusza Nowika komentarz „Na początek”, a w nim wypowiedź:

Zbyt łatwo zapominamy, że ci, którzy znaleźli śmierć w płonącej stodole, w obozach koncentracyjnych, komorach gazowych i gettach, mieli polskie obywatelstwo. Mówili po polsku, chodzili do polskich szkół. Byli Polakami. Dopóki nie zrozumiemy, że 70 lat temu sami sobie zgotowaliśmy ten los, nie wyciągniemy nauki z tej lekcji historii. Podkreślenie nasze. Wspólnicy wydającej to pismo spółki, według niepotwierdzonych  informacji prasowych powiązani są ze służbami specjalnymi Rosji.

Po zapoznaniu się z publikacją Mariusz Cysewski, redaktor pisma „Wolny Czyn” KPN Obszaru V skierował do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie publicznego znieważenia narodu polskiego, tj. o czynie z art. 133 kk. Jolanta Śliwa z prokuratury w Krakowie odmówiła wszczęcia śledztwa (postanowienie jej uchylił Sąd Okręgowy w Krakowie). Matactwom prokuratury w całym kraju towarzyszyła wzbierająca fala antypolskiej propagandy. Red. Cysewski skierował do sądu akt oskarżenia przeciw prokuratorom, którzy go znieważyli; lecz tzw. Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Trzeciej Rzeszy Pospolitej orzekł, że polscy podludzie nie mogą oskarżać nadczłowieków. Ze swej strony prokuratura wszczęła śledztwo przeciw red. Cysewskiemu gdy wystąpił z zarzutem, że uczestnicząc w kampanii oszczerstw wymierzonych w Polskę – prokuratura stała się rzeczniczką propagandy hitlerowskiej.

 

Z postanowieniem prokuratury o odmowie ścigania A. Rumianka i M. Nowika zapoznać się można pod adresem:

http://wolnyczyn.nowyekran.net/post/88536,o-tym-jak-przekroj-narodu-polskiego-nie-zniewazyl  

Z całością aktu oskarżenia przeciw A. Rumiankowi i M. Nowikowi zapoznać się można pod adresem:

http://wolnyczyn.nowyekran.net/post/88659,akt-oskarzenia-autorow-przekroju-o-zniewazenie-narodu-polskiego  

 

Zdjęcia, dźwięk, montaż – Zbigniew Stanowski (TV-ZS)

* * *

Kontakt z redakcją: tel. 511 060 559

https://sites.google.com/site/wolnyczyn/  

http://www.youtube.com/user/wolnyczyn  

http://wolnyczyn.nowyekran.net/  

http://mariuszcysewski.blogspot.com/  

ppraworzadnosc@gmail.com

0

Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758