POLSKA
Like

Wipler z głupoty zaczyna wysługiwać się Gowinowi i lichwie

15/10/2013
1136 Wyświetlenia
7 Komentarze
16 minut czytania
Wipler z głupoty zaczyna wysługiwać się Gowinowi i lichwie

Przemysław Wipler i Anna Streżyńska w imieniu Stowarzyszenia Republikanie podpisali dziś umowę o współpracy programowej z Jarosławem Gowinem, Johnem Godsonem i Jackiem Żalkiem.”….”„Rozpoczynamy współpracę, bo mamy wspólne cele i wspólne wartości. Te wartości to przede wszystkim postawienie na odpowiedzialność jednostki, postawienie na obronę bardzo ważnej, fundamentalnej wartości, jaką jest rodzina i wreszcie postawienie na rozwój przedsiębiorczości” – powiedział poseł Jarosław Gowin „….”Republikanie są szansą dla wszystkich, którzy chcą wejść do polityki na zdrowych zasadach. Współpraca z Jarosławem Gowinem otwiera możliwości realizacji naszych pomysłów na zmianę w Polsce.” – dodał sekretarz generalny Stowarzyszenia Republikanie, Łukasz Wróbel.”….”W zeszłym tygodniu do porozumienia przystąpiła partia Polska Jest Najważniejsza na czele z Pawłem Kowalem. „….(źródło)

0


 

 

„Jarosław Gowin „ W OFE odłożone jest 270 mld naszych oszczędności. 16 mln Polaków ulokowało tam swoje oszczędności. Co się z nimi stanie? One zostaną znacjonalizowane, jak za czasów PRL! One zostaną wykorzystane przez rząd do obniżenia długu. Obawiam się, że spora część tych pieniędzy zostanie przeznaczona do fundowania kiełbasy wyborczej dla wyborców. (…) W kampanii, którą prowadziłem położyłem nacisk na gospodarkę. Mamy sytuację kompletnie absurdalną – od dwudziestu paru lat uprzywilejowaną pozycję mają firmy zagraniczne. Każdy kraj tworzący samodzielną politykę stara się tworzyć jak najlepsze warunki dla swojego biznesu „….”Jeżeli Donald Tusk i Jacek Rostowski powołują się na przykład Węgier Viktora Orbana (ws. OFE – dop. wP), to Orban równocześnie obniżył podatki! Dzięki temu węgierska gospodarka rozwija się świetnie, a nasza szoruje brzuchem po dnie. (…) To nie jest koniec kryzysu „. „….( więcej )

 

„„Powstaje konserwatywna partia popierająca interesy przedsiębiorców, wolny rynek i rodzinę. Zakładają ją były minister sprawiedliwości z PO oraz Przemysław Wipler i Paweł Kowal. „….” były minister sprawiedliwości porozumiał się z liderem Stowarzyszenia Republikanie Przemysławem 
Wiplerem oraz liderem ugrupowania Polska Jest Najważniejsza Pawłem Kowalem w sprawie powołania nowej formacji politycznej. Chcą je budować opierając się na takich wartościach jak gospodarka, rodzina i tradycja. „….”Zarówno Wipler, jak i Kowal uznali przywództwo Gowina w nowym projekci „…”PJN się rozwiąże i wejdzie do nowego ugrupowania, które będzie miało zupełnie nowy szyld. „….”Jak ustaliliśmy, „cichą współpracę” w nowym projekcie zadeklarowała jedna z organizacji zrzeszających przedsiębiorców. „….”wszyscy politycy nowego ugrupowania reprezentują liberalne podejście do gospodarki i zdecydowanie opowiadają się za wspieraniem biznesu. Gowin ostro krytykuje premiera Donalda Tuska za plany rządu wobec OFE, Wipler odszedł z PiS w proteście przeciwko przechylaniu się tej partii na lewą stronę. Także Kowal ma wolnorynkowe i sprzyjające przedsiębiorcom poglądy „…(więcej )

