POLSKA
Like

WOLNY CZYN: Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

01/09/2015
435 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
WOLNY CZYN: Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Media doniosły wczoraj, że dwa dni po przegraniu wyborów były prezydent Bronisław Komorowski zarządził remont w pałacu prezydenckim, obejmujący zwłaszcza renowację klimatyzacji[1]. Komentujący trzeźwo zauważają, że idzie najprawdopodobniej o możliwość inwigilacji prezydenta Dudy. Całkiem słusznie; ja jednak sprawdziłbym, czy wraz z klimatyzacją nie są montowane ładunki wybuchowe. Ta uwaga tylko na poły jest żartobliwa. Naturalnie, B. Komorowskiego nie podejrzewam o taką krwiożerczość, czy nawet zmyślność; ot, dostał propozycję nawet niekoniecznie nie do odrzucenia, to z niej skorzystał i tyle. Związek przyczynowo-skutkowy między terminem decyzji a wynikiem wyborów też może być i pewnie jest przypadkowy. Ja jednak, jako zwyczajowy paranoik 😉 przypadków nie lubię, zwłaszcza na polskiej politycznej scenie czy też obscenie. Waldemar Kuczyński, ważny propagandzista Michnika i rządu zamachowców, praktycznie […]

0Media doniosły wczoraj, że dwa dni po przegraniu wyborów były prezydent Bronisław Komorowski zarządził remont w pałacu prezydenckim, obejmujący zwłaszcza renowację klimatyzacji[1]. Komentujący trzeźwo zauważają, że idzie najprawdopodobniej o możliwość inwigilacji prezydenta Dudy. Całkiem słusznie; ja jednak sprawdziłbym, czy wraz z klimatyzacją nie są montowane ładunki wybuchowe.

Ta uwaga tylko na poły jest żartobliwa. Naturalnie, B. Komorowskiego nie podejrzewam o taką krwiożerczość, czy nawet zmyślność; ot, dostał propozycję nawet niekoniecznie nie do odrzucenia, to z niej skorzystał i tyle. Związek przyczynowo-skutkowy między terminem decyzji a wynikiem wyborów też może być i pewnie jest przypadkowy. Ja jednak, jako zwyczajowy paranoik 😉 przypadków nie lubię, zwłaszcza na polskiej politycznej scenie czy też obscenie. Waldemar Kuczyński, ważny propagandzista Michnika i rządu zamachowców, praktycznie otwarcie przyznaje się do wiedzy (albo ją udaje) o zamachu w Smoleńsku i grozi śmiercią prezydentowi Dudzie: „Koledzy redaktorzy nie zabiegajcie o wstęp do tego samolotu! Bo a nuż będzie mgła i potrzeba bycia na czas. To loty superniebezpieczne[2].

Te groźby wobec nowego prezydenta kwitowane są wzruszeniem ramion; np. samego Kuczyńskiego dziennikarz Wpotylice określa jako „dziadzia”. A przecież w punkcie niestety nie martwym utknęła zdawkowo opisana przez wywiad niemiecki i Jurgena Rotha sprawa „wysokopostawionego polityka”, który „zlecił” Rosji dokonanie zamachu; raczej to nie on Rosji, a Rosja jemu. Punkt jest nie martwy niestety – ja przynajmniej nie słyszałem, by któryś „wysokopostawiony polityk” utonął w dziecinnym baseniku w własnym ogródku lub zatańczył się na śmierć, jak pułkownik Tobiasz. W Polsce nie ma też wywiadu ani kontrwywiadu, przynajmniej polskiego. Ochrona prezydenta i BOR rekrutowane są lub były pod kątem maksymalizacji zagrożenia i najpewniej dyspozycyjności wobec czynników zewnętrznych; po zamachu smoleńskim posypały się awanse, a wszak towarzystwo to należało rozpędzić na cztery wiatry – nawet bez zamachu, na wszelki wypadek, za głupotę i nieprofesjonalizm. O ile ochronę i BOR można a nawet trzeba zreformować a kadry wymienić po cichu, to o nieoczekiwanej śmierci „wysokopostawionego polityka” byłoby na pierwszych stronach gazet.

W obecnym stanie rzeczy stwierdzić można, że Sowieci mają nadal w ręku wszystkie „aktywa” wykorzystane w zamachu z 2010 r. W każdym razie, nic nie słychać o „aktywów” tych demontażu lub neutralizacji.

A prezydent Duda? – Jest pewnie bardziej bezpieczny zwyczajnie na ulicy i wśród zwykłych, przypadkowych przechodniów.

Nie byłbym sobą, gdybym i tu nie widział paraleli z bezpieczeństwem, jakie stronom procesów daje ława przysięgłych, wyłoniona w zwykłym losowaniu.

PS. Czy znalazły się już sławetny Aneks i notatki z wojaży zagranicznych Bronisława Komorowskiego?

Mariusz Cysewski

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/517163485099279
https://twitter.com/MariuszCysewsk
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn
http://mariuszcysewski.blogspot.com
http://www.facebook.com/cysewski1Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816