POLSKA
Like

Wolnościowa koalicja

17/05/2014
797 Wyświetlenia
14 Komentarze
6 minut czytania
Wolnościowa koalicja

Jestem za szeroką koalicją wolnościowców, a nawet połowicznych wolnościowców, takich jak Ruch Narodowy Zawiszy i Bosaka, Polska Razem Gowina czy Republikanie Wiplera. Uważam, że bardzo ważne jest przełamanie hegemonii zamordystycznych partii socjaldemokratycznych – czyli obecnie wszystkich partii parlamentarnych.

0


PO, PiS, SLD, PSL i TR to są partie wyjątkowo szkodliwe, partie utrwalające w Polsce destrukcyjny socjalizm z rozbudowaną redystrybucją, wszechogarniającym etatyzmem i patologiczną publiczną służbą zdrowia i edukacją. Obecne państwo polskie niszczy Polskę. To państwo jest do zaorania w całości. Nic w nim nie ma dobrego.
Jestem za nowym AWS-em w sensie organizacyjnym. Można go nawet nazwać antyAWS-em. Jestem za wspólnym blokiem wyborczym Kongresu Nowej Prawicy, Unii Polityki Realnej, Partii Libertariańskiej, Polski Razem, Republikanów, Ruchu Narodowego i całej reszty tego planktonu politycznego, który mam nadzieję, że nakarmi antysystemowego wieloryba, który zniszczy obecny układ. Wszelkie spory wewnętrzne tylko nam szkodzą.
Wkrótce będą eurowybory. To pozwoli policzyć nasze poparcie ogólne – zmierzyć siłę organizacyjną naszych ugrupowań. Ugrupowania, które zebrały podpisy i zarejestrowały listy niech mają pozycję dominującą w przyszłej koalicji. Następnie, jeszcze w tym roku, odbędą się wybory samorządowe. Tu już małe i bardzo małe stronnictwa mogą mieć drobne sukcesiki działając osobno – uczestnicząc w małych lokalnych koalicyjkach. To pozwoli policzyć nasze poparcie szczegółowe. A potem, w przyszłym roku, będą wybory parlamentarne, najważniejsze – i wtedy te wszystkie obliczenia powinny posłużyć do skonstruowania tego nowego antyAWS-u! Nazwijmy go roboczo: Akcja Wyborcza Wolnościowców – albo coś w tym rodzaju.
Nie ma sensu się dzielić ze względu na to, że nie zgadzamy się z wyglądem naszych liderów, z ich dykcją, czy temperamentem. Nie ma sensu się dzielić na podstawie tego, że media głównego nurtu niekorzystnie fotografują naszych liderów i wyciągają z kontekstu wypowiedzi przekłamując sens ich wypowiedzi. Gdy się o to będziemy kłócić, to nas zawsze wrogowie skłócą, bo to oni decydują jak się nas filmuje i co z kontekstu wyciągną. Nie ma sensu rozdrabniać się nieskończoną deliberacją nad błędami marketingowymi. Nie ma sensu dzielić się na różne ugrupowania ze względu na poglądy dotyczące pijaru! Różnijmy się programowo, ale realizujmy to co wspólne!
Zgódźmy się, że póki co zależy nam na drastycznym zmniejszeniu podatków, likwidacji podatku dochodowego dla osób fizycznych, likwidacji ZUS-u, zniesieniu obowiązku szkolnego i emerytalnego, sprywatyzowaniu służby zdrowia i edukacji. Wprowadźmy wreszcie w Polsce kapitalizm! Nie musimy się zgadzać marketingowo totalnie i cały czas – zgódźmy się na to chwilowo, taktycznie, przed wyborami parlamentarnymi!
Wszyscy my, wolnościowcy, zgadzamy się z tym, że trzeba państwo ograniczyć, bo się za bardzo rozrosło. No to wytnijmy razem w całości tę etatystyczną gangrenę, ten socjaldemokratyczny syf, tego obecnego biurokratycznego raka, a potem się pokłóćmy o to, czy prywatna powinna być też policja i wojsko. Póki co wszyscy się zgadzamy, że całkowicie prywatna powinna edukacja i służba zdrowia. Zgadzamy się, że należy uwolnić z pod koncesjonowania i redystrybucji większość dziedzin dziś regulowanych przez państwo. Załatwmy choć to, a Polska rozkwitnie!
Dlatego apeluję do wszystkich by w najbliższych wyborach do Europarlamentu głosowali na Kongres Nowej Prawicy. To jest jedyne dziś ugrupowanie, które jest w pełni wolnościowe i ma duże szanse wprowadzić kilku przedstawicieli do Europarlamentu!
Cholernie ważne jest to by Janusz Korwin-Mikke został europosłem. On najlepiej działał, miał najlepsze przemówienia, gdy był posłem w latach 90-tych poprzedniego wieku. Tych kilku europarlamentarzystów z KNP pewnie dużo nie zmieni w Unii Europejskiej, ale przemówienia Janusza Korwin-Mikke, które tam będzie wygłaszał bardzo dużo zmienią w Polsce. Wszystkie te przemówieni będą powszechnie oglądane na Youtube – tak jak dziś wystąpienia Nigela Farage czy Godfrey’a Bloom’a. A pozostali przedstawiciele KNP, dziś już znani z wielu wystąpień, tacy jak: Michał Marusik, Jacek Wilk, Stanisław Żółtek, Konrad Berkowicz, Jan Jacek Szymona i inni – będą często występować w telewizji. To da potężnego kopa w górę polskim wolnościowcom. To da nam co najmniej 10% w wyborach parlamentarnych. To pozwoli wejść do parlamentu wolnościowcom z Partii Libertariańskiej (jeśli będzie startować wspólnie z KNP), czyli przede wszystkim Jackowi Sierpińskiemu. To cholernie ważne!
Dlatego ważne jest by teraz w eurowyborach KNP dostał te sondażowe 6% i zdobył co najmniej trzy mandaty. Dziś już wiadomo, że KNP jest partią zarejestrowaną do eurowyborów w całej Polsce. Tu jest spis wszystkich kandydatów: Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke.
Głosujecie na KNP! Tylko to w dzisiejszej sytuacji ma sens polityczny!
Grzegorz GPS Świderski