 

Przemysław Wipler” Polacy maja dość Socjalizmu „…..„Jarosław Kaczyński, co kiedyś powiedziałem, jest jak atlas, bo jest podstawową linią podziałów w polskiej polityce i albo jesteś za nim, albo przeciw niemu. To nie jest oś podziałów o charakterze politycznym czy gospodarczym, tylko na ludzi, którzy są za Jarosławem Kaczyńskim albo przeciw niemu.”……” Uważamy, że podatki powinny być niskie i proste, koszta pracy jak najniższe, a państwo powinno zabierać nam mniej pieniędzy niż obecnie. „…”ludzie, którzy chcą niskich i prostych podatków, będą głosować na formację, która taki program będzie realizować „….”Czyli możliwa jest koalicja z narodowcami, jeśli radykalnie odetną się od „sympatyków” podpalających mieszkania emigrantów? „….”Dokładnie tak. Patriotyzm tak, rasizm i ksenofobia nie. Trzeba to sobie powiedzieć. Są ludzie, którzy mają gęby pełne patriotycznych frazesów, a szkodzą Polsce i polskim interesom narodowym bardziej niż najwięksi wrogowie. Ale są też szczerzy patrioci, przywiązani do pewnej tradycji. Jako Republikanie wykonujemy podobną pracę jak pierwszy ruch narodowy z okresu zaborów, bo to nie była formacja romantyczna, tylko pracy organicznej, budowania struktur i rozwiązań dla Polski. To, co łączy Republikanów z myśleniem narodowym, ale tym z czasów zaborów, to myślenie wspólnotowe. Uważamy, że jesteśmy wspólnotą polityczną, narodem i władza publiczna powinna odpowiadać przed tym narodem i służyć jego interesom. To normalne. „…”Niestety, likwidacja ubezpieczeń społecznych jest niemożliwa, Polacy i nie tylko Polacy są głęboko przekonani co do tego przymusu”. To pańska wypowiedź sprzed dwóch lat. „….”Przymusu ubezpieczeń społecznych nie planujemy likwidować, ponieważ nie jesteśmy w stanie przekonać Polaków, że każdy sobie rzepkę skrobie. Ale chcemy zaproponować system emerytury obywatelskiej, czyli finansowanej z podatków innych niż te, które obciążają pracę. „…” i wprowadzeniem reguły, że łącznie daniny publiczne nie mogą przekroczyć jednej trzeciej PKB „….”Ale tym straszy Ruch Narodowy, który za sprawą Krzysztofa Bosaka jest często z wami kojarzony. „…(więcej )

 

Przemysław Wipler „ Jeśli ktoś chciałby głęboko zreformować polskie sądownictwo i przywrócić odpowiedzialność sędziów przed Polakami, skończyć z tym, że sędziowie pomylili jako korporacja niezależność z nieodpowiedzialnością, skończyć z tym, że mamy sędziów na telefon, że urzędnicy bezkarnie biorą w łapę, ustawiają przetargi i biorą duże pieniądze. „….”Sędziowie i prokuratorzy w zasadzie odpowiadają tylko przed Bogiem i historią. Oficjalnie to korporacja, która sama z siebie żyje, sama siebie żywi i jest poza państwem, co powoduje, że ludzie wybierani przez Polaków nie mają wpływu na sposób funkcjonowania organów ścigania. „….”Uważam, że fatalnym pomysłem jest ograniczanie zawierania umów-zleceń, umów o dzieło i angażowanie się państwa w walkę z umowami śmieciowymi. Rozpowszechnienie się tych form umów nie jest przyczyną problemu, tylko skutkiem, jaki wynika ze zbyt wysokiego opodatkowania pracy. „….”Jesteśmy republikanami, a nie liberałami. Już kilka lat temu zdefiniowaliśmy nasz republikanizm, który ma trzy filary: prawo powinno służyć dobru wszystkich obywateli, a nie grupom interesów; system emerytalny powinien służyć zabezpieczeniu emerytalnemu, a nie napychaniu kieszeni kilkunastu instytucji finansowych albo utrzymaniu tysięcy urzędników ZUS; służba zdrowia finansowana z pieniędzy publicznych powinna służyć obywatelom, a nie jakiemuś lobby profesorsko-ordynatorskiemu czy dużym koncernom medycznym. Drugie pryncypium republikańskie to podmiotowa Polska, która ma realne narzędzia do działania na rzecz dobra wspólnego i w interesie swoich obywateli, czyli sprzeciwiamy się rozmywaniu podmiotowości i przenoszeniu władzy poza Polskę. I trzeci fundament to konsekwentna ochrona godności i życia człowieka, pewnego rodzaju model rodziny. „….”W pierwszej kolejności zajmiemy się głęboką reformą podatkową, emerytalną, obcięciem liczby urzędników co najmniej o 20 proc. i wprowadzeniem reguły, że łącznie daniny publiczne nie mogą przekroczyć jednej trzeciej PKB. „….(źródło)

