HYDE PARK
Like

Winnicki nie zamierza ginąć za wieprzowinę

14/04/2014
968 Wyświetlenia
11 Komentarze
25 minut czytania
Winnicki nie zamierza ginąć za wieprzowinę

Zbigniew Brzeziński „ “Ukraina nie ma wyjścia. Kijów otrzyma pomoc z Zachodu tylko wtedy, jeśli zbrojnie przeciwstawi się Rosji”. „….”Zachód powinien działać na Ukrainie tak jak Rosjanie w Wietnamie – powiedział Zbigniew Brzeziński w wywiadzie dla telewizji CNN. „….”Gdy Ukraińcy zdecydują się na opór, to prawdopodobnie będą przegrywać krok po kroku, ale opór się utrzyma, to Zachód będzie pod rosnącą presją opinii publicznej, by pomóc Ukraińcom np. przez zapewnienie broni – „….”Wystarczy pomyśleć o Wietnamie, straciliśmy tysiące ludzi, ale kto zbroił Wietnamczyków? Rosjanie. Nie widzieli w tym nic złego bo myśleli że to jest ich geopolityczny interes. Ale bezpośrednio się nie zaangażowali -”…(źródło )

0


 

Wobec zagrożenia ze strony Rosji, Polska powinna pogłębić swoje partnerstwo z USA – uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według Kaczyńskiego elementami takiego partnerstwa powinna być m.in. obecność amerykańskiej armii w Polsce oraz wspólne bazy wojskowe. „…” Mamy nową sytuację w Europie. Mamy do czynienia z jawnym, łamiącym prawo międzynarodowe ekspansjonizmem Rosji „…”Atak na wojska amerykańskie byłby barierą nie do przekroczenia, nawet dla pełnego ambicji ekspansjonistycznych Putina „…..”Najwłaściwszym rozwiązaniem byłoby, gdyby wojska polskie i amerykańskie miały w Polsce wspólne bazy „….(źródło )

Robert Winnicki „Miłośnicy uzależniania Polski od Zachodu to zdrajcy albo idioci „…”W przeciwieństwie do np. Węgier Orbana, które walczą o swoją suwerenność i dobrobyt, zamiast prowadzić demoliberalne krucjaty, my taką krucjatę prowadzić próbujemy. Jak najgorsi głupcy, bo bez wojska, pieniędzy i wpływów na arenie międzynarodowej. „…”Jednocześnie nadwiślańscy mesjaniści nawołują do „umacniania integracji europejskiej” jako panaceum na „rosyjskie zagrożenie”, do zwiększenia którego, zresztą, walnie się w ostatnich miesiącach przyczynili. „…”Rosja zakazuje importu wieprzowiny z Polski i Litwy w Brukseli toczą się rozmowy między szefem Gazpromu a MSZ Niemiec i niemieckim komisarzem UE ds. energii, zakończone deklaracją o „korzystnej współpracy” Holandia i Niemcy odniosły się z dystansem do polskich propozycji stałego rozmieszczenia w Polsce dwóch brygad pancernych NATO w sile 5 tys. żołnierzy każda
Polska „walczy” z Rosją, a „sprzymierzony z nami” Zachód się z nią dogaduje. Szokujące? Oburzające? Nieprawdopodobne? Nie. Jest to oczywiste dla każdego, kto nie miał i nie ma oczu zaślepionych hurra-unijną i hurra-natowską propagandą.”…”Ile jeszcze potrzeba dowodów na to, że uzależnianie Polski od Zachodu, poddanie naszych interesów dominacji Berlina, Brukseli i Waszyngtonu, rezygnacja z prowadzenia suwerennej polityki w imię polskiego interesu narodowego, to domena zdrajców albo idiotów? „...(źródło )

Orban „Kiedy w lewicowej prasie węgierskiej czytam krytyki pod adresem Polski, że ma aspiracje, by na nowo stać się regionalną potęgą Europy Środkowej’, to wtedy głośno mówię do siebie: ‘No wreszcie!‘.” Orban powiedział wówczas, że najbliższe dziesięć lat chciałby poświęcić budowaniu wspólnoty środkowoeuropejskiej, w której pierwsze skrzypce grałaby Polska – jako przywódca i organizator wspólnej strefy interesów państw położonych między Rosją a Niemcami. „….( http://naszeblogi.pl/35483-prezydent-estonii-polska-musi-byc-przywodca-europy-srodkowej )