Inne zapisy autora:

0

Grzegorz
Grzegorz "GPS" Świderski http://gps65.salon24.pl/

Grzegorz P. Świderski - Sarmata, żeglarz, paleolibertarianin, katolik, informatyk, trajkarz, monarchista. Skrajnie konserwatywny arcyliberał. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję. Mój główny blog jest tu: http://gps65.salon24.pl/

171 publikacje
112 komentarze
 

 1. Zgódźmy się, że póki co zależy nam na drastycznym zmniejszeniu podatków, likwidacji podatku dochodowego dla osób fizycznych, likwidacji ZUS-u, zniesieniu obowiązku szkolnego i emerytalnego, sprywatyzowaniu służby zdrowia i edukacji. Wprowadźmy wreszcie w Polsce kapitalizm! Nie musimy się zgadzać marketingowo totalnie i cały czas – zgódźmy się na to chwilowo, taktycznie, przed wyborami parlamentarnymi!>>…taki kawał kabaretowy?????Szczerze mówiac dobry .Tym bardziej ze za darmo.

  0
 2. Avatar Pola

  W naszym raju nie umiemy przeprowadzić porządnej reformy (emerytalnej czy edukacji), a zabiegi typu zlikwidować ZUS, sprywatyzować edukację, służbę zdrowia? Nierealne.
  Na Korwina głosowałam mając 20 lat, teraz jakby realniej patrzę na świat. W ogóle nie pójdę na wybory (pierwszy raz w życiu), bo mam wyrzyg, nie widzę ludzi, którzy chcą dobrze dla kogoś poza sobą.

  0
  • Avatar leon

   Jak przewrócisz się na asfalcie i zobaczysz na kolanie skórę zdartą do krwi, a gdzieś w tej krwi cząstki brudu i jezdni, to też pewnie nie wyobrażasz sobie przemycia tego pumeksem i dezynfekcji jakimś ostrym środkiem. Tylko co z tego, że sobie tego nie wyobrażasz, jak innej drogi po prostu wtedy już nie ma? Albo zaciśniemy raz zęby i przejdziemy przez poszczególne etapy ku zdrowiu, albo stracimy wszystko, na czym nam zależy – być może z samą ojczyzną włącznie. A jeżeli ktoś sobie wyobraża, że młodzi będą wpłacać na ZUS składki w postaci 1500 zł, gdy zobaczą u rodziców emerytury w wysokości 400 zł, to gratuluję poczucia humoru. Gratulować też tu należałoby wszystkim zdrowia, gdy myślą, że przy zmniejszającej się drastycznie liczbie lekarzy specjalistów i pielęgniarek, kolejki w szpitalach znikną po jakiejś kolejnej kosmetycznej zmianie loga z Narodowego Funduszu Zdrowia na Polskie Kasy Medyczne czy inne ścierwo. W obecnej sytuacji to nie “korwinowcy” są marzycielami – marzycielami są tu tylko ci, co myślą, że samolot bez paliwa, z pordzewiałymi skrzydłami, będzie szybować jeszcze po niebie setkami kilometrów.

   0
 3. Avatar GRZEŚ

  Socjalizm nie musi być nie pokonany.Jest obecnie czas aby to bez powrotnie zmienić uczestnicząc w wyborach głosując na partie nie skażone lewicowością!!