 

 

 

 

 

 

 

9 października 1610 roku, dokładnie 403 lata temu, polskie chorągwie pod dowództwem Stanisława Żółkiewskiego zdobyły moskiewski Kreml.Zdobycie Moskwy było poprzedzone spektakularnym zwycięstwem Żółkiewskiego pod Kłuszynem, które przyspieszyło pertraktacje.Stanisław Żółkiewski bez konsultacji z Zygmuntem III doprowadził do podpisania ugody z bojarami, co prawda król zgodę na koronację syna jednak ostateczną decyzję pozostawiał Parlamentowi. Nie zgadzał się również na oddanie zdobytych terenów oraz uważał, iż wyśle syna dopiero kiedy w państwie moskiewskim nastanie wewnętrzny pokój, a kandydatura Władysława będzie powszechnie uznana.W porozumieniu ze zwolennikami Władysława wojska polskie wkroczyły do Moskwy i zajęły Kreml.Mennica moskiewska rozpoczęła bicie srebrnych kopiejek z imieniem nowego cara Władysława Zygmuntowicza.”…(źródło)

„Lider Republikanów jest zdania, że „powinniśmy przestać udawać, że wszystko jest za darmo”. Według byłego posła PiS powinniśmy zlikwidować NFZ, a na jego miejsce powinny zacząć działać prywatne kasy chorych. Przemysław Wipler uważa, że należy wprowadzić do służby zdrowia jak największą sferę prywatną. Janusz Korwin- Mikke twierdzi jednak, że państwowa opieka zdrowotna nie powinna w ogóle istnieć. „…(źródło )

Kontrola prasy, kontrola uniwersytetów oraz prądów intelektualnych ,w tym tych opisujących ekonomię ( http://realcurrencies.wordpress.com/2012/03/11/old-rothschild-and-rockefeller-hands-controlled-the-libertarian-communist-dialectic/ ) Tekst w linku opisuje finansowanie prze lichwiarstwo zaróno bolszewizmu jak i szkoły chicagowskiej , czy austriackiej Misesa) doprowadziła nauki ekonomiczne do sytuacji tych nauk w państwach socjalizmu rosyjskiego . Zamiast ekonomi socjalizmu mamy teraz również księżycową ekonomię Zachodu . „…(więcej )

 

—-

Mój komentarz

 

Wipler „system emerytalny powinien służyć zabezpieczeniu emerytalnemu, a nie napychaniu kieszeni kilkunastu instytucji finansowych”.

 

Gowin „ W OFE odłożone jest 270 mld naszych oszczędności. 16 mln Polaków ulokowało tam swoje oszczędności.

 

Wipler „ Według byłego posła PiS powinniśmy zlikwidować NFZ, a na jego miejsce powinny zacząć działać prywatne kasy chorych. „

 

Wipler zrobiła błąd , gdy z własnej głupoty stał się zakładnikiem lichwiarstwa . Gowin chce aby obce koncerny okradały Polaków z użyciem przymusu państwa polskiego technika na OFE .