Żurawski” Ukraina musi zareagować , inaczej zostanie rozbita „…”Kijów, po utracie Krymu, nie może sobie pozwolić na miękką reakcję na wydarzenia we wschodnich regionach kraju, bo w ten sposób wyśle sygnał, że rosyjska agresja pozostanie bezkarna i może, a zatem powinna być kontynuowana -mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info politolog, znawca spraw wschodnich dr. Przemysław Żurawski vel Grajewski. „….”Podczas swej dzisiejszej wizyty w Doniecku ukraiński premier sugerował, że może udzielić wschodnim regionom Ukrainy większą autonomię. Czy Arsenji Jaceniuk nie igra w ten sposób z ogniem, podsycając apetyt separatystów?”….”To może oznaczać, niestety, że rząd tymczasowy w Kijowie powoli ugina się pod presją Rosji . To niedobrze, bowiem wypełnienie żądań separatystów nie doprowadzi do stabilizacji. Przeciwnie, to jest pewna droga do rozpadu części Ukrainy, a wasalizacji reszty. Kijów, po utracie Krymu, nie może sobie pozwolić na miękką reakcję na wydarzenia we wschodnich regionach kraju, bo w ten sposób wyśle sygnał, że rosyjska agresja pozostanie bezkarna i może, a zatem powinna być kontynuowana. Że należy zwiększyć na Ukrainę nacisk, bo będzie dalej ustępować. „….”Zapewne w interesie Zachodu leży deeskalacja konfliktu z Rosją, a w każdym razie mu się tak wydaje. Natomiast zdecydowanie nie leży to w interesie Ukrainy. Nie chcę być mało oryginalny, ale to wciąż przypomina co do istoty scenariusz Monachijski, czyli nacisk na ofiarę agresji, aby ustępowała w imię pokoju Europejskiego i interesu mocarstw. Wszyscy pamiętamy jak się to skończyło i Ukraińcy nie powinni iść tą drogą. „…”W ubiegłym tygodniu wróciłem z Kijowa i mogę powiedzieć, że ukraińska opinia publiczna jest nastawiona na opór.”….(źródło)

Paweł Kukiz Pytanie drugie zadane przez profil Przywróćmy dawną Rzeczpospolitą
Jeździ Pan na Ukrainę kilkanaście razy w roku. Polskie środowiska nacjonalistyczne ostatnio intensywnie pisały o antypolskich banderowcach na Majdanie. Czy po spotkaniach z Ukraińcami widzi Pan z ich strony pozytywny stosunek do Polski i Polaków? Czy współpraca na poziomie międzyludzkim jak Pan to ujął w wywiadzie dla TV Republika jest według Pana naprawdę możliwa także z tamtej strony? „….”„Kończąc odpowiedź (starałem się pisać jak najkrócej bo to temat-rzeka) stwierdzę, że uważam iż współpraca między Polską a Ukrainą jest jak najbardziej możliwa. Mało tego – jest niezbędna dla naszego wspólnego dobra. Podzieleni stanowimy przedmiot polityki światowej. Zjednoczeni „duchowo” stajemy się jej podmiotem. Było wiele w przeszłości przykładów braterstwa polsko – ukraińskiego (Sahajdaczny, Petlura) a na Kresach bardzo ciężko znaleźć jest rodziny czysto polskie czy czysto ukraińskie. „Nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy. Nie ma wolnej Ukrainy bez wolnej Polski” – tymi słowami marszałka Piłsudskiego kończę odpowiedź na pytanie. „…(źródło )

Janusz Korwin Mikke”Więc jak Pan widzi ewentualną rolę KNP w europarlamencie? Co chcecie tam wnieść, poza eurosceptycyzmem?Razem z innymi eurosceptykami rozwalimy wreszcie tę Unię. W całej Europie podnoszą głowę ugrupowania prawicowe, które mają w nosie cały dorobek wspólnotowy. To jest to co my chcemy zrobić, a negujemy 60 lat tej historii wspólnotowej – naszym celem jest żeby to wszystko zniszczyć, wrócić do prawdziwej Europy! Odejść od wartości unijnych , które są odwrotne od wartości europejskich, pragnę na to zwrócić uwagę.Ale jakie to są, według Pana, te wartości europejskie?To jest wszystko to co stanowiło dawny rdzeń Europy – kara śmierci dla morderców, brak podatków dochodowych, których nie było w Europie póki nie było tej lewicowej hołoty. Trzeba znieść zasiłki dla bezrobotnych – to też wynalazek lewicowej hołoty. I tak dalej – to jest Europa.”…(źródło )

