Komentarze dnia
Like

WOLNY CZYN: Jutro (poniedziałek) pikieta antysowiecka w Katowicach 11.30

26/01/2014
490 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
WOLNY CZYN: Jutro (poniedziałek) pikieta antysowiecka w Katowicach 11.30

W Niedzielę odbyła się mroźna, ale ciekawa pikieta pod pomnikiem NKWD w Katowicach. Relacja filmowa publikowana będzie jutro lub pojutrze. Z kolei na jutro kilka zaprzyjaźnionych organizacji planuje kolejną pikietę – pod Urzędem Miasta w Katowicach o 11.30. Poniżej informacje od organizatorów. Jeśli wybierają się państwo, proszę mnie tam znaleźć by okazać, ilu czytelników tego bloga jest z Katowic i okolicy. Powinniśmy się policzyć.

0


Dziś odbyła się mroźna, ale ciekawa pikieta pod pomnikiem NKWD w Katowicach. Relacja filmowa publikowana będzie jutro lub pojutrze. Z kolei na jutro kilka zaprzyjaźnionych organizacji planuje kolejną pikietę – pod Urzędem Miasta w Katowicach o 11.30. Poniżej informacje od organizatorów. Jeśli wybierają się państwo, proszę mnie tam znaleźć by okazać, ilu czytelników tego bloga jest z Katowic i okolicy. Powinniśmy się policzyć.

 

UWAGA! Proszę pamiętać, że pikiety takie filmuje też moskiewska milicja. Jako radykał proszę osoby nowe i/lub dotąd nie zdekonspirowane o wstrzymanie się od udziału. Mogą i powinni państwo przydać się Polsce w inny sposób. (mc)

 

Zdjęcie: Pikieta pod pomnikiem NKWD na pl. Wolności w Katowicach 26 stycznia 2014. Fot. Wolny Czyn

 

Dnia 27 stycznia (poniedziałek) o godz.11.30 przed budynkiem Urzędu Miasta Katowice na ul.Młyńskiej odbędzie się pikieta zorganizowana przez Stowarzyszenie “POKOLENIE” oraz Stowarzyszenie “Porozumienie Katowickie 1980 – Porozumienie na rzecz Pamięci”. Celem pikiety jest usunięcie pomnika żołnierzy sowieckich z Placu Wolności w centrum Katowic oraz wyrażenie protestu wobec biernej postawy władz miasta Katowice i lekceważenia wszystkich dotychczasowych protestów w tej sprawie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!
Barbara Czyż
sekretarz Zarządu Stowarzyszenia
“Porozumienie katowickie 1980”

 

27 stycznia w poniedziałek organizujemy protest pod hasłem „Prezydent Uszok przyjacielem sowieckich okupantów”. Manifestacja, a właściwie akcja informacyjna odbędzie się pod Urzędem Miasta Katowice o godzinie 11.30. Ma ona na celu przybliżenie mieszkańcom Katowic informacji związanych z unikaniem przez okres ponad 13 lat przez Pana Prezydenta Uszoka wykonania uchwały Rady Miasta Katowice z dnia 21 grudnia 2000 zobowiązującej go do podjęcia kroków w celu przeniesienia pomnika żołnierzy Armii Czerwonej z Placu Wolności na cmentarz przy ul. Kościuszki. Równocześnie chcemy przypomnieć historię „wyzwolenia” Katowic 27 stycznia 1945 roku.

Pomnik na Placu Wolności w Katowicach jak stał tak stoi. Uszok wielokrotnie obiecywał, że już tuż, tuż i… za każdym razem coś stanęło na przeszkodzie. Ostatnio na list napisany przez kilka podmiotów o których piszę poniżej jego zastępca odpisał: Informuję, że z uwagi na prowadzone obecnie prace związane z przebudową śródmieścia Katowic, w  tym zmianą organizacji ruchu samochodowego i pieszego na Placu Wolności, decyzja związana z ewentualną zmianą lokalizacji pomnika poświęconego żołnierzom Armii Czerwonej, a także ze sposobem adaptacji tego miejsca będzie podjęta w późniejszym terminie.  Czyli innymi słowy wypchajcie się
Zapraszam wszystkich do udziału w akcji. Wiem, że zimno i nikomu się nic już nie chce, ale pamiętacie jak kiedyś było fajnie?
Precz z komuną!
Przemek Miskiewicz   Stowarzyszenie POKOLENIE

PS: zapraszam na naszą stronę www.pokolenie.org.pl  za kilka minut będzie tam treść ulotki, która będziemy rozdawać podczas manifestacji i listu otwartego do Prezydenta Uszoka wystosowanego przez Stowarzyszenie Pokolenie, Region „Solidarności”, Porozumienie katowicki 1980 oraz Stowarzyszenie Represjonowanych w Stanie Wojennym, złożonego dzisiaj w Urzędzie Miasta. Zapraszamy również na Facebookawww.facebook.com/stowarzyszeniepokolenie

 

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816