Nowe Technologie i Medycyna
Like

Wielki Brat słucha

01/06/2015
796 Wyświetlenia
2 Komentarze
2 minut czytania
Wielki Brat słucha

Obawa przed rzekomo opresyjną IV Rzeczpospolitą umiejętnie podsycana przez dwie kadencje dawała „platformie” pewną przewagę w kolejnych wyborach. Jednocześnie oficjalnie potępiane systemy inwigilowania społeczeństwa rozbudowywano w zastraszającym tempie. Dzisiaj liczba instalowanych w Polsce podsłuchów porównywalna jest z ilością stosowanych w pozostałych krajach Unii.

Razem!

0


To jednak nie koniec PO-stępującej inwigilacji.

Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna” polski fiskus zamierza uruchomić system biometryczny.
Co to oznacza?
Ano to, że dzwoniąc do fiskusa nawet z anonimowej budki telefonicznej system elektroniczny i tak rozpozna, kto kryje się po drugiej stronie słuchawki.
Taki system nie tylko pozwoli rozpoznać podatnika rozliczanego w danym urzędzie, do którego zadzwonił, ale dowolną osobę w Polsce. Bo przecież to tylko kwestia odpowiedniej bazy danych.

Diagram2

Jakie to rodzi niebezpieczeństwo?
Przede wszystkim analizowana będzie doniosłość pytania. Jeśli okaże się, że podatnik, coś robi źle (oczywiście w konfrontacji z aktualną wykładnią przepisów skarbowych, bo rok wcześniej takie samo postępowanie mogło być akceptowane!) niezwłocznie po tym, jak zostaną ustalone jego dane, może oczekiwać na kontrolę.
A ta, praktycznie na pewniaka, będzie podążać do celu, jaki przecież nie tak dawno określił minister Szczurek – ma przynosić wpływy budżetowe.
Czyli kończyć karą dla podatnika.
Minister Szczurek wali wprost:
– Chodzi o to, aby tych kontroli było mniej. Jeżeli kontrola idzie do przedsiębiorcy i nie znajduje nic, to znaczy, że nie była potrzebna i nawalił ktoś wcześniej. Niewłaściwie wycenił to ryzyko.*
System biometryczny (na razie stosowany tylko w Australii) pozwoli na koncentrowanie kontroli jedynie tam, gdzie, zdaniem fiskusa, jest szansa na (budżetowy) zarobek.

Przedsiębiorcy, którzy będą postępować w taki sam sposób, ale z pełną świadomością łamania prawa, będą mogli spać spokojnie.
Ich system nie rozpozna.
Bo przecież nie będą dzwonić.

….

….

          

background-313415_640

…..

PS. W 2014 roku publicznie ujawniono, że w Polsce trwają prace nad systemem identyfikacji głosowej m. in. dla potrzeb banków. Zajmuje się tym od co najmniej 2009 roku gdańska firma Voicelab.

1.06 2015


__________________________________________________

* http://www.tvp.info/19328857/kazda-kontrola-u-przedsiebiorcy-ma-konczyc-sie-kara-minister-finansow-nigdy-nie-bylo-takiego-dokumentu

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758