Artykuły redakcyjne
Like

Wiktoriada

28/02/2014
2071 Wyświetlenia
105 Komentarze
11 minut czytania
Wiktoriada

Mając Dymitra Samozwańca, a po jego śmierci ŁżeDymitra Polacy zdobyli Moskwę. Tym razem Putin ma wiele więcej: legalnego, wybranego demokratycznie Prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowicza, którego władzę już po masakrze na Majdanie zalegalizowali zagraniczni ministrowie sprawa zagranicznych, będący gwarantem jego władzy w umowie z pomiędzy nim, a opozycją. Z kimś takim w obliczu formalnego zamachu stanu Rosja może legalnie zdobyć Kijów.

0


W moim artykule sprzed tygodnia  “Co ja bym zrobił na miejscu Putina” starałem się przewidzieć rozwój wypadków, jakie może sprowokować i wykorzystać Władymir Putin gdy już wiążąca ma ręce Olimpiada w Soczi się zakończy. Artykuł był pisany gdy już znaliśmy ofiary snajperów z Majdanu, ale jeszcze przed podpisaniem skandalicznej umowy Majdan-Janukowicz, której sygnatariuszem i jednocześnie gwarantem był m.in. Radosław Sikorski reprezentujący Rzeczpospolitą Polską, oraz przed ucieczką Janukowicza do Rosji.

Mimo to, część z przewidywanych wydarzeń zaczęło się wypełniać.

Dziś jednak, chwilę po konferencji legalnego – co by nie mówić – Prezydenta Ukrainy Władymir Putin dysponuje stokroć większymi możliwościami działania niż można to było przewidzieć.

Przyjrzyjmy się sytuacji z boku, mając na uwadze nie tylko wypowiedź Janukowicza ale też fakty dokonane i fakty prawne.

Po pierwsze konferencja Wiktora Janukowicza została zwołana po to, aby udowodnić, że wbrew stanowisku Rady Najwyższej Ukrainy Prezydent nie przestał nigdy wykonywać swoich obowiazków. Uciekł nie dlatego, że zrezygnował z urzędu ale działając w ochronie życia i zdrowia Prezydenta Ukraina, realizując plan bezpieczeństwa za który nie odpowiada – co zresztą powiedział – i co paradoksalnie wcale nie odbiega od prawdy. Bo musimy niestety przyznać, że gdyby został prawdopodobnie zapłaciłby głową.

Sytuację prawną Janukowicza można przyrównać – przy świadomości wszystkich różnic – do ewakuacji Prezydenta II RP i Rządu wobec agresji przez Zaleszczyki do Rumunii w 1939 r.. Polacy są tu w trudnej sytuacji, ponieważ uznając, że ucieczka przed niechybną śmiercią Janukowicza z automatu pozbawia go prezydentury, musieliby przychylić się do ówczesnej propagandy sowieckiej, która tak właśnie tłumaczyła potrzebę interwencji w opuszczonej przez władze Polsce i która na podobnych argumentach zainstalowała nam Rząd PKWN i oparła nieuznawanie Rządu Londyńskiego.

Ale to nie wszystko, pobawmy się dalej w Advocatusa Diaboli.

Otóż widać teraz jak strasznym błędem było doprowadzanie przez Niemców i Polaków, przy pełnej akceptacji Rosji (a myślę, że nawet namowie lub podpuszczeniu Rosji) do podpisywania umowy o reformach z mającym krew na rękach Janukowiczem. Już na drugi dzień ta umowa – i to jest fakt bezsporny – została przez Majdan złamana. Jak my teraz wygladamy? Jak wygląda Sikorski? Fatalnie. Ale za to jakież możliwości otrzymał Putin.

 

Niestety bowiem wbrew politycznie poprawnej propagandzie uprawianej od TVN przez TVP po TV Republikę to co się wydarzyło od ostatniej soboty trzeba nazwać wyraźnie zamachem stanu. Najpierw pojawiają się uchwały i ustawy Rady Najwyższej, które bez podpisu Prezydenta nie mogą być źródłem prawa, rzecz jasna bezprawna też jest i kuriozalna na dodatek uchwała Parlamentu Ukraińskiego, że przegłosowane ustawy juz nie muszą byc sygnowane przez Prezydenta, potem sam Janukowicz zostaje pozbawiony urzędu na podstawie chybionych argumentów, a następnie wciąż bezprawnie działający Parlament, wbrew praworządnie sprawującemu władzę Prezydentowi, uchwala nowy rząd i dymisjonuje sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

 

Putin ma więc pod opieką legalnie działającego Prezydenta na uchodźstwie, pozbawionego urzędu w wyniku zamachu stanu ale wciąż podejmującego akcje dyplomatyczne i cieszącego się poparciem na Krymie oraz mogacego liczyć na przyszłe poparcie najbardziej uprzemysłowionej wschodniej części Ukrainy.

 

Na dodatek sam Krym jest na granicy wojny domowej, gdyż jego władze nie akceptują władzy Majdanu w Kijowie co grozi rozpadem całej Ukrainy. Z punktu widzenia Putina teraz czym gorzej będzie tym lepiej dla jej interesów. Wprowadzony specnaz bez emblematów i dystynkcji, udający wojska samoobrony wierne Janukowiczowi nie tylko może sprowokować rozlew krwi ale jednocześnie demaskuje bezradność obecnego Kijowa. Dzięki temu ma powstać wrażenie – i wcale nie bedzie ono dalekie od prawdy – że Europa Zachodnia pozwalająca bezkarnie na łamanie umowy, którą sama, swoimi podpisami gwarantowała jest współodpowiedzialna za ewentualne naruszenie integralności Ukrainy i za ewentualny rozlew krwi, który na Krymie może sie zdarzyć.

 

Zauważcie jakie formalnie czyste ręce ma Putin. On nie asygnował i nie podpisywał paktu Majdan-Janukowicz, więc nie czuje się odpowiedzialny za wydarzenia które nastąpiły po nim wbrew umowie. Z drugiej strony jak dobry wujek zaopiekował się legalnie działającym Prezydentem Ukrainy, jest przez mieszkańców Krymu i jak sądzę wielu rosyjskojęzycznych widziany jako mąż opatrznościowy, o opiekę którego w razie czego można zabiegać, gdyby ich bezpieczeństwo albo integralność kraju zostały realnie zagrożone, a na dodatek nikt go nie złapał za rękę, że Ci co zdobyli budynki rządowe na Krymie i lotniska są rzeczywiście przysłani z Rosji. To wewnętrzne rozgrywki Ukraińców – ogłosił własnie Putin.

 

Na dodatek wskutek dominacji Banderowców w nowej majdanowskiej władzy, Putin i jego marionetka Janukowicz mają młot propagandowy, którym skutecznie mogą walić w międzynarodową opinię publiczną i straszyć Rosjan na Ukrainie oraz rosyjskojęzycznych Ukraińców, podgrzewając atmosferę.

 

Jeśli teraz krew się poleje, albo Ukraina zacznie rozpadać zostanie powiedziane: patrzcie to przez zamachowców stanu, przez Polskę, przez Niemcy, przez Unię Europejską, którzy ich popierają i przez nowy rząd nacjonalistów, który nie ma poparcia w większości kraju i który sobie kompletnie nie radzi z “bardakiem” i zagrożeniami jakie spowodowali. W tej sytuacji Janukowicz może błagać światową opinię publiczną i wszystkie organizacje międzynarodowe o interwencję celem ratowania kraju i zapobieżenie destabilizacji regionu oraz wojnie, na co mocno zaniepokojony Putin może zareagować prosząc ONZ o zgodę na legalną interwencję. Nie zdziwiłbym się, gdyby żołnierze rosyjscy nie starali się nawet o prawo założenia niebieskich hełmów.

 

Tymczasem zachód śpi, UE nabrała wody w usta, Sikorski i Tusk milczą udowadniając jak mało są suwerenni, Obama udaje że nic się nie dzieje a NATO demonstruje, że ono kładzie lagę na to.

 

Putin wypuszcza balon próbny za balonem i jak niegdyś Hitler, a potem Stalin się przekonuje, że wolno mu wszystko, bo nikt nie reaguje i nikt nie ma zamiaru kiwnąć nawet palcem w sprawie Ukrainy.

 

Sytuacja dla takiego gracza jak Władymir Władymirowicz wręcz wymarzona.

 

Ma Wiktora i może rozgrywać swoją Wiktoriadę w okresie ukraińskiej wielkiej smuty.

 

Naprawdę nie mogę pojąć dlaczego obecny Rząd Ukrainy nie reaguje na militarne ekscesy obcych wojsk bez plakietek na Krymie. Być może wie coś, czego my nie wiemy albo po prostu w tym regionie stracił realną władzę, także nad wojskiem. Naprawdę nie wiem co gorsze. Bo jeśli coś wiedzą a nie reagują to cóz to takiego może być? Kto wie, może jakaś przygotowana prowokacja ze strony Specnazu, żołnierzy GRU lub Floty Czarnomorskiej, która w przypadku ukraińskiego kontrataku ma doprowadzić do jakiejś masakry cywili, wygladającej na działanie Kijowa, by dobry Putin zmuszony okolicznościami po prostu musiał wkroczyć celem zasłonienia Krymczan rosyjską piersią z wielkim sercem. Druga możliwość wróży secesji, destabilizacji całego regionu, a to powód nie lada, by wykazać potrzebę powrotu legalnego i skutecznego Prezydenta i wprowadzenia rosyjskojęzycznych sił stabilizacyjnych, w ramach bratniej pomocy.

 

Cóż, prawdę mówiąc, wracając do konferencji prasowej Janukowicza, on już dziś Putina poprosił o podjecie działań z “powodów gospodarczych”.

 

Ale tak naprawdę absolutnie nie potrafię pojąc czemu miało służyć mieszanie się tego kretyna Sikorskiego wysłanego przez pajaca Tuska w sprawy ukraińskie w takim momencie i podpisywanie przez niego umowy gwarantującej bezpieczeństwo krwawemu Janukowiczowi. Po jaką cholerę i w imie czego ten baran brał odpowiedzialność w naszym imieniu za wydarzenia na Ukrainie już po masakrze? Bo Merkel mu kazała?

 

Jeśli tak, to jesteśmy obecnie świadkami realizacji czynnej Paktu Merkel-Putin i jego tajnych zapisów telefonicznych.

 

Miejmy nadzieję, że nie wyjdzie z niego wielka wojna. Bo umowy pomiędzy Ruskimi a Niemcami najcześciej się tak kończyły

 

Tomasz Parol

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

 1. widze, ze Pan Tomek w koncu przejrzal na oczy. wedlug mnie Krym i przyjmujac za Panem, ta cala “wiktoriada”, to drugi etap. pierwszym bylo oslabienie Janukowycza silami ukrainskiej opozycji i kompletne uzaleznienie go od siebie, o czym toczyla sie ostatnio dyskusja pod tym artykulem – https://3obieg.pl/polska-racja-stanu-i-kijowski-majdan-widziane-zusa trzeci etap, to oczywiscie kompletna destabilizacja Ukrainy w wymiarze politycznym, ekonomicznym i przede wszystkim spolecznym. to natomiast doprowadzi do podzialu Ukrainy albo odzyskania pelnej kontroli nad Ukraina, przy uzyciu tym razem totalnie podporzadkowanego wobec Rosji, Janukowycza. niech bedzie, ze to wlasnie efekt koncowy, tej wspomnianej przez Pana “wiktoriady”.

