HYDE PARK
Like

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma zły cel.

11/01/2014
2151 Wyświetlenia
49 Komentarze
9 minut czytania
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma zły cel.

Ja jestem przeciwny akcji Owsiaka pod nazwą Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z dwóch powodów – z powodu ogólnego i szczególnego:

0


Powód ogólny: uważam, że wszelkie zinstytucjonalizowane, bezosobowe i regularne formy działalności charytatywnej są szkodliwe. Dokładniej wyjaśniam to tu: Filantropia

Powód szczególny: działalność WOŚP jest zbędna, bo ma zły cel. W Polsce mamy państwową służbę zdrowia i działalność zdecydowanej większości szpitali opłacana jest z budżetu państwa. Państwo ma konstytucyjny obowiązek kupować sprzęt służący leczeniu. Kupowanie za prywatne pieniądze tego sprzętu jest w istocie działalnością polityczną – dzięki temu państwo może mniej wydawać na to, na co musi, a może więcej zmarnować na działania zbędne czy szkodliwe. To tak jakby prywatne osoby kupowały faxy dla urzędów miejskich.

Dlatego stanowczo nie należy wspierać WOŚP, bo się tym samym marnuje pieniądze wrzucając je do wspólnego, socjalistycznego wora. W istocie te pieniądze mogą być używane na kupno nowych siedzib kas chorych, czy NFZ, bo fundusz oszczędzając na sprzęcie dla szpitali może sobie kupić bardziej ekskluzywne i droższe siedziby. Może też więcej wydać na zbędną biurokrację.

Im szybciej zbankrutuje socjalizm tym lepiej. Przedłużanie agonii tego niemoralnego systemu poprzez wspieranie go działalnością charytatywna jest szkodliwe i tyle. Moim zdaniem należy zlikwidować państwową opiekę społeczną, ale równolegle należy budować prywatną służbę zdrowia. Działalność Owsiaka jest w dużym stopniu elementem państwowej opieki społecznej, bo korzysta on z telewizji publicznej i świadczy na rzecz państwowych szpitali.

Wspomaganie państwowej służby zdrowia jest podwójnie szkodliwe, bo po pierwsze sprzyja temu by państwo bardziej marnowało środki jakimi dysponuje (nie musi w sposób szczególny dbać o sprzęt w szpitalach, bo wie, że Owsiak i tak pomoże), po drugie działalność państwowych szpitali nie kieruje się rachunkiem ekonomicznym i nie gospodarują one optymalnie sprzętem jaki posiadają. I praktyka to potwierdza – państwowa służba zdrowia w Polsce jest beznadziejna, w szpitalach panuje brud, smród i ubóstwo i brakuje sprzętu. Kupowanie prywatnie tego sprzętu wiele nie pomaga, a tylko utrwala taki beznadziejny, nieekonomiczny, marnotrawny system opieki zdrowotnej.

Organizacje typu Caritas czy Markot działają dużo lepiej, bo tworzą prywatne domy opieki, które zajmują się konkretnymi ludźmi potrzebującymi pomocy. Gdyby Owisiak zrobił podobnie, czyli założył prywatna sieć komercyjnych szpitali i ewentualnie finansował zniżki w leczeniu dla konkretnych dzieci z biednych rodzin, to bym go poarł. Ale wsparcia dla państwowego marnotrastwa poprzeć nie mogę.

Są w Polsce ludzie, którzy mają chore dzieci z rzadkimi wadami ale ich stać na zapłacenie za leczenie, albo opłacanie dodatkowego ubezpieczenia, które zwróci koszty takiego specjalistycznego leczenia. I ci ludzie zamiast płacić Owsikowi z pewnością woleliby posłać dziecko do prywatnego szpitala z lepszymi warunkami niż dają szpitale państwowe i zapłacić za to leczenie. I tą metodą pomogliby swojemu dziecku i jednocześnie wsparliby polska prywatna medycynę, która mogłaby się lepiej rozwijać. Ale na skutek między innymi działalności Owsiaka w Polsce nie ma prywatnych szpitali leczących rzadkie schorzenia i trzeba opierać się o beznadziejne szpitale państwowe, w których jest chamska obsługa, jest brudno, są długie kolejki do operacji, a wszystko załatwia sięza łapówki- albo o leczenie za granicą.

Akcja Owsiaka sprzyja ograniczaniu rozwoju medycyny w Polsce. Lepiej by było gdyby dobrzy lekarze zarabiali więcej niż źli. Lepiej by było gdyby dobre szpitale zarabiały dużo i kupowały za to dużo dobrego sprzętu po to by zarabiać jeszcze więcej i się rozwijać. Lepiej by złe szpitale bankrutowały i upadały. Wspieranie wszystkich równo powoduje, że te złe nie bankrutują, a dobrych w ogóle nie ma, bo nikomu nie zależy by być dobrym. Lepiej by było gdyby służba zdrowia nie była uzależniona od polityki, ministra, rządu, ustaw, podatków, Owsiaka…

Degeneracja medycyny polskiej polega na tym, że jakość sprzętu w szpitalu nie jest zależna od jakość jego pracy, ale od kaprysu posłów, ministra czy Owsiaka, albo od układów z nimi. Dużo lepszy skutek odniosłoby to, gdyby pieniądze dać biednym rodzicom chorych dzieci, a oni zapłacili by szpitalowi, który by sobie sami wybrali i ten szpital w zamian za zysk kupiłby sobie sam specjalistyczny sprzęt. Wtedy ten sprzęt trafiliby do szpitali, w których ludzie chcą się leczyć.

Uważam, że nie należy pomagać socjalistycznemu państwu, które nieuchronnie dąży do bankructwa. A jak państwo zbankrutuje, to razem z nim zbankrutuje cała państwowa służba zdrowia. A to już będzie katastrofa. Przedsmak tego już odczuliśmy gdy kiedyś lekarze zamykali swoje gabinety, bo się z rządem nie mogli dogadać. Gdyby w Polsce rozwijała się sieć prywatnych szpitali, klinik, przychodni i gabinetów, to bankructwo państwowej służby zdrowia nie było by tak dotkliwe.

Akcja Owsiaka nie jest akcją wzajemnej pomocy, ale jest akcją wspomagająca socjalistyczne państwo. To, że się mówi o chorych dzieciach, to tylko taka propagandowa fasada, jak wszystko to co się głosi w demokracji.

Niektórzy mówią, że wszelkie argumenty przeciw akcji Owsiaka (a jest ich o wiele więcej niż ja napisałem) są nieistotne w obliczu tego, że jednak jakieś dzieci jego akcja ratuje – gdyby nie WOŚP, to te dzieci by zmarły. I tylko to jest ważne i tylko to się liczy.

Można by się z tym zgodzić, ale tylko wtedy, gdyby to była prawda – czyli gdyby statystyki wykazywały, że im więcej Owsiak zbiera pieniędzy, tym mniej dzieci umiera w Polsce. No ale takiej korelacji nie ma – a jest nawet przeciwna – im więcej Owsiak zbiera pieniędzy, tym w Polsce gorzej ze służbą zdrowia. Można to zbić argumentem, że gdyby nie zbierał, to byłoby jeszcze gorzej. No ale ja powyżej właśnie wykazałem, że ta akcja pogarsza stan służby zdrowia. Szkodliwość jest dokładnie analogiczna do szkodliwości karmienia łabędzi. Karmienie łabędzi nie powoduje, że więcej z nich przetrwa zimę – powoduje, że więcej w zimie zginie. I tak samo jest z WOŚP i dziećmi, które wspiera ta akcja.

Grzegorz GPS Świderski

Inne zapisy autora:

0

Grzegorz
Grzegorz "GPS" Świderski http://gps65.salon24.pl/

Grzegorz P. Świderski - Sarmata, żeglarz, paleolibertarianin, katolik, informatyk, trajkarz, monarchista. Skrajnie konserwatywny arcyliberał. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję. Mój główny blog jest tu: http://gps65.salon24.pl/

171 publikacje
112 komentarze
 

 1. Avatar Aras

  W końcu konkrety,podejrzewam że nawet “Owsik” jak Pan pisze – nie jest świadomy do końca że “pomaga” socjalizmowi lub to ma tak wyglądać – w końcu lemingi tak lubią/mają.

  0
 2. Jestem pewny że wielka masa dobrych ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego że są pożytecznymi idiotami w tej historii, bardzo szkoda że tak jest!!!

  0
 3. Avatar Max Otto von Stirlitz

  “…
  Niech będzie, że jestem grafomanem-propagandystą. To nadal nic złego. Propagowanie swoich przekonań jest pozytywne. Ale to nie wszystko. Ja staram się te przekonania uzasadniać – propaguję argumenty. Mam patologiczny przymus pisania utworów wyjaśniających i uzasadniających…” *

  *–GPS–Jestem grafomanem.
  .
  Czy jest pan zawodowcem socjalistycznej propagandy czy tylko tak z “potrzeby finansowej serca kapusty ” ??
  Pytanie jest retoryczne, nie oczekuje odpowiedzi.
  .
  Max Otto von Stirlitz.

