Komentarze dnia
Like

WOLNY CZYN: Michalkiewicz odjechał do sowieckiego raju?

14/03/2015
553 Wyświetlenia
2 Komentarze
4 minut czytania
WOLNY CZYN: Michalkiewicz odjechał do sowieckiego raju?

Stanisława Michalkiewicza wciąż jeszcze warto czytać. Czasem. Zdradza on bowiem wszelkie objawy tej samej przypadłości, która stała się udziałem Lecha Wałęsy – oderwania się od rzeczywistości, czyli tzw. „odlotu”. Mimo wszystko tekst sprzed tygodnia (“Cały pogrzeb na nic”, 8 marca) w osłupienie wprawi chyba każdego:

0S. Michalkiewicz (za: NamZalezy.pl)

 

To znaczy – [iż rozkaz zabicia Borysa Niemcowa wydał Putin twierdził] świat, a w każdym razie Umiłowani Przywódcy w naszym nieszczęśliwym kraju (…) początkowo, bo teraz już nie są tacy pewni, a to za sprawą profesora Zbigniewa Brzezińskiego, który stwierdził, że zabójstwo Borysa Niemcowa zorganizowała Służba Bezpieki Ukrainy pod kierownictwem Stanów Zjednoczonych. Jeśli prof. Brzeziński nie zwariował – a nic na to nie wskazuje – to znaczy, że coś tam musi wiedzieć tym bardziej, że przy okazji potwierdził, że w zabójstwie Niemcowa brali udział „specjaliści realizujący zadanie wystrzelania „niebiańskiej sotni” na Majdanie”, czyli mówiąc wprost – ukraińscy prowokatorzy.

Zabawne. Trudno o szczególną rewerencję do ocen Zbigniewa Brzezińskiego, ale taka jego wypowiedź wprawiłaby mnie w osłupienie jeszcze większe niż jej przytoczenie przez Stanisława Michalkiewicza; gdyby wszystko to miało okazać się prawdą, to można by mówić o obłąkaniu Brzezińskiego, a nie Michalkiewicza. Zadałem sobie tedy nieco trudu i przejrzałem (bardzo pobieżnie) „zasoby sieciowe”. Niestety wygląda na to, że tak zwykle wylewny Zbigniew Brzeziński akurat o morderstwie Borysa Niemcowa wypowiedzieć się czegoś jeszcze nie zdążył. Twórca fałszywki najwyraźniej pomylił zresztą osoby i pisownię i po pijaku wpuścił do sieci pierwszą wersję fałszywki, gdzie rzekomy Brzeziński to Brzezin Zbigniewski (The President of “Centre of Political Forecasting and Analysis” Brzezin Zbigniewski, the non-governmental analytical structure… itd.)

W kolportaż domniemanej wypowiedzi Brzezińskiego zaangażowali się „the usual suspects”, zwyczajowi podejrzani – czyli portale esbeckie na kilogramy zakładane w Polsce przez Putina, typu Nowy Ekran, „Wolna Polska”, „Prawy.pl” i ich poputczików, w rodzaju Mirosława Dakowskiego. Do tego dochodzą bezmózgowo endeckie, takie jak Wirtualna Polonia. Ta ostatnia niczym się nie krępując wali całkiem szczerze (zaznaczam na żółto), że nius pochodzi ze źródła rosyjskiego:

Tylko po co ta fałszywka?

Kim by nie był Borys Niemcow, wiemy kto go zamordował.

Nikt więc nie uwierzy, że zamordowała go Ukraina, nawet gdyby naprawdę zapewnił o tym Zbigniew Brzeziński. A nie zapewnił.

Brzezińskiego też nie da się skompromitować w tak głupi sposób. Zbigniew Brzeziński spektakularnie mylił się w latach 80-tych co do przyszłości ZSRS, a i dzisiaj, choć wzywa do dostaw broni Ukrainie, to i proponuje jej nierealną finlandyzację. Ale nie powiedział tego, co mu przypisali ubecy, endecy i Michalkiewicz. Intryga za grubymi nićmi szyta.

Więc po co?