  0
  • Jak to w końcu przejrzałem na oczy? Kiedy nie przeglądałem?

   0
   • rozumiem w takim wypadku, ze dalej utrzymujesz, ze rewolucja na Majdanie nie byla na reke Putinowi i Rosji?

    0
    • Mądrze dokonana rewolucja przy naszym mądrym, sprytnym zaangażowaniu nie musiała być mu na rękę, ale zrobiono to bezmyślnie albo po myśli układu M-P. Przecież wyraźnie to piszę.

     0
     • w tym miejscu, wiec sie odrobine roznimy. ja uwazam, ze takie sprytne zaangazowanie nas przerasta. a Putin jesli nie od poczatku, to dosc szybko zaczyna rozgrywac po swojej mysli cala batalie. nie chce nawet komentowac dzialan polskich politykow, bo po pierwsze trzeba sie zastanowic czy to celowe dzialania czy dzialania agentury wplywu, a po drugie polskiemu panstwu i klasie politycznej, wciaz daleko do wzglednych oznak suwerennosci i dojrzalosci mysli politycznej. a moze to zwykla glupota? ale czy naprawde mozna w to wierzyc?

      0
 2. Avatar rob london

  bardzo trafnie i rzeczowo … gratuluje 🙂 , polecilbym rowniez jako uzupelnienie Polska musi zawrzeć sojusz wojskowy z Ukrainą Marka Mojsiewicza, pozdr/rob

  0
  • Gdyby Polska nie była rzadzona przez głupców i agentów oraz była suwerenna moglibyśmy zostać jednym z głównych graczy tej sytuacji, ba podejrzewałbym nawet że sytuacja jest taka dzieki naszym tajnym działaniom, gdyż to doskonały punkt wyjścia do zawiązania ścisłej unii gospodarczo-militarnej polsko-ukraińskiej i pierwszy krok do tworzenia nowej Rzeczpospolitej Narodów przy której UE ze Szwabami by zdechła i umarła. Jednak ta wielka geopolityczna szansa dla Polski (i Ukraińców) zostanie zmarnowana, bo z naszej strony bez zgody Merkel nikt nawet perfumami nie pierdnie. To obnaża tylko fakt, że jesteśmy narzędziem i przedmiotem, popychadłem że tak powiem i chłopcem do wykonywania poleceń. Jest fatalnie, ludzi co tak upodlili Polskę powinno się powywieszać.

   0
   • tu wlasnie lezy podstawowy blad w Pana toku rozumowania. “Gdyby Polska nie była rzadzona przez głupców i agentów oraz była suwerenna moglibyśmy zostać jednym z głównych graczy tej sytuacji” – gdyby babka miala wasy, to bylby dziodek.

    0
   • Lancelot Lancelot

    “..Jest fatalnie, ludzi co tak upodlili Polskę powinno się powywieszać.”

    I to jak najprędzej, póki nam tego nie zrobią pamiętajcie Gruzja, po niej Ukraina, następnie “Pribałtika” a POtem Polska nie będę przypominał kto tak “wróżył” w Tbilisi, ale wszystko idzie według planu. Ciekawe pytanie czy znajdziemy w sobie tyle siły aby się zjednoczyć i dać temu odpór czy pójdziemy POd tópór ?? Pzdr

    0
 3. Avatar Dariush

  Świetna analiza, najlepsza jakąś na ten temat ostatnio przeczytałem, Paralele z sytuacją ewakuacji Prezydenta II RP , jak najbardziej trafne, ja tylko skromnie dodam że jesteśmy po Monachium 1938 r. a przed marcem 1939 r …co będzie dalej…

  0
  • Podobnie jak Hitler Putin jest bardzo ambitnym i samodzielnym politykiem, jastrzebiem wśród jastrzębiów, który by utrzymac pełnię władzy musi swojemu otoczeniu udowaniać swoją skuteczność. Zwłaszcza gdy angazuje się w działania wojenne. Ostatnio prowadził wojnę z Gruzją i dostał bolesny policzek, ratujac honor dzięki oderwaniu Osetii, oraz dwa lata póżniej zabijając w Smoleńsku winnego tej sytuacji Lecha Kaczyńskiego. Ale zadra została. Dziś wprawdzie atak jeszcze nie pod sztandarami ale przecież GRU, FSB i otoczenie wie kto go prowadzi i na czyj rozkaz działają. Nie do pomyslenia moim zdaniem dla Putina by nic nie uzyskał, po takiej porażce by już nigdy się nie podniósł. On po prostu musi dla Rosji wywalczyć Krym, pół Ukrainy albo całą. Wszelkimi sposobami. I myślę, że niestety nikt mu nie stanie na przeszkodzie. Kto wie, może wcale nie impasuje tylko już wszystko z zachodem (Merkel) na poukładane i teraz rozgrywają teatr by ostatecznie podzielić się głosnym lub cichym zwyciestwem oraz wpływami.

   0
   • Putin to ekstraklasa polityczna, w przeciwienstwie do przywodcow USA, UE i Polski.

    0
    • Dokładnie… z jedną uwagą: nie wiemy co chce osiągnąć i co robi Merkel tak naprawdę. Moim zdaniem to jest totalna dwulicowość i w rzeczywistości oś Berlin-Moskwa

     0
     • hmm…. to rzeczywiscie ciekawe. tylko nie do konca rozumiem, co otrzyma Merkel, jesli Putin zgarnie cala Ukraine? przegra wszystko, czy moze wzamian Putin zostawi Polske i kraje baltyckie w jej strefie wplywow? Niemcy utrwala u nas swoja pozycje. a wtedy Panie Tomku, mozesz zapomniec o jakichkolwiek zmianach w Polsce, bo obecna elitka ma list zelazny ze strony tychze Niemiec. nikt w Polsce, nie dojdzie do wladzy, bez ich zgody. slusznie zreszta zauwazyles, ze byc moze dlatego Kaczynski pojechal na Ukraine, aby przypodobac sie Merkel. ale watpie, aby Kaczynski cieszyl sie w Berlinie az takim zaufaniem. boja sie, ze im sie zerwie ze smyczy. zreszta ja i tak bylem zdania, ze Polska nawet z dobrym rzadem, nie miala szans na stworzenie zadnej kolejnej Rzeczpospolitej. jedynie umiejetne popieranie Janukowycza moglo doprowadzic do wzglednego zabezpieczenia naszych i ukrainskich interesow. a teraz to Janukowycz jest juz marionetka rosyjska, podobnie jak trudno przewidywac, aby majdanowskie rzady zdolne byly na dluzsza mete uzyskac jakakolwiek niezaleznosc. zupelnie inaczej patrzymy na ta kwestie. tym bardziej, ze pomijasz calkowicie watek Chin. jesli Janukowycz mogl zapewnic sobie wspolprace ekonomiczna na duza skale z Chinami, Zachodem i Rosja, to mogl tez czuc sie bezpiecznie, a cala Ukraina na tym skorzystac. teraz nikt w niezaleznosc Janukowycza i podmiotowosc Ukrainy nie jest w stanie uwierzyc.

      0
     • Lancelot Lancelot

      “..i w rzeczywistości oś Berlin-Moskwa”

      Coś w rodzaju Berlin – Rzym, ciekawe dlaczego idiota Sikorski nie wypowiedział sakramentalnej frazy : “Przywiozłem wam pokój..” może byłby drugim Chamberlainem a tak tylko na idiotę wyszedł, ale co to za różnica jeden wart drugiego. Pzdr

      0
 4. Avatar Dariush

  Świetna analiza, najlepsza jaką na ten temat ostatnio przeczytałem, Paralele z sytuacją ewakuacji Prezydenta II RP , jak najbardziej trafne, ja tylko skromnie dodam że jesteśmy po Monachium 1938 r. a przed marcem 1939 r …co będzie dalej…

  0
 5. Uwaga, Kresy.pl podały bardzo groźną informację:
  Dowódca stacjonującej na Krymie Floty Czarnomorskiej Aleksandr Witko ogłosił wybuch wojny ukraińsko – rosyjskiej. Informację do wiadomości publicznej przekazał zamieszkały na Krymie deputowany pochodzenia tatarskiego do Rady Najwyższej Ukrainy Mustafa Dżemilew.

  0
 6. Pablo, to może być podział geopolityczny jak piszesz albo inny, lub kontrakty gospodarcze na zagospodarowanie terenu Ukrainy będącej trabantem Putina. Może to być też czysty zarobek na wojnie. Nie wiem, jest wiele możliwości, myślę że bystro obserwując niebawem się dowiemy.
  Co do nas, cóż, zdrajców można po prostu zabić. Jak to na froncie. Ci co popierają majdan w jednym kraju i tworzą rewolucję muszą się liczyć z tym, że zaraza się rozprzestrzeni a rewolucja (jak zwykle) połknie swoje dzieci i swoich rodziców.
  Nic nie jest więc przesądzone

  0
 7. Avatar rafal

  Bzdury bzdury bzdury! Nie wiem, czemu nie dostrzegacie że Rosja, a co za tym idzie Putinek przegrali wszystko co mieli co przegrania. Straci kontrolę nad Ukrainą i z tego powodu zaczęli grać kartą Krymu. Jest to próba ratowania twarzy i nic więcej. Proszę mi wskazać chociaż jeden sukces Putinka w kampanii ukraińskiej? Przykryta została sprawa prestiżowa dla dyktatorka Soczi a w Kijowie stracił wszystkie wpływy. Tylko brakuje decyzji UE do podpisania paktu o stowarzyszeniu z UA.

  A Wy jak dzieci we mgle! Nie wiem, czemu tak zapatrzeni jesteście w Putinka? Rozumiem, że pewne typy osobowości potrzebują mieć poczucie podporządkowania, zdeptania, zniewolenia. I w tym upatruję waszej fascynacji tym impotentem Putinkiem! I ten totalny brak wiary w Polskę! Zmieńcie obywatelstwo albo przestańcie zdradzać swój kraj!

  0
  • Przegrali? Nie rozśmieszaj mnie. A niby z kim?
   Chcesz pogadać o sukcesie, poczekaj do końca tej rundy.
   Stowarzyszenie z UE to przedszkole i do tego trzeba mieć mandat do repreprezentacji, nie gadaj o zabawie bo my tu poważne tematy poruszamy.
   Nie jestem zapatrzony w Putina, po prostu go nie lekceważę i gdzieś mam propagandę sukcesu od lewa do prawa.

   0
 8. napij sie piwa na uspokojenie rafal@ rzady majdanowskie czy tez rewolucyjne, sa tak samo stabilne, jak grecka gospodarka.

  0
 9. Avatar stan

  Kilku bardzo slawnych jasnowidzow pisalo ze Armia Rosyjska zatrzyma sie na Renie !

  Wydaje mi sie osobiscie, ze ta przepowiednia zaczyna sie realizowac. W ten to sposob swiat uwolni sie od wszelkiej masci bandytow na jakis czas ( za bardzo wysoka cene ) i ludzkosc calkowicie zdeprawowana zwroci sie do Boga, ktorego wygonila z wlasnego sumienia jak psa !

  Jako rodzaj czlowieczy, kompletnie upodlony, zaslugujemy zdaje sie na kare, ktora, miejmy nadzieje otworzy nasze oczy ponownie na istnienie Najwyzszego. Tak uwolnieni, od wszystkich lotrow i oczyszczeni, wejdziemy na nowa droge.

  Wyglada na to, iz nie ma innego wyjscia … ale Bog umie pisac prosto rowniez na krzywych liniach.

  0
 10. Avatar w.j.w k.

