PRAWO
1

WOLNY CZYN: Ozdabiacze Trzeciej Rzeszy przed sąd. Ale który?

05/07/2013
1060 Wyświetlenia
2 Komentarze
4 minut czytania
WOLNY CZYN: Ozdabiacze Trzeciej Rzeszy przed sąd. Ale który?

Sędzia K. Grabałowska. Fot. Wolny Czyn Dziś nie wiadomo, kto i gdzie osądzi pismaków na hitlerowskim żołdzie. Łatwiej powiedzieć kto ich nie osądzi 4 lipca 2013 r. Sąd Rejonowy w Piekarach Śląskich – przewodniczyła pani sędzia Katarzyna Grabałowska – odbył posiedzenie w sprawie oskarżonych Mariusza Nowika i Artura Rumianka oskarżonych o publiczne twierdzenie, że za niemieckie zbrodnie wojenne odpowiadają Polacy; tj. o publiczne znieważenie narodu polskiego – czyn z art. 133 kodeksu karnego. O co chodzi w sprawie? 11 lipca 2011 r. ukazał się kolejny numer czasopisma „Przekrój”. Na okładce znalazł się rysunek z polską flagą i napisem: „My, Polacy, zabójcy Żydów”. Wewnątrz – podpisany przez Mariusza Nowika komentarz „Na początek”, a w nim stwierdzenie, że niemieckich zbrodni wojennych dokonali […]

0


Sędzia K. Grabałowska. Fot. Wolny Czyn

Dziś nie wiadomo, kto i gdzie osądzi pismaków na hitlerowskim żołdzie. Łatwiej powiedzieć kto ich nie osądzi

4 lipca 2013 r. Sąd Rejonowy w Piekarach Śląskich – przewodniczyła pani sędzia Katarzyna Grabałowska – odbył posiedzenie w sprawie oskarżonych Mariusza Nowika i Artura Rumianka oskarżonych o publiczne twierdzenie, że za niemieckie zbrodnie wojenne odpowiadają Polacy; tj. o publiczne znieważenie narodu polskiego – czyn z art. 133 kodeksu karnego.

O co chodzi w sprawie?

11 lipca 2011 r. ukazał się kolejny numer czasopisma „Przekrój”. Na okładce znalazł się rysunek z polską flagą i napisem: „My, Polacy, zabójcy Żydów”. Wewnątrz – podpisany przez Mariusza Nowika komentarz „Na początek”, a w nim stwierdzenie, że niemieckich zbrodni wojennych dokonali Polacy.

Po zapoznaniu się z publikacją Mariusz Cysewski, redaktor pisma „Wolny Czyn” KPN Obszaru V skierował do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie publicznego znieważenia narodu polskiego, tj. o czynie z art. 133 kk. Prokuratura poparła przestępców. Lecz wady śledztwa prokuratury pozwoliły M. Cysewskiemu wystąpić przeciw dziennikarzom lżącym naród polski z własnym aktem oskarżenia na podstawie art. 55 kpk.

Akt oskarżenia M. Cysewski już na początku roku 2013 skierował do kilku sądów, co zgodnie z jego przewidywaniami zapoczątkowało kontredans argumentów i decyzji tych sądów co do tego, kto i gdzie przeprowadzi proces oszczerców. A dokładniej: kto i gdzie procesu tego nie przeprowadzi.

Akt oskarżenia trafił też do sądu w Piekarach Śląskich. Uzasadnienie procesu akurat tu jest dla red. Cysewskiego również moralne. Brzeziny Śląskie, obecnie dzielnica Piekar, należy bowiem do tych miejscowości, gdzie do Powstań Śląskich ruszyli wszyscy mężczyźni zdolni do noszenia broni; jako 16-latek należał do nich dziadek redaktora. 1 września 1939 r., mimo wycofania Armii Kraków, broniący Brzezin powstańcy wyprowadzili kontratak, który jednak załamał się na przedpolach Bytomia (od strony dzisiejszej ul. Siemianowickiej). Trzy dni powstańcy odpierali napór Freikorpsu a potem Wehrmachtu i ustąpili dopiero nad ranem 4 września, gdy Niemcy podciągnęli broń pancerną. Po wkroczeniu do Brzezin i Piekar zbrodniarze niemieccy wymordowali rannych i wziętych do niewoli; wielu obrońców trafiło do niemieckich obozów koncentracyjnych. Mimo to niemiecka dzicz nie zdołała złamać późniejszego polskiego oporu. Dlatego M. Cysewski zaproponował, by o „polskich obozach koncentracyjnych” dzisiejsi folksdojcze opowiedzieli na przykład w parku w Brzozowicach-Kamieniu, gdzie 70 lat temu zbrodniarze niemieccy mordowali polskich obrońców i gdzie dziś stoi pomnik pomordowanych.

Sąd nie podzielił stanowiska M. Cysewskiego i orzekł, że proces trafi do sądu w Krakowie. Postanowienie nie jest prawomocne.

Na filmie: wystąpienie M. Cysewskiego i postanowienie sądu


UWAGA. Zdjęcia powyżej mają charakter pokazowy, gdyż łącza do filmów YouTube nie działają (otwiera je tylko przeglądarka Chrome). Na szczęście artykuły niniejszego bloga dublowane są na stronie “Wolnego Czynu”, gdzie łącza działają. Oto łącze

Z postanowieniem prokuratury o odmowie ścigania A. Rumianka i M. Nowika zapoznać się można pod adresem:

http://wolnyczyn.nowyekran.net/post/88536,o-tym-jak-przekroj-narodu-polskiego-nie-zniewazyl

Z całością aktu oskarżenia przeciw A. Rumiankowi i M. Nowikowi zapoznać się można pod adresem:

http://wolnyczyn.nowyekran.net/post/88659,akt-oskarzenia-autorow-przekroju-o-zniewazenie-narodu-polskiego

* * *

Kontakt z redakcją: tel. 511 060 559

https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

http://www.youtube.com/user/wolnyczyn

http://wolnyczyn.nowyekran.net/

http://mariuszcysewski.blogspot.com/

ppraworzadnosc@gmail.com

0

Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758