HYDE PARK
Like

Wielkie sprzątanie (wymiocin opozycji ) w Sejmie

23/11/2017
1681 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Wielkie sprzątanie (wymiocin opozycji ) w Sejmie

Po wczorajszych popisach totalnie ogłupiałej i oszalałej opozycji która w pijanym widzie wydalała z siebie wymiociny kierowane w stronę Prezydenta  Rzeczypospolitej, a nawet obecnej na sali pani Romaszewskiej pan Marszałek zarządził wielkie sprzątanie.

0


Wkrótce przeprowadzona zostanie także dezynfekcja.

Już rok temu pytałem:

Czy i kiedy PiS zmądrzeje i zapanuje nad Sejmem

Czas przeznaczony na dyskusję w Sejmie należy pożytkować racjonalnie. Tyle się ma do powiedzenia w Parlamencie, na ile się ma mandatu od wyborców.

W cyrku na Wiejskiej obserwujemy niekończącą się paradę błaznów.

Niekończące się tyrady bzdur. Paradują posłowie opozycji nie mający pojęcia o tym, co napisano im na kartce ale uprawiający dla swych skarlałych partyjek (jak wynika z ostatniego sondażu) propagandę.

Znowu w cyrku na Wiejskiej obserwujemy paradę błaznów. Niekończące się tyrady bzdur, paradują posłowie opozycji nie mający pojęcia co napisano im na kartce, ale uprawiający dla swych skarlałych partyjek (jak wynika z ostatniego sondażu) propagandę.

Co znamienne żaden z tych błaznów nie poparł projektu Platformy Obywatelskiej a atakowano głównie PiS i Prezydenta.

Kiedy PiS zmadrzeje i zapanuje nad Sejmem

Trutnie i sabotażyści z PO i Nowoczesnej paradują jak kiedyś bezdomni po kuroniówke. Za wszelką cenę usiłują się pożywić.

Te kanapowe już partyjki zużywają większość czasu przeznaczonego na debatę.

A jak wygląda rzeczywistość:

image

Już o tym pisałem i proponowałem. Czas przeznaczony na dyskusję w Sejmie należy pożytkować racjonalnie. Tyle się ma do powiedzenia w Parlamencie na ile się ma mandatu od wyborców.
Jeśli Izba decyduje że na dyskusję przeznacza się 90 minut to poszczególnym partiom przypada na wystapienia posłów: PiS – 46 minut, PO – 20 minut, Kukiz’15 – 7 minut, Nowoczesnej- 5 minut, PSL- 3 minuty i Mniejszości -2 minuty a kołom kanapowym przypadałoby po 2 minuty.
Czasem przeznaczonym na wystąpienia poszczególnych posłów i wskazanie kto ile czasu może użyć dysponuje szef klubu poselskiego.
W taki sposób Sejm pracowałby w przewidywalnym rytmie i można byłoby zaplanować właściwy czas na prace komisji i wszelkich organów Parlamentu.
Taki tryb pracy obowiązuje w Kongresie USA. Inaczej jest w Senacie, gdzie  aby ustalić ograniczenie czasu przemówień potrzeba 60% głosów co prowadzi to do możliwości blokowania mównicy i toku procesu legislacyjnego (tzw. filibustering).
Naszym Senatorom można taką zabawkę zostawić bo i tak do niczego nie są potrzebni.
Człowiek strzela, laser kule nosi

 

Inne zapisy autora:

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758