  Gdyby ktoś się mnie zapytał, czy wierzę w Spiskowa Teorię Dziejów, to odpowiedziałbym:
  -Tak! Tylko, że spiskowców jest wielu, często spiski zawodzą, spiskowcy się kłócą, powstają nowe spiski i tak przez całą wieczność. Stąd tak trudno ustalić jak było naprawdę. Wszak wszystkie spiski są tajne.
  Dobrze napisane, ale to wszystkiego nie tłumaczy i nie wyjaśnia. Najważniejsze pytanie brzmi:
  Komu potrzebna jest jednolita Ukraina w obecnym kształcie?
  Z tego wynika następne:
  Jakie siły walczą o Ukrainę?
  Ustalenie tego nie jest takie proste. Spróbuję:
  Z postronnych na pewno Rosja, UE, USA, syjoniści. Czy Chiny tylko się przyglądają? Coś tam było wcześniej o kupnie czy dzierżawie milionów hektarów? Ok. Chińczycy nie maja tu wielkiego wpływu, czekają na rozwój sytuacji i kto wie czy się kiedyś nie włączą, choćby udzielając finansowej pomocy.
  Państwem, któremu powinno zależeć na całej i jednolitej Ukrainie, jako sile wywierającej nacisk na Rosję, są Stany Zjednoczone Ameryki. Bezdyskusyjnie leży to w ich interesie, by Rosja miała za sąsiada silne i duże państwo, a nie wzmocniła się jego kosztem. Tylko czy USA stać, by prowadzić taką politykę?
  Unia Europejska świadoma jest, że Ukraina aspiruje do członkostwa w jej strukturach. Pierwsze skrzypce to Niemcy. Mają oddzielną od unijnej politykę w stosunku do Rosji (dobrych maja polityków, co o swoje tylko walczą). A na pewno obawiają się Ukrainy (w obecnej wielkości) w UE, tak jak obawiają się Turcji. To, przy obecnym załamaniu gospodarki zachodniej i przy konkurencyjności rynku pracy, byłoby możliwością ucieczki kapitału tam gdzie taniej. Niemcy, a za tym i UE, są więc za podziałem Ukrainy. (Pewnie Merkel z Putinem już wszystko ustaliła.)
  Sytuacja w Europie sprzyja Niemcom. Francuzi po interwencji w Afryce, czują niesmak, Brytyjczycy, którzy zawsze chcieli prowadzić swoją własną politykę, teraz ponoszą tego konsekwencje- muszą sami zwalczać separatyzm u siebie. Włosi, Hiszpanie się nie liczą, tak jak Polska i Grecja i inni w unii.
  Rosja: Tu wachlarz możliwości jest wielki jak sama Rosja. Cała Ukraina? Czemu nie! Byleby cała w strefie wpływów Rosji. A dlaczego Rosja mogłaby pójść na podział Ukrainy? A kto powiedział, że podział? To będzie wcielenie części Ukrainy do Rosji i cierpliwe czekanie na dalsze kąski. A przy okazji coś tam Putin jeszcze ugrał.
  To na ile Rosja (możliwe, że też inne państwa), ograbi Ukrainę, zależy tak naprawdę tylko od postawy samych Ukraińców. A to są obywatele państwa ukraińskiego. Część z nich posługuje się tylko językiem rosyjskim. Część wybrała rosyjski świadomie. Są rejony państwa gdzie mieszka większość rosyjska. I tam też mieszkają Tatarzy, którzy po przesiedleniach za Stalina, znów zaznają nieszczęścia pogromów (są za jednością z Ukrainą, wbrew większości Rosjan, zamieszkujących razem z nimi Krym).
  Potęgą jest Cerkiew Prawosławna. Ta działa zgodnie z wytycznymi z Patriarchatu Moskwy. Religia to punkt zapalny na Ukrainie.
  Są też nacjonaliści ukraińscy i syjoniści. Nie da się tego nie zauważyć! Może w tv tylko manipulują “banderowcami”, a o innych w ogóle cisza, za to w sieci można znaleźć życiorys prawie każdego oligarchy, czy “opozycjonisty” ukraińskiego. Ciekawa lektura. Zastanawia odsetek reprezentantów “narodu wybranego”. Choć nie ma się co dziwić, jeśli się wie coś o Chazarach.
  Rozłamy w społeczeństwie ukraińskim przechodzą na różnych płaszczyznach porozumienia.
  To “nowy naród” niesamowicie odmienny od innych narodów. Niektórzy mogą nawet zakwestionować takie pojęcie.
  Choć widzieliśmy siłę (raczej masę) Ukraińców podczas Pomarańczowej Rewolucji, to jednak nowy Majdan zaskoczył prawie wszystkich. Prawie, bo ktoś próbował tym sterować i choć wydaje się, że wymknęło się to z pod kontroli, to jednak cele zostały osiągnięte.
  Pytanie dodatkowe: Czy ma pewno? Siła Ukraińców jest nieznana. Ciężko im samym określić swoje początki w Historii. Jako Ukraina zaistnieli dopiero w XX wieku. Na ile są świadomym narodem, na ile poczuwają się do jedności? Prawdziwy “chrzest bojowy” narodu.
  Ja widziałem na ulicach Kijowa i innych miast ludzi. Nie polityków, bojówkarzy, tituszki, czy Berkut, tylko tysiące obywateli Ukrainy, którzy mimo, że zagubieni, to jednak wyszli na ulice, bo chcą zmiany. Wszyscy nie mogli być sterowani i manipulowani. To przerosło granice Kijowa.
  Czy to reżyserowany zamach stanu? Czy przerodził się w prawdziwy zryw obywateli? Czy to kolejna “pora roku ludów”?
  Znamienne, że jeszcze przed “przesileniem siłowym” Węgry, Rumunia, Turcja, Bułgaria, a nawet Słowacja, wypowiadały się na temat podziału Ukrainy. A “nasi politycy”… to frajerzy. Dają się dymać bez mydła! Kaczyński z “banderowcami”, Sikorski jako mniej niż zero… Media w Polsce zagubiły się z dnia na dzień. Jednego dnia sukces- porozumienie, następnego- list gończy za Janukowyczem! Kto kogo zrobił w balona?
  Rozprzestrzenienie “zimy ludów” na sąsiednie kraje nie służy nikomu. Może Rosja sobie poradzi, ma najlepszą “praktykę i doświadczenia”. Białoruś, Słowacja, Polska na to czeka.
  Trzeba poinformować także, że Bośnia i Hercegowina wrze! Następny konflikt czeka na zainteresowanie mediów. Media wiadomo, są syjonistyczne. Jak interes dojrzeje do realizacji, to się zamieni Ukrainę na Bałkany (znowu).
  Co będzie jak się “zima ludów” przeniesie na wschód? W te wszystkie azjatyckie …stany?
  W ilu państwach na Ziemi obecnie wrze? Które z nich, będąc daleko od Ukrainy, mogą stać się monetą przetargową w rozgrywkach między bogatymi?
  Kto jeszcze wierzy, że Ukraina zachowa całość posiadania? Oprócz telewizyjnych pożeraczy kitu, chyba tylko sami prawdziwi Ukraińcy.
  Czego im jednak życzę!

  0
  • Nie istnieje inna praktyka dziejów niż spiskowa, bo inaczej musielibyśmy uznać, że fakty i układy są tworzone tylko publicznie lub przed obiektywem kamer telewizyjnych. Natomiast nie zawsze spiski wychodzą… to też fakt.

   0
 11. Avatar kanton

  Dorzuciłbym do tego wywodu jeszcze Chińczyków zamieszkujących Syberię i jej zasoby surowców. Putin ma czym się zajmować przez swoją kadencję jako prezydent Federacji Rosyjskiej.

  0
 12. Avatar rafal

  Rosja w kampanii ukraińskiej przegrała a nawet doznała klęski politycznej. Dlaczego Koledzy? Gdyż straciła jakąkolwiek kontrolę na sytuacją w Kijowie. Teraz co najwyżej jak głodny pies szczerzy kły i warczy. Grając Krymem chce pokazać Moskwa, że jeszcze się liczy. Proszę zauważyć jeden fakt. Co by Pan Putinek powiedział w rosyjskich Wiadomościach, gdyby konflikt na Ukrainie skończył się na Majdanie Niezależności? “Drodzy Rodacy, Rosjanie straciliśmy Ukrainę. Nigdy nie będziemy już mocarstwem.” Równie dobrze mógłby sobie strzelić w tą obrzydliwą mordę z kgbistowego pistoletu służbowego.

  Ludzie czas przejrzeć na oczy! Moskwa jest kolosem na glinianych nogach. Jeżeli uwierzyliście w potęgę, prestiż Moskwy to widać, że dawno straciliście kontakt z rzeczywistością, albo nic nie wiecie na temat sytuacji gospodarczej Rosji. Rosja został rozkradziona przez bandę kilku oligarchów, podobnie jak Ukraina. I skończy tak samo jak ukraińscy oligarchowie. Drugi etap rewolucji na Ukrainie musi polegać na nacjonalizacji ich majątku na Ukrainie. Inaczej nie będzie to rewolucja. A co najwyżej ruchawka.

  0
 13. Avatar w.j.w k.

  “Inaczej nie będzie to rewolucja. A co najwyżej ruchawka.” A kto mówi, że tak nie jest?
  Niecierpliwy? Wystarczy poczekać. A Rosja jeszcze długo będzie “kolosem na glinianych nogach (dla nie kumatych)” Potencjał cały czas ma największy. A kto wie, czy wzorem Piotra I nie przerobi dostępnej technologii i nie doda coś od siebie, a co przyczyni się do potęgi Rosji. Gdyby Kałasznikow żył w innych czasach, albo w innym państwie, Rosja wyglądałaby inaczej! Nie można Rosji lekceważyć!

  0
 14. Avatar Sceptissimus

  Ciekaw jestem czy bylibyście Państwo zgodni co to tego, że historia uczy, iż wszelkiego rodzaju twory wielonarodowościowe jak chociażby wspominana przez wielu z nostalgią Rzeczpospolita narodów – to w sumie więcej nieszczęścia niż pomyślności.
  Cała wewnętrzna polityka sowiecka nastawiona była na budowę takiej struktury narodowościowej w podległych sowietom koloniach, by zapewnić bazę skutecznego działania dla piątej kolumny na wypadek powstawania ruchów separatystycznych. Tak było w republikach bałtyckich, nie inaczej w Armenii, identycznie na Ukrainie. Podarowanie w 1954 roku Krymu było pocałunkiem śmierci dla ewentualnych tęsknot zniewolonego narodu. Nasuwa się nierealna, jednak jedyna logiczna konkluzja – Ukraińcy powinni natychmiast zrezygnować z zatrutego jabłka złej czarownicy i pozostawić Rosjanom oraz ich sympatyzantom południowo wschodnią Ukrainę. Tylko taki krok odebrałby Putinowi w zasadzie wszystkie atuty, która tak trafnie wylicza Pan Parol.
  No ale ponieważ jest to nierealnym – aktualności nabiera przekleństwo: obyś żył w ciekawych czasach…

  0
  • Mam inne zdanie na ten temat, masz USA całkowicie wielonarodowościowe i działa, wszystko zależy od intencji rzadzących, sąsiadów i wartości jakie reprezentują. I RP była tworem wyjatkowym działającym przez setki lat mimo wszystko, oberwaliśmy po wojnie 30-letniej, w jej nastepstwie, która rozegrała sie między państwami narodowymi.