  0
  • Za co Owsiakowe melony wybudowały luksusowy dom koło Sochaczewa, z egzotycznego kamienia? Za co owsiakowe melony kupiły dworek na Mazurach? lokale, auta klasy s? Owsiakowe melony nie są sprawdzane przez US, nikt nie wystawi nakazu sprawdzenie tego hochsztaplera, bo wyda na siebie wyrok. Taka mamy dziś Polskę.

   0
  • Czy ktoś nas podatników, nie dających owsikom characzu czy chcemy płacić za policyjną obstawę żebractwa, pytam ile to kosztuje nas podatników?

   0
   • Wynagrodzenie kilkunastu tysięcy policjantów za ten czas pracy też należy doliczyć do kosztów tej hucpy.

    0
   • Darth, I’ve read again and there’s nothing more to say.I would offer bio-fuel but aartpenply that’s not all it’s cracked up to be. Perhaps petrol would still be okay as the amount of carbon you release as you burn, not to mention the amount saved by not living any more, must surely offset the small amount of fuel needed to get you flaming? Or perhaps we could just ask Sting to buy a bit more rainforest?

    0
   • Rosnące POparcie dla PO jest wręcz zagwarantowane sytswmoeo.Minister Hall nie spocznie dopf3ki ostatecznie nie wprowadzi skutecznego systemu produkcji pf3ł-idiotf3w przez system oświaty.

    0
  • Policjanci będą nie tylko zabezpieczać Finał, ale także, jak co roku, włączą się w zbiórkę pieniędzy. Wśród trwających akcji internetowych na rzecz WOŚP są także te związane z policją. Licytować można m. in. wspólny patrol z policjantami ruchu drogowego, dzień na planie serialu “Komisarz Alex” oraz wspólny trening z funkcjonariuszami oddziału prewencji.

   0
  • Avatar Sam

   Popieram.Ale to nie są barwy SPR Chrobry. Ale cf3ż to są decyzje tatemgo zarządu.Teraz będzie inaczej i drużyna grać będzie w swoich barwach.Mam taką nadzieję.

   0
 4. Akcja ta stanowi dla dzieci i młodzieży bezcenne praktyki, które pozwolą im po ukończeniu studiów humanistycznych wejść bezproblemowo na rynek żebraczy lub akwizytorski. W taki oto sposób Polska Ludowa kształci przyszłe kadry. By żyło się lepiej! http://www.savetubevideo.com/?v=_QhglClJaQI

  0
 5. Avatar w.j.w k.

  Gdzieś dzwonią, ale nie wiadomo w którym kościele.
  Całe te pisanie o socjalizmie jest po to, by zamieścić taką perełkę:
  ” Lepiej by było gdyby dobre szpitale zarabiały dużo i kupowały za to dużo dobrego sprzętu po to by zarabiać jeszcze więcej i się rozwijać. Lepiej by złe szpitale bankrutowały i upadały.”
  Kapitalistyczne bzdury. Szpitale nie są od tego, aby zarabiać. Te instytucje powinny pożerać pieniądze i LECZYĆ. Wszyscy lekarze składają przysięgę Hipokratesa, a nie Hipokryta.
  Dlaczego odwracacie pojęcia? Gdzie równość wszystkich obywateli? Bogatsi będą zdrowi, a biedni mają “zdychać”? To nie jest kapitalizm tylko egoizm. Zdrowe społeczeństwo jest warte każdych pieniędzy, ale trzeba przy tym zadbać o słabszych i mniej zaradnych. To nie pieniądze są cenne, tylko ZDROWIE I ŻYCIE. Człowiek to nie maszynka do robienia kasy, to istota, która ma inteligencję i uczucia.
  A Wielkie Oszustwo Świątecznej Pomocy opiera się właśnie na manipulacji współczuciem i empatią zwykłych ludzi.

  0
  • A zatem lekarze powinni pracować za darmo, tak? To po co Owsiak zbiera jakieś pieniądze?

   0
   • Avatar Max Otto von Stirlitz

    Herrn Grzegorz “GPS” Świderski
    .
    Bingo ! by dr Jerzyk Sowiniec –obecnie w Lochu szaletu SaLöö_25H,zwiniety.
    .
    😎
    .
    Max Otto von Stirlitz.

    0
    • 3 dni pf3źniej zespf3ł z Winnego Grodu skoczy na głęboką wodę. II-ligowcy wyboirą się do Głogowa, gdzie zmierzą się z superligowym Chrobrym . cytat ze strony AZSu Zielona Gf3ra.. a na stronie chrobrego ani słowa o tym meczu.. więc będzie rozgrywany czy nie?

     0
   • Avatar w.j.w k.

    Napisałem wyraźnie, że szpitale powinny pożerać pieniądze. M.in. wydawać na wypłaty dla profesjonalnej kadry.
    A Owsiak zbiera nie jakieś pieniądze, tylko naiwnych, a po to, by żyło się lepiej- jemu i kolesiom.

    0
  • 3 dni pf3źniej zespf3ł z Winnego Grodu skoczy na głęboką wodę. II-ligowcy wbioyrą się do Głogowa, gdzie zmierzą się z superligowym Chrobrym . cytat ze strony AZSu Zielona Gf3ra.. a na stronie chrobrego ani słowa o tym meczu.. więc będzie rozgrywany czy nie?

   0
 6. Avatar Irek

  Totalna porażka! Na każdym polu, religijnym, intelektualnym i politycznym. Zajmowanie się medianie i ataki osobiste na Owsiaka to także efekt braku elit z kręgosłupem! Zamiast bowiem wyegzekwować wartości choćby zapisane nawet a jakże w deklaracji,którą nazwali Konstytucją, to kierują potencjał i swoje wysiłki na kogoś kto ma pomysł i go wdrożył. Pomyślcie tylko, czy aby potrzebne były wszelkie działania organizacji o charakterze fundacji, jeśli instytucje powołane np do leczenia, a także wielu innych dziedzin działały prawidłowo, szczególnie w kwestii sfery dofinansowania. Można oczekiwać,że w bliżej nieokreślonej przyszłości powstanie o zgrozo! jakiś twór, który zacznie wyręczać obowiązki państwa wobec emerytów, bo ZUS nie będzie wstanie się wywiązać z zobowiązań. Przecież nikt z mieniących się ekonomistami nie przewidział,ze tzw restrukturyzacja pociągnie za sobą bezrobocie,umowy śmieciowe, spadek urodzeń,co ma bezpośredni wpływ na składki ZUS. A wtedy osoby upominające się własne wypracowane pieniądze będą pewnie określani,że mają postawę roszczeniową, że nieroby itd….. życzę używania mózgu od Nowego Roku

  0
  • Zostały pewne ukryte struktury, służb sowieckich i ich pomiotu w trzecim już pokoleniu, które mają wpływ na rzeczywistość. To struktury, które zostały po PRL – głównie służby specjalne, ale też uwłaszczenie nomenklatury. Gdy doszło do Okrągłego Stołu, to już przygotowanie trwało 2-3 lata. Moim zdaniem ekipa żydobolszewickiej matrioszki i zbrodniarza Margilusa vel Jaruzelskiego, koniec PRL-u – oni byli świadomi, że się coś kończy. Oni zamierzali oddać władzę, ale w momencie, gdy będą odpowiednio okopani i tak się stało. To pokutuje do dzisiejszego dnia

   0
 7. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Pan Irek
  .
  Jestem pod wrazeniem panskiego ideolo..
  😎
  Franz Fiszer :
  — Nie będzie porządku w Polsce, jeśli się nie rozstrzela 750.000. szubrawców.
  Na to ktoś zauważa sceptycznie:
  —-Czy myślisz, że jest aż 750.000. szubrawców?
  —- Nic nie szkodzi. W razie czego dobierzemy z uczciwych
  .
  Max Otto von Stirlitz.

  0
 8. ZŁOTY MELON-nazwa firmy, czy chodzi o tego pierwszego złotego melona-miliona? “pierwszy milion należy ukraść.Takie hasło rzucił ponad 20 lat temu żyd i pospolity złodziej Langman vel Lewandowski. Owsiak,jak i wielu innych komuchów, z tej rady skorzystało. Różne były złodziejskie metody. Owsiak wybrał metodę żebraczą. Żebrają małolaty i będą POlicjanci żebrakami. Owsiak robi natomiast za supercelebrytę. Brzmi to bardzo symptomatycznie, czy może mam przerost wyobraźni. Gdyby całą kasę wydaną na nadaktywność wszystkich struktur parapaństwa, miesiące czasu reklamowego we wszystkich telepudłach i kołchoźnikach głównego rynsztoka, gigantyczne KOnstrukcje, sceny, auta i samoloty na wożenie opasłego tyłka owsika, itd. itd. oraz całą energię, aktywność, wysiłek tysięcy otumanionych małolatów włożone w natrętne wyłudzanie pieniędzy od milionów ludzi, gdyby to wszystko przeznaczyć na zakup sprzętu medycznego, to byłoby sprzętu wielokrotnie więcej i to bez wyciągnięcia jednej złotówki od przechodniów!!! Ale wtedy nie obłowiłby się opasły milicyjny owsik i jego “złoty melon”. A zamachowcy na stołkach zbrodniczego państwa nie mieliby gigantycznego njusa przykrywającego ich zbrodnie i odwracającego uwagę od gigantycznego rabunku Polski. Dlatego będą wozić i futrować milicyjnego owsika z przyległościami i będą wydawać nasze pieniądze na nagłaśnianie bełKOtliwego jazgotu milicyjnego owsika. ”Na ratunek” czerwonemu, ubeckiemu, czerwonemu pomiotowi, jąkale, złodziejowi, pasożytowi owsikowi, na ratunek ryżemu ścierwu, matołowi kondonkowi, kundlowi i dziwce putina, na ratunek wszystkim parchom, pasożydom i złodziejom, bo jeszcze za mało nakradli, na ratunek (po)lszewickim ścierwomędiom… Polacy – gońcie tego czerwonego ubeckiego pomiota, złodzieja i pasożyta, który pluje na Polskę i Polaków – gońcie to czerwone ścierwo !!!!!!!!!!

