PRAWO
Like

Więzień polityczny III RP

03/08/2016
1008 Wyświetlenia
7 Komentarze
3 minut czytania
Więzień polityczny III RP

Zygmunt Miernik, zwany też „tortowym” z racji „zamachu” dokonanego na sędzię Annę Wielgolewską w czerwcu 2013 roku trafił do więzienia. Tym samym stał się ostatnią ofiarą stanu wojennego. Miejmy nadzieję, że ostatnią.

0


 

SONY DSC

Zygmunt Miernik wie, o co chodzi. Tak samo, jak wszyscy, którzy od lat już obserwują walkę wymiaru sprawiedliwości z człowiekiem, który ośmielił się zakpić z sędziów.

Mówi:

 

SONY DSC

 Happening nie powinien podlegać karze. Moja kara jest więc formą zastraszenia społeczeństwa. Zawiasy dostają ludzie odpowiedzialni za śmierć tysięcy ludzi. Przecież nie chodzi tylko o Jaruzelskiego, Kiszczaka i Kociołka. Są też inni, którzy powinni stanąć przed sądem. A może powinno się powołać specjalną komisję, która wyjaśni kto chroni zbrodniarzy komunistycznych i w jakim celu?  (…)W moim przypadku okazało się, że domaganie się prawdy podlega karze więzienia. Gdyby nie mój happening w sądzie, to Kiszczaka długo czekałby jeszcze na wyrok. Sprawę rozwiązała jego śmierć, ale pogrzeb tego człowieka odbywał się z honorami. My walczyliśmy o Polskę z orzełkiem w koronie, a dziś idziemy za to do więzień. Walczyliśmy o to, by zrzucić z pomników zdrajców, a potem słyszymy, że tym zdrajcom nadaje się honorowe obywatelstwa miast. To zwykła kpina. Domagamy się, by w końcu oddać cześć i chwałę bohaterom, a okazuje się, że jesteśmy traktowani przez państwo jak wrogowie.

http://wpolityce.pl/polityka/303093-zygmunt-miernik-jestem-wiezniem-politycznym-moja-kara-jest-wiec-forma-zastraszenia-spoleczenstwa-nasz-wywiad?strona=1

 

Rzucenie tortem, a więc czytelne dla wszystkich zrównanie sprawy sądowej z komedią slapstickową, zostało jednak uznane przez m.in. KRS za stosowanie przemocy.

A to z kolei mogłoby wyłączać Zygmunta Miernika spod zakresu artykułu 107 kodeksu karnego wykonawczego, stosowanego wobec więźniów sumienia, a więc i politycznych.

 

Jako żywo nasuwa się analogia. Mateusz Birkut* za czasów tzw. ciężkiej komuny był skazany za zamach na władzę ludową za pomocą…. kiełbika.

 

Taka ryba, jak ktoś nie (ko)jarzy.

 

SONY DSC

Miernik natomiast zamachnął się na władzę sądowniczą za pomocą tortu.

 

2 sierpnia ok. godziny 14 za ten czyn, który za kilkanaście lat będzie symbolem terroru państwa tak samo, jak birkutowy kiełbik, Zygmunt Miernik rozpoczął odsiadkę.

 

Bo trzecia władza, chowana przez prawie pokolenie przed jakąkolwiek krytyką, nade wszystko boi się śmieszności.

 

Zygmunt „Tortowy” Miernik jest tym, który pierwszy głośno zakrzyknął to, co widzą pozostali:

Król jest nagi!

 

Środowiska patriotyczne występują do Prezydenta o ułaskawienie Zygmunta w rocznicę powstania „Solidarności”.  **

SONY DSC

 

 

3.08  2016

 

___________________________________________________

* „Człowiek z marmuru”

** 31 sierpnia

SONY DSC

SONY DSC

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

 1. Avatar Patryk

  Na miejscu Pana Miernika nie występowałbym o prawo łaski tylko odsiedział wyrok w całości! Prosiłbym także wszystkich innych o nie występowanie o takowy “akt łaski”!!

  0
 2. Avatar egon

  Gdzie są głośne hasła wyborcze o oczyszczeniu wymiaru sprawiedliwości ? Nic kompletnie nic się nie robi aby oczyścić to środowisko .Każdy wie że należy wymienić niemal wszystkich . Nie tylko są to ludzie z sądów . W takim Garwolinie lokalni uzurpatorzy nazywani władzą bardzo czynnie włączyli się w obronę sądu przed reformą Gowina . Sąd jak to sąd bylby dalej na swoim miejscu ale ZMIENIŁ BY SIĘ PREZES NA NIEZNAJOMEGO . Stąd moim zdaniem ta zaciekła walka o pozostawienie wszystkiego po staremu .Pis też ma w tej sprawie coś na sumieniu . jESZCZE NIEJEDEN zostanie skazany za walkę z postkomuną uwłaszczoną .W obecnej sytuacji gdy nic się nie robi w tej kwestii zachowanie pana Miernika było KONIECZNOŚCIĄ .

  0
  • Avatar Alia

   Oj dzieje się Rodaku. PiS dobrał się do sędziów TK, do ich kosmicznych pensji – Rzepliński 28 tysięcy m-c w m-c, a po 9latach emerytura i 15 tysięcy zł, odprawa 140 tysięcy zł. To już koniec i te ich wiski o łamaniu demokracji są cudaczene – Rzeplinski, Zoll, Stępięn itd. Ich demokracja to własnie ta olbrzymia kasa.

   0
 3. Avatar gniew

  Szczęść Boże. ” Happening (z ang. „dzianie się”, „zdarzenie”) – zorganizowane wydarzenie o charakterze artystycznym, ograniczone czasowo, mające swoją dramaturgię, tworzącą logiczną narrację, lub zestaw znaków: haseł, obrazów, gestów, przedmiotów, postaci w przestrzeni. ” – Zasługi w obronie wartości i sprawiedliwości to jedno, a chamstwo to drugie. Pan Miernik przygotował atak tortowy na sędziego prowadzącego z pełna premedytacją i go wykonał.
  Sędzią jest kobietą, ale to Panu miernikowi nie przeszkadzało w dokonaniu fizycznego ataku od tyłu tortem w głowę. Wyrok jest surowy…, ma za zadanie niedopuszczenie i odstraszenie potencjalnych następnych ” happeningowców “. To nie był happening – to było chamstwo …

  0
 4. Avatar policjant

  jebane sędziowskie szambo

  0
 5. Avatar egon

  Chamstwem są takie wyroki jakie zapadały .Chamstwo sędziowskie cofa się tylko przed jednym .Brutalną siłą . Nawet za czasów hitlera można było odbyć karę za kogoś jak Maksymilian Kolbe …….

  0
 6. Avatar egon

  Im się we łbach przewraca . Mają służyć społeczeństwu a nie byłej dyktaturze .Zapomnieli o tym ?

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816