Artykuły redakcyjne
Like

Katowice: represje wobec działaczy opozycji

28/05/2015
957 Wyświetlenia
1 Komentarze
4 minut czytania
Katowice: represje wobec działaczy opozycji

Sąd Okręgowy w Katowicach we wtorek 26 maja skazał dwu działaczy opozycji niepodległościowej, Zygmunta Miernika i Mariusza Cysewskiego, na kary pozbawienia wolności za działalność opozycyjną. Obie rozprawy wyznaczono demonstracyjnie na tę samą godzinę (12.45) by wykazać, że oba wyroki zapadną z przyczyn tzw. pozaprawnych. Zygmunta Miernika skazano za rzekome rozbrajanie policjantów w sądzie 30 listopada 2011 r. W rzeczywistości Miernika zatrzymali i pobili wtedy policjanci za to, że stanął w obronie szarpanej i wleczonej po ziemi kandydatki do Senatu, Elżbiety Postulka (wówczas lat 79). Wydarzenie to miało miejsce na korytarzu sądu w przerwie rozprawy w sprawie skargi na bezprawne rozpędzanie przez policję wiecu wyborczego w Katowicach i dlatego na miejscu była i licznie zebrana publiczność (a więc i świadkowie) jak i nawet kamery; rzeczywisty (inny od policyjno-sądowego) przebieg wydarzeń oddaje relacja portalu Wolny Czyn opublikowana w 2011 r. Sąd Okręgowy w Katowicach odmówił przesłuchania świadków jak i oglądania filmów. Z kolei red. Mariusza Cysewskiego skazano za obrazę prokurator w związku ze znieważeniem narodu polskiego twierdzeniem, że jest on sprawcą II wojny światowej i śmierci obywateli żydowskich.

0Grupa osób, w tym Miernik i Cysewski. Majdan w Kijowie, zima 2014 r.

Redaktor znieważyć miał w zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa przez tę właśnie prokurator – Joannę Śliwę (vel Śliwa) z prokuratury Kraków Podgórze. Rzecz w tym, że zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa nie są karalne nawet w Polsce sowieckiej. Sędziowie-przestępcy rozpatrzyli wniosek o odsunięcie samych siebie od sprawy oraz bezprawnie utajnili rozprawę i mimo wniosków oskarżonego nie protokołowali jej faktycznego przebiegu (sfałszowanie protokołu samo w sobie jest przestępstwem); przypuszczalnie dlatego nie ukrywali, że faktyczny powód skazania dziennikarza jest inny. Przewodnicząca wyjaśniła otwarcie, że powodem tym jest działalność publicystyczna oskarżonego, a zwłaszcza jego oceny sędziów w Katowicach jako zorganizowanej grupy przestępczej. Ot niespodzianka: mimo drobiazgowej kontroli dziennikarz zdołał wnieść na salę mały dyktafon i jednak utrwalić przebieg tego sądowego przestępstwa. Dowody znajdują się w bezpiecznym miejscu i będą opublikowane.

Wydarzenia wyżej opisane skrótowo będziemy rozwijać i precyzować. Stanowią podstawę do kilkunastu zawiadomień o przestępstwach. Tok tych spraw będziemy opisywać w najbliższych miesiącach.

Jedźmy nazwiskami:
Przestępstwo sądowe w sprawie Zygmunta Miernika:
Tomasz Salachna
Monika Postawa-Gwóźdź
Urszula Kasperek-Jajszczok
Przestępstwo sądowe w sprawie Mariusza Cysewskiego:
Edyta Kowalik
Barbara Baj
Agata Błachowiak-Kaleta

Wyżej wymienieni to funkcjonariusze i funkcjonariuszki Wydziału VI Sądu Okręgowego w Katowicach. Ich szefem jest niejaki Jan Kurpas. Zbrodniarze z tego wydziału odpowiadają za śmierć Stanisława Modrzejewskiego, aktywisty opozycji, którego obrabowali, uwięzili i doprowadzili do samobójstwa. Miernik i Cysewski angażowali się w wyjaśnienie tej sprawy, jednak mało skutecznie, gdyż zbrodniarze Sądu Okręgowego, łamiąc przepisy o dostępie do informacji publicznej, utajnili akta sprawy Modrzejewskiego twierdząc szyderczo, że w ten sposób dbają o zdrowie zabitego. Poniżej film z 2011 r. z wystąpieniami Modrzejewskiego i Cysewskiego.

Na początku 2015 r. dziennikarze Wolnego Czynu – w tym Miernik i Cysewski – nagłośnili sprawę sfałszowania wyborów samorządowych przez lokalną mafię PO-PSL w Katowicach. Fałszerstwo miało rozmiary ponad 130 tysięcy ważnych głosów. Nagłośniony przez nas protest wyborczy Doroty Stańczyk odrzucili sędziowie właśnie tych sądów, gdzie pracują komisarze wyborczy, którzy odpowiadają za dokonanie tego fałszerstwa wyborczego.

Tadeusz Pruszyński – Wolny Czyn


Zygmunt Miernik. Fot. Wolny Czyn


Mariusz Cysewski na wiecu w obronie więźniów politycznych, Katowice, 2011 r. i w sądzie w Gliwicach 2014 r. Fot. Wolny Czyn

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/517163485099279
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn

0

Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758