HYDE PARK
Like

Wipler. Jarosław Kaczyński jest jak Atlas

10/06/2013
763 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 minut czytania
Wipler. Jarosław Kaczyński jest jak Atlas

Rymkiewicz „Jest prawdopodobnie tak, że wielu Polaków, nawet ogromna większość Polaków uważa teraz, że to właśnie w Magdalence ułożono i zatwierdzono zasady istnienia obecnego państwa polskiego. Jeśli to coś, co tu mamy – to rumowisko – można nazwać państwem. Ale dla uproszczenia wywodu tak to nazywajmy. Ja jestem w tej sprawie całkowicie innego zdania.

0


W roku 1989 nic się nie zaczęło i nic nie skończyło. Jeśli w Magdalence coś ustalono, to tylko zasady, na jakich ma zostać zorganizowana i przeprowadzona następna peerelowska odwilż „…..(źródło)

 

Przemysław Wipler” Polacy maja dość Socjalizmu „…..„Jarosław Kaczyński, co kiedyś powiedziałem, jest jak atlas, bo jest podstawową linią podziałów w polskiej polityce i albo jesteś za nim, albo przeciw niemu. To nie jest oś podziałów o charakterze politycznym czy gospodarczym, tylko na ludzi, którzy są za Jarosławem Kaczyńskim albo przeciw niemu.”……” Uważamy, że podatki powinny być niskie i proste, koszta pracy jak najniższe, a państwo powinno zabierać nam mniej pieniędzy niż obecnie. „…”ludzie, którzy chcą niskich i prostych podatków, będą głosować na formację, która taki program będzie realizować „….”Czyli możliwa jest koalicja z narodowcami, jeśli radykalnie odetną się od „sympatyków” podpalających mieszkania emigrantów? „….”Dokładnie tak. Patriotyzm tak, rasizm i ksenofobia nie. Trzeba to sobie powiedzieć. Są ludzie, którzy mają gęby pełne patriotycznych frazesów, a szkodzą Polsce i polskim interesom narodowym bardziej niż najwięksi wrogowie. Ale są też szczerzy patrioci, przywiązani do pewnej tradycji. Jako Republikanie wykonujemy podobną pracę jak pierwszy ruch narodowy z okresu zaborów, bo to nie była formacja romantyczna, tylko pracy organicznej, budowania struktur i rozwiązań dla Polski. To, co łączy Republikanów z myśleniem narodowym, ale tym z czasów zaborów, to myślenie wspólnotowe. Uważamy, że jesteśmy wspólnotą polityczną, narodem i władza publiczna powinna odpowiadać przed tym narodem i służyć jego interesom. To normalne.

„…”Niestety, likwidacja ubezpieczeń społecznych jest niemożliwa, Polacy i nie tylko Polacy są głęboko przekonani co do tego przymusu”. To pańska wypowiedź sprzed dwóch lat. „….”Przymusu ubezpieczeń społecznych nie planujemy likwidować, ponieważ nie jesteśmy w stanie przekonać Polaków, że każdy sobie rzepkę skrobie. Ale chcemy zaproponować system emerytury obywatelskiej, czyli finansowanej z podatków innych niż te, które obciążają pracę. „…” i wprowadzeniem reguły, że łącznie daniny publiczne nie mogą przekroczyć jednej trzeciej PKB „….”Ale tym straszy Ruch Narodowy, który za sprawą Krzysztofa Bosaka jest często z wami kojarzony. „….”Znam wiele osób, które identyfikują się z Ruchem Narodowym, ale tylko i wyłącznie ze względu na wrogość wobec polskiego establishmentu. Ludzie, którzy orientowali się albo orientują na Ruch Narodowy, często uważają, że polskie elity ich zawiodły i zdradziły, i wypychają ich do pracy za granicą. Wielu Polaków wyjechało za granicę i zobaczyło gigantyczną różnicę między Polską a tymi krajami, w których pracują. I oni widzą, jak szanse rozwojowe Polaków są marnowane przez kolejne polskie rządy i elity polityczne. Myślę, że to, co proponujemy, będzie na tyle atrakcyjne dla dużej części osób, które trafiały do tej pory do Ruchu Narodowego, że wybiorą teraz Republikanów” …..(źródło)

 

——

Mój komentarz

Program Wiplera to w gruncie rzecz zgniły kompromis z socjalizmem. Pudrowanie euro socjalizmu nic nie da. Bez likwidacji przymusowych ubezpieczeń społecznych , vatu , PIT u Polacy bea zdychać z głodu w realnym socjalizmie . Już w tej chwili 700 tysięcy polskich dzieci żyj e w ubóstwie. Polacy staczają się w nędze , ubóstwo i niedojadanie .Polacy są spychani w otchłań przez system , przez socjalistów , fanatyków politycznej poprawności . Jak to się dzieje jeśli Polacy wytwarzają coraz więcej dóbr ,żywności i to pomimo tego ,że ponad 2 miliony Polaków wyjechało na stałe za granicę . Winny jest euro socjalizm i stojąca za nim ponad rządowa dziedziczna oligarchia lichwiarska .

Kiedy Ariowie najechali Indie rdzenną ludność przekształcili w niewolników . Zbudowlai cały system religijny etyczny , który to uzasadniał . Ponieważ przeprali mózgi niewolnikom ci zaakceptowali to i pogodzili się z tym . To są pariasi . I tak było przez ponad 3 tysiące lat . Teraz tak samo ekonomiczni okupanci piorą mózgi Polakom . Prawdziwy niewolnik musi zaakceptować swój los , pogodzić się ,że jest nikim. Ideologią niewolników jest polityczna poprawność .

Wipler mówi o współpracy jego Republikanów z Ruchem Narodowym . Przywódcy Ruchu Narodowego również postulują stworzenie gospodarki wolnorynkowej jako podstawy egzystencji polskich rodzin . Jako fundamencie ekonomicznym Rzeczpospolitej . Gdybym miał wybierać pomiędzy koncesjonowaną opozycja , bo taki status chce zapewnić swoim Republikanom Wiplera , a Ruchem Narodowym , to wybrałbym Ruch Narodowy, bo przynajmniej nie są koncesjonowani przez lewactwo .

Jaki jest podstawowy warunek powstrzymania przekształcania Polaków pariasów wyznających „ religie niewolników „ jaką jest polityczna poprawność .

Warunkiem tym jest stworzenie silnego suwerennego ośrodka władzy . I to może zrobić tylko Kaczyński . Który ma autorytet i przyzwolenie Polaków na zbudowanie takiego i ośrodka . Miejmy nadzieję ,że Kaczyński mandat jaki w pewnym sensie już otrzymał od Narodu wykorzysta i wykorzeni niemiecki system podatkowy i społeczny istniejący w Polsce .

Bez realnej możliwości przejęcia pełni władzy i stworzenia silnego ośrodka władzy wszelkie programy naprawy Rzeczpospolitej będą tak skuteczne jak zabiegi reformatorów tuz przed upadkiem Rzeczpospolitej Litewsko Polskiej

Wipler trafnie zdiagnozował od kogo zależy przyszłość Polski „ .„Jarosław Kaczyński, co kiedyś powiedziałem, jest jak atlas, bo jest podstawową linią podziałów w polskiej polityce i albo jesteś za nim, albo przeciw niemu. To nie jest oś podziałów o charakterze politycznym czy gospodarczym, tylko na ludzi, którzy są za Jarosławem Kaczyńskim albo przeciw niemu.”..

 

video „

Kongres Ruchu Narodowego – Robert Winnicki

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758