   0
   • Avatar Sceptissimus

    Proszę zważyć na tę okoliczność, że to głównie nacjonalizmy stanowią siłę odśrodkową w takich wielonarodowych tworach. Trudno mówić o nacjonaliźmie w przypadku USA w identycznym znaczeniu jak to miało np. miejsce w przypadku Polski i Litwy. Przecież niesłychany ciężar gatunkowy posiada ziemia, ojczyzna, z której się wywodzę ja i moi przodkowie. To moja ziemia, mój kraj. Tego typu motywacje nie miały podstaw do zaistnienia w przypadku USA. Ponadto trudno porównywać świadomość narodową polskiej czy litewskiej szlachty i magnaterii, która stanowiła ówczesny naród do bardzo pospolitej by nie powiedzieć prymitywnej w swoim socjalnym przekroju masy ludzkiej zalewającej dopiero co zagrabione prawowitym właścicielom ziemie.
    Ale przecież i w okresie dwustu lat trwania Rzeczypospolitej Obojga Narodów nie brakło okresów krytycznych i funkcjonowania “mimo wszystko”. Natomiast wraz z budzeniem się świadomości narodowej wśród mas połeczeństwa – narastały animozje i wręcz wrogość.
    Doprawdy trudno przecenić znaczenie homogenności narodowej dla funkcjonowania Państwa. Polacy (póki co) dysponują tym kapitałem, który jednak w ich rękach zdaje się być roztrwanianym.

    0
 15. Ponton Ponton

  Decyzje z całą pewnością zostały, podjęte, a to co się dzieje to tylko organizacyjna krzątanina. Ruscy szachiści są najlepsi na świecie w te gierki. Jak na razie Aszkenazi ogrywają Sefardyjkich, a co będzie dalej nie długo się wyświetl. Tam są grube interesy i może jeszcze większe roszczenia. Jak mi się wydaje Niejaki Janukowycz jest tylko pionkiem na szachownicy, a cała duplymacja eu, co najwyżej konikiem szachowym. Prawdziwa władza leży w bardzo długich rękach królewskich,które są przytroczone do korpusu który jest daleko za granią Ukrainy. Powoływanie się na prawowitość, jest jasną przesłanką że jest tak jak napisałem wyżej .

  0
  • No pewnie, że to pionek. A Majdanowcy nie? Jak myślisz?

   0
   • Ponton Ponton

    Majdanowcy też,choć większość z nich to pożyteczni idioci wmanewrowani w rozgrywkę ,która z pozoru jest grą o wolność, karty zostały rozdane najpierw w Teheranie a póżniej w Jałcie. Dlatego jak myślę np ofiara pana Kuklińskiego to burza w szklance wody. Wielcy gracze testują się na wzajem. Na zasadzie podkręcania koniunkturki, a my myślimy że to się dzieje na prawdę. My sobie możemy zrobić tyle na ile nam pozwolą, w dobie totalnej inwigilacji i donosicielstwa, niestety tak jest. Choć z przekonania jestem wolnościowcem, wiem że z rzeczy które mogę zrobić to, mogę sobie pogadać i co najważniejsze krzewić kulturę żywego słowa!

    0
 16. Avatar Sceptissimus

  Dlaczego nad moim postem ukazała się notka: “Twój komentarz oczekuje na moderację.” ?

  0
  • Jeśli dałeś linki lub użyłeś słów identyfikowanych przez system jako używane przez spamerów to komentarz jest dawany do rozstrzygnięcia czy to spam czy nie.

   0
 17. Avatar Marek1taki

  Obecny rząd Ukrainy nie reaguje na akcje terrorystyczne na Krymie a wcześniej Janukowycz nie reagował na rozruchy na Majdanie.
  Janukowycz nie zrobił na Majdanie placu Tiananmen bo…? Rosjanie mu nie kazali? Nie miał realnej władzy? Nie chciał skazać się na przymus współpracy z Rosją?
  Obecny rząd Ukrainy nie interweniuje w obliczu “zagrożenia bezpieczeństwa rosyjskich baz wojskowych na Krymie” (Rosja odżegnała się od posądzeń o działania na Krymie) bo obawia się wojny z Rosją i spisał Krym na straty? Przygotowuje akcję? Nie wolno mu? Czeka na podobny rozwój wydarzeń w Charkowie i innych miastach?

  0
 18. Władze USA łaskawie zauważyły ruchy wojsk Rosyjskich na Krymie i Obama zdecydowanie wygłosił kilka banałów bez treści
  Najśmieszniejsze jest to, że wg Układu Budapesztańskiego Rosja jest gwarantem integralności Ukrainy i w razie jej zagrożenia ma prawo podjąć działania stabilizacyjne. Putin ma więc dużo większe możliwości.

  0
 19. No i wyszło szydło z worka – według doniesień prasowych (o dziwo nawet w onet.pl), “opozycjoniści” w Kijowie otrzymywali 200-dolarową dniówkę z funduszów amerykańskich za rozróbę na Majdanie. Normalnie, przelana krew pieczętuje zwycięstwo w walce politycznej danego narodu.

  Niestety, w przypadku Ukrainy przypomina to zwycięstwo polityczne “Solidarności bis” w Polsce, gdzie wywrotowe grupy żydowskie takie jak KOR dostały ogromne, jak na tamte czasy, pieniądze z Ameryki, aby szybko zmienić ustrój i stworzyć monopol “demokratycznej” władzy w naszym kraju. W 1991 roku udało mi się otrzymać listę organizacji, które otrzymały duże sumy pieniędzy od National Endowment for Democracy (NED) w Waszyngtonie, gdzie jednym z dyrektorów był powszechnie znany rycerz “zimnej wojny” Zbigniew Brzeziński.

  Kiedy skontaktowałem się z organizacjami na tej liście, okazało się, że każda z nich była organizacją żydowską w Polsce lub w Ameryce. Między innymi polityczna “Gazeta Wyborcza” dostała za pośrednictwem KPA 1,5 miliona dolarów sześć miesięcy przed wyborami na prezydenta w 1990 roku. Kanały finansowania “Solidarności bis” są między innymi opisane w książce pt. “Victory”: “The Reagan Administration’s Secret Strategy That Hastened the Collapse of the Soviet Union”, której autorem jest Amerykanin Peter Schweizer. Szkolenie grup ukraińskich wywrotowców jest nawet finansowane przez NED w Warszawie:

  Finansowanie pozarządowych grup na Ukrainie przez NED w 2012 roku:http://www.ned.org/publications/annual-reports/2012-annual-report/central-and-eastern-europe/ukraine

  0
 20. Czas sie w koncu obudzic…Bo wszyscy wiedza kim jest m michnik…A taki sakiewicz – ukryty robiacy za patriote, a to wieksza qwa od m michnika .

  0
  • Avatar mu

   prawda, ale dlaczego w tej dyskusji nie chce sie widziec tej prawdy ?
   dlaczego mami sie ludzi ? jakby wszyscy byli glupcami, niezdolnymi do czytania i ogladania relacji z pejsowskiej zadymy i czekali az im ktos to wszystko ” WYJASNI” ?

   0
   • Wlasnie…mozna tu tylko dodac, ze majdanowcy (nie liczac jeleni co sie do nich przylaczyli) otrzymywali dziennie $200, a liczy sie ze tych oplacanych bojownikow na majdanie bylo 5-10 tys. plus doradcy z armi izraelskiej )…teraz okazuje sie, ze strzelali do swoich -video…A

    wrecz tragiczne jest (dla Polski) ze UPA czyli banderowska svoboda ma wladze na ukrainie…i teraz jak z tej perspektywy spojrzymy na kaczynskiego, sakiewicza czy baraci karnowskich…to sie okazuje, ze o to im chodzilo i do dnia dziejszego wciskaja naiwnym kit, ze na Ukrainie – Powstal lud ukrainski (jak obliczono to w ta zadyme zafundowana przez zydow – wzielo udzial 4% ludnosci na Ukarainie )

    http://www.youtube.com/watch?v=fH_2qIyLjbM#t=134

    0
  • Avatar Max Otto von Stirlitz

   R E K L A M A 😎
   .
   Raffaello skunks Ziemkievicz jest szeroko znany wirtualnej ekipie serferöw prawdy z wystepöw komercyjnych u pieknej Elizy Plagiat w TV Superssacja.
   Eliza zwierzyla sie kiedys po jednym z programöw przyjaciölce :
   —- kupilam skunksa, ktöry znakomicie robi minetke.
   —-i co ? i co ?? —dopytywala sie przyjaciölka.
   — na poczatku dwa razy rzygal. , pozniej sie przyzwyczail . odparla dobrodusznie Plagiat.
   .
   Karierę publicysty skunks Raffaello zaczynał jako felietonista tygodnika ” Najwyższy CZAS ! ” pod nadzorem Janusza kurwaMikki, ksywa operacyjna ” OZI”
   Pracował też jako dziennikarz i publicysta m.in. w radiu Wawa i PR IV.
   W roku 1995 został stypendystą National Forum Foundation *
   ´*—http://wikispooks.com/wiki/National_Forum_Foundation

   PO REKLAMIE
   😎
   .

   .

   0
  • To wnuk rebe z Małopolski.

   0
 21. Avatar Art

  Piękna rozmowa,nic dodać jeno słuchać.Ale,że brak pewników,podsunę jeden: oglądanie się przez Ukraińców jak również przez Polaków na Murzynka i czekanie na jego reakcję to tak jak czekanie w lipcu na śnieg.Mimo wszystko,kiedy polski Majdan? Oto jest pytanie na czasie,chociaż nie na temat.

  0
 22. Tomek twe przepowiednie się niestety ziszczają: Rada Federacji wyraziła zgodę na interwencję wojsk rosyjskich na Ukrainie.!!! Jak można było się spodziewać Rada Federacji zgodę na interwencję wyraziła jednogłośnie. A więc Wojna! Dwaj ministrowie spraw zagranicznych podpisali w imieniu UE kilka dni temu umowę z urzędującym prezydentem Ukrainy. Dziś już UE nie pamięta tego faktu. To świadczy jaką kupą gówna jest ta cała Unia Europejska. Unia Europejska i NATO szykują mocną odpowiedź na to co zrobi szachista Putin i Rada Federacji. Jest już wydrukowanych 5 ton (sic!) ulotek wzywających armię rosyjską do bezwarunkowej kapitulacji. Utopią ruskich w dyrektywach – to nowy rodzaj broni paraliżującej, działający bezpośrednio na centralny ośrodek nerwowy – testowany z POwodzeniem na POlakach.

  0
  • Avatar dfre

   to dziwne ze rosjanie tak sie spiesza
   myslalem ze beda dluzej grilowac rzady ludzi
   pieknej julii i juszczenki

   az strajki wywala ta bande banksterow w historyczny niebyt

   niestety z tego powodu zaleje nas fala uchodzcow
   z ludu wysokiego ryzyka dla kazdego tubylca w polsce

   0
 23. ( W związku z wielokrotnymi prośbami władz Autonomicznej Republiki Krymu i obywateli Rosji żyjących na Krymie )

  Rada Federacji w swoim stanowisku stwierdza, że odmowa wypełnienia porozumienia z 21 lutego o normalizacji sytuacji na Ukrainie niesie za sobą realną groźbę rozlewu krwi we wschodnich i południowych obwodach Ukrainy oraz groźbę humanitarnej katastrofy w całym kraju.

