Komentarze dnia
Like

Władimir Putin ogłosił powstanie Gwardii Narodowej

08/04/2016
572 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Władimir Putin ogłosił powstanie Gwardii Narodowej

Prezydent Rosji zapowiedział utworzenie potężnej formacji, która ma zapewnić bezpieczeństwo i stabilność Rosji. Gwardia Narodowa zajmie się zwalczaniem terroryzmu, przestępczości zorganizowanej i będzie dbać o utrzymanie porządku publicznego. Niektórzy uważają że są to działania wymierzone w nadchodzące wybory parlamentarne, które są na celowniku obcych służb.

0


Gwardia Narodowa ma zastąpić formacje zbrojne Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i przejmie funkcje specjalnych sił policyjnych OMON i SOBR. Będzie ona dowodzona przez byłego ochroniarza Putina, Wiktora Zołotowa. Prezydent Rosji ogłosił również, że Agencja Kontroli Narkotyków i Służba ds. Migracji zostaną włączone w struktury MSW.

Według rosyjskich mediów, Gwardia Narodowa może składać się nawet z 430 tysięcy ludzi i będzie posiadała do swojej dyspozycji czołgi, ciężką artylerię i helikoptery. Formacja ta będzie mogła używać broni palnej w razie konieczności ale nie do tłumu, a także wkraczać na tereny prywatne.

Przypomnijmy że pod koniec zeszłego roku Rosja uznała organizacje znanego bankiera, George’a Sorosa, za zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju. Na początku tego roku Putin powiedział, że tegoroczne wybory parlamentarne są zagrożone przez siły zewnętrzne, które zechcą wywołać zamieszanie i sprowokować masowe protesty aby wpłynąć na przebieg wyborów. Wygląda więc na to, że przywódca Rosji najwyraźniej obawia się protestów, zamieszek oraz tzw. kolorowej rewolucji podczas wyborów parlamentarnych, które odbędą się we wrześniu, choć rzecznik prasowy Kremla zaprzeczył jakoby powstanie Gwardii Narodowej miało jakikolwiek związek z nadchodzącym wydarzeniem.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: TheMoscowTimes.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816