POLSKA
Like

WOLNY CZYN: Godzina W w Katowicach! Wyrzucamy Sowietów!

11/07/2013
801 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
WOLNY CZYN: Godzina W w Katowicach! Wyrzucamy Sowietów!

Katowice 10 lipca. Policja aresztuje M. Cysewskiego. Fot. Z. Stanowski 10 lipca b.r. środowiska patriotyczne zorganizowały uroczyste usunięcie pomnika rosyjskich zbrodniarzy wojennych w Katowicach na pl. Wolności. Broniąc interesów swych panów, rząd najezdniczy od lat uniemożliwia demontaż pomnika zbrodniarzy. Również tym razem nasłał oddziały pseudopolicji i tajniaków z zadaniem obrony pomnika. Zebrani zaczęli protestować przeciw bezprawiu i uciekając się do biernego oporu udokumentowali po raz kolejny, że to Rosja jest rzeczywistym właścicielem tak rządu, jak i jego policji wszystkich rodzajów: jawnych, tajnych itd. Za odmowę wykonywania poleceń Rosjanie zatrzymali (alfabetycznie): Mariusza Cysewskiego (dziennikarza, redaktora pisma „Wolny Czyn” KPN Obszaru V), Pawła Daniłowicza (studenta Politechniki w Gliwicach, który przypadkiem znalazł się na Placu Wolności i nieopatrznie telefonem filmował zatrzymania), Zygmunta Miernika […]

0


Katowice 10 lipca. Policja aresztuje M. Cysewskiego. Fot. Z. Stanowski

10 lipca b.r. środowiska patriotyczne zorganizowały uroczyste usunięcie pomnika rosyjskich zbrodniarzy wojennych w Katowicach na pl. Wolności. Broniąc interesów swych panów, rząd najezdniczy od lat uniemożliwia demontaż pomnika zbrodniarzy. Również tym razem nasłał oddziały pseudopolicji i tajniaków z zadaniem obrony pomnika. Zebrani zaczęli protestować przeciw bezprawiu i uciekając się do biernego oporu udokumentowali po raz kolejny, że to Rosja jest rzeczywistym właścicielem tak rządu, jak i jego policji wszystkich rodzajów: jawnych, tajnych itd.

Za odmowę wykonywania poleceń Rosjanie zatrzymali (alfabetycznie): Mariusza Cysewskiego (dziennikarza, redaktora pisma „Wolny Czyn” KPN Obszaru V), Pawła Daniłowicza (studenta Politechniki w Gliwicach, który przypadkiem znalazł się na Placu Wolności i nieopatrznie telefonem filmował zatrzymania), Zygmunta Miernika (NSZZ Solidarność) słynnego z „protestów tortowych”, Adama Słomkę (b. posła, Przewodniczącego KPN-OP). Funkcjonariusze rosyjscy dusili do nieprzytomności Adama Słomkę, którego z placu Wolności zabrało pogotowie, a na komisariacie ciężko pobili Zygmunta Miernika (wyłamany bark). Rosjanie bili też dziennikarzy i przypadkowe osoby gdy te nagrywały ich przestępstwa np. telefonami komórkowymi a oddzieliły się od grupy; tak właśnie napadnięty i rzucony na ziemię został Paweł Daniłowicz, student który przypadkiem trafił na plac Wolności, emerytowany górnik Andrzej Rank i Anna Przekupień, dziennikarka która filmowała tajniaków (na szczęście wyrwała się i uciekła).

Taktyka wyłapywania pojedynczo uczestników demonstracji patriotycznej sprawia, że być może nie o wszystkich poszkodowanych wiemy. Dlatego apelujemy o zgłaszanie się poszkodowanych do KPN-OP, Solidarności Walczącej, Solidarni 2010 i innych organizacji uczestniczących w proteście.

Wzywamy policję i wojsko by przeszły na stronę narodu.

Dziękujemy zakładowym komisjom Solidarności regionu za ogłoszenie gotowości strajkowej w obronie represjonowanych.

FILMY:

UWAGA. Zdjęcia powyżej mają charakter pokazowy, gdyż łącza do filmów YouTube nie działają (otwiera je tylko przeglądarka Chrome). Na szczęście artykuły niniejszego bloga dublowane są na stronie “Wolnego Czynu”, gdzie łącza działają. Oto łącze

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://naszeblogi.pl/blog/3329

http://wolnyczyn.nowyekran.net

https://3obieg.pl/author/WolnyCzyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Pingback: WOLNY CZYN: Miernik pobity przez policję rosyjską w Katowicach – zdjęcia | 3obieg.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816