  W związku z wielokrotnymi prośbami władz Autonomicznej Republiki Krymu i obywateli Rosji żyjących na Krymie, Rada Federacji wzywa prezydenta państwa do „podjęcia wyczerpujących działań w celu ochrony życia i bezpieczeństwa obywateli Federacji Rosyjskiej mieszkających na Ukrainie, naszych rodaków i składu wojskowego kontyngentu Sił Zbrojnych FR na Ukrainie”.

  Interfax-Ukraina/KRESY.PL

  0
  • FR podejmie działania o charakterze interwencji zbrojnej. Nie ma co do tego żadnej już na dziś wątpliwości. Przypomnieć wystarczy jej publikowaną rok-dwa temu nową doktrynę “obronną” zezwalającą na prewencyjne interwencje militarne w określonych przez nich “strefie wpływów”. Reakcja EU/NATO lub jej paniczny brak na nieuniknioną agresję rosyjską na Ukrainie będzie probierzem tego jak wydymają za parę lat nas i kraje bałtyckie, gdy postsowieckie imperium wlezie z butami do nas.

   0
   • Putin patrzy sobie na Ukrainę i mówi: ,,Żydek chciał poruchać za darmo, a ja to co”.

    0
   • Tylko spokojnie w Polsce obowiazuje doktryna brezniewa – o b

    ratniej pomocy…nie wiem ale wolabym dwa dni spedzic z Rosja…niz godzine z zydowska zaraza co odebrala mi Polske . Wschod dzis to nie zwiazek radziecki – jak czesto sie mysli w Polsce…siec – daje mozliwosci poznania Wschodu – wbrew propagandzie…Pozatym jak junia czytaj – niemcy przejma czesc Ukrainy – to Polski nie ma nawet z nazwy – polacza Polske z niemcem .

    0
 24. Zdecydowane kroki Putina są uzależnione od tego, na ile wkurwili go Chazarowie, to znaczy jakie ma na nich zebrane papiery z przedstawienia na Majdanie.

  Jeśli ma bardzo tłuste papiery, całe umaczane w czosnku, to będzie piździec do tego stopnia, że nie zdziwiłbym się gdyby Putin wystąpił na Majdanie i tam to opublikował głosząc hasło ,,Chwała Ukrainie”.

  0
  • Avatar stary gar

   Na pewno ma czosnkowe papiery, Nudelman i inne “une” je pozostawialy. Teraz Wolodia pogoni “une” razem ze szkopami az di Renu i w tenze sposob rozpierdasi jewrokolchoz, co to “une” zmajstrowaly. Szkoda, ze po drodze ma Polske, ale “une” i w Polsce dupami w grunt wrosly, no to moze te dupy zaczna wylatywac do “unego” kraja i dozyjemy czegos bardziej normalnego niz tych “unych” Sodoma i Gomora. Szkopy tez nas krzyzuja, no to wystarczy; daj Boze uwolnic sie od sk*synkow. Po czem moze i Wolodia sie na tyle oslabi, tak ze w koncu wszystkie zarazy na raz zdechna. Ot co.

   0
 25. A nie mówiłem (tydzień temu) Rada Federacji Rosyjskiej wydała Putinowi zgodę na interwencję na Ukrainie. Jak ja czasem nie lubię mieć racji. UE, NATO, Polska czekają na reakcję do poniedziałku. Urzędnicy są na nartach
  Smoleńsk był potrzebny Putinowi właśnie na takie okoliczności, by nie było żadnego człowieka z jajami po naszej stronie, by wasale się nie wtrącali i mógł z Merkelową przygotowywać nowe rozdanie geopolityczno-gospodarcze. Ta para zbrodniarzy myśli na lata do przodu i podejmuje w odpowiednich momentach konkretne działania.
  Zresztą bardzo szybko się przekonamy, czy ten pakt ma miejsce.
  Romuald Szeremietiew: NATO powinno stworzyć natychmiast regionalne dowództwo złożone z państw zagrożonych sytuacją w regionie i powinien niezwłocznie postać plan działania. Gdy Putin będzie wiedział, że Sojusz Atlantycki jest gotowy i wie co robić wtedy musiałby się opamiętać.
  >>>
  Moim zdaniem (TP) Polska w tej sytuacji powinna ogłosić mobilizację i powinny być natychmiast tworzone struktury Obrony Terytorialnej Kraju. A co najmniej powinna zostać rozdana broń Polakom. Wystarczy bowiem, że wypchnięci przez Rosjan Banderowcy lub szerzej Ukraińcy postanowią przegrupować się w Przemyślu, lub Ukraina zażąda jakiejkolwiek pomocy od nas, albo Rosja zażąda opowiedzenia się po jakiejś stronie, wtedy albo przez Ukrainę albo przez Rosję (w zależności od naszej decyzji) możemy zostać uznani za wroga.
  Nikt przecież nie może przewidzieć czy z czasem Ukraińcom lub Putinowi nie będzie zależało na umiędzynarodowieniu wojny. Zwłaszcza Ukraińcom.
  Naprawdę zacząłem się bać o najbliższych i Polskę.

  0
  • Avatar dfre

   przesada
   dla polakow glownym
   problemem beda uchodzcy
   obciaza nam budzet tak jak sankcje gospodarcze

   oraz spowoduja doplyw darmozjadow
   pokroju michnika i urbana

   ktorych to w polsce na utrzymaniu mamy jak zawsze
   od upadku I rp pod dostatkiem

   0
  • Dobre? co: W sprawie tego, co dzieje się na Krymie, powinniśmy działać powściągliwie. Jeśli Rosjanie wyjdą poza Krym, powinniśmy odpowiedzieć zbrojnie – powiedział J. Łucenko, komentując przyjęcie przez Rosyjską Radę Federacji wniosku Władimira Putina o użycie rosyjskich sił zbrojnych na terytorium Ukrainy. Świat się trzęsie a na Ukrainie już po wojnie. “Jak wyjdą poza Krym”…Jeśli Rosjanie wyjdą poza Krym, powinniśmy odpowiedzieć zbrojnie …….a jak będą szli nocą i kanałami Łycenko? I wyjdą wam na Majdanie? Powinniśmy na ten czas “niepokoju” całkowicie zamknąć wschodnią granicę Polski, od Obwodu Kaliningradzkiego aż po Ukrainę, obstawić tamte tereny wojskiem i nie wpuszczać nikogo bez Polskiego obywatelstwa. Ciągle powtarzają że Ukraina jest suwerennym państwem – niech więc Ukraina rozwiązuje sama swoje problemy, sami powiedzieli, że zdołają odeprzeć atak w razie czego. To nie nasza wojna! Ryży z ferajną już robi pod siebie. Obawiam się, że działania szeroko rozumianego Zachodu ograniczą się do utrzymanych w ostrym tonie not dyplomatycznych. Czyli działań prawie tak skutecznych, jak papieskie apele o pokój.

   0
  • Putin ma gotowe czołgi. Tusk “apeluje” i “będzie rozmawiał” Wojska rosyjskie gotowe są do ataku na Ukrainę, Władimir Putin ma oficjalną zgodę na inwazję, politycy PiS wzywają do natychmiastowych działań, a premier Donald Tusk ogłosił dzisiaj popołudniu: “w obliczu zagrożeń musimy być solidarni z tymi, którzy odczuwają uzasadnione obawy”.

   – Dzisiaj obywatele państwa ukraińskiego muszą dowiedzieć się, że mają prawdziwych przyjaciół. (…) W obliczu zagrożeń musimy być solidarni z tymi, którzy odczuwają dzisiaj uzasadnione zagrożenie i obawy – powiedział Tusk.

   – Trzeba bardzo wyraźnie dać sygnał, że Europa i świat nie będą tolerowały żadnych aktów agresji czy interwencję – dodał.

   Podkreślił, że wobec wydarzeń dotyczących Ukrainy “musimy mocniej niż do tej pory współpracować tutaj w Polsce”.
   – Takie sytuacje wymagają szczególnej solidarności i jedności Polaków – powiedział premier.

   – Będę apelował do partnerów w Europie, aby presję na rzecz utrzymania pokoju wywierano nie na Ukrainę, a przede wszystkim na Rosję – powiedział premier Donald Tusk. Jak zapowiedział, będzie dążyć do zwołania Rady Europejskiej oraz Północnoatlantyckiej.

   – Zadaniem międzynarodowej opinii publicznej, Unii Europejskiej, całej wspólnoty Zachodu jest skuteczne wywarcie presji na tych, którzy chcieliby złamać gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy – powiedział premier.

   Podkreślił, że “dzisiaj nie powinniśmy wywierać presji na Ukraińców i Ukrainę”.
   – W ostatnich dniach i godzinach widać, że władze Ukrainy zachowują się odpowiedzialnie i nie prowokują żadnego z konfliktów ani zdarzeń, jakich jesteśmy świadkami na Krymie i w niektórych innych regionach Ukrainy – zaznaczył.

   – Dlatego będę apelował do moich partnerów w Europie, aby presję na rzecz utrzymania pokoju wywierano nie na Ukraińców, a przede wszystkim na Rosję, bo ten aktor wydarzeń zdaje się być dzisiaj zainteresowany niestabilną sytuacją w tej części świata – powiedział Tusk.

   – Wiem, że będę musiał przełamywać opory u niektórych naszych partnerów w Europie, ale jest rzeczą bardzo ważną w obliczu tych zdarzeń i komunikatów, jakie płyną dzisiaj z Ukrainy, z Krymu, z Rosji, aby Europa była solidarna i jednolita w swoich działaniach – uznał.

   Podkreślił też, że będzie apelować o jak najszybsze zwołanie nadzwyczajnej Rady Europejskiej.

   Donald Tusk będzie rozmawiał z prezydentem Bronisławem Komorowskim na temat rozwoju sytuacji na Krymie. W spotkaniu wezmą udział również ministrowie spraw zagranicznych Radosław Sikorski i obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

   0
   • Sukces – twarde stanowisko Tuska !!!

    Podczas narady z Siemoniakiem podjęto decyzję o PILNYM WZMOCNIENIU JEDNOSTEK WOJSKOWYCH! Zaraz po niedzieli zostanie rozpisany nowy przetarg na zatrudnienie dodatkowych FIRM OCHRONIARSKICH do pilnowania resztek koszarów wojskowych których do tej pory nie udało się jeszcze rozkraść lub zlikwidować. Szczególnie w okolicach graniczących z REGIONEM KALININGRADZKIM, gdzie istnieje realne niebezpieczeństwo że Putin bez użycia ciężarówek i transporterów, lecz za pomocą wynajętych w Kaliningradzie i Bałtijsku taksówek przerzuci wystarczającą ilość wojsk do opanowania Gdańska…
    Donald Tusk zaapelował też o jak najszybsze (jak się wyśpią po łykendzie) kolejne już pewnie 50-te zebranie euronierobów w sprawie Ukrainy…
    Również Bronisław Komorowski w rozmowie z van Rompuem wyraził po raz 63-ci swoje NAJWYŻSZE ZANIEPOKOJENIE… W celu zdestabilizowania rosyjskiej blokady lotniska w Sewastopolu zamierza się przeprowadzić operacje dywersyjną – zrzucenie na spadochronie Protasiewicza i jako wsparcie Trynkiewicza wraz z ochroną. Dodatkowo wprowadzone będą sankcje wobec Putina, takie:
    Unia wprowadzi sankcje, których nie zdążyła zaaplikować Janukowyczowi.
    Będzie to ZAKAZ WĘDZENIA KIEŁBAS NA TERENIE CAŁEJ ROSJI, i zakaz połowów Dorsza na Morzu Czarnym…To tyle na temat bezsilności donalda i uniokompanów…

    0
  • Na specjalnym posiedzeniu Rady Federacji Rosyjskiej trwa dyskusja nad wnioskiem Władimira Putina. Najprawdopodobniej zostanie udzielona zgoda na użycie sił zbrojnych na Ukrainie.