  0
 9. Guru Owsiak i kolejna żebranina? SIEMA barany – znowu was dymamy!!! z POlicjantamy!!!!!! http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a42.jpg http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a42.jpg

  aSIEMA!!! – Tak brzmi sztandarowe pozdrowienie guru wszystkich przekrętów IIIRP. Co ono oznacza?

  Jest to termin zapożyczony z gwary więziennej czyli tzw.”grypsery” i oznacza on pozdrowienie wymieniane pomiędzy grypsującymi.

  Polski język jest bardzo ubogi, stąd też takie autorytety moralne jak wspomniany guru, postanowiły wzbogacić naszą ojczystą mowę terminami z grypserki.

  Owa tzw. fundacja pod nazwą WOŚP powstała w czasie największej prosperity wszelkich przekrętów skupionych w organizacji zwanej KLD na której czele stał…, no właśnie, jak myślicie, kto stał na czele bandy głoszącej wszem i wobec, że „pierwszy milion trzeba ukraść”? Przypomnę tylko, iż po mutacjach ta złodziejska instytucja ostatecznie przyjęła formę tworu potocznie zwanego Platforma Obywatelską, a jeżeli ktoś pomyślał, że ci złodzieje POprzestali na pierwszym milionie, to się bardzo, ale to bardzo pomylił.

  Na całym świecie istnieją różne fundacje. Zbierane są pieniądze na najbiedniejszych, a takich nie brakuje w Afryce i krajach Trzeciego Świata, gdzie zwykła woda jest marzeniem niejednego szpitala. Czy widział ktoś w Europie zbiórkę kasy na karetki pogotowia? W normalnym kraju istnieje ministerstwo odpowiedzialne za wyposażenie służby zdrowia, ale Polska nie jest niestety krajem normalnym, stąd też nie łudźmy się, że Kopaczowa cokolwiek kupi, bo i po co? – Są większe potrzeby w PO!

  Czy ofiarodawca zdaje sobie sprawę, iż zebrane pieniądze nie są od razu inwestowane w sprzęt na który to rzekomo są zbierane? Trzeba nam wiedzieć zanim wrzucimy złotówkę do magicznej puszki Owsiaka, że cała zebrana kwota zminusowana bodaj o 20% (razem z kosztami imprezy to jest ok. 50%/a303), bo tyle się Owsiakowi i jego nielicznym współpracownikom należy, a chyba nawet więcej, trafia najpierw do banku na lokatę, która ma przynieść dochód na … zorganizowanie sodomistycznej POhulanki w Kostrzynie nad Odrą, zwaną skądinąd „Przystankiem Woodstok”. Wiecie po co organizuje się ten spęd? Otóż Owsiak wymyślił sobie, że będzie to swoista rekompensata dla wolontariuszy biorących udział w procederze wyłudzania kasy.

  Kilka obrazów z tej wspaniałej imprezy: http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a35.jpg

  a http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a36.jpg

  a

  No cóż w tym dziwnego, że kilku idiotów wyraża chęć wzięcia udziały w tym spędzie trzody-ktoś zapyta? Chyba nic tutaj nie trzeba dodawać, poza tym, że ów spęd ma też inny wydźwięk, bowiem okazuje się, że biorą w nim udział byli kaeldowcy oraz wszelkiej maści Bolki i inna swołocz. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a37.jpg
  a

  Żyd Buzek http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a38.jpg
  a

  (Kolejny yntelygent -Kondrat) http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a39.jpg
  a

  Bez komentarza http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a40.jpg
  a

  (Człowiek z mgły) http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a41.jpg
  a

  Guru od róbta co chceta i guru od grubej kreski

  Ustaliliśmy więc, że zdePOnowane pieniądze nie są bezpośrednio przeznaczone na zakup sprzętu, a leżą one ulokowane w bankach, ażeby wolontariusze mogli się zabawić.

  Nie jest to koniec dziwnych zjawisk, gdyż okazuje się,że przetarg na zakup sprzętu zostaje ogłoszony dopiero we wrześniu.

  Osobiście uważam, że warto by było przyjrzeć się takiemu przetargowi pod kątem-kto i za ile sprzedaje dla WOŚP ów sprzęt, ale jest to sprawa dla NIK-u chyba.

  Pisałem już, że nie jestem zwolennikiem dymania polskich obywateli, stąd też ani złamanego centa dla tych LODZIARZY!

  Najważniejsze pytanie wysuwające się z tej krótkiej notki, to:

  CZY OD STYCZNIA DO WRZEŚNIA W POLSKICH SZPITALACH NIE UMRZE ŻADNE DZIECKO Z POWODU BRAKU SPRZĘTU NA KTÓRY ZBIERAŁA WOŚP?

  Z rodowodu Jerzego Owsiaka:

  dywersant, oszust, ateista, renegat, syn ubeka, degenerat polskiej młodzieży, propagator ruchu Hare Kryszna, piewca wszelkich patologii, anarchii, narkomanii i rozwiązłości, spec od anarchizmu i deprawacji …”róbta co chceta”

  Róbta co chceta…

  Nie liczta się z innymi, hałasujta
  Urządzajta parady techno
  Pijta, palta, ćpajta
  Plujta, wymiotujta, startujta w wyborach
  Obiecujta złote góry i gruszki na wierzbie
  Oszukujta, korumpujta, bierzta łapówki
  Bądźta pewni siebie, oklaskujta
  Kupujta co chceta i kogo chceta
  Nadążajta za modą, bądźta biznesłumen
  Lubta hity i bestsellery, ścigajta się
  Pozujta, udawajta, wywyższajta się
  Wymandrzajta się, przechwalajta, szarżujta
  Poniżajta, bijta, wymuszajta
  Kopta leżącego, znęcajta się
  Kłóćta się, ubliżajta, wyśmiewajta
  Idźta po trupach, awansujta
  Zarabiajta, zarabiajta, zarabiajta
  Piszta po murach, śmiećta, niszczta przyrodę
  Zalewajka sąsiadów, wyrzucajta przez okno
  Podglądajta, plotkujta, obgadujta
  Mówta co chceta, bluźnięta, kłamca
  Wróżta, czarujta, wierzta w horoskopy
  Mówta bzdury, bełkoczta, przeklinajta
  Nie słuchajta i nie szanujta innych
  Nie dotrzymujta słowa, nie ustępujta
  Nie myjta się, zakładajta seksszopy
  Oglądajta pornosy i książeczki czekowe
  Nie czytajta książek, nie uczta się
  Wyrzucajta z pracy, redukujta, transformujta
  Nie spłacajta długów, prywatyzujta
  Umarzjta z powodu znikomej szkodliwości albo przedawnienia
  Pouczajta, strofujta, europeizujta
  Piszta głupoty, ceńta się, dawajta zły przykład
  Podkładajta śmiech pod filmy, nadawajta reklamy
  Oglądajta telewizję, czytajta gazetki, nie myślta
  Głupiejta, głupiejta, głupiejta
  Miejta bogów cudzych, bierzta imię nadaremno
  Nie święćta, nie czcijta
  Zabijajta, cudzołużta, kradnijta
  Mówta fałszywe świadectwo
  Pożądajta żony i każdej rzeczy

  Wychowujta dzieci na swój obraz i podobieństwo.

  Amen.

  Za: http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/GURU-OWSIAK-I-KOLEJNA-ZEBRANINA

  Data publikacji: 18-01-2011

  0
 10. Z tego całego zamieszania płynie stara mądrość – “takie są rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Jeżeli jakiś Owsik naucza niczym rabin polską młodzież do pracy za darmo,
  to później gdy ta młodzież dorośnie, to będzie chętniej pracować za przysłowiową miskę ryżu.

  0
 11. Jak Owsiak robi z nas idiotów
  Jak Owsiak robi z nas idiotów – niezalezna.pl
  foto: Stach Leszczyński/PAP
  Jest 1989 rok, tłumy „zdegenerowanej” młodzieży biją się z ZOMO, okupują komitety PZPR, krzyczą „Sowieci do domu”. Ale wkrótce zaczyna się demokracja i w TVP pojawia się program Jerzego Owsiaka, w którym leci – szok – zakazana dotąd muzyka. Potem dzięki Owsiakowi degeneraci okazują się – szok jeszcze większy – wspaniałymi ludźmi, ratującymi życie dzieciom w czasie Orkiestry.

