Globalnie i Lokalnie
Like

WOLNY CZYN: Dziś w Polsce decyduje się los przyszłej Europy

23/05/2015
488 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
WOLNY CZYN: Dziś w Polsce decyduje się los przyszłej Europy

Przejrzawszy materiały z ostatnich dni znalazłem bodajże nie naruszające ciszy wyborczej wystąpienia Eskendera Barijewa i Snawera Kadyrowa. Obywatele Ukrainy z Symferopola na okupowanym przez Rosję Krymie. Obrońcy praw człowieka. Pierwszy to aktualny, a drugi były poseł sejmu, Medżlisu Tatarów Krymskich. Obaj panowie przebywali w Polsce jako obserwatorzy I tury wyborów prezydenckich i 11 maja wystąpili na konferencji Fundacji Wolność i Demokracja. mc

0


Eskender Barijew:

Dzień dobry, szanowni przyjaciele. Bardzo nam przyjemnie znajdować się w Polsce, bo mamy historyczne więzi. Więzi z czasów, gdy razem walczyliśmy z wspólnym wrogiem, gdy pomagaliśmy sobie. I dlatego, gdy znajdujemy się w Polsce, czujemy się jak wśród własnych ludzi. W własnym kraju. Niestety, bieda znów przyszła na Krym. Dziś Krym jest okupowany. Dziś praktycznie codziennie mają miejsce rewizje, aresztowania, ludzie są do więzieniach. U mnie samego przeprowadzono rewizję. Nieraz próbowano prowokacji, by znaleźć powód do aresztowania. W końcu, gdy wyjechaliśmy w związku z potrzebą spotkań z politykami i działaczami społecznymi na Ukrainie, dowiedzieliśmy się, że przeciw organizatorom Komitetu Obrony Praw Człowieka Krymsko Tatarskiego Ludu wszczęto sprawę karną. Wszyscy trzej jesteśmy tu obecni: to Snawer Kadyrow, Abżyt Sulejmanow, i ja, Eskender Barijew. Uruchomiliśmy inicjatywę obrony praw człowieka, bo nasze zadanie polega na informowaniu całego świata i Europy o tych naruszeniach prawa, do których dziś dochodzi na Krymie. Kiedy planowaliśmy działania związane z obroną praw człowieka, zakazywano ich nam. Dlatego dla nas jest bardzo ważne, jaka będzie pozycja Polski w Unii Europejskiej. Dziś Polacy i Litwa są głównymi, powiem nawet wprost – lobbystami i obrońcami interesów i Krymskich Tatarów, i Ukrainy. I dlatego mamy za sobą wybory, pierwszą turę wyborów. Mamy nadzieję, że bez względu na to, kto wygra w drugiej turze, to przyszły prezydent będzie kontynuować politykę Polski by [odtworzyć] ten ustrój prawny, który wznoszono po zakończeniu II wojny światowej, po procesie w Norymberdze, by odtworzyć ten status quo i przywrócić działanie prawa międzynarodowego. I jest dla nas bardzo ważne, by do czasu wyzwolenia Krymu i do czasu przywrócenia całości Ukrainy utrzymać sankcje przeciw agresorowi.

Snawer Kadyrow:

Dzień dobry. Chcę wam pogratulować w związku z przeprowadzeniem prac i wyborami prezydenta Polski i rad jestem, że mi i moim towarzyszom przyszło wziąć udział w tym zaszczytnym dziele. Nasze wspólne zadanie to obrona demokracji. Wiemy, że tam gdzie demokracja tam rozkwit, we wszystkich kierunkach. Jak powiedział mój przedmówca, dziś w Polsce decyduje się los, nie boję się użyć tego słowa, los przyszłej Europy (oklaski). Wiem jedno: jeśli Polacy nie chcą, by Putin doszedł do Warszawy, jeśli Polacy nie chcą powrotu tych strasznych dla Polski i całej Europy Wschodniej stron w historii, powinni poważnie podejść do wyboru, jaki odbędzie się za dwa tygodnie. Wyboru dokona naród polski. Ale wiem jedno: nie powinien wygrać ten, który zadaje się z Putinem. Zadawać się z Putinem nie wolno (oklaski). Nie może powtórzyć się pakt Ribbentrop-Mołotow (oklaski). Dziękuję i życzę wam rozkwitu Polski. Dosłownie wszyscy patrzymy na Polskę, bo Polska to dla nas ostoja. Ostoja Ukrainy i w tej liczbie Tatarów Krymskich. Dziękuję.

Mariusz Cysewski

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://www.facebook.com/groups/517163485099279

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com

http://www.facebook.com/cysewski1

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816