Wipler „ Zamknijmy oczy na aneksję Krymu”….”Orban ma inne interesy niż my i inną sytuację geopolityczną. Dużo taniej płaci za gaz niż Polska i ma zagwarantowaną taką umowę na wiele lat. Prowadzi też strategię budowania wielobiegunowych sojuszów. Nie idzie więc na wojnę, na której nic nie wygra. Tym bardziej że on i Węgrzy mogliby zapłacić za takie zaangażowanie. „…”Uważam, że Polska też powinna to brać pod uwagę. Ewentualne sankcje wobec Rosji uderzą w polskich przedsiębiorców. A jakoś nikt nie mówi o rekompensatach dla nich, które nie  zostałyby później przez UE uznane za niedozwoloną pomoc publiczną. O tym powinniśmy dyskutować. Na sankcjach więcej stracą ci, którzy je wprowadzą, niż Rosjanie. A my powinniśmy postawić na działania dla nas najbardziej optymalne. „…”Należy wycofać się z jak najmniejszymi stratami z obecnej eskalacji napięcia, naciskać na reformy na Ukrainie oraz wspierać tamtejszych  prozachodnich polityków, tak by w przyszłości możliwe było przystąpienie Ukrainy do UE. Wszystko to należy zrobić przy jak najmniejszych stratach terytorialnych państwa ukraińskiego. „…”Nie boi się pan, że Władimir Putin właśnie rozpoczął realizację planu, o którym mówił kiedyś Lech Kaczyński – najpierw Gruzja, potem Ukraina, republiki nadbałtyckie, a wreszcie przyjdzie kolej na Polskę? Oczywiście, że się tego boję. Dlatego powinniśmy szybko reformować państwo i podwoić wydatki na armię.”...(źródło )

Rafał Tomański „ Ma być gęsto zaludnione i wysokie. Będzie miejsce na zieleń i przede wszystkim – wszędzie ma być blisko.To w skrócie pomysł na super miasto przyszłości. Technologia made in China. Pod super miastem Chengdu powstaje Great City. Na planie koła o powierzchni 1,3 km kwadratowego wszystko będzie w odległości 15 minut na piechotę. Dookoła budynków 1,9 km kwadratowego parków i terenów zielonych. Za chińskim projektem stoją architekci odpowiedzialni za budowę najwyższego budynku na świecie – wieży Kingdom Tower w saudyjskim mieście Dżudda. Według planów konstrukcja ma jako pierwsza osiągnąć wysokość ponad 1 kilometra.”…”Budując od zera można pozwolić sobie na takie planowanie, ale co zrobić, gdy trzeba ułatwić życie mieszkańcom już i tak gęsto zaludnionego terenu? Miejscem takiego eksperymentu może stać się region pomiędzy Pekinem, miastem Tianjin oraz częściami prowincji Hebei. Dla Chińczyków to Jing-Jin-Ji – od ostatnich sylab chińskiej nazwy Beijing (Pekin), Tianjinu oraz znaku używanego do określania wspominanej prowincji. Razem super miasto ma mieć 216 tys. kilometrów kwadratowych powierzchni, więcej niż 2/3 naszego kraju i razem więcej niż Urugwaj. Teren o wielkości średniego państwa produkowałby 10,9 proc. chińskiego PKB, według szacunków około biliona dolarów. Mieszkałoby tam ponad 100 mln ludzi, czyli więcej niż w całych Niemczech. „…(źródło )

Robert Winnicki „ . Po pierwsze stabilność naszego sąsiada, państwa ukraińskiego. Pod tym względem sytuacja jest dzisiaj groźna, a widmo wojny domowej za Bugiem jest dla Polski skrajnie niekorzystne. Pomysły, by skorzystać na tym i podnosić teraz kwestię przynależności państwowej np. Lwowa, są niestety mrzonkami. Próba przejęcia obszaru zamieszkiwanego przez kilka milionów najbardziej szowinistycznie nastawionych Ukraińców, skończyłaby się dla Polski katastrofą. Natomiast konflikt na Ukrainie to cios w nasze interesy gospodarcze, kolejne zagrożenia dla naszej mniejszości narodowej, prawdopodobna fala uchodźców na granicy i wiele innych poważnych problemów „…(źródło )