  Wdzięczni czynią go swym idolem. A on sączy im „buntowniczą” ideologię antypolityczności w antyklerykalnym sosie. Liderzy młodej antykomunistycznej opozycji zostają odcięci od buntowników z nowych, wychowanych na Owsiaku roczników. Najniebezpieczniejsza zawalidroga dla III RP zostaje usunięta.

  Opowieść o Jerzym Owsiaku zaczynam od tego obrazka, bo dotyczy mojego pokolenia, obserwowałem to jako licealista, w czasie Okrągłego Stołu mający 16 lat. Ale Owsiak – chcę to pokazać – powtarza ten scenariusz w różnych wariantach od połowy lat 80. do dziś.

  Kolejna odsłona owego scenariusza czeka nas w najbliższy weekend, kiedy szczęśliwiec wylicytować może na rzecz WOŚP nawet kolację z… Robertem Biedroniem. Oraz – szczyt prorządowego lizusostwa ‒ dzień w fotelu wicepremiera Janusza Piechocińskiego. Zgoła inaczej traktuje Owsiak opozycję, czego dowodem wulgarny bluzg na Antoniego Macierewicza czy wezwanie do atakowania dziennikarzy Telewizji Republika. Bo „nonkonformista Juras” zawsze jest po stronie silniejszych.

  Owsiak – żywa Ewangelia i posłaniec Ducha Świętego

  Niesamowitego awansu buntowników z mojego pokolenia, który dokonał się na początku III RP dzięki Owsiakowi, nie zrozumie ten, kto nie żył jako nastolatek w PRL. Gdy przynależność do dowolnej subkultury – czy to punkowy irokez, czy długie włosy „metala”, czy kibicowski szalik – była z miejsca powodem spisywania przez milicję. Oprócz komuny subkultur nie lubiła szkoła, z naturalnych względów nie popierał też Kościół. I nagle – łzy w oczach, degeneraci zostają bohaterami, bo to właśnie subkulturowa młodzież zbiera pieniądze do puszek z serduszkiem.

  Kto z młodych Czytelników nie pamięta pierwszych edycji będącej dziś corocznym rytuałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie zrozumie tego, co napisałem. Myślę, że pomóc mu w tym może lektura pewnego tekstu z… „Gazety Wyborczej”.

  8 stycznia 1993 r. Pięć dni wcześniej odbył się pierwszy finał Orkiestry. Teolog Dorota Szczerba publikuje w „GW” artykuł zatytułowany „Co Duch Święty szepcze Owsiakowi”: „Stało się coś fantastycznego. Ludzie płakali przed telewizorami. Starsze panie, które na samo słowo »rock« uciekają na drugi koniec mieszkania, oglądały program Jerzego Owsiaka do północy. W punktach zbiórki pieniędzy ustawiały się kolejki. Kobiety wrzucały złote pierścionki, obrączki, kolczyki. Jak w znanych z historii chwilach narodowego zrywu”.

  To nie jest opis przesadzony. Pamiętam, że ten entuzjazm faktycznie tak wyglądał. Pani teolog dorabia do niego następującą ideologię: „Otóż na ekranie widzieliśmy żywą Ewangelię. Cud rozmnożenia”.

  Wskazuje na nadprzyrodzony charakter wydarzeń: „Tym, który dyryguje Orkiestrą, jest Duch Święty. ON był tam obecny, choć ani razu nie padło JEGO imię. Działanie, w którym wyczuwa się obecność Boga ‒ choć nie mówi się o NIM ‒ wyczuwa, a raczej widzi na własne oczy, owoce ducha, pokój i radość, jest sto razy bliższe Ewangelii niż wypowiadane o NIM słowa, które rodzą niezgodę, niepokój i gorycz”.

  Kto mówiąc o Bogu na co dzień, wywołuje „niezgodę, niepokój i gorycz”, wiadomo… Pierwsza Orkiestra pokazała natomiast, kto naprawdę jest ewangeliczny: „Przez chwilę poczuliśmy się lepsi, przeżyliśmy coś w rodzaju katharsis. Odsądzona od czci i wiary młodzież, słuchająca muzyki rockowej, »Gazeta Wyborcza«, Program III Polskiego Radia i inne środki przekazu okazały tego dnia swoje ‒ w najgłębszym słowa tego znaczeniu ‒ ewangeliczne oblicze”.

  Natchniona teolog Szczerba wyznacza więc nowy sojusz: buntownicy, „Gazeta Wyborcza”, Trójka.

  „Gazeta Wyborcza”: Owsiak rozmiękczał młodzież w PRL

  Z „Gazetą Wyborczą” nie od razu Owsiak miał pełną sztamę. W jego książce „O sobie” z 1999 r. odnajdujemy opis, jak koło 1989 r. wściekły „Jurek” wpada do owej redakcji, by dopaść Adama Michnika. Zdenerwował go artykuł jednego z dziennikarzy o tym, jakoby w PRL miał rozmiękczać młodzież i to „było niemal jakieś zadanie odgórne”. A lansowane w latach 80. w Polskim Radiu przez Owsiaka Towarzystwo Chińskich Ręczników było „wentylem” na bitą przez ZOMO Pomarańczową Alternatywę.

  „Pojechałem do »Gazety Wyborczej«. Jak burza tam wpadłem” – wspominał. „Spadaj. Gdzie jest szef?” – wołał do portiera. Scenka ta dziś wyda się czytelnikom „GW” nieprawdopodobna.

  Wówczas jednak dla ludzi podziemia te słowa o Owsiaku były czymś na tyle oczywistym, że w jeszcze nie całkiem jednorodnej politycznie „GW” artykuł przeszedł. Mimo że „GW” Owsiaka popierała, pisywał na jej łamach. Po prostu nie było tam jeszcze nawyku cenzurowania – tak na chama ‒ oczywistej prawdy.

  Jak Komsomoł szukał wspólnego języka z subkulturami

  Jak narodziła się koncepcja kontrolowania zbuntowanej, subkulturowej młodzieży w PRL? W 1988 r. Aleksander Oskin, sekretarz ambasady ZSRS w Warszawie, udzielił wywiadu tygodnikowi „Zarzewie”, w którym radził komunistycznym młodzieżówkom, jak postępować z subkulturami. Rozważał: „Do komitetu Komsomołu przychodzi grupa muzyków i mówi: chcemy powołać klub heavy-metalowy”. Zdaniem Oskina może się zdarzyć, że za biurkiem w organizacji siedzieć będzie biurokrata, który ich przegoni: „Jeśli sami znajdą piwnicę, tworzą nieformalny klub »metalistów« [tak przetłumaczyła to słowo redakcja – przyp. P.L.], oklejają go plakatami, informacjami o zespołach, gromadzą płyty i nagrania. Nikt dokładnie nie wie, skąd to wszystko zdobywają. Słuchają muzyki z różnych źródeł. Na przykład zachodnich radiostacji. A te (…) przeplatają muzykę tekstami czysto politycznymi”. By do tego nie dopuścić, należy „znaleźć z takimi grupami wspólny język” i „wypracować formy współpracy”.

  Oskin to postać niewątpliwie nietuzinkowa. „Trybuna” w latach 90. obwołała go „jednym z trzech wybitnych szpiegów radzieckich w Polsce”. Z nadania Moskwy „opiekował się” on polskimi komunistycznymi organizacjami młodzieżowymi.

  Luzacka radiowa Trójka, Rozgłośnia Harcerska, kontrolowane festiwale – wszystko to była realizacja koncepcji Moskwy. Anarchista Marek Kurzyniec, w latach 80. działacz antysystemowego, ekologicznego ruchu Wolność i Pokój, mówił w wywiadzie dla pisma „Lampa” z 2004 r. o roli Owsiaka w całej tej układance następująco: „Bo faktycznie w podziemiu jedyną formacją, która z punktu widzenia niezależnego, niekoncesjonowanego zajmowała się ekologią, toczyła różne dyskusje na ten temat i podejmowała konkretne działania, była Wolność i Pokój. Oczywiście frakcja ekologiczna, bo WiP jako taki był złożony. Po wyjściu z podziemia okazało się, że jest mnóstwo instytucji, taki Polski Klub Ekologiczny albo stowarzyszanie »Wolę Być« założone przez pismo »Na Przełaj«, czyli pion młodzieżowy PZPR, czyli Jurek Owsiak. Myśmy dymili, ludzie siedzieli po więzieniach za służbę zastępczą, a on na falach Rozgłośni Harcerskiej lansował Stowarzyszenie Miłośników Chińskich Ręczników, trututu uwolnić słonia, a Sławek Dutkiewicz wtedy gibał, i był po trzymiesięcznej głodówce. No więc powiem szczerze, że jak teraz tę mordę widzę… Mało jest takich osób, ścierwojadów, które budzą moje negatywne emocje, bo staram się być ewangeliczny, Owsiak tak. Mógł trzymać mordę w kubeł”.