   Nie trzeba być jasnowidzem, by przewidzieć, co będzie działo się dalej: następnym krokiem tych banderowców i ludzi, którzy nie uznają żadnej władzy, będzie przejęcie wschodu Ukrainy: Donbas, Donieck itd… To część, gdzie mieszkają głównie etniczni Rosjanie. (…) Przeleje się ogromna ilość krwi. Wiecie, co się dzieje na Krymie – jesteśmy zobowiązani, by obronić Krym i ludzi, którzy bronią patriotyzmu i wartości moralnych. W żadnym wypadku nie możemy oddawać Krymu. Mówmy otwarcie: jeśli ta dżuma ogarnie Krym, to Flota Czarnomorska nie będzie tam mogła stacjonować, unieważnią umowy i powiedzą „won”. Jeśli chodzi o Amerykanów czy innych Szwedów… Wszystko to czynione jest pod pozorem demokracji. Rozgromili Irak, Syrię – wszystko to pod pozorami demokracji. Dlatego to nie jest stosowanie podwójnych standardów, to cynizm. Musimy być przygotowani na to, że napuszczą na nas wszystkie psy. Proponuję przyjąć wniosek prezydenta. (…) Brunatna zaraza przejęła Kijów

   – mówił deputowany Nikołaj Ryżkow, ostatni premier ZSRR.

   Inny dodawał:

   Po obu stronach granicy mieszkają krewni, przyjaciele. (…) 144 tys. Ukraińców już wyjechało do Rosji. Większość z tych osób rozumie, co tam się rzeczywiście działo w Kijowie, czyli przejęcie władzy. Można powiedzieć, że jeśli wydamy zgodę na wprowadzenie sił zbrojnych, to oczywiście dla mnie, dla nas, zacznie się finansowy etap pracy, czyli zapewnienie środków na przeprowadzenie tych działań. Trzeba pomóc finansowo Krymowi i Ukrainie. Mamy czego bronić przed faszyzującymi politykami! Cierpliwość się kończy

   – grzmiali deputowani. Oświadczenie Władimira Putina zawiera słowa “nadzwyczajnej sytuacji na Ukrainie” oraz “zagrożonym życiu obywateli Rosji”. Wojska rosyjskie miałyby pomóc zapewnić “normalizację sytuacji politycznej w tym kraju”.

   0
 26. Tym bardziej, że prawdopodobnie Majdanowcy byli szkoleni w Polsce i na Litwie przez firmę z Izraela.

  0
  • IAR: Rada Federacji żąda odwołania ambasadora Rosji w USA.

   Uważam, że słowa amerykańskiego prezydenta to jawne zagrożenie, przekroczył czerwoną linię i obraził naród rosyjski

   – mówił w Radzie Federacji wiceszef izby Jurij Worobiow.

   Powiedział również, że “bojownicy z kijowskiego Majdanu byli szkoleni za pieniądze na Litwie i w Polsce, a teraz chcą wedrzeć się na wschodnie rejony Ukrainy i na Krym”.

   0
  • Kiedy Ukraińcy wydadzą Iwana Rybczuka mieszkającego w Gruszówce i szczycącego się orderami za ludobójstwo na Polakach, mi. in. za przerżnięcie kobiety piłą? Ten człowiek żyje! Został skazany na kilkanaście lat więzienia, wyszedł po kilku, po czym został “bohaterem” Ukrainy i szerzy ukraiński fanatyzm nacjonalistyczny.

   [“Mamusia nie mogła uciekać. Postanowiłem z nią zostać. Jeden z Ukraińców trzymał mnie za rękę, a trzech położyło matkę na ziemi i zaczęło ją przerzynać! Jak bluznęła krew, mama krzyknęła – Wacek uciekaj! – Wyrwałem się tym bandziorom i zacząłem uciekać. Strzelali za mną, ale nie trafili. Twarze ukraińskich morderców , którzy przeżynali mamę piłą, zapamiętałem na całe życie! Wciąż w moich uszach rozbrzmiewa krzyk mordowanej matki. Niektórych ze zbirów zadających jej śmierć w męczarniach rozpoznałem. Jeden z nich Iwan Rybczuk żyje jeszcze i mieszka w Gruszówce. To on przeżynał matkę piłą.” – wspomina Wacław Gąsiorowski]

   0
 27. Może ktoś dobrze rozeznany w wojskowości wypowie się, ale najszybciej to mogły by przylecieć do Polski z Ramstein amerykańskie myśliwce i bazować w pobliżu Okręgu Kaliningradzkiego. Z odpowiednim uzbrojeniem do ataku na stacjonujące tam wojska rosyjskie. Groźby jęzorem amerykańskim czyli odgłos paszczą wzbudza moją wesołość jak odpowiednia sena w “Rejsie”. Polska oczywiście powinna gotować się na najgorszy wariant, to jest racjonalne zapobieganie przecież. Reaktywna OC w tej chwili to chyba tylko Straż Pożarna, tworzenie struktur OTK oczywiście też, tyle że czasu trzeba a nie wiadomo czy jest.
  Jeżeli rzeczywiści jest pakt Angela – Władymir, to do poniedziałku tylko mielenie jęzorami będzie i z Niemiec nawet paralotnia do nas nie przyleci. Sobota szabes, niedziela msza (nawet ta świecka 😉 ) tak więc ten “cywilizowany” świat dekadencją tknięty oddaje punkty Rosji. Tyle, że tym razem, w odróżnieniu do sytuacji z II WŚ, to Rosja oszuka Niemcy, to na to wygląda całkiem. Może nie uderzą militarnie, wystarczy że nie dotrzymają uzgodnionego paktu i kto im co zrobi?
  No, zostaje jeszcze zerwanie umów o dostarczanie gazu, ropy do Europy. Zobaczymy.

  0
  • Pożyjemy, zobaczymy. Ponieważ armii nie mamy, zmieści się na basenie narodowym, która w porywach wynosi ok. 90000/całe siły zbrojne 38 mln państwa(sic!!!) gdzie na oficera, podoficera przypada 0,43 żołnierza(sic!!!), gdzie nasze F16 w razie konfliktu są nieużyteczne z braku uzbrojenia i kodów swój /wróg, do dziś nam nie udostępnionych z powodu dużej liczby sowieckich szpionów w wojsku. Nawet nie jesteśmy w tanie uzbroić pospolitego ruszenia w razie czego, no i nie ma kto walczyć, bo nie te spedalone cherlaki, lub sterydowe karki bez wydolności fizycznej, które gną się pod kałachem, nie mówiąc już o innej cięższej broni, o bieganiu kilometrów w pełnym rynsztunku nie ma mowy, to czarno to widzę. Pozdrawiam.

   0
  • Władze w Waszyngtonie wciąż milczą. Ani prezydent Obama ani szef dyplomacji Kerry nie zajęli żadnego stanowiska ws. Ukrainy.

   Przedstawiciel administracji USA poinformował jedynie, że zespół doradców prezydenta USA Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego spotkał się w sobotę, by omówić sytuację na Ukrainie i ewentualne działania polityczne, jakie może podjąć Biały Dom – poinformował przedstawiciel administracji USA.

   W spotkaniu z prezydentem uczestniczył minister obrony Chuck Hagel, szef CIA John Brennan, przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generał Martin Dempsey i koordynator amerykańskich służb wywiadowczych James Clapper.

   0
  • JewroUnię tylko na to stać co było do przewidzenia: Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton potępiła działania Rosji w związku z sytuacją na Krymie. “To nieuzasadniona eskalacja napięć” – oświadczyła Ashton, apelując do Rosji, by nie rozmieszczała wojsk na terytorium Ukrainy.

   “Potępiam dzisiejszą decyzję Rosji w sprawie użycia sił zbrojnych na terytorium Ukrainy. To nieuzasadniona eskalacja napięć. Dlatego wzywam Federację Rosyjską, by nie rozmieszczała wojsk, ale przedstawiała swoje racje za pomocą pokojowych metod” – oświadczyła Ashton.

   Dodała, że jakiekolwiek ruchy, akcje i stacjonowanie wojsk musi być zgodne z prawem międzynarodowym i zobowiązaniami, wynikającymi szczególnie z Karty Narodów Zjednoczonych oraz Aktu Końcowego OBWE, a także z Memorandum Budapeszteńskiego z roku 1994 oraz dwustronnych umów, w tym regulującej stacjonowanie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej na Krymie.

   0
  • Way to use the internet to help people solve premsobl!

   0
 28. W związku z niedotrzymaniem przez Ukrainę zobowiązań dotyczących regulowania należności za gaz nie ma sensu przedłużania na II kwartał porozumienia o obniżeniu ceny surowca – oświadczyło źródło w ministerstwie energetyki Rosji, cytowane przez agencję Interfax.

  “Ukraina nie opłaca bieżących rachunków za gaz po obniżonej cenie. Wciąż nie uregulowała też długu za 2013 rok. Jeśli tak będzie dalej, to jaki będzie sens przedłużania porozumienia o dostawach paliwa po obniżonej cenie? Nie będzie żadnego” – oznajmił rozmówca rosyjskiej agencji.

  Przedstawiciel resortu energetyki przypomniał, że umowa o obniżeniu ceny powinna być przedłużana co kwartał. “Będzie głupotą i błędem przedłużenie porozumienia na II kwartał 2014 roku” – podkreślił.

  Wcześniej również Gazprom dał do zrozumienia, że Ukraina może nie utrzymać zniżki na gaz. “Według stanu z 1 marca przeterminowana należność Ukrainy wynosi 1,55 mld dolarów. Dług jest ogromny – tak za ubiegły rok, jak i za bieżące dostawy” – oświadczył rzecznik rosyjskiego koncernu Siergiej Kuprijanow.

  0
 29. Oto początek tytułu, artykułu w NaTemat “NATO grzmi na… Twitterze, mocarstwa milczą.” Jak zwykle, nic dodać, nic ująć. No i do czego doprowadziło bezmyślne działanie opozycji? Otworzyła puszkę pandory, kilku watażków z tej opozycji, naiwnie wierzyło, że Rosja bez walki, odda swoje wpływy na Ukrainie. A było do przewidzenia, że tak się stanie, że po odsunięciu od władzy Janukowycza, Moskwa będzie chciała dalej swoje wpływy w tym regionie utrzymać, nawet zbrojnie. Natomiast śmiać mi się chce z gróźb Obamy, taaa już to pokazał z Syrią, tutaj nie będzie inaczej, ani Waszyngton, a tym bardziej Bruksela, nie będzie zadzierać z Putinem, szczególnie przy bardzo dobrych stosunkach niemiecko – rosyjskich. A że Niemcy, mają decydujące zdanie w UE, Kijów, będzie zdany na siebie i w konsekwencji, będzie musiał pójść na ustępstwa wobec silniejszego sąsiada. Zresztą, Putin nie musi używać nawet wojsk, żeby przywrócić porządek na Ukrainie, wystarczy, że użyje ekonomicznych narzędzi. Tak więc, ta rewolucja może trwać o wiele krócej, niż ta pomarańczowa. Wiedziałem, że tak będzie już w czasie Olimpiady. Musiał odczekać tydzień, by nie popsuć wrażeń sportowych. Ot Rosyjska normalka. A kto by nam pomógł, gdyby uchwała objęła Polskę? NIKT!