Najbardziej zabawne są sytuacje zderzenia kultur, niedopasowania treści dezinformacji do stopnia wyrobienia ofiary, gdy funkcjonariusze frontu propagandowego nie zdają sobie sprawy z własnej śmieszności. I tak, fałszywki szyte na wewnętrzny sowiecki rynek dezinformacji opoje tłumaczą na angielski i na polski i hajże z takim towarem… To tak jakby w supermarkecie chcieć sprzedawać samogon i ogórcy. To jednak mówi o treści, a nie o celu.

Hodowla człowieków sowieckich? Szerzenie ciemnoty i zdurnienia? W wypadku putinowskich portali polskojęzycznych cel taki jest niewątpliwy. Pytanie tylko, czy samogon i ogórcy – fałszywki aż tak nieprawdopodobne – zbliżą je do realizacji celu, czy też przeciwnie – oddalą.

Tylko co w tym wszystkim robi Stanisław Michalkiewicz?

Mariusz Cysewski

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn
http://mariuszcysewski.blogspot.com
http://www.facebook.com/cysewski1

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

2 komentarz

 1. Avatar FanatykIdei

  Panie Mariuszu Cysewski pisze Pan:
  “Kim by nie był Borys Niemcow, wiemy kto go zamordował.
  Nikt więc nie uwierzy, że zamordowała go Ukraina, nawet gdyby naprawdę zapewnił o tym Zbigniew Brzeziński. A nie zapewnił.”
  Ja nie wiem i myślę, że nie wielu wie kto go zamordował. I niech Pan nie przechodzi obojętnie nad zagadnieniem “Kim by nie był Borys Niemcow, …” bo to klucz do zrozumienia przemian polityczno-gospodarczych Rosji czasów Jelcyna i rozbłysku plejady gwiazd z konstelacji Dawida i w konsekwencji postawy tych ludzi wobec Putina.
  Niech Pan nie porównuje Michalkiewicza do Kukuńka z powodu niefortunnego cytatu z “Brzezińskiego” ( moim zdaniem Brzeziński jest ekspertem na miarę swojego prezydenta ) bo ocena dokonywana przez Michalkiewicza jest moim zdaniem bardzo celna.
  Myślę,że emocje przesłaniają Panu, rzeczywisty osąd. Czy sądzi Pan ,że Putin i podległe mu służby pracują tak jak “nasze”, każdy sobie rzepkę skrobie”.
  Jeżeli Putin dopuścił do zestrzelenia samolotu w Smoleńsku, malezyjskiego oraz zezwolił zabić Niemcowa to proszę się nie niepokoić, z takim przywódcą FR wysoko nie zajdzie.
  Jednak zarówno Pan jak i ja wiemy, że idiotą to on nie jest i dlatego biada nam.

  0
 2. Avatar gaianer

  Tak. Do Przedmówcy dołożę jeszcze uwagę, żeby nie traktować AŻ TAK surowo Pana Michalkiewicza, jak Pan to tu uczynił, Panie Cysewski…
  Chyba zna Pan Go nie od dzisiaj ?..
  Pan Michalkiewicz, mimo, że tym razem się może pomylił, zbyt pobieżnie weryfikując źródło informacji (zakładam, że PAN, za swojej strony – SPRAWDZIŁ dokładnie wiarygodność PANA źródeł..), jednak pewnie NIE MYLI SIĘ, w ocenie całego tła wydarzeń z udziałem Niemcowa…
  “Wszyscy wiemy, kto zabił Niemcowa” – twierdzi Pan…
  Hmm !.. JA – NIE WIEM… Jak i nie wiem i nie będę wiedział nigdy, wielu innych rzeczy – czegokolwiek by tutaj nie pisał zarówno Pan, jak i Pan Michalkiewicz, którego bardzo poważam, za nieprzejednany patriotyzm i…TRZEŹWĄ właśnie ocenę rzeczywistości…
  Mocno mnie BOLI przypisywanie Pan Michalkiewiczowi “utratę kontaktu z rzeczywistością”…
  Uważam, że – przeciwnie – Pan Michalkiewicz jest jednym z niewielu ludzi, którzy tak celnie i przeraźliwie prawdziwie, postrzegają świat poza Matrix-em…

  Pozdrawiam.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816