  Duch Święty działa przez małżeństwo milicjantów

  „Wysokie Obcasy” z 11 stycznia 2013 r. Jerzy Owsiak opowiada o swojej rodzinie „Tata Zbigniew ma bardzo ciekawy rodowód, ponieważ jest ze związku piłsudczyka z kobietą z oddziałów Hallera… Mając jakieś 17 lat, trafił na Żuławy, gdzie miał zostać rolnikiem, ale życie napisało scenariusz nowy, czyli ojciec wciągnął się w nową Polskę, został funkcjonariuszem milicji, z czasem jej pułkownikiem, komendantem do spraw gospodarczych w Komendzie Głównej”. Z kolei matka „pracowała w sądach jako protokolantka, sekretarka taka, a potem jako księgowa w Banku PKO”.

  Nie do końca tak było. Ojciec Jerzego Owsiaka Zbigniew faktycznie był pułkownikiem Milicji Obywatelskiej, ale jego zainteresowania bywały często odległe od „spraw gospodarczych”. Jak wynika z archiwów IPN, do pracy w milicji zgłosił się w 1945 r., mając 19 lat. Jak podał – z zamiłowania. W 1946 r. miał już opinię aktywnego działacza partyjnego, przychylnie nastawionego do Rządu Jedności Narodowej i Związku Radzieckiego. W opinii służbowej z 1947 r. przełożeni podkreślali, że „w dużej mierze przyczynił się do rozbicia PSL w gminie Mierzeszyn”. Piastował też w tym czasie m.in. stanowisko zastępcy komendanta posterunku ds. polityczno-wychowawczych. W napisanych przez siebie życiorysach Zbigniew Owsiak podkreślał swój negatywny stosunek do kleru. Uważał go za „szkodnika państwa demokratycznego”. Chwalony był za wykłady w Ośrodku Szkoleniowym ZOMO.

  W 1962 r. został przeniesiony do KGMO w Warszawie, gdzie w 1973 r. doszedł do funkcji naczelnika Wydziału II Biura Dochodzeniowo-Śledczego. Powierzono mu m.in. sprawowanie nadzoru i udzielanie pomocy praktycznej terenowym jednostkom MO w sprawach o poważniejsze przestępstwa gospodarcze. Przez kilka kadencji pełnił w Komendzie funkcję I, a wcześniej także II sekretarza egzekutywy POP PZPR.

  Jego żona – Maria Owsiak ‒ również pracowała w MO, w Wydziale I Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku, a później jako urzędnik Prokuratury Wojewódzkiej w Gdańsku. Zbigniew Owsiak podkreślał, że rodzice żony są w partii, a jej siostra – w Komitecie Warszawskim PZPR w Ośrodku Szkolenia Partyjnego.

  „Zakryj Owsiaka chińskim ręcznikiem”

  Co ma fakt pracy rodziców w milicji do oceny ich potomka? Nic nie ma. Taki rodowód miało wielu zasłużonych opozycjonistów. Chyba że ten potomek działa na korzyść formacji politycznej, której rodzice zawdzięczali karierę. Albo z pozycji rzekomo „wolnościowych” zwalcza ich wrogów. Jednocześnie robiąc karierę w państwie, w którym dawni komuniści stali się nową, uwłaszczoną oligarchią.

  Na ile redaktorzy muzycznych programów w Trójce czy Rozgłośni Harcerskiej świadomi byli roli przydzielonej im przez mocodawców towarzysza Oskina?

  Pewnie bywało różnie. Byli starzy wyjadacze, którzy wiedzieli, co jest grane, manipulowali świadomie. Byli też tacy, co po prostu świetnie się bawili. A jako że nagromadzenie dzieci esbeków, milicjantów i sekretarzy było tam duże, w naturalny sposób jako forma zabawy kręcił ją bunt przeciwko Kościołowi czy patriotyzmowi (wymawianemu z charakterystycznym uśmieszkiem). Ewentualnie – bunt „przeciwko wszystkim”, ale przeciwko komunistycznej władzy jakby słabiej. Poza tym – gdyby dzieciakom coś nieodpowiedniego przyszło do głowy, działała przecież cenzura.

  Czy Owsiak inicjujący akcję „Uwolnić słonia” był wówczas autentyczny, spontaniczny, czy świadomie działał na korzyść władzy, odciągając młodzież od buntu przeciw komunistom? Tego nie wiemy, choć pewną wskazówką może być rola, którą odegrał później.

  W PRL młodzież była nieufna i działalność Owsiaka odnosiła ograniczony skutek. „Uwolnić słonia, zamknąć Kuronia” – takie hasło ośmieszające akcje Owsiaka znalazło się na jednym z poznańskich murów. Obok innego komentarza ekstremistów: „Zakryj Owsiaka chińskim ręcznikiem”. Prawdziwy sukces odniósł dopiero po 1989 r., wśród moich roczników, co opisałem na wstępie.

  Jarocin! Sprzedali!

  Festiwal w Jarocinie też miał być częścią scenariusza towarzysza Oskina, jednak wydarzenia z udziałem tłumów nie dało się tak łatwo ocenzurować jak audycji w Polskim Radiu. Komunistyczna władza przegrywała ze spontanicznością młodzieży. W III RP spontaniczność Jarocina, relikt czasu rozkładu PRL, musiała zostać zastąpiona ładem i porządkiem.

  1991 r. Owsiak zostaje wygwizdany na scenie w Jarocinie. „Jarocin! Sprzedali!” – skanduje długo publiczność. Domaga się występu punkowego zespołu Defekt Muzgó. Do Jarocina od lat 80. przyjeżdżała zbuntowana publika.

  Po 1989 r. Owsiak postanowił wykorzystać swoją komercyjną popularność do zmienienia klimatu festiwalu. W książce „O sobie” stwierdzi w 1999 r.: „Oni byli mi zupełnie obcy, te wszystkie gwiazdy: Armia, Brygada Kryzys, z tego środowiska ludzie, Kult… Po dzień dzisiejszy nie mam z tymi ludźmi żadnego wspólnego języka: dla mnie to jest zupełnie inna filozofia”.

  Zacytuje też fragment apelu swojego współpracownika Waltera Chełstowskiego do muzyków: „Spróbujmy szukać jakichś innych wyjść, spróbujmy gdzieś szukać jakichś innych partnerów do tego naszego rock’n’drolla. Ludzi, nawet nie z tego świata, niemal z innej branży, żeby nie było wojny między milicją a nami, między nami a ludźmi, którzy piszą o tej muzyce”.

  W 1999 r. Owsiak cieszył się ze zwycięstwa nad alternatywą: „Tym ludziom wydawało się, że te szesnaście tysięcy osób, które przyjeżdżają do Jarocina, to jest wizytówka polskiej muzyki rockowej. A tak wcale nie było. Potem się okazało, że choćby taki zespół Hey sprzedaje z tysiąc razy więcej płyt i Jarocin nie jest mu do niczego potrzebny”.

  W książce pokazuje nawet moment, kiedy udało mu się przełamać opory buntowników. To stało się, gdy w czasie Orkiestry udało się zebrać pieniądze na pierwszy sprzęt ratujący dzieci: „I nagle patrzę, że tych ludzi – którzy wcześniej, jak wchodził zespół Hey, to krzyczeli: »wypierdalaj«! – nagle coś ogarnęło. Wszystkich. Mamy to zarejestrowane”.

  Buntownicy, których nie potrafiła spacyfikować milicja, poddali się obezwładniającej sile dobra.

  Wolność, czyli pierwszy wyjazd pod namiot

  Jak jest dziś? Z punktu widzenia nastolatków cały czas podobnie. Pierwszy wyjazd pod namiot, na który zgodzili się rodzice, bo słyszeli w telewizji, jak Owsiak dba o bezpieczeństwo. Pierwsza wyprawa z kolegami w rozkrzyczanym kolejowym przedziale. Pierwsza dziewczyna, pierwszy chłopak. Przestrzeń, niebo, alkohol. Pierwszy bunt w rytmie głośnej muzyki. Cudowne poczucie wolności – tak Przystanek Woodstock zapamiętują setki tysięcy nastolatków. To są uczucia, które rzutują – i rzutowały w przypadku wielu z nas – na całe życie.

  Polemika z Owsiakiem z pozycji konserwatywnych nie ma sensu, jest kontrskuteczna. Dlatego przy okazji kolejnych festiwali Woodstock media z lubością cytują Radio Maryja, „Nasz Dziennik” czy inne media katolickie narzekające po swojemu na demoralizację, pijaństwo czy wulgarne słownictwo w czasie festiwalu.

  Zawsze młodzi ludzie będą jeździć latem na koncerty. Zawsze będą pić na nich alkohol. Zawsze będą łamać konwenanse. Nie na tym polega negatywna rola Owsiaka.

  Twierdzę, że akurat o Owsiaku trzeba mówić nie z pozycji konserwatywnych, lecz wolnościowych, pokazywać jego rolę jako manipulatora, działającego na korzyść establishmentu. Współcześnie siła manipulacji Owsiaka nie polega na tym, by w czasie Woodstocku te setki tysięcy młodzieży słuchały pogadanek zaproszonych polityków czy celebrytów. Polega na identyfikacji wolności, przygody i buntu z jego osobą.

  To nie narzuca jednolitej ideologii, ale wyklucza ostry bunt przeciwko znajomym Owsiaka. Młodzież nie musi uwielbiać obecnych na Woodstocku Komorowskiego, Lisa czy Paradowskiej – tej ostatniej z pewnością większość nawet nie kojarzy.