  0
 30. 17 reaktorów atomowych Ukrainy może być zagrożone bombardowaniem, większość z nich znajduje się w okolicy granic z Polską. Doktryna wojenna Rosji przewiduje paraliż informacyjny (telekomunikacja), energetyczny i spektakularny (wywołanie skomplikowanego stanu zagrozenia na wrogim terenie) w przypadku wiekszego oporu niż tolerowany

  0
  • Avatar dfre

   bez paniki
   rosjanie nie chca spalonej ziemi
   pierwsze co zabezpiecza to glowne centra gospodarcze
   przyszlej federacyjnej republiki

   po co mieliby niszczyc swoja wlasnosc ?

   0
  • NATO, UE – nie maja czasu bo weekend, nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. A mędrcy z Europy działają celowo opieszale, aby nie wywołać retorsji rosyjskich i dlatego “piorunem” zwołują na poniedziałek, dnia 3 marca 2014 r. ministrów spraw zagranicznych, gdy powinno być ono zwołane juz w sobotę tj.1 marca 2014 r. Widać, że JewroUE na Ukrainie nie zależy, a Rosja i Putin grają o wszystko tj.o życie. Jedno jest pewne wystarczy zakręcić kurek z gazem i JewroEuropa leży i kwiczy, nie trzeba żadnych wojsk. Putin wie, że elity zachodu są próżne i chciwe. Wie, że mają swoje tłuste dupy głęboko posadowione w skórzanych fotelach rezydencji. Wie, że to na czym im tak najbardziej zależy to święty spokój i pomnażanie własnego kapitału. Wpompowanie bilionów dolarów w system prywatnej bankowości ma dla elit większe znaczenie niźli obrona ludzi chcących wybić się na niepodległość. Putin przytroczył sobie “elity zachodu” i paru tumanów z europy środkowej do siodła na arkanie. Żadne media na całym świecie nie widzą nic złego w oficjalnym korumpowaniu polityków Europy przez Rosję. No bo jak inaczej nazwać zaproszenia Rosjan do Rad Nadzorczych dla wielu ważnych polityków za kwoty np. 100.000 euro miesięcznie? Np. taki Schroeder, były premier Niemiec. Po to go wzięli bo wpływy pozostały i potrafił przeforsować ważne dla interesu Rosji rozwiązania. To prawdziwy demokrata – tak mówił o Putinie ¨wielki¨ niemiecki socjaldemokrata Schroeder. W nagrodę dostał od kagiebisty dobra posadkę w Gazpromie. To jest dobre, były kanclerz Niemiec zostaje zatrudniony przez cara Rosji. Przykład degrengolady europejskiej lewicy. Ale Schroeder nie był w swej opinii odosobniony. Urok Putina działał na wielu. Również w Polsce. Pożytecznych idiotów jest w Polsce niestety bardzo dużo. Słabości do Władimira Władimirowicza uległ także nasz premier Tusk i p.rezydent namiestnik cara w Warszawie . Ale ta miłość okazała się nieodwzajemniona. Car Putin wykorzystał ich i porzucił jak zużytą chusteczkę. Koszta tej miłosnej afery premiera okazały się straszne dla Polski. Szmal się liczy. to takie mendy, które za pieniądze są w stanie zdjąć łachy i nadstawić się do przerżnięcia. Ja ze swojej strony chcę dodać, że na Putina nie ma co “psioczyć”, ale poniekąd brać z niego przykład. On myśli o swoim imperium, może nawet o Rosji a innych ma w dupie. Zresztą, jak to ktoś już gdzieś zauważył czasy mu sprzyjają. Gdyby na zachodzie rządzili Reagan i Thatcher być może odważyłby się choć to nie takie pewne w dzisiejszych realiach sytuacji na świecie.

   0
   • Oto ich reakcje: Sekretarz stanu USA John Kerry zagroził w sobotę Rosji, że jej wojskowa ingerencja na Krymie “poważnie” odbije się na relacjach USA-Rosja i międzynarodowej pozycji Rosji. Zapewnił, że USA i ich partnerzy na świecie będą wspólnie wspierać Ukrainę.

    Jeśli Rosja nie podejmie natychmiastowych i konkretnych działań, by doprowadzić do złagodzenia napięć, poważnie odbije się to na stosunkach amerykańsko-rosyjskich i pozycji międzynarodowej Rosji

    – oświadczył Kerry w opublikowanym w sobotę wieczorem komunikacie. RB ONZ nie przyjęła rezolucji ws. Ukrainy. Ambasadorzy wezwali do poszanowania suwerenności tego kraju. USA chce wysłania misji mediacyjnej na Krym. Francja chce rozwiązania, które spełni oczekiwania Ukrainy, ale weźmie pod uwagę niepokoje Rosji. Po zakończeniu spotkania ambasador USA przy ONZ Samantha Power powiedziała dziennikarzom:

    Komunikat (Waszyngtonu) dla prezydenta (Rosji Władimira) Putina jest taki – wycofajcie wasze wojska i podejmijmy międzynarodowy dialog.
    Prezydent USA Barack Obama rozmawiał telefonicznie w sobotę z prezydentem Francji Francois Hollande’em i premierem Kanady Stephenem Harperem. “Przywódcy ustalili, że suwerenność Ukrainy i jej integralność terytorialna muszą być respektowane” – podał Biały Dom.

    Przywódcy wyrazili głębokie zaniepokojenie rosyjską interwencją na Ukrainie – poinformował Biały Dom w komunikacie.

    Obama, Hollande i Harper uzgodnili, że będą koordynowali swe działania jak i współpracę z organizacjami międzynarodowymi i podkreślili “wagę jedności wspólnoty międzynarodowej w jej wspólnym poparciu dla prawa międzynarodowego oraz przyszłości Ukrainy i jej demokracji” – głosi oświadczenie.

    Przywódcy zobowiązali się również do wspólnej pracy nad przygotowaniem pakietu pomocowego dla Ukrainy, gdy będzie wdrażała reformy i stabilizowała swoją gospodarkę. Szef Pentagonu Chuck Hagel powiedział w rozmowie z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu, że interwencja Rosji na Ukrainie zdestabilizuje sytuację w regionie i “zagrozi bezpieczeństwu Europy” – poinformował rzecznik Pentagonu admirał John Kirby.

    “Minister Hagel podkreślił, że jeśli sytuacja (na Ukrainie) nie zmieni się, to powstanie ryzyko dalszej destabilizacji regionu, a Rosji grozi izolacja w społeczności międzynarodowej” – poinformował Kirby w komunikacie na temat telefonicznej rozmowy ministrów USA i Rosji.

    Dalsza eskalacja napięcia jest zagrożeniem dla międzynarodowego bezpieczeństwa – dodał rzecznik.

    W komunikacie informującym o trwającej 90 minut rozmowie prezydentów Biały Dom podkreślił też, że “Stany Zjednoczone potępiają militarną interwencję Rosji na terytorium Ukrainy (…), która jest pogwałceniem prawa międzynarodowego”. Komunikat Białego Domu informuje też, że USA zawieszają swe uczestnictwo w przygotowaniach do szczytu G8 w Soczi.

    Według agencji RIA-Nowosti Putin odparł, że Rosja rezerwuje sobie prawo do ochrony swoich interesów i obrony Rosjan mieszkających na Ukrainie.

    Komunikat zamieszczony na stronach internetowych Kremla głosi, że Putin “zwrócił uwagę Obamy na prowokacyjne, zbrodnicze zachowania ultranacjonalistów (na Ukrainie), które są zasadniczo popierane przez obecne władze w Kijowie”.

    Rosyjski prezydent podkreślił, że istnieje realne zagrożenie zdrowia i życia rosyjskich obywateli (…) na terytorium Ukrainy. Władimir Putin powiedział z naciskiem, że jeśli akty przemocy ogarną dalsze, wschodnie regiony Ukrainy i Krym, Rosja rezerwuje sobie prawo do ochrony swoich interesów i obrony mieszkającej tam ludności rosyjskojęzycznej

    – głosi komunikat Kremla.

    0
    • Reakcja JewroUnii, tylko tyle i aż tyle, na to ich tylko stać
     Putin do Obamy: rezerwujemy sobie prawo do ochrony naszych interesów i obrony Rosjan!!! Prezydent USA Barack Obama rozmawiał telefonicznie w sobotę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Według agencji RIA-Nowosti Putin powiedział, że Rosja rezerwuje sobie prawo do ochrony swoich interesów i obrony Rosjan mieszkających na Ukrainie. Prezydent Obama rozmawiał też telefonicznie w sobotę z prezydentem Francji Francois Hollande’em i premierem Kanady Stephenem Harperem.

     “Przywódcy ustalili, że suwerenność Ukrainy i jej integralność terytorialna muszą być respektowane” – podał Biały Dom.

     Przywódcy wyrazili głębokie zaniepokojenie rosyjską interwencją na Ukrainie – poinformował Biały Dom w komunikacie.

     Obama, Hollande i Harper uzgodnili, że będą koordynowali swe działania jak i współpracę z organizacjami międzynarodowymi i podkreślili “wagę jedności wspólnoty międzynarodowej w jej wspólnym poparciu dla prawa międzynarodowego oraz przyszłości Ukrainy i jej demokracji” – głosi oświadczenie.

     Przywódcy zobowiązali się również do wspólnej pracy nad przygotowaniem pakietu pomocowego dla Ukrainy, gdy będzie wdrażała reformy i stabilizowała swoją gospodarkę.

     0
 31. bez przesady. poprosic NATO i wojska amerykanskie o posilki na Poludniowo-Wschodnia Polske. tkanka amrykanska bedzie czesciowym zabezpieczeniem. dodatkowo wzmocnic wojska na granicy bialoruskiej, rosyjskiej i… litewskiej dla pewnosci. to generalna proba dla NATO. obronic polskie granice, przed przedostaniem sie wojny bizantyjskiej za Zachodnie granice. heh.

