Bez kategorii
Like

Wojna? Turcja Syrii odpowiada ogniem

18/10/2012
230 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Turecka artyleria odpowiedziała ogniem na ostrzał moździerzowy z terytorium Syrii na przygraniczną turecką prowincję Hatay – poinformowały lokalne władze. Podczas wymiany ognia na granicy nikt nie zginął ani nie został ranny.

0


fot. Reuters

fot. Reuters
 

To kolejny tego typu incydent na granicy turecko-syryjskiej w ostatnim czasie. Wcześniej z terytorium Syrii ostrzelano tereny rolnicze w prowincji Hatay oraz przygraniczną miejscowość Akcakale. Na skutek jednego z ataków zginęło pięć osób, a kilkanaście odniosło obrażenia.W reakcji na pierwszy atak na Akcakale parlament Turcji zezwolił siłom zbrojnym na prowadzenie operacji militarnych poza granicami kraju, jeśli rząd uzna to za konieczne. Wicepremier Besir Atalay zapewnił wówczas, że decyzja ta nie ma służyć wypowiedzeniu wojny, lecz działać odstraszająco. Premier Recep Tayyip Erdogan ostrzegł jednak, że "ci, którzy próbują testować zdolność Turcji do odstraszania i jej determinację, popełniają fatalny błąd".Powtarzające się incydenty na pograniczu syryjsko-tureckim wywołały największe napięcie w stosunkach między Ankarą a Damaszkiem od czasu, gdy w Syrii wybuchł krwawy konflikt wewnętrzny w marcu 2011 roku.
 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Persona non grata

Blog przeznaczony do publikacji materialów dziennikarzy obywatelskich przygotowanych na zlecenie Nowego Ekranu lub artykulów i listów nadeslanych do Redakcji

422 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816