  Ma uodpornić się na bunt przeciwko nim. Oni są od Jurka, możemy się z nimi nie zgadzać, ale nie będziemy na nich bluzgać w naszych piosenkach. Zamiast tego pobluzgamy na tych obciachowych, co do Jurka nie przyjeżdżają, bo nie potrafią się wyluzować.

  Owsiak: spalić teczki bezpieki

  Sam Owsiak o polityce mówi rzadko, ale zawsze w momentach kluczowych, newralgicznych. W 1993 r., mając lat 21, przecierałem oczy, gdy oglądałem program „Róbta co chceta”, a w nim zdjęcia z rozbitej przez policję manifestacji w rocznicę obalenia rządu Jana Olszewskiego. Szła pod Belweder, gdzie urzędował Lech Wałęsa. Byłem na tej manifestacji, widziałem bicie ludzi i radiowóz wjeżdżający w tłum. A potem „wolnościowego” Owsiaka przestrzegającego przed nienawiścią manifestantów.

  „Ta piosenka jest jak hymn!” – krzyczy w czasie jednego z pierwszych Woodstocków Owsiak. I ze sceny lecą słowa piosenki „Hipisówka” zespołu Kobranocka, której autorstwo trudno przypisać natchnieniu przez Ducha Świętego:

  Modlitw szept w usta wbiegł
  O stosunkach, o stosunkach przerywanych
  Głupi pech i lęk klech
  Na głupotę, na durnotę przekuwany
  Wiara w cud, mrowie złud
  Które ty opłacasz swoją mrówczą pracą
  Dokąd pójść, zewsząd gnój
  Zwykły znój, za który nigdy nie zapłacą

  „Znów zabierają nam wolność, znów zabijają w nas młodość” – głosi refren, bardzo silnie działający na nastolatków. W czasie gdy dawna bezpieka rozkrada majątek narodowy, gdy powstają fortuny bezpieczniackich oligarchów, młodzież ma buntować się przeciwko księdzu proboszczowi, bo – to była główna śpiewka pierwszej połowy lat 90. ‒ czarni zastąpili czerwonych.

  Co ciekawe, Owsiak wywieszający na woodstockowej scenie „pacyfę” wiele razy, szczególnie uaktywnia się, gdy w grę wchodzą interesy polityków zaprzyjaźnionych z wojskowymi. W 2009 r. znów bronić będzie Wałęsy. „Dość tego szmaciarstwa”, „Jakby co, mogę przyłożyć z baśki, czyli trzy razy mocno po pysku” – mówi po ukazaniu się książek Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka oraz Pawła Zyzaka. I ogłasza, że należałoby spalić teczki bezpieki. „Jeśli te sprawy się nie wyjaśniły przez 20 lat, to nie wyjaśnią się przez kolejne 200 lat” – stwierdza w TVN24.

  Gdy trwa IV RP, Owsiak krzyczy ze sceny: – Jak was widzę, dostrzegam normalną Polskę. Dziwny ten kraj, ale tu jest normalnie.

  A na festiwalu pojawia się Tomasz Lis. – Dzisiaj Polska jest pod tym namiotem. Tu jest Polska! – woła. – Oni nie będą wam mówić, kto jest prawdziwym Polakiem, patriotą, kto jest dobry, a kto zły! Tu jest Polska! Oni nie będą nas dzielić. Bo jeżeli damy się podzielić, przegramy. Ale my wygramy – zapewnia.

  Wygrywają. W 2012 r. na Woodstock przyjeżdża Bronisław Komorowski. Rzecznik Woodstocku Krzysztof Dobies mówi po jego wizycie: „Jedno ze zdań, które zapadło mi w pamięć ze strony Kancelarii Prezydenta, brzmiało tak: mogłoby nas tu w ogóle nie być. Wy byście tak doskonale poprowadzili tę wizytę… Bardzo dziękujemy woodstockowiczom, bo to ich postawa, ich nieprawdopodobna wręcz życzliwość do tego zdarzenia, ich niesamowita… ich piękno w tym, jak rozmawiali, jak przyjęli… Bili brawo, śpiewali sto lat, pozdrawiali i tam nie zdarzyło się nic, nic, co byłoby podbramkową sytuacją”.

  Historia zatoczyła koło. Rzecznik festiwalu zbuntowanych przemówił bardziej usłużnie niż działacz Komsomołu wobec I sekretarza KPZR. Postulat towarzysza Oskina został zrealizowany z nawiązką.

  W czasie tego samego festiwalu policja zatrzymała dwóch przedstawicieli Fundacji Pro – Prawo do Życia. Demonstrujących z bannerem przedstawiającym zdjęcie zmasakrowanego w wyniku aborcji dziecka z zespołem Downa, podobiznę Adolfa Hitlera i napis „Hitler też zaczynał od zabijania chorych”.

  Dostali zarzut prezentowania „treści nieprzyzwoitych”. Przy tej okazji hitowej wypowiedzi udzielił „Gazecie Polskiej Codziennie” rzecznik tamtejszej policji Sławomir Konieczny: „Funkcjonariusze sugerowali organizatorowi, by przeniósł banner w miejsce bardziej ukryte, niewidoczne dla np. dzieci. Nie chciał. To było przyczyną przewiezienia na komisariat”.

  Czytaj: demonstruj sobie pan w krzakach, tak żeby nikt nie widział. Bo jak nie, to się do pana przyczepimy i wymyślimy, że masz nielegalny plakat. Wolność à la Jurek Owsiak.

  Bo to zła telewizja była

  Gdy Telewizja Republika stała się zagrożeniem dla monopolu postkomuny na telewizyjnym rynku, Owsiak szybko zabrał głos. Przypomnijmy, że poszło o niewygodne pytania. Dziennikarz Telewizji Republika zapytał Owsiaka o oskarżenia kierowane pod jego adresem przez blogera i twórcę portalu Kontrowersje.net. Pytał, dlaczego Owsiak wniósł o utajnienie wytoczonego blogerowi procesu, a także dlaczego nie ujawnił publicznie faktur, aby obalić zarzuty stawiane przez blogera. Owsiak wściekł się: ‒ Chłopie… inteligencji trochę w tym zadawaniu pytań. To są takie pytania z d… – stwierdził.

  Następnie, zgodnie z relacją reporterów TV Republika, rzecznik prasowy WOŚP oraz ochroniarze uniemożliwili im dalsze nagrywanie konferencji, a jeden z ochroniarzy wyrwał nawet kabel od mikrofonu, aby uniemożliwić nagranie fonii. Reporterzy TV Republika poinformowali, że gdy dźwięk nie był już rejestrowany, ochroniarz zaczął ich wyzywać, życząc im m.in., by ich dzieci „zdechły”.

  Później Owsiak na swoim wideoblogu zaatakował: „Jeżeli gdziekolwiek spotkacie Telewizję Republika, gońcie dziadygów. To zła telewizja, kolejna, która sączy tylko nienawiść”.

  Gdy ustalenia naukowców badających katastrofę smoleńską zaczęły być niebezpieczne dla rządu Tuska, bo rosyjsko-rządowa wersja przestała być wiarygodna dla zdecydowanej większości Polaków, Owsiak po chamsku zaatakował Antoniego Macierewicza za to, że atak na jego zespół był w mediach głośniejszy niż informacje o WOŚP: „Kiedy dzisiaj 50 dzieci robiło masaż serca, wchodzą w życie z nauką ratowania życia, to ta wiadomość została przykryta totalnym pier……em, które od iluś miesięcy sączy się z chorych głów i wchodzi w nas, zatruwa wszystkich Polaków. Dosyć tego, po prostu k…a dosyć! (…) Dzisiaj przegraliśmy. Po raz kolejny przegraliśmy z idiotyzmem, z nienawiścią, z taką manią, żeby nas wszystkich zatruć. Panie Macierewicz, zostaw nas pan wszystkich ku…a w spokoju!”.

  Pacyfizm i durnota klech, czyli czołgi i biskupi na Woodstocku

  Sympatia do wojskowych przyniesie zabawne skutki w 2009 r., gdy obecność na Woodstocku promujących wojsko… czołgów zdenerwuje autentycznych pacyfistów. List otwarty do Owsiaka wystosowało stowarzyszenie Młodzi Socjaliści: „Niepokoją nas Pańskie wypowiedzi i działania, nie rozumiemy, gdzie podziała się idea pacyfizmu, wolności i równości. Co oznacza zapraszanie na Woodstock Leszka Balcerowicza, Lecha Wałęsy i obecność Wojska Polskiego? Wszak sam Mrożek nie powstydziłby się takiego absurdu, w którym mówiąc »stop wojnie« pokazuje się czołgi”.

  Lewicowcy apelują do Owsiaka, by przestał udawać kogoś innego, niż jest. „Może jednak warto zdjąć tę kolorową zasłonę z pacyfką, na której wypisane zostały jakże nośne hasła o wolności, równości, miłości i muzyce? Może czas otwarcie powiedzieć tym młodym ludziom szukającym idei pokoju i braterstwa, że »tego już tu nie ma!«? Nie zmieni się na pewno jedno – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie przestanie grać, będą bite kolejne rekordy sum ofiarowanych przez Polaków (…). A co się stanie z tymi młodymi ludźmi, których Balcerowicz zachęca do »dobrego oddawania głosów«, Wałęsa do pracy, a wojsko do służby państwu – nie Pański problem, Pan pomaga chorym dzieciom”.