  0
 32. Mapa – STATYSTYKA BYŁEJ JUŻ “Ukrainy” KTO głosował za Yanukowiczem i nacjonalistą Juszczenka Podaję link internautom do wiadomości z dosyć dokładną mapą BYŁEJ Ukrainy z danymi statystycznymi KTO i JAK głosował w wyborach prezydenckich w 2004r. To znaczy kto GDZIE głosowano na umiarkowanego polityka Yanukowicza a gdzie na ukraińskiego NACJONALISTĘ Juszczenkę. Trudno określić jak wiarygodne są te dane, ale ta Mapa jest w pewnym sensie ODZWIERCIEDLENIEM nastrojów pro-ukraińskich i pro-rosyjskich na terytorium BYŁEJ Ukrainy, która jest na etapie ROZPADU spowodowanego przez brutalne MIESZANIE się w wewnętrzne sprawy Ukrainy przez bandytów z Waszyngtonu i skorumpowany bezkarnych ZŁODZIEI z tzw. “unii europejskiej”, którzy OBRABOWALI polskich obywateli, a potem PODPUŚCILI Ukraińców, aby ich też RABOWAĆ jak Polskę: https://pbs.twimg.com/media/Bhpj_Y-CEAEGMR2.png Tą Mapę znalazłem na stronie ważnej dla izraelitów ich gazety HAARETZ:

  http://www.haaretz.com/news/world/1.577286

  Warto też zapoznać się z z cyniczna bezkarną BRUTALNOŚCIĄ bandytów z Waszyngtonu, którzy za pomocą żydowskiej ludobójczej organizacji CIA podeptali Konstytucję USA i też OBRABOWALI 95% sterroryzowanego PRZECIĘTNEGO społeczeństwa amerykańskiego:
  CIA – co powinieneś o nich wiedzieć! http://www.youtube.com/watch?v=Eu4oiBqRFJc Ludobójcza CIA opanowana przez mafie żydowską w USA opłacana z budżetu OKRADANEGO amerykańskiego podatnika dziale WYŁĄCZNIE na rzecz czyli w interesie kilkudziesięciu rodzin żydowskich z amerykańskim obywatelstwem, którzy stali się NOWOBOGACKIMI “amerykanami”, czymś w rodzaju najwyższej KASTY w USA, którzy z wyrachowanym zupełnym cynizmem zbankrutowali to USA, okradli pozostałych przeciętnych obywateli, za pomocą specjalnie UPRZYWILEJOWANEGO bezkarnie “ustanowionego prawa” dla pierwszej KATEGORII obywateli to znaczy dla “żydowskiej magnaterii” jako jedynej NAJWYŻSZEJ KASTY z obywatelstwem amerykańskim żyło się w przepychu w USA, a na resztę obywateli USA plują uznają ja za PLEBS. Ta NOWOBOGACKA obecna magnateria „amerykańska” czyli ta NAJWYŻSZA KASTA obywateli, których NIE obowiązuje ustanowione prawo oraz Konstytucja USA, osłania się flagą amerykańską oraz jej używają do wycierana swoich zgnojonych zakrwawionych buciorów. Oczywiście to wywoła w już w NIEDŁUGIM czasie POTĘŻNY KONFLIKT społeczny w USA, który najprawdopodobniej będzie bardzo krwawy ale FAŁSZYWIE tłumaczony dla światowej opinii publicznej jako NIBY konflikt „rasowy” pomiędzy białymi, czarnymi lub kolorowymi obywatelami USA, kiedy to zakończy się kadencja prezydencka czarnego obecnego prezydenta wampira FRANKENSZTAJNA i czarni obywatele ameryki zaczną być usuwani z rządowych cieplutkich posad w czasie następnej ZMIANY ekipy rządzącej w USA.

  0
 33. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Mr. Pablo3
  😎
  .
  Przygotowania do wojny konwencjonalnej cara pulkownika Putina trwaja juz od kilku lat wiec nie oczekuj cudu poza konfliktem nuklearnym ale i to jest prawdopodobne.Wystarczy obejrzec zdjecia szalasu Wladymira, dostepne w sieci . Cena jeden mlliard baksöw ? troche drogo jak na taka hacjende.
  Pulkownik to msciwy facet, , dumny wojownik i nie odpusci Ukraincom a co do Polaköw ..
  10.04.2010. plus awionetka z generalami..
  .
  Max Otto von Stirlitz

  0
  • Ukraina ma w porównaniu z rosyjską bardzo słabą i uzbrojoną w przestarzały posowiecki sprzęt w połowie bezużyteczny złom z którego pobiera się części, armię, lotnictwo i taką samą marynarkę wojenną już praktycznie bez swoich portów i baz zaopatrzenia, zależną od rosyjskich dostaw i chęci, więc nie muszę pisać jak by się skończyło ewentualne starcie, w dodatku armia jest tak samo podzielona, jak mieszkańcy Ukrainy, a więc jej wartość bojowa jest bardzo niska. Dlatego więc do konfliktu zbrojnego nie dojdzie, bo to by się skończyło katastrofalnie dla Ukrainy, zwłaszcza że Rosjanie zadbają o to, aby to Ukraina rozpoczęła otwarty konflikt, co tym bardziej będzie stawiać Ukraińców w bardzo niekorzystnej sytuacji. Najbardziej więc prawdopodobny scenariusz to oderwanie się Krymu, a później innych wschodnich regionów od Ukrainy na drodze powiedzmy w miarę pokojowej. Za Sewastopol jak za Gdańsk, nikt nie będzie chciał umierać – zapraszam do lektury http://pochwalony.eu/?p=1077

   0
  • Rozmieścić siły NATO na polskiej granicy? “Nie jesteśmy w stanie ocalić Ukrainy” Obama powinien zareagować stanowczo i zasugerować NATO rozmieszczenie sił na granicy polsko-ukraińskiej – mówi James F. Jeffrey w rozmowie z “The New York Times”. Jeffrey był zastępcą doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta G.W. Busha podczas wojny w Gruzji w 2008 roku.

   Według Jeffrey’a rozmieszczenie sił Sojuszu Północnoatlantyckiego nie miałoby służyć faktycznym działaniom wojennym na Krymie, ale “wyznaczeniu linii”. – Nie jesteśmy w stanie ocalić Ukrainy w tym momencie. Jedyne co możemy zrobić, to uchronić sojusz – ocenił były doradca Busha.

   0
 34. Avatar Art

  Dziś w CNN pani zapytana o Ukrainę i Rosję odpowiedziała: no cóż,kiedy szliśmy na Irak Rosjanie nie byli zadowoleni,ale na tym się skończyło.Więc?Dała do zrozumienia,że na nie zadowoleniu Murzynka się skończy.Więc Putin ma wolną rękę.Chyba dwa tygodnie temu w klubie Ronina przemawiał Targalski.W szybkim monologu wypsnęło się gościowi,że gdy nastąpią “zmiany geopolityczne”, to wtedy wszystko jest możliwe.Ktoś przytomny z sali zapytał co też on miał na myśli mówiąc o “zmianach geopolitycznych”?Tylko zabełkotał,ale nie odpowiedział.A więc czosnkowi wiedzą,że coś jest przygotowywane,ale wiedzą dla siebie.

  0
 35. Coś ci Ukraińcy nie chcą umierać za żydobanderowców w Kijowie
  i swobodną Ukrainę, coś nie tak z tym hasłem chwała hierojom? dane na dziś z godź:13:39 Rosyjscy żołnierze opanowali ukraiński dywizjon obrony przeciwlotniczej w Sewastopolu – poinformowało agencję Interfax-Ukraina źródło w ukraińskich siłach zbrojnych.

  Jak podało źródło, rosyjscy żołnierze przyjechali ciężarówką Kamaz bez rejestracji i oświadczyli, że otrzymali rozkaz ochraniania ukraińskiej jednostki wojskowej, ale potem ją okrążyli i grożąc użyciem broni wdarli się na jej terytorium.

  Obecnie sprzęt wojskowy i broń w jednostce są pod kontrolą rosyjskich żołnierzy. Żołnierze ukraińscy zostali rozbrojeni.

  0
 36. Oto co całe NATO na to: Ambasadorowie państw NATO mają wspólne oświadczenie ws. Krymu. Ale jeszcze go nie pokażą(SIC! czyżby się wstydzili swej niemocy?) Nadzwyczajne posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej, zwołane w Brukseli w związku z napiętą sytuacją na Krymie, zakończyło się w niedzielę po blisko pięciu godzinach obrad. Około godz. 18 zaczęło się spotkanie komisji NATO-Ukraina. Rezultatem spotkania ambasadorów państw sojuszu jest wspólne oświadczenie na temat działań militarnych Rosji na Krymie. Treść dokumentu zostanie jednak opublikowana dopiero w najbliższych godzinach.

  Według źródeł dyplomatycznych jak na razie jest mało prawdopodobne, by sojusz podjął stanowcze decyzje w związku z kryzysem na Krymie, w tym aby zdecydował się na zamrożenie dialogu w ramach Rady NATO-Rosja (NRC). W 2008 roku, gdy rosyjskie wojska weszły do Gruzji, NATO zdecydowało się na zamrożenie kontaktów z Rosja, ale krok ten nie okazał się skutecznym środkiem nacisku wobec Moskwy. Współpracę w ramach NRC wznowiono po półtora kroku. – to tyle i aż tyle dało to jak widać jałowe posiedzenie, było do przewidzenia przez samodzielnie myślących.

  0
  • Mamy sprawców masakry na Majdanie. Według ujawnionych danych w tym materiale filmowym masakra na Majdanie skutkująca śmiercią po obu stronach barykady około 100 osób jest efektem działanie na Majdanie snajperów –prowokatorów z brygady “Jericho” ze specnazu Izraela działającej w myśl rytualnej zasady “Lepszego z Goim zabij”…. Снайпера-провокаторы из бригады “Иерихон” спецназа Израиля, убивали лучших гоев ритуально. https://www.savetubevideo.com/?v=QOx5TZmVlpM

   0
   • Dodam, że bardzo podobną metodę strzelania do demonstrantów przez zagranicznych snajperów zastosowano dwa razy w Egipcie i na początku rozróby w Syrii.

    0
 37. Choć nie z mojej bajki oceniam na trzeźwo, że Putin jest trzeźwiejszy niż wszystkie mądre głowy zachodniej Europy co widać, słychać i czuć. Robi co chce a reszta gapi się i pomrukuje od poniedziałku do piątku. Nie dość, że Polską rządzą skundlone chamy durnie i nieudaczniki to jeszcze takie same nieudaczniki chamy i tumany rządzą UE. Tu i tam to są najgorsze miernoty, tumany i nieudaczniki. Kundle na smyczy obcych państw, służb, korporacji. Te kundle potrafią tylko służyć, aportować, siadać i ujadać na polecenie swojego pana. Powstań narodzie, zerwij kajdany, wsadź do więzień tych zdrajców, kundli i chamy. Tylko tak wolność i godność odzyskamy. Putin wie, że Obama wie, że on Putin ma rację. Dziwię się, że w Polsce przymyka się oczy na to co widać na YouTube: Ukraina jest o połowę biedniejsza niż Polska – skąd ci demonstranci na Majdanie mają wyposażenie (ochraniacze i kamizelki kuloodporne, hełmy) za ok. 2000 dolarów? Der Spiegel podaje, że w skład rządu zamachowców weszli ministrowie z “prawicowo ekstremistycznej” (żeby nie przyznać racji Putinowi i nie napisać: faszystowskiej) partii, która powstała jako “Socjalistyczno-Narodowa Partia Ukrainy”, ale przemianowała się na “Swoboda”, a jej trzyosobowa delegacja przebywała w maju 2013r. w gości frakcji neofaszystowskiej NPD w parlamencie krajowym w Dreźnie, RFN. Ta współtworząca rząd zamachowców “Swoboda” oficjalnie utrzymuje, że ukraińska Dywizja Waffen-SS “Galizien” to nie było nic złego, lecz walka na froncie przeciwko ZSRR, że naród to “wspólnota połączona krwią i duchem” (co wyklucza Rosjan, Tatarów itp.) itd. Faszyści wystawiają kilku ministrów, wicepremiera, Prokuratora Generalnego. Sekretarzem Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, czyli koordynatorem tajnych służb Ukrainy, został Andrij Parubi, który przeszedł od faszystów do Partii Ojczyźnianej J. Timoszenko, a stanowisko dostał, bo na Majdanie wykazał się jako “Komendant”. – w: “Die fatalen Fehler der Regierung in Kiew”, Spiegel Online z 03.03.2014 Władimir Putin nagle uległ przemianie i z męża stanu przeistoczył się niemal w wilkołaka. W mediach trwają dywagacje, że oszalał, ma raka mózgu, a przynajmniej wypomina mu się przeszłość w KGB, jakież to nieeleganckie… Bo jeszcze nie tak dawno, raptem parę miesięcy temu był przyjmowanym na europejskich salonach, zgłoszonym nawet oficjalnie do Pokojowej Nagrody Nobla wybitnym Przywódcą. Czytaj więcej >> http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4812

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816