HYDE PARK
Like

A więc wojna

01/09/2013
791 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
A więc wojna

1 września 1939 roku. Komunikat czyta Zbigniew Świętochowski, komunikat specjalny nagrany 29 sierpnia czyta Józef Małgorzewski. Nie wiem jak Wy, ale ja mam wrażenie że ta wojna jeszcze się nie skończyła. Jedną okupacje zastapiono inną. Obie przy współudziale tych samych sojuszników.

0


 

Link do video;  http://www.youtube.com/v/eVLOPIaENOA%26hl=en%26fs=1%26rel=0

 

To dlatego pozostanę przy tym komunikacie. Bo dopóki wojny tej nie rozliczono , dopóki nie naprawiono nam wyrządzonych krzywd, dopóki nie zwrócono zrabowanych dóbr i dopóki to nas czyni się współodpowiedzialnymi wojny a nawet przypisuje się nam “polskie obozy koncentracyjne” – dopóty ta wojna trwa.

I nie jest przesadą gdy się powie że jest kolejne parcie na wschód , przejmowanie polskiej ziemi , słychać wezwania do wpędzania wypędzonych – to ta wojna sie jeszcze nie skończyła. Wygląda na rozejm? Watpię. Odbierają nam kraj kawałek po kawałku, nawet bez symbolicznego wystrzału z krążownika. O ile taniej niż wówczas. Na przymusowe roboty wyjeżdzamy dobrowolnie.

1 września to dla Polski data, gdy rozpoczęła się dla nas wojna obronna przed Niemieckim najeźdźcą. Niemieckim, a nie innym z etykietą zastepczą.

PS . Co z tamtej lekcji historii zrozumiała dzisiejsza młodzież ? Oto autentyczny komentarz z netu :

‘Podziwiam’ tych, którzy do dziś nienawidzą Niemców za II wojnę św. Było to 70 lat temu, tych którzy wtedy walczyli można na palcach u jednej ręki policzyć, a większość komentujących o wojnie słyszała na lekcjach historii w ogólniaku. Siedzicie sobie wygodnie w fotelach przed komputerem i coś tam piep*zycie o bohaterstwie i waleczności…

A ja jutro kupię sobie miecz świetlny i będę mówił, żem Jedi.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816