  To znak rozpoznawczy Owsiaka: wcześniej czy później wzbudzi sprzeciw każdej grupy myślącej i ideowej. Dla większości obecnej w mediach karierowiczowskiej młodej „lewicy” z partyjnych młodzieżówek zawsze będzie super, wszak warto się pod niego podłączyć. Gdy pojawia się mało znaczące stowarzyszenie traktujące swoje lewicowe idee serio, natychmiast dochodzi do konfliktu. Bo idee są dla Owsiaka tylko użytecznymi narzędziami do kontrolowania, by bunt kolejnych roczników młodzieży nie wymknął się spod kontroli.

  Jeśli jest pacyfizm, to muszą pojawić się czołgi i generałowie, był hymn o durnocie klech, to muszą pojawić się… biskupi – abp Życiński i bp Pieronek. Cóż, to szansa na zwiększenie frekwencji, wszak nastolatek ma kolejny argument w sporze z rodzicami w sprawie wyjazdu na Woodstock: nawet biskupi tam są, będziemy się modlić, a nie demoralizować! Każdy sposób na zwiększenie frekwencji – a co za tym idzie, siły rażenia – jest dobry.

  Jest hasło „Stop przemocy”? W 2003 r. Owsiak napada na stragany sprzedawców okularów. – Ja was, k…, załatwię – krzyczy. Sąd skazał go na 1600 zł grzywny za zniszczenie mienia. W mediach nie ma jakoś czołówek na temat „bandyty Owsiaka”.

  Czym jego zachowanie różni się od zachowania atakowanego przez media gniazdowego kibiców Legii Piotra Staruchowicza? Owsiakowi ta sprawa tylko pomaga zachować wizerunek buntownika.

  Dziękujemy policji, czyli każdy policjant to j…y morderca

  Bo jednocześnie Owsiak pilnuje, by buntowników nie stracić. Na tym samym Woodstocku, na którym był Komorowski, wystąpiła legenda muzyki oi!, grupa The Analogs. Znana z piosenki „Dzieciaki atakujące policję” ze słowami „Hej, dzieciaki, niech zapłoną serca, każdy policjant to j…y morderca” oraz „P… a era techno”, w której głosi „Nikt nas nie kupi, nikt na nas nie zarobi”.

  Zapewne dla wielu młodych fanów tego zespołu jego występ na Woodstocku to ważne, wzruszające wydarzenie – podziemna dotąd kapela i potężny tłum… Będą o tym opowiadać w szkole. A że Analogsi wystąpili obok tych, których na co dzień zwalczają w swych piosenkach? Że Owsiak z tej samej sceny zachwycał się „sprawnością służb mundurowych”? Że Tomasz Sianecki ze Szkła Kontaktowego rozmawiał z publicznością: „‒ Czy policja państwu przeszkadza? – Nie! – Wiedziałem, że taka będzie odpowiedź”.

  Być może owi nastoletni słuchacze Analogsów kiedyś zrozumieją, że zrobiono z nich idiotów, ale wtedy to już nie będzie miało znaczenia. Owsiak będzie zajmował się robieniem wody z mózgu kolejnym rocznikom.

  A dlaczego niezależne zespoły godzą się uczestniczyć w imprezie, o której wiedzą, że jest ściemą? Występ przed setkami tysięcy ludzi to potężna promocja. Nie wątpię, że Analogsi zarobili.

  Po śmierci Jana Pawła II dla „GW” najważniejsza stała się konfrontacja światopoglądowa, chęć przemienienia Polaków, zniszczenia ich tradycyjnych wartości. Stąd jej wsparcie dla Palikota, stąd też wypowiedź Owsiaka o eutanazji, entuzjastycznie przez Ruch Palikota wsparta. Zapowiedź zabijania staruszków brzmi mniej odrażająco, gdy zbieramy pieniądze na pomoc dla nich. Że nie przekonamy większości, iż eutanazja to sposób pomocy starszym ludziom, podobnie jak zakup sprzętu rehabilitacyjnego? Nie szkodzi, ważne, że wprowadzimy ten pogląd jako jeden z uprawnionych, kropla drąży skałę.

  Czy III RP padłaby bez Owsiaka?

  Zamknięta kasta bogaczy rodem z komunistycznej bezpieki u góry. I zablokowane szanse awansu dla reszty. System III RP bez bezpieczników w rodzaju Owsiaka łatwo mógłby się wywrócić. Wcale nie za sprawą moherów, tylko młodzieży. Szanse rozwoju i awansu w postkomunistycznym systemie młodych ludzi przeważnie ograniczają się do możliwości uzyskania pracy sprzedawcy w sklepie. Chyba że mają dojścia, są z odpowiednich rodzin.

  Ale w III RP młodzież nigdy nie zbuntowała się antysystemowo na masową skalę. Mimo pojawiania się różnych mniejszościowych grup wyczuwających, kto naprawdę tym wszystkim kręci – jak dziś w przypadku ruchu kibicowskiego. Jak po 1989 r. Owsiak odciął od zbuntowanej młodzieży antyokrągłostołową opozycję, tak dziś pozostawać ma bezpiecznikiem niepozwalającym urosnąć buntowi do niebezpiecznego pułapu. Kreując własne formy buntu, bezpieczne dla władzy.

  Głównymi ofiarami Owsiaka są więc sami buntownicy, którzy w późniejszym wieku odkrywają często, że zmarnowali młodość. Nie na walkę o naiwne ideały. Na bunt sterowany przez establishment, którego efektem jest zniszczenie szans własnego pokolenia.

  Niniejszy tekst to zaktualizowana, uzupełniona, rozszerzona wersja artykułu „Ten, który zniszczył bunt”, który ukazał się w miesięczniku „Nowe Państwo”, numer 1 (83)/2013

  0
 12. Avatar tomek

  hahaha…ale brednie:D

  0
  • Pytania o faktury denerwują Owsiaka. O finansach jego firmy, spółki żony i WOŚP. ZOBACZ FILM!
   Dodano: 12.01.2014 [09:20]
   Pytania o faktury denerwują Owsiaka. O finansach jego firmy, spółki żony i WOŚP. ZOBACZ FILM! – niezalezna.pl
   foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
   22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzisiaj, ale Jerzy Owsiak od dłuższego czasu jest pytany przez dziennikarzy o przepływy pieniędzy pomiędzy WOŚP a firmami należącymi do niego lub żony. – To jakieś pytania z d… – zdenerwował się podczas jednej z konferencji, gdy pojawił się wątek faktur. Reporter Telewizji Republika jednak przeanalizował interesy dyrygenta Orkiestry.

   Oficjalnie Jerzy Owsiak nie jest zatrudniony w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a jedynie jest jej prezesem. Z kolei żona ma etat dyrektora do spraw medycznych. Pełni funkcję księgowej i dostaje za to pensję.

   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy decyzją Jurka Owsiaka kupiła kilka lat temu „Złotego Melona” – firmę, której prezesem też jest Owsiak. W sumie fundacja zapłaciła ponad półtora miliona złotych za wykupienie niewielkiego biznesu zajmującego się handlem gadżetami Orkiestry, wydawaniem płyt i organizowaniem zaplecza przystanku Woodstock.

   Kolejny wątek. Fundacja kupiła i wyremontowała obiekt w Szadowie koło Kwidzyna. Organizowane są tam prywatne, płatne imprezy. – Ośrodek jest własnością Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – potwierdza reporterowi TV Republika pracownik ośrodka i dodaje, że środki pozyskane z wynajmu powierzchni wędrują na konto Fundacji. Ale w sprawozdaniach finansowych Orkiestry nie ma o tym wzmianki.

   Kontrowersyjne są również powiązania między orkiestrą, firmą „Złoty Melon” (prezesem jest Jerzy Owsiak) oraz firmą „Mrówka Cała” – szefową jest Lidia Niedźwiedzka-Owsiak.

   Jeden z Czytelników portalu niezalezna.pl przeanalizował sprawozdania finansowe WOŚP za lata 2010-2012 i znalazł kilka ciekawych informacji:

   Sprawozdanie 2010
   Nieruchomości – budynki 7 mln zł
   Zatrudnienie – 25 osób, wynagrodzenia 1,2 mln zł
   Odsetki – 1,5 mln zł
   Inne koszty finansowe – 1,5 mln zł

   Sprawozdanie 2011
   Nieruchomości – budynki 15,5 mln zł
   Środki transportu – wzrost z 150 tys. zł do 650 tys. zł
   Odsetki – tym razem 2 mln zł
   Zatrudnienie – 33 pracowników
   Lokata w banku PKO SA – 25 mln zł

   Sprawozdanie 2012
   Nieruchomości – bz
   Środki transportu – mniejsze
   Odsetki rosną – 3 mln zł
   Wynagrodzenia – już prawie 2 mln zł

   Ciekawy faktów o Owsiaku? Kliknij i zobacz film!
   2013 01 07 OWSIAKhttp://www.savetubevideo.com/?v=S1tDRkrg9-M
   Nie daj się zmanipulować!

