Bez kategorii
Like

Wojciech Pomorski: Sąd w Hamburgu ZABRONIŁ mi MÓWIĆ z dziećmi PO POLSKU

04/07/2011
1525 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Wojciech Pomorski: Sąd w Hamburgu ZABRONIŁ mi MÓWIĆ z dziećmi PO POLSKU

To prawdziwy skandal! Wyższy Krajowy Sąd w Hamburgu podtrzymał w piątek wyrok, który zapadł w niższej instancji. Uznał, że urzędnik ma prawo zakazać ojcu używania języka polskiego w kontaktach z własnymi dziećmi!

0


 To prawdziwy skandal! Wyższy Krajowy Sąd w Hamburgu podtrzymał w piątek wyrok, który zapadł w niższej instancji. Uznał, że urzędnik ma prawo zakazać ojcu używania języka polskiego w kontaktach z własnymi dziećmi! – Nie ugnę się przed tą germanizacją! Będę się odwoływał, choćby do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu – zapowiada Wojciech Pomorski (41 l.).Ci na samym początku – szok – zabronili Pomorskiemu… porozumiewać się z córeczkami po polsku! – Myślałem, że to jakiś żart! One od urodzenia w domu posługiwały się obydwoma językami. Po moim proteście do kolejnych spotkań z dziećmi nie doszło! A ja dostałem dokument, w którym napisano, że:

„Nie leży w interesie dzieci, aby podczas nadzorowanych spotkań posługiwały się językiem polskim. Promowanie języka niemieckiego może być dla dzieci jedynie korzystne, ponieważ wzrastają w tym kraju, tu chodzą i tu będą chodzić do szkół”. To prawdziwa germanizacja. Podobnych sytuacji jest w Niemczech mnóstwo i dotyczą także innych mieszanych pod względem narodowościowym związków – mówi pan Wojtek.

Pomorski postanowił walczyć o swoje prawa. Niestety, na razie niemieckie sądy stają murem za swoimi urzędnikami nacjonalistami.

Werdykt sądu to prawdziwyl skandal. Ale innego trudno się było spodziewać. Niemcy wiedzą, że orzeczenie na moją korzyść uruchomiłoby lawinę pozwów i żądań odszkodowań – mówi Wojciech Pomorski, który na wojnę o prawo do polskości swoich dzieci wydał już fortunę.

– Pozostała mi trzecia instancja – Niemiecki Trybunał Konstytucyjny. A później Strasburg. Nie poddam się! Córeczki! Bardzo was kocham i obiecuję, że wkrótce się zobaczymy! I porozmawiamy po polsku – dodaje, całując zdjęcie swoich dzieci.

Wojciech Pomorski

Prezes

Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z.

www.dyskryminacja.de

0

Wojciech Pomorski http://www.dyskryminacja.de

Wojciech Leszek Pomorski: Polak, pochodzący z Kaszub. Urodzony w Bytowie (woj. pomorskie). Nauczyciel, magister germanistyki Uniwersytetu Śląskiego, politolog. Ojciec dwóch germanizowanych od ponad 11 lat córek - Justyny Marii i Iwony-Polonii Pomorskich. Rodzina była prześladowana przez władze komunistyczne. Wojciech Leszek Pomorski od stanu wojennego do emigracji aktywny działacz podziemia „Solidarności”, szykanowany przez komunistyczne władze. Od lipca 1989r.- na emigracji w Niemczech. Aktywnie działa i angażuje się w życie Polonii w Niemczech. Rodzice - rdzenni Kaszubi - są nauczycielami. Ojciec - Wacław Pomorski, polityk, znany poeta, wszechstronny artysta i malarz, był działaczem „Solidarności”. Został aresztowany po wprowadzeniu stanu wojennego. Odznaczony w 2007 r. przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wojciech Pomorski: Założyciel polskojęzycznych grup w niemieckich przedszkolach. Prezes i założyciel: „Związku Polaków w Niemczech Rodło Oddział II w Hamburgu”, „Nowego Związku Polaków w Niemczech - 2000 t.z.” oraz „Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z.”. Źródło: http://niedziela.pl/artykul/107478/nd/Dziecko-ma-byc-niemieckie-i-juz Prezes Zarządu "Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z." Strony: www.dyskryminacja.de Facebook: https://www.facebook.com/wpomorski oraz: www.facebook.com/dyskryminacja?ref=hl

25 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758