Adam Wielomski „Na Marszu Niepodległości 11 listopada 2012 roku Artur Zawisza rzucił hasło odzyskania Wilna i Lwowa. Gdy to usłyszałem, to puknąłem się w czoło, traktując jednak te słowa jako wiecową retorykę „….”Jednak po 11 listopada Artur Zawisza wraca do odzyskania Wilna i Lwowa ustawicznie. Wydaje się wprost, że uczynił z tego hasła podstawowy postulat Ruchu Narodowego. „….”Po pierwsze – jeśli przeanalizujemy poglądy działaczy Ruchu Narodowego, to zwrócić musimy uwagę na ciekawą (nie) logikę. Z jednej strony chcą odebrać Litwinom Wilno, a Ukraińcom Lwów. Nie bardzo wiem, czy chodzi przy tym o same te polskie miasta, czy w ogóle o odzyskanie granicy wschodniej z traktatu ryskiego (1921). Dlatego też nie wiadomo, czy restytucji podlegać by miała także cała zachodnia Białoruś, prawie pod przedmieścia Mińska. Jakakolwiek byłaby odpowiedź, nie ma wątpliwości, że Litwa i Ukraina (ewentualnie także Białoruś) dobrowolnie tych terenów nam nie oddadzą. Można je zająć wyłącznie drogą zbrojną, czyli za pomocą działań wojennych – i to działań zwycięskich. Oznacza to, że tworzymy sobie na wschodzie dwóch lub trzech śmiertelnych wrogów, żyjących chęcią zemsty i odzyskania utraconych terytoriów. „…..”Po zaborze Lwowa Ukraina natychmiast związałaby się sojuszem z krajem, po którym spodziewałaby się pomocy w odebraniu tego miasta. Czyli albo Niemcami, albo Rosją. Odzyskanie Lwowa wypycha Ukrainę z Międzymorza, czyniąc ten sojusz paktem politycznych i militarnych słabeuszy pod przywództwem Polski. „….(źródło )
————–
Mój komentarz

Korwin Mikke „Przypominam, że Niemcy – to nasz jedyny poważny wróg, bo ma do nas poważne (choć doskonale ukrywane) pretensje terytorialne. Reżymowa (a także posiadana przez Niemców…) prasa skrzętnie ukrywa to, że Niemcy z Polską (podobnie jak Japonia z Rosją) nadal nie mają podpisanego traktatu pokojowego, że wprawdzie rozmaite traktaty i “deklaracje” uznają granicę na Odrze i Nysie – ale zgodnie z Konstytucją RFN Niemcy “istnieją nadal w granicach z 1938 roku” i w każdej chwili (pardon: w odpowiedniej chwili) ktoś zgłosić się może do Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe po orzeczenie, że traktaty, układy i deklaracje sprzeczne z Konstytucją RFN są nieważne. I Trybunał tak orzeknie – całkiem słusznie. Bo taki jest porządek prawny. Tylko w Polsce politycy robią sobie z Konstytucji śmichy-chichy.”…”! Jeśli to, co piszę, to strachy na Lachy – to dlaczego Niemcy nie zmieniają Konstytucji? Dlaczego kategorycznie odmawiają podpisania traktatu pokojowego? „… (więcej )

——————————-

Cynizm Winnickiego można porównać z cynizmem Brzezińskiego . Jest jednak różnica pomiędzy nimi oboma . Brzeziński to strateg , a Winnicki to jedynie rosyjski „ Pożyteczny idiota „

Rosja już ponosi straty gospodarcze , przy którym wieprzowina Winnickiego jest niczym , co więcej Rosja jest gotowa ponieść strategiczne straty gospodarcze , jakimi byłoby zastąpienie w Europie gazu rosyjskiego przez amerykański łupkowy.

A Winnicki gotów jest za wieprzowinę oddać Rosji Krym . Przejaw nie tyle cynizmu ile skrajnej głupoty.

Naiwny Winnicki podaje przykład Orbana, jako tego męża stanu, który jest w stanie w pojedynkę przebudować ustrój kraju i zapewnić Węgrom suwerenność .Orban cały czas liczy na to że w Polsce Kaczyński dojdzie do władzy i że obaj przywódcy zaczną budować sojusz środkowoeuropejski . Orban sprzymierzył się z diabłem , czy Rosją , aby tylko nie dopuścić do uduszenia go przez Niemcy . Ale pamięta Rosjanom wspólne z Austriakami stłumienie węgierskiej wiosny ludów i 1956 rok .