   Owsiak to jedno z “resortowych dzieci”. Mały rozkrzyczany cwaniaczek, człowiek działający bez skrupułów kosztem tej części społeczeństwa, która daje się zmanipulować i obedrzeć ze skóry przy pomocy dzieci i młodzieży. Tę młodzież zabierze potem na rzekomy festiwal po to, aby ją do reszty zdeprawować i dla osłody będą mogli zobaczyć na sodomickim festiwalu nawet prezydenta RP. Żyje to panisko na odpowiednim poziomie materialnym a przeciętny Polak cierpi nędzę. Jak zachoruje – co nie daj Boże- musi czekać na wizytę lekarską u specjalisty miesiącami a potem jest już za późno, bo choroba zrobiła spustoszenie w organizmie i musi umrzeć. A Owsiak przy pomocy sobie zaufanych przyklei parę serduszek na sprzęcie medycznym (najczęściej nieużytecznym)i dalej mami, by kolejny styczeń przyniósł dobry dochód przy pomocy zmanipulowanych.I tak się kręci ta ruletka popierana przez państwo polskie i “resortowe dzieci”.

   0
  • Avatar Kamil

   Może jakiś argument Tomku?

   0
 13. W ub. roku z 50 milionów ponoć 34 POszły do szpitali(?) 8 milionów na reklamę! + POwiązania z firmami owsikowej! Poczytajcie statut owej fundacji! z czego ma obowiązek dawać na szczytne cele!

  0
 14. Avatar Jacko

  Nie ufasz swojej drugiej połówce? Zgubił Ci się telefon lub po prostu chcesz chcesz sprawdzić gdzie ktoś się znajduje? Zlokalizuj go za darmo tutaj: http://lokalize.pl/v/fzmq

  0
 15. Avatar Pati

  a ja jestem za dzięki sprzętowi który został kupiony podkreślam za pieniądze z WOŚP-u a nie za pieniądze z NFZ-u u mojego dziecka stwierdzono zaraz po urodzeniu problem ze słuchem dzięki czemu mogłam od razu podjąć działania w kierunku jego leczenia

  0
 16. Avatar Przemysław

  Jak się zazwyczaj nie zgadzałem z opisami i artykułami na 3obieg.pl to teraz mogę powiedzieć wprost – tego Owsiaka trzeba stąd jak najszybciej usunąć, stworzyliśmy stronę celem wsparcia Naszej Wspólnej kampanii anty owsikowej, a właściwie portal aby każdy mógł dodać własny artykuł i się wypowiedzieć. Portal zyskał bardzo dużą i w dość krótkim czasie sławę antywosp.pl. Trzymajmy się razem. Pozdrawiamy

  0
 17. Avatar Kosa

  Powiedz to wszystkim tym, którzy zostali uratowani dzięki temu sprzętowi…
  Gdyby nie Jego inicjatywa i nasza coroczna praca wielu z nich nie dożyło by pięknych lat.

  0
 18. Avatar Kosa

  Człowiek poruszył niebo i ziemię. Nawet jeśli nie popierasz Jego działań, miej honor i nazywaj go z imienia i nazwiska. Zrób dla ludzi choć połowę tego co on, a potem nazywaj go jak chcesz. Gościu zasługuje na szacunek, a nie ochłapy w postaci takich komentarzy.

  0
  • Avatar Max Otto von Stirlitz

   Herrn Kosa
   .
   gienialny komentarz Gienka jak möwiono kiedys na jednej z ulic warszawki .
   Pozwoli waszmosc na merytoryczna odpowiedz filmowa z udzialem aktorzyny Bogusia Lindy,grajacego nieprzerwanie od poczatku kariery bogusia linde , patrz acan na you tube. filmik 0.19 sek. :
   —Bogusław Linda WYPIERDALAĆ
   .
   Max Otto von Stirlitz.

   0
  • Avatar zbigniew

   Chyba masz rację…..trzeba ukryć wydanie kilku milionów złotych, a potem wskoczyć na stół i krzyczeć, że posądzają Ciebie o słoik z pieniędzmi. Spróbuj zmieścić w słoiku te pieniądze.

   0
  • I really coul’ndt ask for more from this article.

   0
 19. Avatar Filantrop

  Krytykuje pan socjalistyczny system – zgadzam się bo jest chory, ale popierając prywatną służbę zdrowia zapomina pan o ludziach których po prostu nie stać na takie ekscesy. Według pana zdrowie to kwestia tego jak gruby jest portfel, a dzieci których rodziców nie stać na leczenie możemy pozostawić same sobie. BRAWO typowo egoistyczne myślenie tzw. oświeconego człowieka.

  0
 20. To wina chorej ustawy o fundacjach i stowarzyszeniach charytatywnych. To wytyczne do niej zapewniają wszystkim w/w np.zwrot podatku WAT od zakupionego sprzętu czy towarów a nie przewidują na co ma być wydany dalej. Każda cwana fundacja i stowarzyszenie/jest ich na dzisiaj prawie 200 tysięcy!!!!/ prowadzi “programy” które sama sobie wymyśla w ramach swojej działalności a na nie ściąga kasę z dofinansowań samorządów, sponsorów, z min. pracy, itd do Unii włącznie. Nikt nie kontroluje tych programów/warsztatów/szkoleń, ważne aby były w papierach rozliczone.To robi oczywiście każda fundacja sama sobie . I to jest chore bo daje “charytatywnym” przy niskich nakładach własnych/głównie Pijar/nierzadko milionowe dochody oraz pozwala na zatrudnianie na etatach przeróżnych ludzi/głównie rodzina i znajomi/. Niestety na to pozwala ustawa i ustawa skarbowa.

  0
  • Polacy żądają od Urzędu Skarbowego sprawdzenia majątku Owsiaków. Skąd on miał takie pieniądze,żeby wybudować taki luksusowy dom, kupić następne, również lokale i auta najwyższej klasy. I tu nie ma zmiłuj się, to zadanie US. Nas kontrolują, za najmniejszy błąd jesteśmy karani. Dlaczego Owsiki są poza kontrolą US? Czy chodzi o to, że on jest podopiecznym Komorowskiego?

   0
 21. Absolutnie zdemoralizowany bolszewicko- libertyński … establishment III RP/PRLbis zastosował terror emocjonalny jako jedną z metod własnego trwania. Stworzono obszary pozornego porozumienia, w które dali i nadal dają się wciągać ludzie, być może dobroduszni, ale do cna naiwni. Przykładem takiej metody jest Owsiak, który dla zła, którego jest i wytworem i wspólnikiem jako żywych tarcz użył chorych dzieci. Dzięki zastosowaniu takiego terroryzmu słychać do dziś : ” nie jestem zwolennikiem Owsiaka, nie podoba mi się, jak się zachowuje, może i przywłaszcza sobie część środków, ale z drugiej strony CHORE DZIECI.”.

  Proszę zwrócić uwagę na jak wielu płaszczyznach podobny terror jest stosowany. Jak wiele takich pozornych obszarów porozumienia dzierżawcy III RP/PRLbis stworzyli i – o zgrozo – wciągnęli w ten dialog nawet tych, którzy na co dzień są krytykami systemu.

  Euro 2012 : ” wprawdzie budowa stadionów, to kolejny przekręt, wprawdzie w Polsce środowiska patriotyczne są dyskryminowane, ale przecież musimy zatroszczyć się o wizerunek Polski w świecie, no i przecież to piłka nożna i nasi piłkarze “.

  Wybory na kierownika eurokołchozu : ” wiemy dobrze kto to Buzek, ale trzeba głosować na Polaka ( sic )”.

  Takich przykładów jest cała masa. Można tu znaleźć i “śledztwo” smoleńskie ( “wojna z Rosją”, więc nie drażnić), i narzucanie narracji wyborczej ( straszenie PIS- em ), i pojednanie Episkopatu z cerkwią Putina jako rzekomą przeciwwagę dla zachodniej ateizacji, itd. itd. Ze względu na ilość znaków nie będę tego rozwijał. I dlatego nie łudźmy się. Kiedy już Owsiak zostanie do cna zgrany, terrorystyczny system manipulacji w jego miejsce zaproponuje nowy obszar ” porozumienia”. I znów znajda się tacy, którzy to łykną, a po latach zaproponują nam kolejną wersję, tego, co nawet dziś czytamy na Niezależnej : ” grałem z Owsiakiem wiele lat, ale w końcu przejrzałem “.

  Nie wiem, czy śmiać się czy płakać.

  Metoda na rozbicie tego zdeprawowanego systemu i usunięcie tych ludzi jest tylko jedna : CAŁKOWITA NEGACJA WSZYSTKIEGO, CO ONI ZAPROPONUJĄ JAKO RZEKOMĄ UMOWĘ PONAD PODZIAŁAMI.
  W dialog ze złem się nie wchodzi.
  Bo : ” gdy tańczysz z diabłem , diabeł się nie zmienia, diabeł zmienia ciebie”.

  0
 22. Avatar Beata

  Mam pytanie do Pana Tomasza Parola czemu komentarze które pisałam zniknęły!???

  0
 23. There’s a secret about your post. ICTIBTYHTKY

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816