Bez kategorii
Like

Wizualizacja procesu podejmowania decyzji w LiquidFeedback

25/11/2012
334 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Wizualnie przedstawiony mechanizm partycypacji społecznej przy użyciu LiquidFeedback, przypomina, do złudzenia, doskonałość procesów życiowych – ich dynamiczne piękno, a ci bardziej dociekliwi, z pewnością, dostrzegą w nim nawet odrobinę magii.

0


Na podstawie historii podjętych decyzji w Pirackiej wersji LiquidFeedback, Dr Lohmann z uniwersytetu w Rostocku zebrał, a następnie opracował statystycznie, wyniki aktywności użytkowników programu. Tak uzyskane dane posłużyły  do wykonania wizualizacji działalności, zaangażowanych w podejmowanie decyzji, członków partii. Przedstawił ją w bardzo ciekawej formie, która sugestywnie unaocznia, dzięki trójwymiarowej, animowanej prezentacji, jak przebiega w czasie dynamiczny proces dochodzenia do wspólnie wypracowanych decyzji.

Jako ciekawostkę, można dodać, że opracowanie dr Lohmana wykazało, że największe zaangażowanie Piratów w tworzenie inicjatyw przypada w środy ok. godziny 22.00, natomiast najniższe jest w piątki przed godziną 6.00 rano.


 


Niebieskie punkty oznaczają inicjatywy. Sugestie dla inicjatyw mają kolor żółty. Gdy inicjatywa przechodzi do fazy zamrożenia, wszelkie sugestie dotyczące jej znikają (nie są już brane pod uwagę). Po głosowaniu dana inicjatywa zostaje przyjęta (zielony) lub odrzucona (czerwony). Po pewnym czasie, inicjatywy nad którymi już zagłosowano, usuwane są z wizualizacji. (Prawda, że kosmos?)

Dostęp do pełnej prezentacji z serwera LiquidDemocracy.pl.

Inne zapisy autora:

0

zarkovski

Pod poj

7 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758