Co by się stało, gdyby Polska zaczął rządzić Winnicki . Śmiertelnymi wrogami Polski staje się Białoruś, Ukraina i Litwa . Ale tak naprawdę nasz śmiertelny wróg uśpił naszą czujność .To Niemcy . Bez odzyskania starych ziem polskich które zdobyliśmy w czasie pierwszej i drugiej wojny pozostaną zdychającym kieszonkowym mocarstewkiem , które ma więcej ambicji niż możliwości . Co pokazuje ostatnia sytuacja , kiedy to USA przejęły inicjatywę i nie dopuściły do poparcia prze Niemcy i Unie przejęcia Krymu i wschodniej oraz południowej Ukrainy .Rosja jest i tak związana geopolitycznym strategicznym sojuszem z Niemcami , dlatego trudno zrozumieć Winnickiego, który woli wspieranie Rosji i niż sojusz z USA , którego Winnicki jest gorącym przeciwnikiem

Ze strategicznego punktu widzenia przejęcie przez Rosję tylko Krymu nie ma sensu . Krym jest całkowicie uzależniony od reszty Ukrainy jeśli chodzi o dostawy wody, gazu, elektryczności . Ukraina w końcu odetnie to wszystko . Sankcje Unii i USA spowodowały że z Krymu nie można nic bezpośrednio nic eksportować , ani importować . Żadna firma zachodnia nie może nic inwestować , biura podróży nie mogą wysyłać urlopowiczów . Mieszkańcy Krymu nie mogą udać się nigdzie do Europy . Mogą jedynie udać się do Rosji . W ciągu 10 latz Krymu kto będzie mógł to wyemigruje do Rosji albo na Ukrainę. Będzie to pustynia. Chyba że Rosja dosłownie będzie utrzymywać, leczyć dwa miliony ludzi. Dlatego uważam ,że Rosja z Niemcami ustaliły ,że Putin zajmie cała południową i wschodnia Ukrainę , a nie tylko Krym .

Wracając do wieprzowiny i Winnickiego powstanie ukraińskie, majdan był Polsce potrzebny . Bohaterscy Majdniacy odwalili kawał roboty za Polaków. Zagrożenie rosyjskie mentalnie i kadrowa polską armię . W pierwszej kolejności najważniejsze będą zmiany mentalne . Nastąpiło tam an pewno otrzeźwienie . W Drugim etapie można liczyć na oczyszczenie armii z propruskiej i prorosyjskiej kadry .

Drugą korzyścią jest ujawnienie się rosyjskiej agentury i pokazanie w całej krasie pokaźnej drużyny rosyjskich „ pożytecznych idiotów „

Korzyścią najważniejszą, o doniosłym znaczeniu , która będzie ważyła na losach Polski w co najmniej całym stuleciu jest ujawnienie się śmiertelnego wroga Ukrainy , Rosji, która do tej pory grała rolę surowej starszej siostry Ukrainy

Rosja nie mogła Polsce sprawić większego prezentu niż atak na Ukrainę i zajęcie Krymu Z geopolitycznego punktu widzenia Polska jest największym politycznym zwycięzcą ataku Rosji na Ukrainę .Co bardzo istotne nastąpiło zbliżenie zwykłych Polaków i Ukraińców , zwykłych ludzi w obliczu śmiertelnego wroga .

.W tego w ramach konfliktu USA wcześniej , czy później uzbroją Polskę i Ukrainę i dokonają transferu technologi , bo wcześniej czy później ktoś będzie musiał z nimi uderzyć na zdychająca pod rządami złodziei i bandytów Rosję . Najlepiej aby coś odzyskać , aby odzyskać Krym . A jeśli powstanie sojusz , czy nawet konfederacja Środkowoeuropejska ze ścisłym sojuszem Ukrainy i Polski jako jego fundamentem , a Amerykanie mogą być zmuszeni do pomocy w jego powstaniu to będzie on silniejszy ludnościowo , gospodarczo od Rosji .

Tutaj wart podkreślić role Pawła Kukiza w budowie, a raczej odbudowie zwykłych , normalnych relacji jakie łączyły Polaków i Ukraińców.

Inna sprawą jest pchanie przez USA Ukrainę do wojny w obronie swoich terytoriów . Brzeziński ujawnił plan uwikłania Rosji w wieloletni konflikt na Ukrainie, który porównuje do Wietnamu .

To pokazuje jeszcze jedno . Musimy zbudować nie tylko strategiczny sojusz z Ukrainą, ale wręcz organiczną strukturę polityczną, gospodarczą i kulturową ( i Ukraina i Polska są państwami chrześcijańskimi ) na tyle silna aby nie dopuścić do do rozbioru Ukrainy przez Rosję z jednej strony a z drugiej do rozbioru szykowanego rozbioru Polski prze Niemcy , bo jeśli Niemcy nie uzyskają kontroli nad Polska w ramach Unii to zastosują wcześniej czy później wariant krymski na byłych terenach III Rzeszy. Dopiero wtedy możemy pomyśleć o rozluźnieniu sojuszu z USA .

video Czeczenia zabójstwo za zgodą świata cz 1 3
video Wojna Rosyjska
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitte

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816