  0
 4. tak jest czas najwyzszy wrócic do 12 godzinnego czasu pracy wlacznie z dziecmi a zwiazki zawodowe wyrzucic tam gdzie ich miejce czyli przy maszynie.A w miedzyczasie skonczyc szkole podstawowa gdzie o tym uczyli.Wieczorowo i za wlasne pieniadze.Mozna jeszcze wymagac od rolnikow dziesieciny..

  0
  • Avatar Rysio

   Cytat: “tak jest czas najwyzszy wrócic do 12 godzinnego czasu pracy wlacznie z dziecmi a zwiazki zawodowe wyrzucic tam gdzie ich miejce czyli przy maszynie.A w miedzyczasie skonczyc szkole podstawowa gdzie o tym uczyli.Wieczorowo i za wlasne pieniadze.Mozna jeszcze wymagac od rolnikow dziesieciny..”

   Zacznę od końca, dziesięcina dla rolników? Dowalmy wszystkim… tyle, że teraz podatki to ponad 60%, chcesz policzyć?
   12 godzinny dzień pracy istnieje i teraz i co z tego? Masz dodatkowy dzień wolny, nie tracisz czasu na przejazd do pracy.
   Związki zawodowe przy maszynie? Oczywiście, że tak, to powinien być taki sam pracownik jak inni, a nie jeszcze jeden pasożyt do wykarmienia. Szkoła za własne pieniądze? A czemu nie? Masz wybór, że Ci nie będą wciskać n.p genderyzmu twojemu potomstwu
   No i co? Lustrujemy dalej?

   0
   • powanie tak masz .A jak to liczysz??Moze jednak dojdzie do ciebie ze ta lewica w swoim czasie krwawo to zmieniła a prawica to doskonale spierdoliła.I naprawde wierzysz ze uratuje cie korwin.Raczej on sam sie uratuje jeszcze raz…dzieki wam..

    0
    • do dzisiaj funkcjonują objawy zawalu smierci ale dotyczy to mezszczyzn co powoduje ze kobiety nierozpoznane czesciej umieraja .Mezszczyzn.Kobiety maja inne objawy.Genderyzm powoduje ze UCZY sie idotów mezszczyzn ze kobiety tez sa i maja inaczej.Mezczyzni stawiaja opor i ich zidiociałe partnerki.To jest genderyzm.Nic poza tym ze wszyscy są równi równiez kobiety i tego uczą w szkolach ale nie koscielnych.

     0
     • a w skrócie bo zawsze macie problem zrozumieniowy…chorobe którą spowodowała prawica po dlugoletniej walce lewicy czyli socjalistów o szanse dla robotników, chcecie leczyc skrajna prawica.I słusznie.Kazdy ma to na co zasluzył.Oprócz korwina mikke ktoremu jeszcze nic sie nie udało.Aaaaa tym razem…moze.

      0
 5. tu mozna zacytowac nawet fragment nowego testamentu, tez sie przyda Niewolnicy badzcie posluszni we wszystkim swoim panom.Mnie sie to podoba.

  0
 6. Avatar AS

  Wolność nie jest za darmo. Wolność trzeba sobie kupić. A najlepiej zacząć od gospodarki, bo tam jedynie są pieniądze na kupienie wolności i tam jest do tego klucz. Najlepiej zacząć od małych kroków. Można też zacząć od zrobienia rewolucji, ale cena rewolucji jest astronomiczna. To się nie opłaci. Można też liczyć na coś, co nie przyjdzie. Można też liczyć na kogoś, że jak przyjdzie i będzie rządził, to będzie jedno szczęście. I tak ble, ble, ble. Jak autor artykułu.

  0
  • Avatar AS (niedobry)

   PS. Prosimy o lepsze pomysły. Podobno jak żeglarz jest na otwartym morzu, tak stoi przy żaglu, tak sobie myśli, to ma takie pomysły, że szkoda gadać. A co jeden to lepszy od drugiego. Prosimy o następne, równie dobre jak i te. To nam naprawdę pomoże i od razu będziemy wiedzieli co robić. I będziemy cali szczęśliwi po ich wdrożeniu.

   0
 7. Mir Mir

  Jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację w której pracownicy banków działów sprzedażowych będą głosować za zniesieniem praw konsumentów i poszerzenie zakresu dekretu Bieruta w spawie dlugów bankowych. Z pewnością będą w stanie wyrabiać miesięcznie większe normy i mieć nadzieję na wieksze premie.

  W Postaniu listopadowym za postańcami szli chłopi i donosii na powstańcow mając nadzieję na nagrodę od Rosjan.

  Powodzenie wielu dzisiejszych fortun zależy od rosnącego skomplikowania prawa, układów i rosnącego w siłę państwa (to chyba faszyzm jest, prawda?). Jestem w stanie sobie wyobrazić, że wielu pożytecznych idiotów albo ludzi nie radzących sobie z życiem będzie chciało tego państwa jak najwięcej. Tym ludziom trzeba pomóc ale nie przez obdzieranie do żywego mięsa tych co jednak dają sobie radę.

  itd. itd.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816