Bez kategorii
Like

Wioska Potiomkinowska

10/01/2013
381 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Platformerski Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz (“ksywa “Budyń”) ma innowacyjny pomysł na następny etap skoku cywilizacyjnego. Ruiny w centrum miasta, położone niedaleko siedziby Amber Gold, będą ładnie oświetlone nocą.

0


Gubernator Nowej Rosji Grigorij Potiomkin przeszedł do historii dzięki swojej innowacyjności. W 1787 roku gubernator zorganizował dla cesarzowej Rosji i jej dworu przejażdżkę w dół Dniepru. W celu wywarcia dobrego wrażenia gubernator Potiomkin przygotował kilka przenośnych "wiosek", które zostały rozmieszczone wzdłuż brzegu rzeki. Gdy cesarska łódź pojawiała się w polu widzenia, przebrani za wieśniaków ludzie Potiomkina zaczynali wznosić radosne okrzyki na cześć carycy i towarzyszących jej zagranicznych ambasadorów.

 

Duch gubernatora Potiomkina odnalazł się w Gdańsku, gdzie równie innowacyjny prezydent miasta Paweł Adamowicz planuje ładnie oświetlić ruiny w centrum miasta, tak aby wyglądały estetycznie:

 

www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Gdansk-szykuje-iluminacje-ruin-Wyspy-Spichrzow-n65316.html 

 

Ruiny miała wcześniej zagospodarować spółka Polnord trójmiejskiego oligarchy Ryszarda Krauzego, ale prezydent Adamowicz dziwnie jakoś utajnił umowę z Polnordem i uparcie nie chciał jej odtajnić. Zawzięte oszołomy i przeciwnicy skoku cywilizacyjnego domagali się jednak odtajnienia tej tajnej umowy, w imię obrony interesów miasta. Polnord Krauzego wolał raczej zrezygnować z inwestycji niż dokonywać skoku cywilizacyjnego razem z prezydentem Adamowiczem przy skrutacji opozycji i mediów:

 

www.dziennikbaltycki.pl/artykul/632467,wyspa-spichrzow-czy-prezydent-gdanska-w-koncu-pokaze-umowe,id,t.htm 

 

Następnie pojawiła się inna spółka, Hossa SA, ale widać publiczne zainteresowanie biznesem na ruinach ochłodziło zapał i tu i tam, więc nic ze sprawy nie wyszło.

 

Lotnisko Tuska w Gdańsku Rębiechowie jest już ładnie oświetlone, stadion z Euro 2012 (PGE Arena) też, mieszkańcy miasta i turyści będą więc mogli odbywać wiosną pielgrzymki skoku cywilizacyjnego po Gdańsku, kończąc je na ruinach Wyspy Spichrzów. Przydałoby się też ładne nocne oświetlenie byłej siedziby Amber Gold, usytuowanej tylko kilkaset metrów od ruin.

 

Przegląd skoku cywilizacyjnego powinien być kompletny.

 

Kiedy wieczorami zapalą się światła i oświetlą ruiny, czy zobaczymy tłumy mieszkańców Gdańska wznoszące radosne okrzyki na cześć władzy ?

 

Zespól roboczy Adamowicza na pewno znajdzie jakieś rozwiązanie.

 

 

 

Więcej o skoku cywilizacyjnym w platformerskim Gdańsku:

 

monsieurb.nowyekran.pl/post/75744,carewicz-amberowicz

monsieurb.nowyekran.pl/post/67522,podskok-cywilizacyjny-tuska

monsieurb.nowyekran.pl/post/82993,trybuna-nie-dla-ludu

monsieurb.nowyekran.pl/post/82919,platforma-stracila-port

monsieurb.nowyekran.pl/post/71515,gdansk-czy-gotham-city

monsieurb.nowyekran.pl/post/75645,lotnisko-tanczy-towarzysko

monsieurb.nowyekran.pl/post/73109,w-gdansku-po-ukrainsku

monsieurb.nowyekran.pl/post/74314,budyn-narobil-bigosu

 

 

 

Wyspa Spichrzów – ładnie się oświeci i będzie od razu po europejsku 

Wyspa Spichrzów: Czy prezydent Gdańska w końcu pokaże umowę z Polnordem?

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Stanislas Balcerac

Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!

676 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758