PRAWO
Like

WOLNY CZYN: Jarosław Oliwkiewicz – kolejny więzień polityczny!

28/05/2013
1170 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
WOLNY CZYN: Jarosław Oliwkiewicz – kolejny więzień polityczny!

Po uwięzieniu 8 maja b.r. Adama Słomki za domaganie się jawności i transparentności rozprawy sądowej wymiar sprawiedliwości III RP ucieka się do terroru wobec krytyków. 27 maja, za skrytykowanie Sądu Rejonowego w Toruniu, sędzia tego sądu Aleksandra Ossowska (sygn. XII K 1603/12) skazała na 10 dni pozbawienia wolności Jarosława Oliwkiewicza. J. Oliwkiewicz współpracuje z Konfederacją Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny. Z szefem bydgoskiego Klubu Gazety Polskiej organizował w styczniu i lutym 2012 r. akcję solidarności z A. Słomką uwięzionym w sprawie zbrodniarzy komunistycznych z WRON. W 2005 r. Trybunał w Strasburgu stwierdził naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w sprawie Kyprianou przeciw Cyprowi (73797/01, 15.12.2005). Stosowne fragmenty orzeczenia w sprawie Kyprianou przeciw Cyprowi: https://sites.google.com/site/wolnyczyn/aktualnosci/aresztowanie-a-slomki-bezprawne Za zniewagę sądu skarżącego ukarano wówczas aresztem. […]

0


076-oliwkiewicz

Po uwięzieniu 8 maja b.r. Adama Słomki za domaganie się jawności i transparentności rozprawy sądowej wymiar sprawiedliwości III RP ucieka się do terroru wobec krytyków. 27 maja, za skrytykowanie Sądu Rejonowego w Toruniu, sędzia tego sądu Aleksandra Ossowska (sygn. XII K 1603/12) skazała na 10 dni pozbawienia wolności Jarosława Oliwkiewicza. J. Oliwkiewicz współpracuje z Konfederacją Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny. Z szefem bydgoskiego Klubu Gazety Polskiej organizował w styczniu i lutym 2012 r. akcję solidarności z A. Słomką uwięzionym w sprawie zbrodniarzy komunistycznych z WRON.

W 2005 r. Trybunał w Strasburgu stwierdził naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w sprawie Kyprianou przeciw Cyprowi (73797/01, 15.12.2005). Stosowne fragmenty orzeczenia w sprawie Kyprianou przeciw Cyprowi: https://sites.google.com/site/wolnyczyn/aktualnosci/aresztowanie-a-slomki-bezprawne Za zniewagę sądu skarżącego ukarano wówczas aresztem. Z naruszeniem domniemania niewinności i prawa do obrony, lecz naruszenie Konwencji polegało głównie na pogwałceniu zasady, że nie można być sędzią w własnej sprawie – i nie może o winie i karze orzekać sędzia będący zarazem i poszkodowanym, i świadkiem (czasem jedynym), i oskarżycielem. A takie właśnie połączenie ról procesowych do dziś jest w Polsce zasadą orzekania kar porządkowych.

J. Oliwkiewicza przewieziono do jednostki penitencjarnej w Bydgoszczy.

Żądamy uwolnienia Jarosława Oliwkiewicza. Nadto ukarania sędzi winnej tego aktu bezprawia i respektowania prawa przez rząd w Warszawie, w tym wiążących go umów międzynarodowych i orzeczeń Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Terror sędziów-przestępców musi dobiec końca.

Podpisz petycję w obronie Jarosława Oliwkiewicza: http://www.petycjeonline.com/jarosawoliwkiewicz

Kontakt z redakcją: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

http://www.youtube.com/user/wolnyczyn

http://wolnyczyn.nowyekran.net/

https://3obieg.pl/author/WolnyCzyn/

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816