BIZNES
Like

Wojna ekonomiczna z własnym społeczeństwem przez dług i inflację

04/03/2014
382 Wyświetlenia
1 Komentarze
49 seconde czytania
Wojna ekonomiczna z własnym społeczeństwem przez dług i inflację

Jesteśmy niewolnikami systemu i uczymy się, że to normalne. Umieramy ze świadomością, że jest nie uczciwe nie spłacać długów. Nieświadomi, że ten dług powstał wyniku oszustwa.

Mam pytanie do blogerów ekonomistów o omówioną tu kwestie zaczynająca się 19 minuta 20 sekund filmu poniżej –  Zeitgeist Pieniądz rządzi światem Lektor PL.  Co sądzą o wyroku sądu Amerykańskiego? Czy w taki samo sposób powinny się bronić zwykli ludzie i mali przedsiębiorcy w tej wojnie ekonomicznej? Czy macie jakieś inne pomysły?  Dla mnie można pisać wywody na temat kreacji pieniądza i jak uzdrowić świat. Ale do tej pory z przykrością stwierdzam nic sensownego nie przeczytałem w temacie pieniądza i uzdrowienia światowej gospodarki, czy krajowej.

0


 

Usłyszałem ostatnio fragment książki “Rekonfiguracja”. Nie zacytuje dokładnie, ale mniej więcej brzmiało to tak – Korporacje są w posiadaniu mediów i tak wywindowały ceny reklam w tych mediach, że żaden zwykły przedsiębiorca nie ma szans na to by dać reklamę w tych mediach.

Co na to wszytko kościół? Czy nie staje się współudziałowcem współczesnego niewolnictwa może nieświadomy udziałowcem? Ucząc, że trzeba spłacać długi. Zapominając, że wobec bliźniego swego a nie instytucji jaką jest Bank.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Tenbez

4 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Avatar gość

    Od dawna uważam, że jesteśmy od szkoły indokrynowani na bezkrytyczność i niesamodzielność myśłenia. dlatego tak chętnie przyswajamy różne koncepty pod pozorem nauk tych i owych. Odbierana jest nam możliwość przeżycia wlasnego życia w wolności. Od urodzenia jesteśmy niewolnikami bo godzimy sie na to przez całe życie. Nie rozumiem przecież to nie różnej maści dały nam życie, stworzyły świat, wszelkie dobra naturalne, a więc na jakiej podstwie roszczą sobie prawa do własności i odpłatnej dystrybucji czegoś co do nich nie należy.

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816