Wipler ma inny , różnie chory plan okradania Polaków przy użyciu przymusu państwa polskiego techniką na prywatne kasy chorych. Efekt będzie taki sam ja w OFE . Nędzne usługi kosztujące gigantyczne pieniądze .

 

To samo tyczy się niewolniczej eksploatacji Polaków poprzez stworzenie kastry pariasów liczącej już teraz trzy i pól miliona Polaków , którzy pracują na umowy zlecenia bez ubezpieczenia. Urzędasy i sfera budżetowa ma według Wiplera na koszt podatków płaconych przez tych pariasów

mieć ubezpieczenie i emerytury .

 

Chory system socjalistyczny musi po prostu upaść . Ubezpieczenia muszą zostać zlikwidowane . W USA . Gdzie do tej pory jeszcze nie ma przymusu ubezpieczeń na 320 miliony obywateli jedynie 40 milionów nie ma ubezpieczenia . Chory system socjalistycznej eksploatacji ludzi poprzez bandycki system przymusowych ubezpieczeń społecznych musi upaść. Próba podtrzymania systemu kosztem trzech i pół miliona wykorzystywanych umowami śmieciowymi Polaków jest bezrozumna .

 

Wipler teraz opuszczając Kaczyńskiego zdał się na łaskę Gowina i bez szemrania będzie wspierać inicjatywy kolonizacyjne takie jak OFE, czy prywatne kasy chorych.

 

Lichwiarstwo kontroluje intelektualną przestrzeń , nie dopuszczając do rozwijania i rozprzestrzeniania się koncepcji intelektualnych, które mogłyby zagrozić ich interesom i postępującej koncentracji bogactwa i władzy .

 

Ci , którzy sfinansują powstanie partii Gowina, czyli lichwiarstwo posiadające OFE dopilnuje, aby liberalne, wolnorynkowe postulaty Wiplera i Gowina pozostały jednie papką wyborczą i faktyczne nie doprowadziły do demontażu kapitalizmu lichwiarskiego .

 

Bo w takich kwestiach jak podporządkowanie banku centralnego rządowi , OFE , opodatkowanie korporacji, czy likwidacja podatku dochodowego i VAT dla małych i średnich firm , i wprowadzenie w ich miejsce podatku transakcyjnego , czy zmiany konstytucji i rozszerzenia władzy referendum Gowin i Wipler będą stali na straży interesów lichwiarstwa i ich korzystnego dla nich systemu socjalizmu niemieckiego .

 

video

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

Twitte

 

Długi publiczne krajów rozwiniętych są na historycznie wysokim poziomie – średnio wynoszą 110 proc. PKB, czyli o 35 punktów procentowych więcej niż w 2007 r. – podliczył MFW. „…(źródło)

 

Od poniedziałku prezydent, premier, liderzy centroprawicowej opozycji, media i politolodzy komentują „przebicie się skrajnej prawicy” do głównego nurtu polityki. „….”Zwycięstwo wyborcze FN jest na razie symboliczne, bo odniesione w pierwszej turze, „….”Ale 40 proc. głosów oddanych na krytykujący wspólną Europę Front sprawiło, że „Brignoles stało się epicentrum francuskiej polityki” – podała telewizja France 24. „….”Na wiosnę „Economist” przedstawił kondycję Francji w tak ciemnych barwach, że przy okazji zapowiedział, iż stagnacja, bezrobocie i niepopularne reformy przełożą się na wzrost popularności Frontu Narodowego.

Nawet przed niedzielnym sukcesem wyborczym, na początku października po raz pierwszy w sondażach dziennika „Le Figaro” szefowa FN Marine Le Pen znalazła się na trzecim miejscu wraz z czołowymi politykami centroprawicowej UMP.”…(źródło )

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758